Aparat Canon PowerShot A450 - Opinie, Oceny i Porównanie

Ocena użytkowników 4.50 / 5.00
100% opiniujących poleca Canon PowerShot A450
Przeczytaj opinie o Canon PowerShot A450. Jeśli chcesz ocenić PowerShot-A450 napisz krótką opinię, zalety, wady i wystaw ocenę korzystając z formularza.

Opinie użytkowników o Canon PowerShot A450

Misiaczka
zwiedzający - 9 punktów

1847 osoby z 3257 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2009-06-09 20:25:18
zalety: Dobry w użytku nie za duży
wady: Trochę ciężki
opinia: Model jest idealny na zdięcia wysokiej jakości. Młodemu fotografowi może służyć dobrych pare lat. Mam go od roku i jestem z niego bardzo zadoolona. Ma łatwe meni w obsłudze i wydajny zoom. Dostępny jest w trzech kolorach - niebieski, różowy i srebrny. Kolor nie uległ jeszcze starciu posiadam model różowy. Polecam na prezent na komunie lub urodziny. Można dokupić do niego statyw.
Polecam
Misiaczka

| Skomentuj opinię


Evodish, Poznań
ekspert - 508 punktów

1867 osoby z 3291 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2007-07-04 13:46:03
zalety: Dobry tryb makro i supermakro, dobrej jakości filmy, możliwość ręcznej zmiany parametrów
wady: słaby zakres pracy ogniskowej, wtórność, dość duże szumy
opinia: Aparat cyfrowy Canon Powershot A450 jest typowym modelem przeznaczonym dla amatorów, którzy za kilkaset złotych chcieliby zrobić kilkaset zdjęć rodzinie i przyjaciołom. Aparat ten kosztuje odpowiednio mało, ma całkiem przyjazne parametry i niestety kilka wad, które dość mocno przeszkadzają komuś, kto choćby raz pracował na poważniejszym sprzęcie. Jeżeli jednak jesteś zupełnie początkującym użytkownikiem i nie masz ochoty ustawiać niczego ręcznie, lub jeśli chcesz się tego dopiero nauczyć, ten aparat cyfrowy jest kierowany do Ciebie. Trudno jednak jednoznacznie ocenić czy będzie Cię on satysfakcjonował. Mamy tutaj bowiem tryby, które zdecydowanie pomogą w wykonaniu dobrego zdjęcia (jak na możliwości aparatu oczywiście), a jednocześnie nie będziemy mogli wykonać nic, co podpadałoby pod kategorię zaawansowane, ani nawet półprofesjonalne-zdjęcia wykonane aparatem cyfrowym Canon Powershot A450 będą i pozostaną typowo amatorskie. Na szczęście nie powinniśmy żałować wydanych pieniędzy, bowiem aparat ten nie kosztuje dużo.
Jeżeli już zdecydujemy się na zakup, wiedzeni w większości pozytywnymi opiniami innych użytkowników, znajdziemy się w posiadaniu między innymi matrycy z pięcioma milionami aktywnych pikseli. Oznacza to, że będziemy mogli wykonać zdjęcie w rozdzielczości nawet 2592 x 1944 . to chyba nawet za dużo jak na amatorskie zastosowania, więc raczej nie ma powodów do narzekań, chyba że ktoś wybitnie potrzebuje aparatu 11 milinów pikseli-w tym przypadku faktycznie może czuć się zawiedziony, choć nie wiem do czego mógłby te piksele wykorzystać. Aparat cyfrowy Canon Powershot A450 posiada średniej klasy obiektyw, który wprawdzie pozwoli nam na fotografowanie zarówno szerokiego krajobrazu jak i zbliżeń, ale raczej nie osiągniemy nim żadnych zawrotnych wyników-ogniskowa zmienia się w zakresie 38-122 milimetry, a to wcale nie tak dużo. Wydaje się jednak, że do codziennego (nie związanego z potrzebami np. sztuki czy biznesu) użytku powinno wystarczyć. Jak łatwo obliczyć, dysponujemy również 3 krotnym zoomem optycznym, jednak dla początkujących, lubiących bawić się w fotografowanie obiektów z kilometra, pewnie będzie to za mało. Nie jest to jednak luneta, lecz aparat cyfrowy, mimo wszystko jest to jednak troszkę za mało. Do dyspozycji mamy oczywiście również zoom cyfrowy, ale raczej nie będziemy z niego korzystać-zdjęcia wyjdą brzydkie i nieostre. Lepiej już użyć jakiegoś profesjonalnego programu w komputerze. Dobry jest za to tryb makro, który potrafi sfotografować obiekt znajdujący się nawet centymetr od obiektywu-naprawdę godne szacunku.
Aparat cyfrowy Canon Powershot A450 oferuje nam również kilka opcji ustawień parametrów obrazu. Mamy zatem możliwość ręcznego sterowania balansem bieli oraz czułością matrycy( od 80-400 ISO, przy czym dość szybko pojawiają się szumy), przy czym zachowano tam również ryby auto a przy balansie bieli również tryby tematyczne. Nie jest ich zbyt wiele, a to wada nawet dla początkujących fotografów. To, czego nie możemy skonfigurować, to czas otwarcia migawki, choć wachlarz opcji jest teoretycznie dość duży - od 1/2000 sekundy do 15 sekund. Po wykonaniu zdjęcia dysponujemy opcją kompensacji ekspozycji, standardowo-w zakresie od -2 do +2 EV, w skokach co 1/3 EV. Czyli żadnego zaskoczenia, ale może to i dobrze.
Aparat cyfrowy Canon Powershot A450 oferuje nam również opcję nagrywania filmów, i to w całkiem dobrej jakości. Obraz (jak i dźwięk, bo również taka opcja się tu pojawiła) jest czysty i dość wyraźny, a filmy można nagrywać nawet w rozdzielczości 640x480 pikseli. Prędkość jest wtedy marna, ale przy zmniejszeniu rozdzielczości możemy osiągnąć nawet 30 klatek na sekundę-niestety, wtedy film z kolei będzie mało wyraźny. Pozostaje jeszcze trzecia, pośrednia opcja, dzięki której uda nam się nagrać niezły film z prędkością do zaakceptowania.
Aparat cyfrowy Canon Powershot A450 znalazł niewielu nabywców, bo nie oferuje nic szczególnego. Mimo to jest wykonany dość dobrze i jest bardzo niedrogi, co zapewne skłoni wielu opornych. Moja ocena, zgodna zresztą ze znalezionymi opiniami i recenzjami innych użytkowników, to 4.

| Skomentuj opinię