Aparat Cyfrowy Canon PowerShot A650 IS - Opinie, Komentarze i Oceny Użytkowników

Ocena użytkowników 4.33 / 5.00
100% opiniujących poleca Canon PowerShot A650 IS
Porównaj aparat cyfrowy Canon PowerShot A650 IS i zobacz opinie użytkowników oraz oceny modelu PowerShot A650 IS. Dodaj swoje komentarze i uwagi na temat aparatu Canon PowerShot A650 IS.

Opinie użytkowników o Canon PowerShot A650 IS

2889 osoby z 5081 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2010-05-22 22:48:05
zalety: Dobry obiektyw,super stabilizacja,małe szumy do ISO 400 na pełnej rozdzielczości i po zmniejszeniu do 5Mpx do ISO 800 daje się zrobić zdjęcia.
Akumulatorki paluszkowe, uchylny wyświetlacz,preselekcje przesłony i migawki.Możliwość wgrania skryptów CHDK i wyłączenia odszumiania zdjęć!
wady: Ekranik jest delikatny,rysuje się
opinia: Świetny sprzęt na wycieczki krajoznawcze jak i miejskie,makro też ma niezłe.Może nie ma szerokiego kąta ale w Tatry czy na Jurę ekstra sprawa.Nie zamienił bym go na jakiś kompakt Sony czy Panasonic czy Kodaka.

| Skomentuj opinię


2856 osoby z 5040 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2008-12-31 22:56:08
zalety: no zdjęcia wychodzą dobrze do ISO 400 przy rozdzielczości 5MPix,zaś przy 12MPix tylko przy ISO 80,tryby AV i TV oraz C super sprawa.
wady: słaby obiektyw,przy ogniskowych powyżej 30 mm na panpramach prawa strona wychodzi nieostro!Dyskwalifikacja.Słaba rozpiętość tonalna powyżej 5 MPix.
opinia: Canon a650 robi fajne fotki ale nie na skrajnych ustawieniach.Wybrać należy barwy naturalne lub najmniejszy kontrast i najmniej koloru przy czym zmniejszyć do 5 MPix rozdzielczość.Zalecam wgrać sobie program CHDK na kartę SD 2GB! Można dzięki robić zdjęcia nawet na ISO 50! Mniejsze szumy przy max. rozmiarze zdjęcia! Przy spadających cenach - do 600/700 zł mogę polecić ten aparat. Za 900 zł lepiej kupić jakąkolwiek najlichszą lustrzankę

| Skomentuj opinięEvodish, Poznań
ekspert - 508 punktów

2948 osoby z 5126 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2007-09-27 09:01:40
zalety: bardzo duża rozdzielczość matrycy, bardzo dobry obiektyw, wysokie czułości które nie powodują zbyt dużych szumów, możliwość kontrolowania ręcznie wielu parametrów, kilka trybów pracy lampy błyskowej, odporny na uszkodzenia,ruchomy wyświetlacz o dużej rozdzielczości, dobry procesor
wady: dość długie ładowanie lampy błyskowej
opinia: Seria „A” Canona staje się w Polsce coraz bardziej popularna, a to ze względu na naprawdę znakomite warunki jakie oferują za względnie niewielką cenę. W sprzedaży całkiem niedawno pojawił się nowy aparat z tej serii o nazwie PowerShot A650 IS. Jak można się domyśleć nie tylko po zapowiedziach, ale również po nielicznych jeszcze recenzjach użytkowników, Canon PowerShot A650 IS będzie kolejnym udanym produktem tej marki i nie zawiedzie „rodziny”.
Tym, co troszkę frapuje i dziwi jest zastosowanie w aparacie cyfrowym Canon PowerShot A650 IS naprawdę ogromnej matrycy. Wydawałoby się, że tak banalne sztuczki i zagrania na klienta w stylu „ogromna matryca, jeszcze większy obiektyw” istnieją tylko dla tych najbardziej podstawowych aparatów kompaktowych na rynku, a tutaj niespodzianka..dosyć niemiła, bowiem w aparatach półprofesjonalnych, jakim praktycznie jest Canon PowerShot A650 IS, taki marketing raczej wywołuje odwrotny skutek do zamierzonego-każdy bardziej zaawansowany amator zdaje sobie sprawę że nie będzie w stanie wykorzystać takiej potęgi na tym sprzęcie. No ale cóż, nie można wszakże zaliczyć tego jako błędu. A zatem-matryca wielkości 1/1,7 cala o rozdzielczości aż 12 milionów aktywnych pikseli pozwoli nam z pewnością zrobić naprawdę wyraźne zdjęcia, a do tego pozostanie jeszcze jakiś zapas. Jeśli już jesteśmy przy pikselach-dobrymi parametrami może się pochwalić również wyświetlacz, którego przekątna to wprawdzie jedynie dwa cale, ale za to ekran jest obracany a obraz jest wyświetlany w rozdzielczości 173 tysięcy pikseli. To naprawdę sporo, więc zdjęcia przyjemnie ogląda się nawet na tym wyświetlaczu.
Obiektyw. Jak przystało na tą klasę, również obiektyw doskonale spełnia swoje zadanie. Ogniskowa zmienna w zakresie 35-210 milimetrów, a zatem, jak łatwo obliczyć-zoom na poziomie 6 krotnym, do tego dochodzi 4-krotny cyfrowy, z którego raczej nikt korzystać nie będzie. Jedyne, do czego można się przyczepić to najkrótsza ogniskowa-mogłoby być lepiej, na przykład 30, ale mimo to zdjęcia szerokiego kąta wychodzą nieźle. Tryb makro również całkiem dobrze współpracuje z obiektywem, pozwalając na fotografowanie obiektów z odległości nawet 1 centymetra.
Sam aparat działa naprawdę szybko i stabilnie, zdjęcia zapisywane są niemal natychmiast-to zasługa nowego, bardzo wydajnego procesora Canona o nazwie DIGIC III, który sprawdza się tutaj znakomicie (ten sam procesor zastosowano na przykład w modelu A720, gdzie działa jeszcze szybciej).
Ogromnym atutem jest bardzo duża możliwość modyfikacji parametrów zdjęcia ręcznie, albo-dla tych, którzy nie lubią się bawić manualem, w kilku dostępnych trybach, które są naprawdę profesjonalnie skonfigurowane. Mimo to, polecam tryb „C-Custom”, dzięki któremu nasze zdjęcia mogą wyjść naprawdę wyjątkowo. Co możemy zmodyfikować? Począwszy od czułości matrycy (w zakresie od 80 do 3200ISO, choć oczywiście nie polecam na stałe włączać wyższych niż 200, do tego poziomu zdjęcia wychodzą dobre), poprzez ostrość, tryb ekspozycji, balans bieli, aż po czas otwarcia migawki. To naprawę sporo, i jeśli spędzimy nad zdjęciem trochę czasu, efekty mogą nas naprawdę mile zaskoczyć.
Jedynym, do czego tak naprawdę można się w aparacie Canon PowerShot A650 IS przyczepić, jest dość długi czas ładowania lampy błyskowej-wynosi on około 10 sekund. To sporo, ale przecież sprzęt ten nie jest zbudowany w celu „pstrykania” seryjnego.
Co do wyglądu-nie ma się czym zachwycać, aparat dobrze leży w dłoni i wprawdzie waży swoje, ale zupełnie nie przeszkadza to w pracy czy zabawie. Przyjemnym akcentem jest tradycyjne już w tej serii zasilanie bateriami AA, czyli tak zwanymi „paluszkami”, oraz obsługa łatwo dostępnych i pojemnych kart SD.
podsumowując-Canon PowerShot A650 IS nie jest sprzętem przeznaczonym dla każdego, wielu kupujących nastawionych na proste kompakty odrzuci już sama cena-i bardzo dobrze. Canon PowerShot A650 IS to urządzenie przeznaczone dla ludzi, którzy przynajmniej interesują się fotografią i ustawienie choćby odpowiedniego trybu nie jest dla nich zbytni utrudnieniem. Dla profesjonalistów będzie to trochę za mało, ale jeżeli nie chcemy go wykorzystywać w pracy, to na pewno nie będziemy zawiedzeni wynikami-aparat jest po prostu bardzo dobry, i w swojej klasie oraz przedziale cenowym zdecydowanie stawiam go na podium.

| Skomentuj opinię