Aparat Cyfrowy Canon PowerShot D10 Opinie i Oceny Użytkowników

Ocena użytkowników 4.00 / 5.00
100% opiniujących poleca Canon PowerShot D10
Porównaj aparat cyfrowy Canon PowerShot D10 i zobacz opinie użytkowników oraz oceny modelu Canon PowerShot D10. Dodaj swoje komentarze i uwagi na temat aparatu firmy Canon.

Opinie użytkowników o Canon PowerShot D10

martini
specjalista - 490 punktów

1886 osoby z 3296 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2009-09-06 19:36:24
zalety: wodoszczelność (do 10 metrów głębokości) + odporność na upadki (1,2 metra), piasek, kurz i niskie temperatury (-10 stopni), dobry procesor DIGIC 4 + szybkie działanie, matryca o rozdzielczości 12 milionów pikseli, obiektyw z dobrym 3-krotnym zoomem optycznym, system optycznej (mechanicznej) stabilizacji obrazu, zdjęcia dobrej jakości ze względu na klasyczny układ optyczny, ciekawy wygląd, możliwość kręcenia filmów z prędkością 30 klatek na sekundę, tryb Smart Auto, prosta obsługa, zgodność ze standardem PictBridge, sporo trybów tematycznych, wyświetlacz LCD niezłej jakości (jasny, odporny na uszkodzenia), funkcja i-Contrast, funkcjonalne rozmieszczenie klawiszy
wady: brak wizjera optycznego, niewielki fizyczny rozmiar matrycy, aparat jest dość duży i cięższy od konkurencji, brak obiektywu szerokokątnego, standardowa rozdzielczość w trybie video (część nowych kompaktów może pochwalić się już jakością HD), brak zooma w trybie video, brak dźwięku w trybie video – co jest rzecz jasna konsekwencją „wodnego” przeznaczenia aparatu, średnia bateria
opinia: Aparat Canon PowerShot D10 to jedna z nielicznych (ciągle) odpornych na wodę i trudne warunki cyfrówek na rynku. „Podwodne” przeznaczenie aparatu generuje trochę minusów w zwykłym użytkowaniu, ale i tak opinia będzie bardzo pozytywna.
Na pierwszy rzut oka Canon PowerShot D10 wygląda prawie jak zabawka (kolorowy, okrągły, trochę „plastikowy” design), choć w porównaniu do innych pancernych aparatów jest większy i cięższy.
Przyczyną tych powiększonych gabarytów jest zastosowanie klasycznej optyki, znanej ze zwykłych kompaktowych aparatów, zamiast typowego dla wodoszczelnych urządzeń „łamanego” układu. Dzięki temu zdjęcia wykonywane Canon PowerShot D10 są naprawdę dobrej jakości (tylko niektóre podwodne fotki tracą trochę na jakości w rogach). Odwzorowanie kolorów i ostrość jest całkiem niezła. Aparat jest wyposażony w niewielką matrycę o dość wysokiej rozdzielczości, ale ta dysproporcja o dziwo nie jest widoczna w jakości zdjęć. Canon PowerShot D10 spokojnie możemy używać także jako zwykły kompakt.
Aparat posiada obiektyw z 3-krotnym zoomem optycznym i mechaniczną stabilizacją obrazu. Do dyspozycji mamy dość dużo trybów fotograficznych, oczywiście łącznie z trybem Smart Auto.
Filmy kręcone aparatem Canon PowerShot D10 są standardowej jakości (VGA, 30 klatek na sekundę), niestety bez dźwięku (co jest konsekwencją wodoszczelnej konstrukcji) i bez zooma.
Oprócz 10-metrowego zanurzenia, Canon PowerShot D10 wytrzyma także 10-stopniowy mróz oraz piasek, kurz i upadek z ponad metra wysokości. Przed uszkodzeniem zabezpieczony jest również 2,5-calowy ekran LCD.
Obsługa aparatu jest prosta, a ułożenie klawiszy – funkcjonalne. Canon PowerShot D10 może się też pochwalić dobrym procesorem, a więc i szybkim i płynnym działaniem.
Podsumowując, aparat nie jest może ideałem, ale zasługuje na pochwałę. Mocna czwórka.

| Skomentuj opinię