Aparat Cyfrowy Kodak EasyShare C530 - Opinie, Oceny i Porównanie

Ocena użytkowników 3.00 / 5.00
100% opiniujących poleca Kodak EasyShare C530
Aparat cyfrowy Kodak EasyShare C530 jest dostępny na Polskim rynku. Przeczytaj opinie użytkowników, oceny i recenzje aparatów Kodak zanim dokonasz zakupu. Upewnij się, że Kodak EasyShare C530 to dobry wybór. Zobacz opinie poniżej, a jeśli sam jesteś użytkownikiem Kodak EasyShare C530 podziel się swoimi uwagami, oceń produkt i dodaj własną opinię.

Opinie użytkowników o Kodak EasyShare C530

Evodish, Poznań
ekspert - 508 punktów

1936 osoby z 3426 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2007-05-31 11:13:01
zalety: Duża rozdzielczość, małe wymiary, cena
wady: Słabe baterie, niska jakość zdjęć, brak zoomu, kiepski obiektyw, mało programów tematycznych
opinia: Kodak przyzwyczaił nas już do tego, że wydaje na świat jedynie produkty wysokiej klasy, zarówno na rynek amatorski jak i profesjonalny. Praktycznie o każdym aparacie tej firmy można powiedzieć sporo dobrego, a wiele z tych aparatów przoduje na listach rankingowych w swojej kategorii. Niestety, nawet gigantowi zdarza się potknąć. Aparat Kodak EasyShare C530 jest tego dobitnym przykładem.
Rzadko bowiem spotyka się produkt o tak żenujących możliwościach, w dodatku wyglądający naprawdę brzydko i nie nadający się ani dla amatorów, ani tym bardziej dla profesjonalistów. W czym rzecz? Otóż aparat Kodak EasyShare C530 praktycznie nie daje nam żadnych możliwości zmiany parametrów obrazu, który chcemy wykonać. Możemy zapomnieć o zmianie czasu otwarcia migawki, nie posłużą nam do tego nawet ryby tematyczne-zresztą nawet gdyby taka możliwość istniała, to migawka praktycznie nie może zmieniać czasu swego otwarcia-dostępny zakres jest rzędu niecałej połowy sekundy. Co gorsza, nie mamy również możliwości zmiany kąta widzenia obiektywu, czyli inaczej mówiąc zmiany jego ogniskowej! Obiektyw pracuje tylko i wyłącznie z ogniskową o długości 38 milimetrów, nie mamy więc zoomu optycznego, a producent dla żartu chyba nie dodał również cyfrowej wersji tej funkcji. Nawet po zapisaniu zdjęcia nie możemy go powiększyć. Ten aparat, mimo 5 megapikselom, na pewno nie pozwoli nam dojrzeć szczegółów żadnego obiektu. A jeżeli zbytni się do niego zbliżymy, zdjęcie będzie nieostre, ponieważ w aparacie nie ma opcji ani autofocusa, ani ustawień manualnych ostrości, w dodatku obiekt który fotografujemy musi znajdować się przynajmniej metr od obiektywu. Żenujące.
Z Kodak EasyShare C530 nie będzie również pożytku w nocy. Wbudowana lampa błyskowa sięga jedynie 2,4 metra w przód, nie ma możliwości wykonania błysku dopełniającego i co normalne w aparacie kompaktowym-zamontowania dodatkowej lampy błyskowej. Zdjęcia nocne wyjdą najwyżej kiepskie.
Cóż więc po tym, że aparat Kodak EasyShare C530 ma matrycę rozdzielczości 5 milionów pikseli i pozwoli nam nagrać krótki film z dźwiękiem, skoro w prawie każdych warunkach będziemy niezadowoleni z efektu? Czasy, w których ludzie nie znający się na fotografii potrafili jedynie wcisnąć przycisk wyzwalacza już dawno minęły. Przy możliwości wyboru aparatu z równie wysokimi parametrami technicznymi za tę samą cenę co Kodak EasyShare C530, ten drugi niestety prawdopodobnie nie znajdzie nabywców. Moja ocena 5 za możliwości techniczne i 1 za wykonanie. W sumie 3.

| Skomentuj opinię