Aparat Cyfrowy Nikon Coolpix L100 Opinie i Oceny Użytkowników

Ocena użytkowników 4.00 / 5.00
100% opiniujących poleca Nikon Coolpix L100
Porównaj aparat cyfrowy Nikon Coolpix L100 i zobacz opinie użytkowników oraz oceny modelu Nikon Coolpix L100. Dodaj swoje komentarze i uwagi na temat aparatu firmy Nikon.

Opinie użytkowników o Nikon Coolpix L100

Nicolls
zwiedzający - 1 punktów

2956 osoby z 5197 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2010-02-13 15:41:23
zalety: Moim zdaniem zalety to dobre Makro. Podoba mi się w nim bokeh - o ile ktoś kiedyś próbował zrobić go w telefonie - da radę w zwykłym kompakcie takim jak Nikon L100. Wygodny uchwyt, dobry zoom.
wady: Słaba jakość, często przy nieodpowiednim balansie bieli kolory robią się różowo-pomarańczowe + częste szumy.
opinia: Dziś dopiero kupiłam Nikona coolpix'a L100. Mam 14 lat, interesuję się fotografią od niedawna.Miałam do czynienia z lustrzanką, jednak zrezygnowałam. Dziś także miałam sobie kupić takową, jednak szkoda było mi pieniędzy na raty. Najniższa za sony a230 102 zł, także... Postanowiłam wziąć owego kompakta na raty, na 2 lata, w tym czasie uzbieram gotówkę na "szkło". Jeden dzień użytkowania to zbyt mało, by powiedzieć o nim cokolwiek. Czytałam kilka opinii. Szkoda jednak, że ma słabą jakość. w sklepie go zachwalali...

| Skomentuj opinię


martini
specjalista - 490 punktów

2903 osoby z 5123 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2009-08-08 12:04:49
zalety: duży zoom optyczny, szybkość działania, prosta i wygodna obsługa, niezła bateria, bardzo fajny program Panorama Maker, poręczny, duży i czytelny wyświetlacz LCD, przystępna cena, ergonomia, bardzo ładny wygląd, zapis filmów w formacie AVI, zasilanie bateriami AA (jednocześnie zaleta i wada…), przystępny tryb automatyczny, szybkie zdjęcia seryjne, duży zakres ogniskowych, stabilizacja matrycy, redukcja czerwonych oczu, detekcja uśmiechu, D-lighting
wady: niezbyt solidna obudowa, podobnie jak większość prostych kompaktów przeciętnie radzi sobie przy słabym oświetleniu, niewielkie możliwości indywidualnych ustawień, dość spore wymiary, żeby używać akumulatora (a nie zwykłych paluszków) trzeba zaktualizować oprogramowanie, brak wizjera optycznego, malutka pamięć wewnętrzna
opinia: Aparat cyfrowy Nikon Coolpix L100 zyskał sobie wiele rozbieżnych opinii – od druzgocących po bardzo entuzjastyczne. Jak to zwykle bywa w takich przypadkach, prawda leży gdzieś po środku. Nikon Coolpix L100 to aparat dobry, ale bardzo prosty i zdecydowanie przeznaczony dla amatorów. Świadczy o tym chociażby wysoka automatyzacja – w Nikonie Coolpix L100 nie mamy zbyt wielu możliwości samodzielnego wyboru ustawień. Natomiast tryb automatyczny jest bardzo przyjazny i łatwy w użyciu.
W aparacie znajdziemy wszystkie najbardziej popularne tryby i udogodnienia, m.in. detekcję uśmiechu, ostrzeżenie przed mrugnięciem, redukcję czerwonych oczu, czy też funkcje D-lighting, która pozwala uratować prześwietlone lub nieoświetlone obszary zdjęć. W Nikonie Coolpix L100 bardzo wygodny i dobrze przemyślany jest również program do tworzenia panoram. Warto też wspomnieć o bardzo dobrym i szybkim trybie zdjęć seryjnych oraz o zapisie filmów wideo w popularnym formacie AVI.
Zdjęcia wykonane aparatem Nikon Coolpix L100 są całkiem satysfakcjonującej, choć może nie rzucającej na kolana jakości – w końcu to jedynie prosty kompakt. Oczywiście efekty są słabsze przy mniejszym oświetleniu, ale jest to dość powszechna wśród takich aparatów wada. Rozdzielczość matrycy jest standardowa – wynosi 10 milionów pikseli.
Obudowa Nikona Coolpix L100 jest bardzo estetyczna, dość znacznie większa od innych kompaktów, choć jednocześnie sprawia wrażenie mało solidnej (chociażby dlatego, że jest plastikowa). Do dyspozycji mamy bardzo duży (przekątna 3 cale) i czytelny ekran LCD, natomiast nie ma, niestety, opcji kadrowania za pomocą wizjera optycznego.
Aparat jest zasilany za pomocą zwykłych baterii AA, co jest może wygodne, ale czasem chciałoby się mieć możliwość skorzystania z akumulatorków. Okazuje się, że da się to zrobić, ale dopiero po zaktualizowaniu oprogramowania.
Podsumowując, Nikon Coolpix L100 – pomimo wielokrotnej miażdżącej krytyki na rozmaitych forach – jest aparatem o jakości zbliżonej do konkurencyjnych modeli. Jest OK, choć bez większych rewelacji. Czwórka.

| Skomentuj opinię