Aparat Cyfrowy Nikon Coolpix P80 - Opinie, Komentarze i Oceny Użytkowników

Ocena użytkowników 5.00 / 5.00
100% opiniujących poleca Nikon Coolpix P80
Porównaj aparat cyfrowy Nikon Coolpix P80 i zobacz opinie użytkowników oraz oceny modelu Coolpix P80. Dodaj swoje komentarze i uwagi na temat aparatu Nikon Coolpix P80.

Opinie użytkowników o Nikon Coolpix P80

Kaska00, Łódź
zwiedzający - 8 punktów

1586 osoby z 2573 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2015-08-04 10:35:55
zalety: Ładny design, poręczny, intuicyjny, mega wytrzymały, szybki, ultra zoom

wady: Dość krótko trzymająca bateria, głośna praca zoomu (raz na ruski rok potrafi się zaciąć), mała pamięć wewnętrzna (ale oczywiście można wymienić kartę), przy słabym świetle zdjęcia nie najlepsze przy automacie
opinia: Mam aparat już chyba 6 czy 7 lat. Eksploatowany głownie na wyjazdach oraz przy pracy na blogu (fotografia kulinarna). Zdjęcia są chwalone, nierzadko porównywane do profesjonalnych aparatów. Wystarczy trochę poznać możliwości aparatu i można wydobyć z niego prawdziwe cuda. Polecam jako aparat dla amatorów, którzy chcą "czegoś więcej" niż zwykłego kompaktu. Na pewno obecne aparaty z serii P są godne polecenia

| Skomentuj opinię


martini
specjalista - 490 punktów

2413 osoby z 4164 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2009-04-27 17:37:27
zalety: ultrazoom (18-krotny), matryca 10 Mpix, szeroki kąt, cyfrowa obróbka obrazu Expeed, stabilizacja obrazu VR, duży, 2,7- calowy ekran LCD z powłoką przeciwodblaskową + elektroniczny wizjer, aż 15 trybów tematycznych amatorskich użytkowników, tryby manualne, rozpoznawanie twarzy, D-Lighting, korekta dystorsji, nagrywanie filmów w formacie AVI, względnie niewielki rozmiar, porządne wykonanie, bardzo dobra cena, proste menu
wady: kiepski akumulator, mikroskopijna wręcz pamięć wbudowana, nienajlepszy autofokus, głośna praca zoom-u, nienajlepsze zdjęcia automatyczne przy słabym oświetleniu (trzeba trochę pogrzebać w ustawieniach), brak zoomu w trybie video, kiepski dekielek na obiektyw
opinia: Nikon Coolpix P80 to bardzo udany amatorski aparat cyfrowy. Nie można jednak wymagać od niego jakości porównywalnej z cyfrówkami – jeśli weźmiemy to pod uwagę, opinia może być tylko pozytywna.
Nikon Coolpix P80 przede wszystkim ultrazoom – w aparacie mamy do dyspozycji aż 18-krotne powiększenie. Czy to się naprawdę przydaje? W sumie nie wiem, ale biorąc pod uwagę niską cenę aparatu, to całkiem miły prezent. 10-megapikselowa matryca Nikona Coolpix P80 być może nie powala na kolana, ale umówmy się – mało kto naprawdę potrzebuje większych zdjęć. Niewątpliwa zaletą cyfrówki jest natomiast zastosowanie szerokokątnego obiektywu.
Nikon Coolpix P80 oferuje także mechaniczną stabilizację obrazu VR (ruchoma matryca), funkcję D-Lighting, cyfrową obróbkę obrazu EXPEED i naprawdę dobrze działającą korektę dystorsji.
Mniej zaawansowani użytkownicy powinni być zadowoleni z prostego menu aparatu i dużej liczby programów tematycznych. Sprawdzają się głównie w dzień i przy dobrym oświetleniu – w pozostałych przypadkach konieczne jest manualne ustawienie parametrów.
W Nikon Coolpix P80 mamy do wyboru dwie możliwości kadrowania: za pomocą dużego i bardzo czytelnego ekranu LCD, lub niedużego, ale całkiem praktycznego elektronicznego wizjera.
Największą wadą aparatu jest bardzo słaby akumulator – zdecydowanie trzeba dokupić zamiennik, co jest może nie największym, ale zawsze dodatkowym (i niemiłym) wydatkiem.
Coolpix P80 jest ładnie wykonany i nieco mniejszy od innych aparatów cyfrowych o podobnej specyfikacji, pewnie leży w dłoni dzięki gumowemu wykończeniu.
Ogólnie rzecz biorąc: dobry, kompaktowy aparat w bardzo rozsądnej cenie. Polecam.

| Skomentuj opinię