Aparat Cyfrowy Panasonic Lumix DMC-TZ7 Opinie i Oceny Użytkowników

Ocena użytkowników 5.00 / 5.00
100% opiniujących poleca Panasonic Lumix DMC-TZ7
Porównaj aparat cyfrowy Panasonic Lumix DMC-TZ7 i zobacz opinie użytkowników oraz oceny modelu Panasonic Lumix DMC-TZ7. Dodaj swoje komentarze i uwagi na temat aparatu firmy Panasonic.

Opinie użytkowników o Panasonic Lumix DMC-TZ7

martini
specjalista - 490 punktów

1879 osoby z 3280 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2009-08-28 20:20:05
zalety: superzoom optyczny 12x, zakres ogniskowych 25–300 mm, mechaniczna stabilizacja obrazu, doskonały tryb video (rozdzielczość HD, dźwięk stereo, zoom optyczny nadal aktywny, choć dość wolny…), dedykowany przycisk uruchamiający kamerę, unowocześniona funkcja wykrywania twarzy (rozpoznawanie wcześniej zapisanych osób), elegancki wygląd, kompaktowe rozmiary, matryca o rozdzielczości 10 milionów pikseli, duży (przekątna 3 cale) wyświetlacz LCD o wysokiej rozdzielczości, wygodna i nieskomplikowana obsługa, ostre zdjęcia, dobra lampa błyskowa, AF Tracking
wady: aparat uznaje tylko oryginalne akumulatory, średnio radzi sobie przy sztucznym i słabym oświetleniu, limit długości filmu (15 minut), trochę zbyt komplikowany tryb Intelligent Auto (analizuje zbyt wiele możliwości ustawień, przez co dość długo to trwa), brak wizjera – kadrować można tylko za pomocą monitora LCD, brak możliwości manualnych ustawień, nie najlepsza dynamika, lekkie kłopoty z automatycznym balansem bieli, trochę zbyt wysoka cena
opinia: Polecam aparat fotograficzny Panasonic Lumix DMC-TZ7. Choć znalazły się w nim pewne drobne wady, w mojej opinii jest to jedna z najlepszych amatorskich cyfrówek dostępnych na rynku.
Panasonic Lumix DMC-TZ7 jest elegancki, porządnie wykonany i ma kompaktowe rozmiary, więc spokojnie zmieści się do każdej torebki. Tylnia część obudowy aparatu prawie w całości zajęta jest przez duży (przekątna 3 cale), jasny i czytelny wyświetlacz LCD. Ekran ten może się pochwalić doskonałą rozdzielczością (460000 pikseli) i automatycznym dostosowywaniem jasności do panujących akurat warunków. Zastosowanie dobrego monitora jest w przypadku Panasonic Lumix DMC-TZ7 bardzo ważne, bo nie ma tu innych możliwości kadrowania (brak jakiegokolwiek wizjera). Na obudowie aparatu znajdziemy też specjalny przycisk, który uruchamia tryb video – jedną z największych zalet Panasonic Lumix DMC-TZ7. Aparat pozwala na rejestrowanie filmów w rozdzielczości HD i z dźwiękiem stereo. W trakcie kręcenia możemy skorzystać ze słynnego superzooma optycznego (12x), choć trzeba zaznaczyć, że w tym trybie działa on zauważalnie wolniej, niż przy pstrykaniu zdjęć. Niestety, jeden film może mieć długość maksymalnie 15 minut.
Jeśli chodzi o zdjęcia, aparat Panasonic Lumix DMC-TZ7 wyróżnia bardzo dobra ostrość fotografii i rozsądna rozdzielczość (10 milionów pikseli). Lekki minus należy się za to za dynamikę i pewne kłopoty z automatycznym balansem bieli.
Szkoda też, że nie mamy możliwości manualnego ustawienia żądanych parametrów – musimy zdać się na aparat. Aby maksymalnie uprościć użytkowanie Panasonic Lumix DMC-TZ7 umieszczono w nim oczywiści tryb Intelligent Auto. Działa on poprawnie, ale ze względu na dość duży stopień skomplikowania, dobór odpowiednich ustawień przez aparat trwa dłużej, niż w prostszych aparatach.
W Panasonic Lumix DMC-TZ7 nie mogło również zabraknąć bardzo popularnej ostatnio funkcji wykrywania twarzy – została jednak unowocześniona do tego stopnia, że identyfikuje konkretne osoby i potrafi im przypisać imiona.
Na koniec pewna dość istotna wada aparatu: Panasonic Lumix DMC-TZ7 działa tylko na oryginalnych akumulatorach, które nie należą do najtańszych. Na szczęście przy standardowym użytkowaniu ładowanie baterii nie jest zbyt częste.

| Skomentuj opinię (2)