Aparat Cyfrowy Pentax K10D - Opinie, Oceny i Porównanie

Ocena użytkowników 4.00 / 5.00
67% opiniujących poleca Pentax K10D
Aparat cyfrowy Pentax K10D jest dostępny na Polskim rynku. Przeczytaj opinie użytkowników, oceny i recenzje aparatów Pentax zanim dokonasz zakupu. Upewnij się, że Pentax K10D to dobry wybór. Zobacz opinie poniżej, a jeśli sam jesteś użytkownikiem Pentax K10D podziel się swoimi uwagami, oceń produkt i dodaj własną opinię.

Opinie użytkowników o Pentax K10D

najmak, Puławy
zwiedzający - 4 punktów

2536 osoby z 4440 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2012-11-15 13:40:21
zalety: dobra jakoś zdjęć, wygodny w użyciu, dobra cena, ma dużo fajnych bajerów
wady: brak
opinia: jak dla mnie bardzo dobry aparat, dobry dla tych co zaczynają swoją zabawę z fotografią, cena przystępna, działa świetnie, polecam

| Skomentuj opinię


2981 osoby z 5209 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2007-12-19 01:43:20
zalety: Dobrze leży w ręce, świetnie wyposażony, bardzo dobre RAW i nie gorsze jpg. Co do współpracy z manualami to wiadomo.
Użyteczne ISO 800 może nie powala, ale wystarcza.
Aparat właświe bez wad. Za te pieniądze mistrzostwo świata.
wady: Użyteczne ISO do 800, 1600 już gorzej w porównaniu np. z Nikonem D80, ale to ta sama matryca i tak naprawdę ta sama jakość, tylko w Nikonie bardziej agresywne odszumianie z większą utratą szczegółów.
Co do AF, to jest bardzo dobrze, tylko że obiektyw kit jest bez silniczka i jak na taki K10D radzi sobie bardzo dobrze.
Nawet na forum Canona po pierwszych i jak się okazało przedwczesnych negatywnych opiniach z czasem nikt już nie mógł nic złego powiedzieć o Kadyszce.
Tak na prawdę to aparat nie ma właściwie wad.
Byłe w pierwzsych egzemplarzach np. z FF BF, ale kolejny firmware z nim sobie poradził.
opinia: Koleś nie wie co pisze. Pentax K10D to bardzo dobry aparat. Wiem bo używam. W swojej kategorii cenowej nie ma konkurencji. A temu kolesiowi co przede mną pisał to coś w głowę się stało. Ten sam tekst na wielu stronach umieścił. Konkurencja mu płaci czy co? A może sam ma Kadyszkę i nie chce żeby inni mu manuale w przyzwoitych cenach wykupili. :)

| Skomentuj opinię2901 osoby z 5159 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2007-11-10 10:46:32
zalety: Pentax walczy i próbuje desperacko dogonić konkurencję, ale niestety nie udaje się. Za: możliwości, wygoda obsługi, kompatybilność ze wszystkimi szkłami z mocowaniem K, karty sd, obsługa bezprzewodowa błysku, przyzwoita żywotność baterii, jasny wizjer, dobry autobalans bieli, rawy teakże w formacie DNG .
wady: Prznieciw: AWARYJNOŚĆ (usterki także w nowych korpusach), wolny i nieprecyzyjny autofokus (AF to po prostu TRAGEDIA, nawet porównując do starszych istów, że o analogach nie wspomnę!!!), system pomiaru światła - niedoświetla (jeśli nie wiesz co to spot nie kupuj tego aparatu), problem z wierną reprodukcją kolorów - właściwie TRZEBA fotografować w rawach i bawić się w korekcję każdego zdjęcia - jpgi w K10D są kompletnie nieprzydatne (nawet do mało istotnych fotek), schodząca na psy jakość obiektywów - nowe "gwiazdki" przegrywają z o połowę tańszymi Sigmami, za to z pentaxowymi Sigmami korpus nie chce ustawić prawidłowo ostrości!!! (jakaś celowa polityka firmy?), ShakeReduction to taki śmieszny system, ktory niby działa OK, ale od czasu do czasu coś mu się pochrzani i wychodzi taka ostro-nieostra fotka od ktorej aż fizycznie oczy bolą (to trzeba zobaczyć, trudno opisać), jednym słowem - świetnie pomyślana konstrukcja, całkowicie schrzanione wykonanie, Pentax umiera...
opinia: Pentax walczy i próbuje desperacko dogonić konkurencję, ale niestety nie udaje się. Za: możliwości, wygoda obsługi, kompatybilność ze wszystkimi szkłami z mocowaniem K, karty sd, obsługa bezprzewodowa błysku, przyzwoita żywotność baterii, jasny wizjer, dobry autobalans bieli, rawy teakże w formacie DNG Prznieciw: AWARYJNOŚĆ (usterki także w nowych korpusach), wolny i nieprecyzyjny autofokus (AF to po prostu TRAGEDIA, nawet porównując do starszych istów, że o analogach nie wspomnę!!!), system pomiaru światła - niedoświetla (jeśli nie wiesz co to spot nie kupuj tego aparatu), problem z wierną reprodukcją kolorów - właściwie TRZEBA fotografować w rawach i bawić się w korekcję każdego zdjęcia - jpgi w K10D są kompletnie nieprzydatne (nawet do mało istotnych fotek), schodząca na psy jakość obiektywów - nowe "gwiazdki" przegrywają z o połowę tańszymi Sigmami, za to z pentaxowymi Sigmami korpus nie chce ustawić prawidłowo ostrości!!! (jakaś celowa polityka firmy?), ShakeReduction to taki śmieszny system, ktory niby działa OK, ale od czasu do czasu coś mu się pochrzani i wychodzi taka ostro-nieostra fotka od ktorej aż fizycznie oczy bolą (to trzeba zobaczyć, trudno opisać), jednym słowem - świetnie pomyślana konstrukcja, całkowicie schrzanione wykonanie, Pentax umiera...

| Skomentuj opinię