Aparat Cyfrowy Samsung NV100 HD - Opinie, Komentarze i Oceny Użytkowników

Ocena użytkowników 2.50 / 5.00
50% opiniujących poleca Samsung NV100 HD
Porównaj aparat cyfrowy Samsung NV100 HD i zobacz opinie użytkowników oraz oceny modelu NV100 HD. Dodaj swoje komentarze i uwagi na temat aparatu Samsung NV100 HD.

Opinie użytkowników o Samsung NV100 HD

1872 osoby z 3285 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2009-07-02 09:23:15
zalety: mega-duża matryca,
wady: Zauważyłem, że podczas przybliżania i oddalania przy kręceniu filmów znika głos (po co komu film HD bez głosu).
opinia: Nie lubię tej marki i przy każdym kontakcie z jej produktami mam zastrzeżenia. Próbuję się przekonać, ale zawsze coś jest nie tak. Aparat kupiłem bo jest mały i ma wszystko, ale nie wszystko złoto co się świeci. Kręciłem koncert kamerą, ale skończyła mi się kaseta i posłużyłem się NV100. Przy późniejszym odtwarzaniu zanikał w pewnych momentach głos (myślałem że to wina karty, albo procesora w aparacie bo podczas kręcenia filmu strasznie się grzał) więc poszedłem do sklepu pokazałem o co chodzi i wymienili mi sztuka za sztukę na nówkę. W sklepie sprawdziłem i wszystko było OK, do momentu odtwarzania kolejnego nagrania video z zanikającym głosem. Dopiero wtedy zauważyłem ze głos ginie gdy przybliżam lub oddalam zoom. Drugi aparat i ta sama wada. Jeszcze nie byłem go oddać bo potrzebuję coś na tydzień na wakacje. Nie polecam tego modelu.

| Skomentuj opinię (1)


martini
specjalista - 491 punktów

1885 osoby z 3298 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2008-10-08 18:36:28
zalety: doskonała rozdzielczość zdjęć, filmy w jakości HD z dźwiękiem stereo, szerokokątny obiektyw, duży, dotykowy ekran LCD, wysoka czułość ISO 3200, elegancka obudowa, podwójna stabilizacja obrazu, detekcja twarzy, intuicyjne menu, złącze HDMI
wady: przeciętny zoom optyczny (3,6x), przerost formy nad treścią
opinia: Aparat cyfrowy Samsung NV100 HD zaawansowana technologicznie zabawka dla początkujących fotografów. Ma imponujące parametry, które trudno jednak w pełni wykorzystać.
Samsung szczyci się ogromną rozdzielczością modelu NV100 HD (aż 14,7 megapiksela!). To naprawdę dużo. Jednak zanim oniemiejemy z zachwytu, warto zadać sobie pytanie: po co nam to? Zwłaszcza w kompaktowej cyfrówce. Wykorzystanie takich możliwości aparatu graniczy z cudem.
Nowy Samsung daje za to pole do popisu amatorom filmów. Można je rejestrować w doskonałej jakości HD, w dodatku ze stereofonicznym dźwiękiem.
Słabiej w Samsungu NV100 HD przedstawia się zoom optyczny (3,6-krotny) – jest co najwyżej… standardowy (żeby nie powiedzieć: przeciętny…).
Plusem jest z kolei wysoka czułość matrycy i podwójna (mechaniczna + cyfrowa) stabilizacja obrazu.
Jak każdy nowoczesny kompakt, aparat NV100 HD jest wyposażony w sporą ilość programów tematycznych. Poza tym dostajemy kilka drobiazgów w rodzaju detekcji uśmiechu i mrugania.
Dużą zaletą Samsunga NV100 HD jest prostota obsługi i spory, dotykowy wyświetlacz LCD.
Ogólnie rzecz biorąc, nowa cyfrówka Samsunga jest całkiem niezła. Jednak trudno oprzeć się wrażeniu, że niektóre parametry najlepiej wyglądają tu… na papierze. W skali od 1 do 5: czwóreczka.

| Skomentuj opinię