Aparat Cyfrowy Samsung Digimax ES55 Opinie i Oceny Użytkowników

Ocena użytkowników 5.00 / 5.00
100% opiniujących poleca Samsung Digimax ES55
Porównaj aparat cyfrowy Samsung Digimax ES55 i zobacz opinie użytkowników oraz oceny modelu Samsung Digimax ES55. Dodaj swoje komentarze i uwagi na temat aparatu firmy Samsung.

Opinie użytkowników o Samsung Digimax ES55

martini
specjalista - 491 punktów

1861 osoby z 3254 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2009-08-10 15:08:50
zalety: prosty w obsłudze, dobra jakość zdjęć, akumulator + ładowarka, dobra cena, całkiem solidna obudowa, dość duży, jasny i czytelny wyświetlacz LCD, cyfrowa stabilizacja obrazu, szeroki wachlarz funkcji i programów, poręczne wymiary, rozsądna rozdzielczość matrycy (10,2 megapiksela), łatwa instalacja dołączonego oprogramowania, sympatyczne tryby Beauty, autoportret, rozpoznawanie twarzy i Motion Timer, zaawansowany system redukcji efektu czerwonych oczu, zapis filmów video w popularnym formacie AVI (MJPEG), nagrywanie filmów z prędkością 30 klatek na sekundę, niezły procesor
wady: podobnie jak inne kompakty niezbyt dobrze radzi sobie w słabszym oświetleniu, bardzo skromna pamięć wbudowana (tylko 9 MB!), trochę zbyt wolne działanie, brak optycznej stabilizacji obrazu, zoom optyczny mógłby być większy (jest standardowe 3x), przydałby się mocniejszy flesz
opinia: Samsung Digimax ES55 to bardzo udany, choć dość prosty kompaktowy aparat cyfrowy w bardzo rozsądnej cenie. Mimo kilku niezbyt dużych wad, zasługuje na same pochlebne opinie.
Wielką zaletą aparatu Samsung Digimax ES55 jest z pewnością niesłychana prostota obsługi. Tyczy się to zarówno instalacji i korzystania z dołączonego do niego oprogramowania, jak i samego użytkowania aparatu. Menu jest przemyślane i czytelne. Jeśli mimo to ktoś miałby problemy z obsługą Samsunga Digimax ES55, może zajrzeć do specjalnego przewodnika i rozwiać wszelkie wątpliwości. Aparat jest też nieduży i poręczny, dzięki czemu bez przeszkód zmieści się w każdej torbie.
Jak na nowoczesny kompakt przystało, w Samsungu Digimax ES55 znajdziemy sporo rozmaitych funkcji i trybów tematycznych, w tym tryb Beaty (poprawiający koloryt skóry fotografowanej osoby) i Motion Timer (który ułatwi robienie zdjęć grupowych). W aparacie nie zabrakło też zaawansowanego systemu, usuwającego ze zdjęć tzw. efekt czerwonych oczu.
Fotki robione Samsungiem Digimax ES55 są bardzo dobrej (jak na kompaktowy aparat) jakości, a kolory żywe i nasycone. Jak to zwykle bywa, ES55 znacznie słabiej radzi sobie przy słabszym oświetleniu, co po części jest winą niezbyt mocnego flesza.
Aparat pozwala też, oczywiście, kręcić filmy video z prędkością 30 klatek na sekundę i zapisuje je w formacie AVI. W trybie video można korzystać z 3-krotnego zooma optycznego, jednak na ten czas zostaje wygłuszone nagrywanie dźwięku.
Po stronie minusów Samsunga Digimax ES55 można zapisać nieco spowolnione działanie, brak optycznej stabilizacji obrazu (jest tylko DIS) i prawie niezauważalną pamięć wbudowaną – zaledwie 9 MB! Na szczęście aparat obsługuje popularne karty pamięci, bo w innym wypadku miejsca starczyłoby tylko na kilka zdjęć.
Pomimo to, mogę śmiało polecić aparat Samsung Digimax ES55 i wystawić zasłużoną piątkę.

| Skomentuj opinię