Aparat Cyfrowy Samsung Digimax S500 - Opinie, Oceny i Porównanie

Ocena użytkowników 4.00 / 5.00
100% opiniujących poleca Samsung Digimax S500
Aparat cyfrowy Samsung Digimax S500 jest dostępny na Polskim rynku. Przeczytaj opinie użytkowników, oceny i recenzje aparatów Samsung zanim dokonasz zakupu. Upewnij się, że Samsung Digimax S500 to dobry wybór. Zobacz opinie poniżej, a jeśli sam jesteś użytkownikiem Samsung Digimax S500 podziel się swoimi uwagami, oceń produkt i dodaj własną opinię.

Opinie użytkowników o Samsung Digimax S500

2878 osoby z 5046 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2011-06-13 22:54:49
zalety: Dobre, ostre zdjęcia
wady: Awaryjność - awarie obiektywu i matrycy
opinia: Bardzo dobry aparat jak na swoją klasę, rok w którym był sprzedawany i cenę.
\r\nNowsze samsungi często mu nie dorównują...

| Skomentuj opinię


Evodish, Poznań
ekspert - 508 punktów

2974 osoby z 5240 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2007-08-09 21:35:14
zalety: Bardzo niska cena, dość ostre zdjęcia, spore możliwości ustawień ręcznych
wady: bardzo wysoka awaryjność i podatność na usterki mechaniczne, kiepski obiektyw, dość ciężki, mało oryginalny wygląd
opinia: Aparat cyfrowy Samsung Digimax S500 jest produktem, którym posługują się na co dzień dosłownie setki ludzi-samych komentarzy można znaleźć mnóstwo. Niestety, okazuje się, że aparat wprawdzie spełnia wymagania użytkowników, bo przecież wiedzą, co kupują, ale jego zawodność dopada praktycznie każdego, prędzej lub później. A szkoda, bo to przyjemny w użytkowaniu, wygodny i bardzo niedrogi aparat, dzięki czemu znacznie wyprzedza konkurencję ze swojej półki. Niestety-jak zwykle komuś udało się popsuć całkiem dobry pomysł.
Aparat Samsung Digimax S500 nie jest wprawdzie wyposażono w matrycę o niewiarygodnej rozdzielczości, ale te 5 milionów aktywnych pikseli powinno spokojnie wystarczyć praktycznie każdemu początkującemu użytkownikowi. Zdjęcia wychodzą dość ostre i wyraźne, nie musimy wysilać wzroku żeby dojrzeć obiekty. Niestety, ponieważ zdjęcia zapisywane są jedynie z rozszerzeniem jpeg, ich jakość jest pogorszono również systemowo-teoretycznie jest to system bezstratnej kompresji, ale kto używa ten wie, że praktyka często różni się od życia i zdjęcia skompresowane często są dużo gorsze niż np. W formacie RAW. No cóż, nie można mieć wszystkiego, a zdjęcia wykonane aparatem cyfrowym Samsung Digimax S500 są naprawdę dobre.
Niestety, nie możemy tego samego powiedzieć o obiektywie. Tutaj niestety mogą zawieść się nawet słabo znający się na fotografii amatorzy, bowiem aparat oferuje nam niewielką możliwość dostosowania ogniskowej, nawet jak na aparat kompaktowy. Dokładniej, zyskujemy możliwość wykonywania zdjęć z ogniskową w zakresie 35-105 milimetrów. Zapewne czepiam się, ale uważam, że przynajmniej ta druga wartość powinna być choć trochę większa. Nie raz bowiem można się spotkać z ofertą konkurencji, w której ogniskowa potrafi wydłużyć się nawet na 150 milimetrów albo więcej, nawet w aparatach kompaktowych, czyli stosunkowo nie głębokich. Tutaj coś nie wyszło, i otrzymujemy produkt który zapewnia nam tylko akceptowalny kąt wykonywania zdjęć, a mogło być lepiej. Równie słabo wypada tryb makro, który pozwoli nam na sfotografowanie obiektu dopiero, gdy ten znajdzie się przynajmniej 40 centymetrów przed obiektywem-wynik nie najgorszy, ale znów-mogło być znacznie lepiej i konkurencja doskonale o tym wie.
Aparat Samsung Digimax S500, co mile mnie zaskoczyło, posiada jednak całkiem spore możliwości ręcznej konfiguracji parametrów obrazu. Mamy zatem wpływa na balans bieli, czy czułość matrycy, ale również na bardziej zaawansowane parametry, jak na przykład czas otwarcia migawki. Daje nam to całkiem spore możliwości,a dla osób, które nie lubią ustawień manualnych i nie chcą tego robić, pozostawiono standardowe tryby auto i tryby tematyczne, które radzą sobie naprawdę bardzo dobrze. Opcji nie ma zbyt wiele, ale też więcej po prostu by się tutaj nie przydało, jak na przykład czułości matrycy-opcje sięgają maksymalnie 400 ISO, ale raczej nie korzysta się z wyższych wartości nawet w tych droższych aparatach cyfrowych (mówimy tu oczywiście o tych mniej zaawansowanych, aparatach kompaktowych, bo cyfrowe lustrzanki zapewniają nam w tym względzie dużo lepszą jakość).
Jeżeli wolimy zamienić się z fotografa w reżysera, mamy tutaj taką możliwość, dodajmy-zrealizowaną naprawdę dobrze. Dostaliśmy nawet opcję nagrywania filmów w rozdzielczości 848x480 pikseli, ale ze zbyt niską prędkością aby było to opłacalne. Natomiast 30 klatek na sekundę i 640x480 pikseli to już naprawdę dobre parametry, które pozwolą nam na znakomitą zabawę bez stresu.
Podsumowując, aparat cyfrowy Samsung Digimax S500 jest przeznaczony wyłącznie dla osób, które szukają jedynie prostego, łatwego w użyciu modelu, który poprowadzi ich za rękę przez proces wykonywania zdjęcia. Mimo to nie ustrzeżono się pewnych uciążliwych wad, a zawodność tego urządzenia jest znacznie za wysoka-tak, że jego kupno staje się ryzykiem. A to już niedopuszczalne. Dlatego, mimo wszystkich zalet wspomnianych wyżej, moja ocena to słabe 4. jeżeli jednak ważna jest dla nas cena i godzimy się na średnią jakość i ryzyko, to dobry wybór.

| Skomentuj opinię