Aparat Cyfrowy Samsung NV11 - Opinie i Oceny Użytkowników

Ocena użytkowników 5.00 / 5.00
100% opiniujących poleca Samsung NV11
Zobacz Aparat Cyfrowy Samsung NV11 i przeczytaj recenzję eksperta oraz opinie i oceny użytkowników naszego serwisu.

Opinie użytkowników o Samsung NV11

Evodish, Poznań
ekspert - 508 punktów

2809 osoby z 4797 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2007-08-17 10:33:00
zalety: Bardzo duża rozdzielczość matrycy, wykrywanie twarzy na zdjęciu, dobry obiektyw i powiększenie, duże możliwości ręcznej zmiany parametrów obrazu, obsługa SD/HC
wady: brak stabilizacji obrazu, bardzo kiepskie zdjęcia przy wysokich czułościach
opinia: Aparat cyfrowy Samsung NV11 to jeden z najnowszych modeli wprowadzonych na nasz rynek przez firmę Samsung. I mimo że nie zapowiada się, by został przebojem lub odkryciem roku, możemy znaleźć w nim wiele zaskakująco dobrze zrealizowanych funkcji, dzięki którym fotografowanie powinno stać się przyjemnością, zarówno dla bardzo początkującego użytkownika, jak i lekko zaawansowanego amatora. Dodatkowo aparat nie jest drogi, więc będzie dostępny dla dużego grona pasjonatów.
Aparat, jak przystało na dzisiejszy marketing, wyposażono w matrycę o bardzo dużej rozdzielczości, co jest chwytem nader dobrze przyciągającym amatorów. Faktem jednak pozostaje, że taka matryca w odpowiednich dłoniach może być naprawdę dobrze wykorzystana, a co najważniejsze w aparacie Samsung NV11-raczej nie będziemy ograniczeni w korzystaniu z niej przez inne funkcje, jak to się niekiedy zdarza. Matryca posiada aż 10 milionów aktywnych pikseli, przez co wykorzystać ją będą mogli zapewne tylko bardziej zaawansowani użytkownicy. Ale ostrość obrazu i znakomite kolory spodobają się każdemu.
Na szczęście obiektyw w aparacie Samsung NV11 również jest dobrej jakości. Wprawdzie nie wyposażono go w soczewki bardzo wysokiej jakości, ale te wmontowane są całkiem niezłe, a przy okazji nie zawyżyły ceny całego aparatu. Otrzymujemy więc dobrą jakość obrazu i stosunkowo niezłe możliwości za przyzwoitą cenę. Dokładniej rzecz biorąc-obiektywu oczywiście nie możemy wymienić, ale dysponujemy dobrym zbliżeniem (5 krotne optyczne i takież samo cyfrowe, jednak nieco gorszej jakości) oraz z naprawdę dobrymi możliwościami zmiany ogniskowej w zakresie 38-190 milimetrów. Nie jest to wprawdzie bardzo dużo, ale myślę że spokojnie wystarczy zarówno dla zdjęć szerokiego kąta, jak i zdjęć punktowych. Jeśli chodzi o portrety-aparat cyfrowy Samsung NV11 posiada ciekawą i modną ostatnimi czasy opcję rozpoznawania twarzy, która pozwoli automatycznie dostosować ostrość do rysów twarzy osoby fotografowanej. Bardzo wygodne, i sprawdza się całkiem nieźle.
Aparat cyfrowy Samsung NV11 jest przeznaczony nie tylko dla osób, które znają się na fotografii-nawet totalny początkujący będzie mógł się tutaj czegoś nauczyć. I to słowo jest ważne-nauczyć, a nie pstrykać zdjęcia bez żadnego zaznajomienia się z zasadami funkcjonowania jego sprzętu. Mamy tutaj bowiem swobodny wybór między trybem ręcznym a w pełni automatycznym, który ustawi za nas między innymi ostrość, głębię, czułość, czas otwarcia przysłony i wiele, wiele innych parametrów. Możemy również w każdym momencie (oczywiście przed wykonaniem zdjęcia) zmienić dowolną z tych opcji lub je wszystkie, dzięki czemu naprawdę możemy się czegoś nauczyć, choćby na zasadzie prób i błędów. Według mnie, to znakomite rozwiązanie.
Co do trybu manualnego-mamy tutaj do dyspozycji całkiem spory arsenał opcji. Począwszy od praktycznie standardowej zmiany czułości czy ogniskowej, poprzez zmianę pomiaru światła, aż ustawianie ostrości, które może odbywać się w trybie automatycznym, trybie makro lub w pełni ręcznie, co jest obecnie bardzo rzadko spotykane. Co do czułości- to chyba największy problem w aparacie Samsung NV11. Niestety, wykonywanie zdjęć na czułościach powyżej 200 ISO kończy się zazwyczaj słabym zdjęciem, a jakość fotografii przy czułości 800 czy 1600 ISO jest już nie do zaakceptowania. Pozostają nam więc trzy opcje-standardowe 100, większe 200 i unikalne w aparatach kompaktowych-80 ISO.
Aparat cyfrowy Samsung NV11 oprócz wykonywania zdjęć potrafi również nagrywać krótkie filmy, a dzięki obsłudze kart o zwiększonej pojemności, nasza zabawa w reżysera może być stosunkowo długa. Filmy nagrywane są w wysokiej jakości i w rozdzielczości 640x480 pikseli, dając naprawdę niezły obraz, do tego z dźwiękiem.
Aparat cyfrowy Samsung NV11 bez poczucia winy mogę polecić praktycznie każdemu, kto rozpoczyna lub niedawno rozpoczął swoją przygodę z fotografią. Dzięki niemu bez kłopotu uda nam się zrobić bardzo dobre zdjęcie, i do tego nie będziemy właściwie musieli nic zmieniać. Dla tych bardziej ambitnych przygotowano szereg opcji sterownych ręcznie, a ponieważ aparat Samsung NV11 jest bardzo wygodny w obsłudze, nauczenie się podstaw fotografii nie będzie trudne. Myślę, że to naprawdę bardzo dobry wybór.

| Skomentuj opinię