Aparat Cyfrowy Samsung ST1000 Opinie i Oceny Użytkowników

Ocena użytkowników 4.00 / 5.00
100% opiniujących poleca Samsung ST1000
Porównaj aparat cyfrowy Samsung ST1000 i zobacz opinie użytkowników oraz oceny modelu Samsung ST1000. Dodaj swoje komentarze i uwagi na temat aparatu firmy Samsung.

Opinie użytkowników o Samsung ST1000

martini
specjalista - 490 punktów

2641 osoby z 4747 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2009-12-22 22:14:50
zalety: bardzo szerokie możliwości transmisji danych (USB 2.0, Bluetooth, HDMI, WLAN, DNLA) – możliwość wysyłania zdjęć / filmów bezpośrednio na portale typu Facebook i YouTube, wbudowany moduł GPS i geotagging, optyka znanej marki Schneider-Kreuznach Varioplan, 5-krotny zoom optyczny, możliwość nagrywania filmów video w rozdzielczości HD, zapis filmów formacie AVI, bardzo dobry i duży dotykowy ekran (przekątna 3,5 cala, rozdzielczość aż 1 152 000 pikseli), sporo rozmaitych trybów i programów tematycznych, zapamiętywanie do 20 twarzy, system podwójnej stabilizacji drgań, funkcja dyktafonu, fajny wygląd
wady: wysoka cena, obiektyw jest słabszy niż w modelu ST550 (przede wszystkim jest wąski), dźwięk mono w filmach, mała matryca
opinia: O aparacie Samsung ST1000 było niedawno bardzo głośno. I nic dziwnego – sprzęt jest nie tylko stylowy i prosty w użyciu, ale ma też kilka bardzo ciekawych – w mojej opinii – rozwiązań. Jednym z najważniejszych z nich jest zastosowanie w aparacie fotograficznym modułu GPS i funkcji geotaggowania zdjęć. Dzięki temu zawsze będziemy wiedzieli (z dokładnością do ułamków metra!), gdzie zrobiliśmy zdjęcie naszym Samsungiem ST1000. Jeśli zechcemy się pochwalić fotką, albo – dajmy na to filmikiem (a jest czym, bo aparat umożliwia kręcenie video w jakości HD), to możemy bezpośrednio wysłać je na Facebooka czy YouTube - Samsung ST1000 ma bowiem bardzo rozbudowane możliwości transmisji danych, w tym Wi-Fi.
Obsługa aparatu jest wygodna i, dzięki naprawdę świetnemu (i dużemu!) wyświetlaczowi dotykowemu, sprawia frajdę. Poradzą sobie nawet amatorzy, zwłaszcza, że Samsung ST1000 oferuje całkiem sporo rozmaitych trybów tematycznych.
Wszystko fajnie i słodko, ale na tym pięknym obrazku są też rysy i to dość zauważalne. Po pierwsze: cena! Jeśli poszperamy mocno w necie, to uda nam się kupić Samsung ST1000 za nieco powyżej średniej ceny kompaktów, ale w sklepie kosztuje już naprawdę dużo. Po drugie: przy takich kosztach w aparacie powinien się znaleźć obiektyw szerokokątny – a niestety go nie ma. Po trzecie: matryca – jest za mała! Do tego dochodzi jeszcze dźwięk mono w filmach, ale to już nie tak istotna sprawa.
Mogło być więc świetnie, a tak – wyżej niż 4 z plusem nie będzie.

| Skomentuj opinię