Aparat Sony A100 - Opinie, Oceny i Porównanie

Ocena użytkowników 5.00 / 5.00
100% opiniujących poleca Sony A100
Przeczytaj opinie o Sony A100. Jeśli chcesz ocenić A100 napisz krótką opinię, zalety, wady i wystaw ocenę korzystając z formularza.

Opinie użytkowników o Sony A100

Evodish, Poznań
ekspert - 508 punktów

4180 osoby z 7215 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2007-06-05 18:14:27
zalety: Matryca wysokiej rozdzielczości, stabilizacja obrazu, wiele ustawień ręcznych, krótki czas ładowania lampy błyskowej, duże możliwości sterowania czasem otwarcia migawki
wady: Duże szumy przy wyższych ustawieniach czułości,średnio wykonany tryb sekwencyjny, mała tolerancja na warunki pogodowe
opinia: Aparat cyfrowy Sony Alpha A100 jest jednym z niewielu naprawdę dobrych modeli cyfrowych aparatów lustrzanych, które zostały wypuszczone na rynek. Dzięki niemu mamy możliwość wykonania naprawdę bardzo dobrych zdjęć, choć jak to w takich wypadkach bywa-musimy za to całkiem słono zapłacić. I tak jest to jednak wyjście tańsze niż zakup lustrzanki. Przyjrzyjmy się więc bliżej aparatowi cyfrowemu Sony Alpha A100-czy rzeczywiście będzie to dobry wybór?
Aparat cyfrowy Sony Alpha A100 wyróżnia się przede wszystkim wspaniałymi parametrami fizycznymi matrycy. Dysponujemy możliwością wykonywania zdjęć w rozdzielczości nawet 3880 x 2600 , wykorzystując ponad 10 milionów aktywnych pikseli. Dodać trzeba że matryca posiada stabilizację optyczną dzięki czemu nie będzie większych kłopotów z wykonaniem zdjęcia z trzęsącej się ręki. Wprawdzie nigdy nic nie zastąpi statywu, ale opcja ta w aparacie Sony Alpha A100 jest wyjątkowo dobrze wykonana i naprawdę pomaga.
Obiektyw również nie sprawi nam żadnych kłopotów. Ogniskowa dołączonego do zestawu obiektywu potrafi zmieniać się w zakresie 18-70, co jest wynikiem całkiem niezłym, a dodatkowo możemy oczywiście wymieniać obiektywy do woli żeby jeszcze bardziej usprawnić działanie aparatu Sony Alpha A100. Niestety, o ile cena samego aparatu jest znośna, o tyle części i podzespoły do niego kosztują również całkiem sporo i niestety zakup samego aparatu nie jest ostatnim naszym wydatkiem.
Kolejnym plusem w aparacie cyfrowym Sony Alpha A100 jest możliwość zarówno automatycznego, jak i ręcznego ustawiania ostrości, czego praktycznie nigdy nie spotkamy w aparatach niższej klasy, a jest to funkcja praktycznie niezbędna-procesor nigdy nie jest w stanie poradzić sobie w trudnych warunkach tak dobrze jak człowiek.
Aparat cyfrowy Sony Alpha A100 daje nam również spore możliwości kontroli ekspozycji. Mamy zatem opcję ustawienia balansu bieli, zarówno dzięki trybom tematycznym, jak i poprzez ustawienia ręczne. Tryby tematyczne znajdziemy również przy samej kontroli ekspozycji, a możliwości jest tutaj kilkanaście. Najprawdopodobniej jednak i tak będziemy samodzielnie ustawiać większość parametrów. Dodatkowo dostaliśmy w aparacie Sony Alpha A100 możliwość ustawienia czasu otwarcia migawki, który wynosi tutaj od 1\4000 do nawet 30 sekund-wynik naprawdę znakomity. Najgorzej wypada na tym tle możliwość ustawiania czułości aparatu. Wprawdzie teoretycznie mamy do dyspozycji nawet czułość 1600 ISO, lecz raczej nigdy jej nie użyjemy-jak w każdym aparacie cyfrowym przy wyższych czułościach widać tutaj szumy. Oczywiście w tej klasy aparacie próg jest zdecydowanie wyżej, ale jednak istniej-przy czułości powyżej 400 ISO da się gołym okiem zauważyć niewielką ziarnistość, a przy wyższych czułościach efekt jest tym bardziej widoczny.
Aparat cyfrowy Sony Alpha A100, jak wskazuje sama nazwa, jest wyłącznie aparatem cyfrowym. Nie ma tutaj więc możliwości nagrywania filmów ani dźwięków, co jednak nie jest potrzebne-wysoka jakość parametrów tego aparatu reklamuje się sama. Podobnie jak jego naprawdę solidne wykonanie a także niesamowita wygoda użytkowania-producent zapewnia, że aparat Sony Alpha A100 stawia nam wszystkie niezbędne opcje pod ręką, i rzeczywiście tak jest, co potwierdzić może wielu jego użytkowników.
Podsumowując, aparat cyfrowy Sony Alpha A100 nie jest przeznaczony dla wsystkich. Jest aparatem naprawdę wysokiej klasy, równie wysokiej jak jego cena. No cóż, za jakość się płaci, a tutaj pieniądze są naprawdę dobrze wydane. Polecam.

| Skomentuj opinię