Doradztwo Finansowe Dom Kredytowy NOTUS - Opinie i Porównanie

Ocena użytkowników 2.43 / 5.00
36% opiniujących poleca Dom Kredytowy NOTUS
Zastanawiasz się czy wybrać doradztwo finansowe z firmy Dom Kredytowy NOTUS? Przeczytaj opinie i porównaj Dom Kredytowy NOTUS z innymi firmami świadczącymi usługi doradztwa finansowego i kredytowego. Zaciągnięcie kredytu czy długoterminowa inwestycja to poważna decyzja, której skutki będziesz odczuwać przez kilka albo kilknaście lat. Upewnij się, że doradca finansowy, którego wybierzesz zbiera pozytywne opinie od istniejących klientów.

Opinie użytkowników o Dom Kredytowy NOTUS

Rabbit
zwiedzający - 2 punktów

373 osoby z 373 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2017-10-16 10:24:37
zalety: - Miła i profesjonalna obsługa
- Szybko i bezproblemowo
- Opolska placówka, polecam kontakt z Panią Elżbietą Moraczewską oraz Panem Mateuszem Topiłko.
wady: Brak
opinia: Witam wszystkich to czytających, odpowiedzi na swe pytanie szukających, czy warto skorzystać z pomocy Notusa? Za pieniędzmi wszak zawsze stoi pokusa... Ja jednak ich doradcom zaufałem, i do Opolskiego oddziału się udałem, gdzie Pan Mateusz i Pani Ela, potraktowali mnie nie jak klienta, ale jak przyjaciela ;) Szybko i sprawnie wszystko załatwili, co niejasne było, wprost wytłumaczyli. Ich podejście do klienta i sprawy jest warte pochwalenia, a nade wszystko warte dalszego polecenia ;) Dziękujemy za pomoc, pozdrawiamy Ryszard i Urszula

| Skomentuj opinię


449 osoby z 449 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2017-09-22 21:28:41
zalety: Szybkość działania i profesjonalne podejście do klienta
wady: Brak
opinia: Mi pomógł chłopak w oddziale w Kielcach, sam dostałem dwie odmowy w banku bo niby coś nie tak z domem. P. Kamil załatwił wycenę, pierw chyba zdolność badali, generalnie chcieli jakieś extra kwity ale nic uciążliwego. Dostałem namiar z polecenia więc to chyba kwestia człowieka i podejścia itp

| Skomentuj opinię1326 osoby z 2035 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2015-11-25 11:32:04
zalety: -
wady: opóźnianie kontaktu
nieodpowiadanie na zapytania
nieprzesyłanie dokumentów mimo takiej obietnicy
nieprzekazywanie dokumentów do banku
opinia: Niestety potwierdzam negatywną opinię, przynajmniej na temat tego doradcy na którego ja trafiłam.

Przestrzegam przed korzystaniem z usług pana Łukasza S. z Notusa (Warszawa). Była to osoba polecona i mi i mojej rodzinie (w jednym czasie załatwialiśmy dwa kredyty hipoteczne). Po spotkaniu wstępnym wywarł na mnie bardzo pozytywne wrażenie - dostałam maila ze skrupulatnym podsumowaniem, wyliczeniami rozpisanymi w tabelkach itp. Byłam bardzo zainteresowana wzięciem kredytu, tak więc rozpoczęłam poszukiwania mieszkania i byłam zdecydowana na jedno z dwóch, przy czym oczywiście na jedno bardziej. Pan Łukasz zwodził mnie, mówiąc przez x dni że właśnie przygotowuje dla mnie wyliczenia i otrzymam je wieczorem. W tym czasie jedno z mieszkań przepadło, mimo mojego zdecydowania nie mogłam się doczekać na dokumenty od pana Łukasza. Po tym fakcie udałam się do jednego z banków i samodzielnie wynegocjowałam warunki sporo lepsze od tych które przedstawiał mi pan Łukasz. Równolegle pan Łukasz był doradcą w mojej rodzinie - kredyt większy od mojego 3krotnie bo na około milion złotych. Przez jego zaniedbania i nieprzekazanie dokumentów w odpowiednim czasie do banków (mimo jego zapewnień że to zrobił) kwestia podpisania umowy zawisła na włosku. W Notusie została złożona oficjalna skarga i osoby zarządzające firmą próbują uratować sprawę. Sprawa mojej rodziny ciągnie się 3 miesiąc. Ja próbowałam wyciągnąć coś z naszej współracy przez 2 miesiące, po czym w miesiąc sama znalazłam bank, wynegocjowałam warunki, złożyłam wniosek o kredyt, donosiłam wszystkie dokumenty, aż ostatecznie podpisałam akt notarialny i umowa została zrealizowana, a pieniądze przelane na konto sprzedawców. W ciągu miesiąca od rozpoczęcia sprawy na nowo, ale samodzielnie, kupiłam mieszkanie.
Bardzo nie polecam współpracy z tym doradcą! Mimo bardzo dobrego wrażenia na początku - nie jest kompetentną osobą i niezbyt przejmuje się tym jeśli komuś pomiesza plany, jak powiedział "najwyżej przepadło, to tylko mieszkanie".

| Skomentuj opinię (2)


1509 osoby z 2394 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2015-07-11 13:24:01
zalety: zupełny brak zalet
wady: w zasadzie same wady - długo by wymieniać
opinia: Odradzam wszystkim wizytę u nich, doradczyni zupełnie niekompetentna, brak wiedzy o ofertach banków i sposobie załatwienia mojej sprawy, chodząc po bankach sam znalazłem o wiele lepsze oferty niż w notusie. Odniosłem wrażenie, że propozycja, kredytu, którą dostałem to oferta banku, do którego pani z tej firmy chyba po prostu wygodnie kierować klientów.

| Skomentuj opinię


MarcinBasen
zwiedzający - 1 punktów

1931 osoby z 3231 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2014-04-28 15:30:19
zalety: można napić sie kawy...
wady: niekorzystna oferta
kombinowanie
niedoświadczeni pracownicy
cały czas cos trzeba donosić i wypełniać
strata czasu i pieniędzy
opinia: Witam, doradca z notusa młody, niedoświadczony, cały czas o czymś zapominał...
Prosił mnie żebym pożyczył mu pieniądze na usterke w samochodzie!
Ja niestety jak ostatni idiota pożyczyłem mu 200zł...
Po jakimś czasie prosił mnie znowu o pożyczenie pieniędzy...
Ostatecznie wycofałem sie a pożyczone pieniądze i pieniądze za wycene mieszkania 350zł przepadły.

Sumując 2 miesiące uciążliwego użerania sie z cwaniakiem i 550zł w plecy.


Mieszkanie udało się kupić, dostałem kredyt jak poszedłem bezpośrednio do banku.
W notusie zwlekali 2 miesiące a jak poszedłem osobiście do mojego banku dostałem kredyt po 2 tygodniach na lepszych warunkach i z niższą marża, bez prowizji!
Dodam jeszcze że w notusie żeby dostać kredyt musiałem wciągnąc w cały ten proceder ojca i matke...
w moim banku w którym mam rachunek wyszło że mam odpowiednią zdolność kredytową sam i nie musze brać go z żadną inną osobą.

notus - cwaniaki i populiści...

| Skomentuj opinię (1)


2019 osoby z 3412 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2014-01-30 13:17:56
zalety: dobry kontakt, szybkie odpowiedzi na maile
wady: brak przedstaiwnia wszystkich ofert od razu, inne dane wpisane we wniosku kredytowym, przedłużająca się procedura, brak odopwiedzialności za swoje "porady"
opinia: Zdecydowanie nie polecam współpracy z p.Dariuszem z biura we Wrocławiu. Otrzymałam jego namiary z polecenia u dewelopera. Do momentu oczekiwania na wydanie decyzji kredytowej nie miałam większych zastrzeżeń do obsługi. Owszem zdarzały się niewielkie niedopowiedzenia (przedsyawione oferty kredytów hipotecznych dotyczyły innych kwot niż te nas interesujące, pan przekonywał nas, że powinniśmy złozyć wniosek do BZ WBK, mimo iż nie oferowali oni kredytu na 100% wartości nieruchomości, a taki mnie interesował, itp.). Jednak, podczas oczekiwania na jedną z decyzji (miałam już dwie pozotywne z innych banków) zbliżał się moment zapłaty ceny u dewelopera i pytałam p. Dariusza czy możemy jeszcze czekać, czy też już musimy wybrać ofertę z tych, które mamy. Pan Dariusz zapewił nas, że kontakotował się z deweloprem i załatwił, że te poczeka, ze względu na to, że opóźnienie wynika ze strony banku. Po upływie terminu płatności deweloper naliczył nam karne odsetki za zwłokę. Kontaktowaliśmy się z Panem Darouszem w tej sprawie. Był zdziwiony i zapewniał, że umówił się z nimi inaczej. Uparcie twirdził, że to nie jego wina. W efekcie kredyt i tak wzięłam w jednym z banków, z których mieliśmy wcześniejszą decyzję, a deweloper chce ode mnie 700 zł kary. Ładny mi doradca, który dostał pewnie kasę od banku za napędzenie klienta, a nie poczuwał się do wprowadzenia mnie w błąd. Zdecydowanie odradzam tego pana.

| Skomentuj opinię


2087 osoby z 3552 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2013-11-16 12:16:09
zalety: brak
wady: -zero zainteresowania
-zły wybór banku
opinia: Zdecydowanie nie polecam Notusa z siedziba we Wroclawiu. Musialam z nich korzystac bo kupowalam mieszkanie z archicomu. Pan Marcin M olewał nas totalnie. O każdą informację trzeba było sie prosic. Na umowie oczywiście nie był obecny. A bank wybralismy sobie sami taki to doradca...

| Skomentuj opinię


2144 osoby z 3665 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2013-08-19 22:16:38
zalety: brak
wady: NIEKOMPETENCJA DORADCOW, NIE WIEDZA I NIE RZETELNOSC.
opinia: Strzezcie sie tych doradcow. Stracilam pieniadze, czas i sporo nerwow oraz potencjalne mieszkanie w b.dobrej lokalizacji(Wroclaw). Doradca olał sprawe i przez 2 miesiace nic a nic nie robil. Czesto nie odbieral telefonow lub nie odpowiadal na maile. Z taka NIEKOMPETENCJA dawno sie nie spotkalam. Przy 20 bankach na Polskim rynku wybral tylko 2 i obiecywal ze dostane kredyt na 100%. Jak sie okazalo mimo pelnej zdolnosci kredytowej i dostarczonych wszystkich dokumentach przeze mnie dostalam kredyt z doplata wlasna ( staralam sie o 100% wartosci mieszkania) plus mega pakiet dodatkowych oplat. Jednak dobrze sie mowi jesli masz liczyc na kogos, licz na siebie i samemu przejdz sie po bankach. Szybciej zalatwisz i dadza Ci KONKTETNA odpowiedz i rzetelna.

| Skomentuj opinię


2196 osoby z 3770 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2013-06-13 22:13:28
zalety: brak
wady: niesłowność, przeciąganie załatwiania kredytu a następnie straszenie że się nie zdąży.
opinia: Próbowałem wziąć kredyt hipoteczny na 200 tys. zł
Od doradcy nie mogłem się dowiedzieć prawdziwych kosztów kredytu. Cały czas kręcił, mataczył. Wreszcie udało się dojść do względnego porozumienia. Po przedstawieniu umowy z banku oczywiście doszły nowe koszty. Wtedy póbowałem zmniejszyć kwotę kedytu do 150 tys. Zaczęły się schody. Próbowano mnie straszyć, że ponowna kalkulacja kredytu może nie być dla mnie korzystna a wręcz bank może mi odmówić kredytu. Poszedłem osobiście do banku i dostałem potrzebną kwotę bez problemu. Dziękuję za takich doradców jak w Notusie. Nigdy więcej się tam nie zjawię i odradzam wszystkim.

| Skomentuj opinięarturro
zwiedzający - 1 punktów

2242 osoby z 3873 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2013-02-22 11:40:27
zalety: Fachowośc,żetelnośc i napewno uczciwośc
wady: tu złego słowa nie powiem
opinia: Bardzo polecam DK Notus w gdańsku przy ul:Okopowej 7 i Pana Krzysztofa który zajmował się naszym kredytem hipotecznym.
Jesteśmy z żoną naprawdę zadowoleni z usług tego Domu Kredytowego,wszystko poszło bardzo sprawnie i szybko na tyle szybko że nawet deweloper był mile zaskoczony że już dostał pieniądze.
A Pan Krzysztof?cuż,człowiek bardzo solidny i skromny,wszystko mieliśmy jak na dłoni,przedstawił nam kilka propozycji a na spotkania umawialiśmy się wtedy kiedy nam pasowało a nie odwrotnie,żadnych krętactw i ukrywania czego kolwiek,naprawde polecam.
Pozdrowionka dla Pana Krzysztofa.

| Skomentuj opinię (1)


roman111
zwiedzający - 1 punktów

2260 osoby z 3910 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2013-02-14 20:38:08
zalety: fachowa obsługa; szukanie rozwiązań jak załatwić sprawę a nie szukanie problemów
wady: wysokie oprocentowanie kredytów ale to raczej dotyczy wszystkich w Polsce
opinia: Wielokrotnie korzystałem z usług Notusa na Dolnym Śląsku i zawsze byłem obsłużony jak należy. Mój bank mnie zawiódł a tu znaleźli dla mnie rozwiązanie. Wysłałem swojego brata do innego oddziału i tu też - miłe zaskoczenie - nareszcie bankowcy, którym chce się pracować. Polecam wszystkim Notusa. Kiedyś sprawdzałem Opena ale tam wciskali mi co popadnie. Przyszedłem po kredyt a oni mi lokatę. Lubię współpracować z konkretnymi ludźmi.
Wszystkim polecam.

| Skomentuj opinię


olek1977
zwiedzający - 1 punktów

2350 osoby z 4073 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2012-07-23 14:25:29
zalety: kompetentny doradca, prawdomówny, nie upiększa ofert, tylko mówi jak jest.
wady: bywają problemy z miejscem parkingowym - choć pewnie jak wszędzie w centrum - czy do powód by nie mieć dobrego doradcy?
opinia: Znalezłem bardzo dobrą okazje w warszawie (jakieś 40% taniej, niż normalnie za mieszkanie). Były problemy prawne z nieruchomością. Chodziłem po bankach, jadnak nikt nie chciał nawet zainteresować się sprawą. W końcu trafiłem na Pana Michał. W szybkim czasie pomógł kupić mieszkanie. Potem wyprostować sprawy prawne i zamienić kredyt na najlepszy na rynku. Co ważnego już przy pierwszym kredycie wynegocjował brak prowizji na wejściu i wyjściu i innych kosztów, dzięki czemu zaoszczędziłem ponad 17 tyś. Zdecydowanie polecam.

| Skomentuj opinię


2468 osoby z 4315 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2012-03-03 17:35:28
zalety: brak
wady: brak wiedzy, matactwo, prawdopodobnie pracownikami sa 10-latki
opinia: Pani z Notusa przyslala nam takie oferty ze glowa boli, brak konkretów i podstawowych informacji. Nawet nie bylo podanego oprocentowania, co jest podstawowa informacja dotyczaca kredytu. Pani stwierdzila, ze WIBOR i tak zmienia sie co 3 m-ce, wiec oprocentowanie bedzie sie rowniaz zmienia, to po co je podawac. Kwota rat podana na okolo, tzn. ok. 420 zl. informacje takie, ze na kazdej stronie internetowej danego banku, mozna wiecej sie dowiedziec a symulacji wogole brak. I jeszcze pani pisze, ze cenia swoja prace. Jaka Prace?!

| Skomentuj opinię


2559 osoby z 4473 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2011-02-28 23:14:03
zalety: brak, nie polecam.
wady: niesłowność ,brak kompetencji,zwodzenie klienta.
opinia: We wrześniu 2010r z polecenia,skontaktowałam się z p.Marią w celu pomocy uzyskania kredytu na mieszkanie nie dość że przez około dwa miesiące nie pomogła mi to jeszcze naraziła mnie na koszta za umowę rezerwacyjną jak by tego było mało,spróbowałam jeszcze raz z inna nieruchomością za mniejszą kwotę myśląc że się uda lecz, po rozmowie tej pani z bankami niby było wszystko dobrze po upływie dwóch tygodni nadal było ok ale potrzeba kilka dodatkowych dokumentów miną miesiąc i ta pani mówi że niestety nie mam zdolności.
W końcu z innej firmy doradca na pewno bardziej kompetentny niż ta pani uratował mnie od utraty kolejnych pieniędzy.

| Skomentuj opinię (1)