Doradztwo finansowe Expander - Opinie i Porównanie

Ocena użytkowników 2.02 / 5.00
27% opiniujących poleca Expander
Zastanawiasz się czy wybrać doradztwo finansowe z firmy Expander? Przeczytaj opinie i porównaj Expander z innymi firmami świadczącymi usługi doradztwa finansowego i kredytowego.
Expander to zespół doradców, którzy są pionierami w swojej dziedzinie na polskim rynku - z ich rady można było skorzystać już w 2000 roku, a w 2001 mieliśmy okazję po raz pierwszy spotkać się twarzą w twarz z Doradcą finansowym Expandera. Jeśli szukasz odpowiedniego miejsca na ulokowanie swoich oszczędności, planujesz wzięcie kredytu lub nie wiesz, jakie działania mogą Ci w przyszłości przynieść największy zysk, przeczytaj opinie użytkowników na temat doradztwa finansowego Expander i przekonaj się, czy najbardziej doświadczeni w tej dziedzinie specjaliści są tak skuteczni, jak tego wymagasz. Porównaj oceny Expandera z innymi doradcami, aby podjąć świadomą decyzję. A jeśli korzystasz już z usług Doradców Finansowych Expander, podziel się z użytkownikami swoją wiedzą, wystaw ocenę i napisz swój komentarz.

Opinie użytkowników o Expander

Qbaaaaa
zwiedzający - 1 punktów

2447 osoby z 4314 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2010-11-25 13:15:48
zalety: 1. Szybkość działania
2. Profesjonalne podejście do klienta
3. Bardzo dobra oferta
wady: 1. Problem z parkowaniem przed oddziałem
opinia: +Z żoną korzystaliśmy z ich usług w Warszawie przy ul.Świętokrzyskiej, sprawę zamkneliśmy w 3tygodnie, warunki identyczne jak w banku a dodatkowo pomogli nam z umową ze sprawami w sądzie, dali notariusz. Naprawdę polecam ten oddział.

| Skomentuj opinię


2444 osoby z 4313 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2010-10-07 22:27:57
zalety: miła rozmowa umówiona na konkretną godzinę
wady: jak się okazało, doradca wybiera ofertę niekoniecznie najlepszą dla klienta!!! Ofertę w Expanderze wybierają przez pryzmat własnej kieszeni: to znaczy, podsuną bank, który im płaci najwięcej - taka jest prawda!
opinia: Pani usilnie doradzała mi Super kredyt w dwóch bankach, w których były najlepsze oferty. Za miłą namową złożyłam wnioski. Znajomi podpowiedzieli, że mam pójśc sama na rekonesans po bankach i ku mojemu zaskoczeniu dostałam dużo lepszą ofertę w Deutsche Banku niż oferowano mi przez Expander!!! proces trwał 3,5 tygodnia łącznie z uruchomieniem, Pani z banku na bieżąco informowała mnie o wszystkim, pomagała i tłumaczyła to, co dla mnie było niezrozumiałe, zaniosła wnioski do sądu i jest ze mną w kontakcie:) NIE POLECAM POŚREDNIKA w uzyskaniu kredytu, Expandera - WCALE!!! znajdźcie dobrego doradcę w banku, lepiej na tym wyjdziecie!

| Skomentuj opinię (3)


2438 osoby z 4306 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2010-08-05 19:03:18
zalety: wrazenie dobre ,kompetencja,profesjonalizm jednak:
wady: brak podstawowych informacji o warunkach,promocjach bankowych,nie działaja na rzecz klienta tylko do dla siebie.Pierwsza sprawa priorytrtowa to sprzedaz ubezpieczenia :) zabawne
opinia: po dłuzszym obcowaniu z doradca ul.Miszewskiego Gdańsk-Wrzeszcz.Dostaje propozycję jednego banku
i to bardzo bardzo drogiego,DORADCA informuje mnie ze w innych nie mam zdolnosci..Udaje sie do trzech pobliskich i co? nie ma problemu! a warunki lepsze o połowę.Odradzam EXPANDERA
POLECAM! ing,millenium BNord

| Skomentuj opinię


2427 osoby z 4285 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2010-05-02 22:26:01
zalety: Załatwiłem wszystko od początku do końca w jednym miejscu od złożenia wniosków kredytowych ( kilka banków jednocześnie po podpisanie umowy kredytowej).Ogromna oszczędność czasu i PIENIĘDZY( bezpłatne doradztwo). Nie musiałem biegac po bankach, dzwonic i pytac na jakim etapie jest wniosek ponieważ tym wszystkim zajmowała sie Pani z Expandera.Kredyt na budowe domu załatwiłem w 2 tygodnie.Doradczyni niezależna, kompetentna,miła,doświadczona.Juz na pierwszym spotkaniu czuje sie ,że sie rozmawia z fachowcem.Doradczyni bardzo zaangażowana w moja sprawe:)
wady: wg. mnie brak
opinia: Expandera poleciła mi moja kolezanka z pracy.Pierwsze spotkanie w Expanderze ( Koszalin) odbyłem w ubiegłym roku kiedy byłem w trakcie załatwiania pozwolenia na budowę domu.Spotkanie było bardzo konkretne i rzeczowe.Nie jestem finansistą i nie wiedziałem że nie tylko rata kredytu jest ważna:).Pani Doradczyni była ze mna w ciągłym kontakcie.Kiedy juz było pozwolenie na budwę,umówiłem sie na kolejne spotkanie w celu wybrania kredytu.Było kilka ofert, ( oferty dokładnie omówione)zdecydowałem,że złoże wnioski do 3-ch banków.Powiem szczerze ,że kiedy zobaczyłem liste potrzebnych dokumentów, nie miałem juz takiego zapału:(Najlepsze jest to ,że Pani miała chyba dar przekonywania, bardzo szybko mnie zmobilizowała, dokumenty załatwiłem w tydzień.Po złozeniu wniosków kredytowych z dokumentacją, na dec. czekałem niecałe 2 tygodnie.
Podobało mi również to, ze podpisanie umowy kredytowej było równiez w oddziale expander, w tym tez oddziale ubezpieczyłem dom, oraz siebie:)bo kredyt na dom to spore zobowiązanie.
Polecam


| Skomentuj opinię (3)


erwin54
zwiedzający - 1 punktów

2436 osoby z 4306 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2010-09-23 14:27:31
zalety: ładne biura
wady: długi czas oczekiwania
opinia: Przeczytałem na FB, że w następnym tygodniu będzie opublikowany ranking oddziałów Expander na alertfinansowy.pl. Oceniłem tam oddział z którego korzystam. Ale dzięki za te opinie.

| Skomentuj opinię


armobi
zwiedzający - 1 punktów

2396 osoby z 4259 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2010-04-29 21:40:49
zalety: lokalizacja w centrum , dobra atmosfera , luźna rozmowa a nie "załatwienie petenta"
wady: trudno było się umówić na spotkanie (przynajmniej w Koszalinie)-kolejny termin był dopiero za 2 dni
opinia: załatwiałem sprawę w tamtym roku i dwa banki w Koszalinie mi domówiły (jeden "bez podania przyczyny" bo ponoć mają taką możliwość). Miałem sprawę na włosku i dwa tygodnie na załatwienie sprawy.inaczej straciłbym kasę. Pani spojrzała na papiery i na mnie i powiedziała "damy radę" i jak powiedziała tak zrobiła. Wysłałem tam dwóch znajomych i też są zadowoleni. Zanim tam poszedłem naczytałem się różnych opinii na forach ale nie miałem czasu na bieganie . Dziwczyna załatwiła mi do tego bardzo taniego notariusza i rzeczoznawcę. Nie wiem czy to należy do ich obowiązków ale nie spodziewałem się tego.

| Skomentuj opinię


fasoleczka
zwiedzający - 1 punktów

2396 osoby z 4260 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2009-09-09 22:19:54
zalety: 1. wybór oferty pod klienta- wybrano faktycznie najlepsza
2. profesjonalna obsługa- doradca ma pojęcie o wielu sprawach poczęści zwiazanych nawet z kredytem
3. Pani miła, konkretna - pełne zaangażowanie w sprawie kredytu

wady: w sumie nie zauważyłam większych wad
opinia: Trafiłam do Expandera z polecenia znajomych i nie żałuje. Wcześniej zwiedziłam z 10 banków i tam dopiero jest mało profesjonalne podejście do klienta. Pani wytłumaczyła krok po kroku co to jest kredyt hipoteczny co się z tym wiąże.Zbadała "moje finanse osobiste" i otworzyła mi oczy na wiele rzeczy. Dostałam kredyt na bardzo dobrych warunkach i trwało to ponad 4 tyg- według mnie krótko- bynajmniej w mojej sytuacji. Dokumentacje krok po kroku robiła Pani ze mną i na bieżąco informowała mnie co się dzieje z wnioskiem. Wielu moich znajomych skorzystało już z usług tego expandera i są bardzo zadowoleni. jedyny minus to, to że Pani często wracała do inwestowania-za często. podejrzewam ze to jest juz polecenie odgórne na jakieś plany.

| Skomentuj opinię (1)


2404 osoby z 4277 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2008-06-19 09:56:37
zalety: Sympatyczne podejście do klienta, miła obsługa, szybki kontakt z klientem, dostosowanie bezpośrednich kontaktów do potrzeb klienta.
wady: dotyczy oddziału w Gdańsku - Wrzeszczu.
Brak profesjonalizmu, brak bieżącej wiedzy o postępach lub problemach z powierzonymi sprawami,
nierzetelność przekazywanych informacji, błędy proceduralne
opinia: W moim przypadku dotyczącym sprawy konsolidacji:
1. czas załatwienia sprawy: 4 miesiące (nadal niesfinalizowana) !!!!
2. ogromna ilość błędnie przekazanych informacji, co do rodzaju, ilości i sposobu wypełnienia potrzebnych w procesie dokumentów !!!
3. W przypadku przejęcia sprawy przez innego doradcę, cały proces zaczyna się od zera !!!
4. nie dotrzymywanie ustalonych terminów,
5. skuteczność działania jest mizerna,
6. najczęstszym słysznym przeze mnie słowem:
"przepraszam"

| Skomentuj opinię (2)


Wojciech
zwiedzający - 3 punktów

2398 osoby z 4265 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2009-10-15 17:04:18
zalety: Profesjonalna obsługa, wszsystko załatwiał za nas doradca, wnioski poszły do kilku banków
wady: nic nam nie rzuciło się w oczy
opinia: Wrocław- na Powstańców Śląskich. Nasi znajomi polecili nam tego Expandera.Doradca wszsytko nam wyjasnił, zaproponował kilka ofert. Większość rzeczy załatwiał sam, wnioski wysłał do 3 banków. Sprawa była załatwiona szybko, profesjonalnie i bez problemów. Polecamy, my byliśmy zadowoleni

| Skomentuj opinię


2391 osoby z 4254 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2010-04-09 10:51:10
zalety: szybkie oddzwonienie po rejestracji w serwisie internetowym - poza tym zadnych zalet
wady: beznadziejne doradztwo - o ile można to wogóle nazwać doradztwem.
opinia: Pani stwierdziła, że brak mi do zdolności kredytowej 5 000 zł i mam sobie pożyczyć od rodziny lub znajomych to wtedy porozmawiamy o kredycie. I koniec tematu w sprawie kredytu. Beznadzieja - nie polecam. Polityka firmy - "nie nadajesz się to nie zawracaj nam glowy".

| Skomentuj opinię (1)


2388 osoby z 4252 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2009-06-13 00:03:09
zalety: zero
wady: brak rzetelnośći o której mowa w haśle reklamowym
opinia: Oddział Gorzów Wlkp, poprostu tragedia nie patrza na dobro przychodzacego do nich klienta tylko swoje choc nie wiem w jakiej wysokosci otrzymuja prowizje od poszczegolnych bankow ale tak uwazam po swoim doswiadczeniu z pania z tego oddzialu,okres kompletowania dokumentów i uzyskania kredytu trwał od marca do czerwca. Brak obiektywizmu Pani poleciła złożyć wnioski do dwoch bankow Nordea i BGŻ w ciagu oczekiwania na wiadomosci o postepownaiu wniosków tylko informacje o BGŻ na pytania o Nordee brak odpowiedzi lub wymijajaca, w konsekwencji kłamstwo w banku Nordea że niby zdecydowalismy sie na wziecie kredytu w BGŻ!!! pomimo wpłaconych przez nas pieniedzy na inspekcje nieruchomosci przez Nordee(informacja od pracownika banku Nordea gdy zadzwoniliśmy osobiscie dowiedziec sie jak u nich wyglada procedura kredytowa i dlaczego jeszce nie bylo inspekcji mieszkania i nie ma od nich zadnych decyzji odnosnie kredytu) ostatecznie wiec wzielismy kredyt w BGŻ bo juz mielismy za soba zrobiony aneks do umowy przedwstepnej o przeduzenie daty podpisania umowy przyzecznej i ryzyko utraty wplaconych pieniedzy w razie nie podpisania umowy przyżecznej w okreslonym terminie. Tak ze raczej zawiele nie pomoga mielismy zamiar wybrac lepsza oferte kredytowa a wzielismy jedyna jaka nam dano i na zmienionych gorszych warunkach niz obiecywano. Uważam że powinno sie pozamykac ich placowki by nie naciagali ludzi.

| Skomentuj opinię (1)


2386 osoby z 4251 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2009-08-03 21:25:22
zalety: Profesjonalna obsługa powierzchownie, na pierwszy rzut oka
wady: Nie dotrzymanie terminów umówionych spotkań
opinia: Doradca , który mnie obsługiwał był owszem profesjonalnie przygotowany ale do tego żeby sprzedac to co chce a nie to co ja chciałam kupic. Umówił się ze mną, że wyszuka najkorzystniejsza dla mnie ofertę i sie skontaktuje - minęły ponad 3 tygonie, nikt z Expander nie odezwał się, a na podstawie sugestii doradcy sama załatwiłam w banku niezbedne formalności, bez problemu. Moim zdaiem tylko zmarnowałam czas na wysłuchiwanie wymuszonych wyłuszczeń na temat płynnosci finansowej gospodarst domowych w cyklu całego zycia. heloł!

| Skomentuj opinię (3)


2334 osoby z 4148 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2009-09-16 17:10:21
zalety: Bardzo fachowa obsługa. Duża oferta banków. Możliwość złożenia wniosków do kilku banków równocześnie. Dobrze omówiono moją sytuację finansową.
wady: Duży ruch w oddziale.
opinia: Strałem się o kredyt na budowę. Wszystko przebiegło sprawnie i bezproblemu. Waluta euro, kredyt 20 lat, rozliczenie inspekcjami. Kulturalnie z klasą.

| Skomentuj opinię


2403 osoby z 4289 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2008-03-05 13:53:35
zalety: 1. Dostępność-wiele biur.
2. Pewna rola w procesie decyzyjnym, o ile podejmuje się ją samodzielnie.
3. Większa dostępność do materiałów, co powoduje że klient ma lepszy dostep do informacji niż miałby samodzielnie.
wady: 1. Pomimo "niezależności" sprzedaż usług kilku firm
2. Słaba analiza potrzeb klientów (sprzedawanie tego co zaleci centrala0
3. Tylko podstawowa wiedza finansowa doradców (przynajmniej tych, z którymi miałem do czynienia)

4. Brak ogólnej wiedzy na temat rynków finansowych, co powoduje słabe przełożenie się oferowanych produktów kredytowych oraz inwestycyjnych dla klientów

5. Małe doświadczenie doradców, połączone z mocnymi umiejętnościami sprzedażowymi (rzetelne doradztwo a sprzedaż to nie do końca to samo)
6. Brak możliwości wybrania doradcy, do którego chciałoby się pójść.
7. Stosowanie reguły 20/80 -nie polecam klientom niezbyt zasobnym, ponieważ istnieje spore ryzyko złej lub długiej obsługi, ewentualnie trafinie do doradcy z krótszym stażem.
opinia: Reasumując: Jeśli nie miałeś w ogóle dostepu z rynkiem kredytowym lub f. inwestycyjnych lepiej najpierw coś poczytać, aby potem wiedzieć na co zwrócić uwagę jeśli już musisz korzystać z usługi doradcy. Moje opinie są subiektywne, ale oparte na fakatch, które zaobserwowałem lub w których brałem udział. Dla podejrzliwych lub posądzających mnie o tendencyjność oświadczam: nie jestem i nie byłem pracownikiem lub konkurencją dla żadnej z wyżej wymienionych firm. Mam nadzieję że moja opinia okaże się pomocna. pozdrawiam wszystkich czytających.

| Skomentuj opinię


2389 osoby z 4262 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2009-02-28 10:46:58
zalety: 1. profesjonalny doradca
2.szybkie załatwienie sprawy
3. bogata oferta produktów
wady: 1. z zewnatrz Oddział nie wygląda za ładnie
2. Oddział otwarty do 19
opinia: byłam w Oddziale na Szewskiej we Wrocławiu. moze po prostu trafilismy z mężem na kompetentnego doradcę ale dostalismy wszsystkie informacje. sprawa zakończyła sie pozytywnie w krótkim czasie,mimo że wczesniej jak bylismy w kilku bankach to nikt nie chciał nam dac kredytu. teraz możemy sie cieszyc z naszego mieszkanka

| Skomentuj opinię (1)


2384 osoby z 4255 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2008-07-11 13:03:26
zalety: Żadnych zalet.Porównanie ofert w wersji tabelarycznej każdy sobie potrafi zrobić.
wady: w ramach oddziału we Wrocławiu przy ul.Szewskiej miła obsługa to za mało,aby być usatysfakcjonowanym.Zero profesjonalizmu,znajomości innych procedur niż bankowe,a i przy tej okazji za każdym razem doradca musiał zasięgnąć wiedzy.Dwa miesiące zwodzenia,obietnice,w końcu sprawy wzięłam w swoje ręce.Nie polecam tego rozwiązania,nie ponoszą doradcy żadnej odpowiedzialności.Ja przez ich opieszałość i brak wiedzy straciłam możliwość nabycia intratnej nieruchomości
opinia: Wystawiam ocenę "1",bo nie mogę wybrać niższej.Prawidłowa powinna być taka, że powinni stracić licencję na prowadzenie tak szkodliwej dla kredytobiorców działalności.

| Skomentuj opinię (3)


2379 osoby z 4249 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2009-02-16 23:08:41
zalety: ładne biuro,uprzejma obsługa
wady: niedoinformowanie pracowników o warunkach kredytowych w bankach, sucha formułka wyklepanych źle na pamięć kredytów, spóźnienie powyżej 15 minut,
opinia: Przed pójściem do biura expandera pochodziłam troszkę po bankach i po orientowałam się w kredytach i warunkach jakie trzeba spełnić aby dostać wymarzony kredyt. Pani była bardzo miła, sprawiała wrażenie osoby bardzo kompetentnej, zaproponowała mi 3 banki i tu UWAGA gdybym złożyła przez nich wniosek o kredyt to w żadnym powyższym banku bym go nie otrzymała. Pani nie znała głównych wytycznych banku, nie znała dobrze promocji kredytowych danych banków, bardziej skupiała sie na tym jak moje pozostałe pieniążki ulokować, niż tym abym na 100% dostała kredyt hipoteczny

| Skomentuj opinię


2369 osoby z 4229 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2010-12-01 20:54:45
zalety: Zalety - jakie zalety same zera
wady: brak profesionalizmu ludzie nie maja pojecia o kredytach . wpwrowadzaja w błąd , olewka totalna.
opinia: Ta firma to pseudo doradcy . Ci ludzie nie maja zielonego pojecia o kredytach .Oddział w Szczecine .Kredyt załatwiali przez 2 miesiące , brak profesionalizmu , ludzie z tz. łapanki. odrradzam wszystkim .

| Skomentuj opinię


2353 osoby z 4199 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2010-11-30 09:26:10
zalety: - miły kontakt
wady: -
opinia: Jestem rozczarowana. Przed umówieniem się na spotkanie nikt nie spytał nawet o jaki kredyt chodzi, żeby jeszcze przed spotkaniem określić mój profil i skierować mnie do odpowiedniej osoby. W konsekwencji o kredycie hipotecznym na 500 tysięcy rozmawiałam z bardzo młodą, niedoświadczoną osobą, która niestety nie potrafiła udzielić mi konkretnych informacji i odpowiedzieć na moje pytania. Nie mam o to pretensji, każdy człowiek się uczy i zdobywa doświadczenie w pracy ale wstępny research który pozwoli na skierowanie na rozmowę z doświadczonym doradcą to podstawa.

| Skomentuj opinię


1384 osoby z 2264 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2012-04-16 17:17:48
zalety: 1. wybór oferty - wybrano faktycznie najlepszą po przeanalizowaniu WSZYSTKICH czynników, nie tylko raty kredytu, co mnie początkowo najbardziej interesowało...
2. profesjonalna obsługa - doradca ma wielką wiedzę,nie tylko w zakresie finansów ale również prawa i zgrabnie tłumaczył, co to hipoteka, z czym to się je, jakie opłaty etc.
3. Pan bardzo konkretny, zaangażowany w sprawę w 100 %, nie poddawał negocjacji z bankiem nawet wtedy kiedy ja już chciałam odpuścić...nie rozpraszało go nawet karmienie piersią, w każdym razie patrzył mi prosto w oczy :)

wady: W sumie nie zauważyłam większych wad, ale trzeba naprawdę trafić do dobrego doradcy z polecenia, bo można trafić też na niedoświadczonego świeżaczka tak jak moi znajomi...
opinia: Trafiłam do Expandera z polecenia znajomych i nie żałuje. Wcześniej zwiedziłam z 5 banków i tam dopiero jest mało profesjonalne podejście do klienta. Wabienie ratą kredytu bez tłumaczenia co i jak, jakaś masakra! A w expanderze krok po kroku wytłumaczono mi co to jest kredyt hipoteczny i z czym to się je. Przede wszystkim już wiem, że wysokość raty nie ma znaczenia, jeżeli spłaca się same odsetki, a nie kapitał. Dostałam kredyt na dobrych warunkach, sama w życiu nie umiałabym tak negocjować, wykłócać się wręcz dla obcej w sumie osoby a trwało to ok. 4 tyg- według mnie krótko. Na bieżąco byłam informowana co i jak, czy czegoś brakuje i jak to zdobyć... W sumie to już i mój brat i kuzynka skorzystali z usług tego doradcy expandera i mają taką samą opinię, więc chyba to nie było jednorazowe staranie dla młodej mamy z dzieckiem a i ja jestem trudnym i wymagającym klientem więc dobrych opinii ode mnie jak na lekarstwo...Nie wiem czy Pan doradca tam nadal pracuje,bo już prawie rok minął (ależ zleciało...) ale Panie M.G. z oddziału na Jana Pawła w Warszawie naprzeciwko Arkadii - naprawdę zasługuje Pan na polecanie innym. Aaaa no i za polecenia dostałam kartę 100 zł do empiku, a za drugie prenumeratę Twojego Stylu wybrałam :)

| Skomentuj opinię