Konto osobiste w ING Bank Śląski opinie klientów i oceny

Ocena użytkowników 1.77 / 5.00
19% opiniujących poleca ING Bank Śląski
Przeczytaj opinie klientów banku ING Bank Śląski aby uniknąć rozczarowania. Jeśli posiadasz rachunek w ING Bank Śląski zaloguj się i wyraź swoją opinię.

Opinie użytkowników o ING Bank Śląski

AKS100
zwiedzający - 1 punktów

2502 osoby z 4442 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2010-10-12 23:02:18
zalety: miła obsługa do momentu kiedy zostanie się ich klientem
wady: ostatnio jest ich naprawdę dużo !!!!!!!!!!

opinia: 1. Dość często wpłatomaty nie działają - oczywiście Bank przeprasza i każe szukać takiego który działa ... czasem twierdzą że to klient nie jest na tyle inteligentny by móc obsłużyć tak zaawansowane urządzenie jakim jest wpłatomat ...
2. Będąc na zakupach brakło mi pieniędzy , więc długo nie myśląc poszłam do bankomatu. Niestety bankomaty okazały się być nieczynne , więc z niedokończonymi zakupami i na gapę ( bez biletu MPK) musiałam wrócić do domu . Usprawiedliwienie banku - bardzo im przykro ale to nie ich wina..... Jeśli nie ich to czyja ??????!!!!!!!
3. Ostatnio usłyszałam że dla banku jestem tylko jednostką. Nawet jeśli ja odejdę , to zostanie jeszcze wielu klientów .
4. Dwa razy miałam zablokowane konto online.Niby nic ale te 2razy musiałam się zwolnić z pracy by udać się do placówki banku po kod. Według pracowników banku była to moja wina - logowałam się w systemie kilka tysięcy razy i nagle umyślnie wpisałam błędne hasło. Oczywiście nie obyło się bez pouczenia mnie jako tej mniej inteligentnej gdzie znajduje się klawisz caps
lock i shift.... i do czego służą.
5.Zostałam upoważniona do korzystania z konta oszczędnościowego mamy. Po jej wylocie bank zadecydował że jednak sami wiedzą lepiej i do konta dostępu nie mam. Pieniądze oczywiście zamrożone do momentu powrotu mamy.....

jest tego dużo więcej. Niby nic według pracowników Banku ING ,ale mi to strasznie utrudnia życie.

Jutro idę szukać nowego banku .... ING odradzam !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

| Skomentuj opinię (3)


Matti76
zwiedzający - 3 punktów

2485 osoby z 4419 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2010-09-08 23:22:55
zalety: zero
wady: same
opinia: chcieli mnie ozukać w umowie kredytu hipotecznego. inne warunki przy rozmowie i zupełnie inne w umowie którą miałem podpisać bez czytania!

| Skomentuj opinię (1)


2480 osoby z 4413 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2010-08-24 13:24:28
zalety: Cięzko jakieś wskazać. Może tylko taką, że karty kredytowe przy zachowanym poziomie płatności nie są płatne.
wady: Fatalna obsługa. Błędy systemowe i brak chęci ich poprawienia przez bank. Lekceważenie klienta. Reklamacje rozpatrywane zawsze negatywnie w pierwszej instancji. Brak obsługi online kart kredytowych. Brak przyzwoitej oferty kredytowej.
opinia: Bank nieruchawy, jakby z oprzedniej epoki, lekceważący klienta na każdym kroku. Doświadczenia mam wieloletnie, prywatne i korporacyjne. Kłopoty włąściwie ze wszystkim- dokumentami, wiedzą w oddziałach, brak elemntarnej przychylności, arogancja na każdym kroku. Pomyłki, zawsze na niekorzyść klienta, trudne do odwrócenia, reklamacje odrzucane. Kuriozum podam dwa- spłacając kartę niedopłaciłem kilkanaście groszy- naliczono mi karne odsetki na kilkaset złotych w cyklu karty. 2 miesiące walki, żeby zwrócili odsetki. Konto firmowe- otrzymałem kartę, której nie zamawiałem, na nazwisko, którego w firmie nie ma...bank jest radosny- ot, taka zwykła pomyłka...

| Skomentuj opinię (1)


2474 osoby z 4409 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2010-04-13 18:53:25
zalety: Brak
wady: Brak kultury i kompetencji w obsłudze klienta
opinia: Bardzo nie profesjonalny i nie kompetentny personel. Niestety w dalszym ciągu niektóre banki nie szanują czasu ani pieniędzy swoich klientów. Szczególnie nie polecam placówki na placu Kościuszki we Wrocławiu.
Zdecydowanie odradzam byłem klientem tego banku od ponad 10 lat niestety moja cierpliwość już się wyczerpała.

| Skomentuj opinię (2)


2467 osoby z 4396 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2010-02-11 23:56:07
zalety: Bank uznany i raczej wiarygodny. Dobra infolinia dostępna 7dni w tyg, miła obsługa.
wady: Brak atrakcyjnych lokat
opinia: Kiedyś flagowe konto OKO, teraz 3,25%. Nie ma produktu typu rachunek oszczędnościowy. Obsługa w oddziale (młoda) popełnia błędy. Jestem 5 lat, uważam że bank zaniżył poziom, została znana marka. Dość dobra obsługa przez internet, ale są już lepsze i wygodniejsze. Ogólnie rekomendacja średnia.

| Skomentuj opinię


chelseafun
zwiedzający - 4 punktów

2456 osoby z 4402 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2008-06-29 13:34:13
zalety: Sprawna obsługa przez Internet, fachowi doradcy w siedzibach banku
wady: Niedostateczna liczba bankomatów, nawet w największych miastach Polski
opinia: Korzystam z tego konta już ponad rok i jak na razie - nigdy się nie zawiodłem. Całość operacji wykonywanych na moim koncie jest realizowana przez internet. Wszystko działa jak należy - przelewy, historia rachunku. Podoba mi się, że ING wysyła smsa (nie płace za to ani grosza) ze specjalnym kodem autoryzacyjnym do przelewu - nie potrzeba więc chodzić po bankach czy też wysyłać prośby o wydanie karty z numerami kodów potrzebnych do wykonania przelewu. W tej materii ING wyprzedza więc zdecydowanie konta PKO Interligo.

Jeśli już muszę iść do banku - choć zazwyczaj nie ma takiej potrzeby - to obsługa w banku jest bardzo fachowa i przyjazna. Może nawet nieco zbyt nadgorliwa i zbyt pomocna.

Tym co mnie razi i nieco utrudnia życie jest stosunkowo mała liczba bankomatów. W Poznaniu jest kilka centrów handlowych i nie w każdym z nich jest bankomat ING. Szkoda. Również brakuje ich w niektórych, nazwijmy to "strategicznych" miejscach miasta. Pojawiają się za to paradoksy tego typu, że są 2 bankomaty ING na tej samej ulicy oddalone od siebie ledwie kilkaset metrów – chodzi mu tu o ulice Dąbrowskiego.

Podsumowując jednak, nie mam większych zastrzeżeń i śmiało wystawiam czwórkę. Gdyby nie te bankomaty, byłaby piątka.
| Skomentuj opinię (3)


hezzman
entuzjasta - 90 punktów

2434 osoby z 4367 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2009-02-24 12:50:51
zalety: możliwość załatwiania większości spraw poprzez Internet; brak dodatkowych opłat
wady: dość niskie oprocentowanie lokat; brak dostatecznej ilości bankomatów; wysoka prowizja w przypadku wypłaty pieniędzy z innych bankomatów
opinia: Konto osobiste w ING posiadam już prawie trzy lata. Opinię jaką wystawię będzie dotyczyła konta studenckiego.

Często analizuje rynek finansowy, a także atrakcyjność usług bankowych i muszę stwierdzić, że ING Banki Śląski posiada jedną z lepszych ofert na rynku. Po pierwsze otwarcie konta łączy się z prostą czynnością i krótkim okresem rejestrowania konta w banku – wystarczy dowód + w przypadku konta studenckiego legitymacja studencka. Formalności zostają szybko załatwione i możemy w pełni korzystać ze swego konta bankowego.

Główne atuty konta studenckiego to brak opłat za prowadzenie konta, brak minimalnych i regularnych wpłat, karta MasterCard. Kolejna sprawa to możliwość zarządzania swym kontem z poziomu przeglądarki internetowej – brak opłat za przelewy (nielimitowana ilość przelewów), a także możliwość ingerencji w funkcje swego konta bez konieczności wychodzenia z domu. Przelewy internetowe zabezpieczone są kodem przesyłanym na telefon komórkowy właściciela – dobre rozwiązanie, ponieważ nie musimy mieć żadnych tokenów, kartek- zdrapek przy sobie.

Jeśli chodzi natomiast o minusy konta w ING Banku Śląskim to jest to niewątpliwie brak odpowiedniej ilości bankomatów (w mieście 75tyś mieszkańców jest aż jeden bankomat). Alternatywy praktycznie nie ma, bo jeśli chcemy wypłacić pieniądze z bankomatu innego banku musimy zapłacić prowizję 5zł chyba, że jest to bankomat Euronetu – wtedy prowizja wynosi 1zł.

Jako użytkownik dokonujący kilku przelewów w miesiącu jestem zadowolony ze swego konta, brakuje mi w nim jedynie wyżej wymienionych bankomatów i trochę wyższego oprocentowania lokat bankowych w porównaniu z konkurencją.

| Skomentuj opinię (1)


2428 osoby z 4364 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2009-11-18 16:09:58
zalety: - przyjazny system online
- ładna kolorystyka oddziałów, strony www itp.
wady: - wysokie opłaty za prowadzenie rachunku
- dużo ukrytych kosztów (np. za korzystanie karty, przelewy itp.)
- potworna biurokracja przy składaniu wniosków o jakikolwiek kredyt czy limit zadłużenia w koncie
- niewiele bankomatów, duże prowizje za korzystanie z "obcych" bankomatów
- obsługa miła, ale mało kompetentna
opinia: Przez ponad 2 lata miałam u nich konto osobiste i OKO, mimo regularnych (i niemałych) wpływów na rachunek oraz oszczędności nie sposób było doprosić się o kredyt czy limit zadłużenia. Dodatkowo korzystanie z bankomatów ING, przynajmniej w Łodzi, przypomina loterię - działa czy nie działa? Przeniosłam się bez żalu do Kredyt Banku.

| Skomentuj opinię


2268 osoby z 4045 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2012-01-23 16:59:53
zalety: łatwy i szybki dosyęp do konta w internecie.Są wpłatomaty z ktorych jestem bardzo zadowolony.
wady: brak
opinia: zapraszam wszystkich do zakladania konta kontoi za darmo jak tylko wydasz na zakupy w miesiącu 100zł. I najwarzniejsze wszystkie bankomaty gratis w polsce!!!!

| Skomentuj opinię


KrzysztofK
zwiedzający - 3 punktów

2422 osoby z 4358 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2009-09-04 12:20:20
zalety: 1. Można się nauczyć cierpliwości nadludzkiej
2. Można się nauczyć trwonić pieniądze jak w kasynie (ale tu nie ma możliwości wygrania choćby grosza) lub z ZUSie (ale tu nie ma co liczyć na emeryturę)
wady: 1. Kolejki
2. Przepłacone WSZYSTKIE usługi
3. Brak odsetek za obracanie moimi pieniędzmi
4. Brak bankomatów, wysokie prowizje w innych bankomatach
5. Brak chęci w uwzględnieniu że klient chciałby wziąć kredyt i jest idealnym płatnikiem
6. Opłaty za wszystko co tylko możliwe

opinia: Jak ktoś pisze że bank wysyła smsy z hasłem jednorazowym albo że coś przesyła za darmo to nerwy mi skaczą ładnie - ludzie, to wszystko co ING BŚ ma w ofercie to inne banki mają wcześniej niż ING, chodzi tu o to, że w ING za wszystko przepłaca się kilkakrotnie więcej niż w innych bankach!

Któregoś z moich przedmówców skomentuję tak: jak kupujesz auto warte 10tyś za kwotę 30tyś to też się cieszysz że radio dostałeś za "całkowitą darmochę, 0 złotych, żadnej opłaty, żadnej prowizji od radia"?
W ING za wszystko JUŻ przepłaciłeś, przynajmniej tym, że trzymają Twoje pieniądze i NIC (przeliteruję: N. I. C.) nie dostajesz w zamian!!!

Dopiero jak założyłem konta w 2 innych bankach to dowiedziałem się jaka różnica:
- odsetki za trzymane w banku pieniądze na rachunku zwykłym (nie na lokacie!)
- karta debetowa i kredytowa za darmo (nie wszystkie kredytowe)
- przelewy 0zł lub 0,50zł (najdroższy)
- dostęp do giełdy z pozycji konta (kupujesz akcje, obligacie itd)
- 0 opłat za prowadzenie kont, rozpatrywanie wniosków itd
- 0 za wpłaty i wypłaty
- żadnych ograniczeń (chyba że sam zakładasz) na wysokość wypłat
- sorki ale więcej nie pamiętam

| Skomentuj opinię (6)


daaria, Kalisz
zwiedzający - 1 punktów

2417 osoby z 4348 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2011-03-14 13:33:39
zalety: Nie ma zalet!
wady: Brak kompetencji oraz wiedzy na temat produktów wśród pracowników banku ING!
Drogie prowadzenie konta

opinia: Razem z narzeczonym staramy się o kredyt hipoteczny (ING Kalisz). Trwa to już ponad 3 tyg.! I nadal nic nie wiemy mimo złożonych dokumentów i poniesionych kosztów. Pani która zajmuje się Naszym kredytem w ogóle nie odbiera tel. i o niczym Nas nie informuje. W oddziale jest tylko raz na tydzień.

| Skomentuj opinię (1)


2345 osoby z 4204 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2011-07-01 18:32:26
zalety: -0zł za prowadzenie konta po płatności kartą 100zł
\r\n-darmowe przelewy
\r\n-darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów
\r\n-uprzejma obsługa
\r\n-nie męczą Cie telefonami o wykupienie kredytu, czy ubezpieczenia (przez 3 lata korzystanie z ich usług dostałem takie zaledwie 2)
\r\n-sieć wpłatomatów działających 24/7
\r\n-darmowe zastrzeżenie i wydanie nowej karty
\r\n-ciekawe promocje związane z korzystaniem z karty (np 1zł za każda transakcję zbliżeniową)
\r\n-brak opłaty za skasowanie konta
wady: -jeśli ktoś nie płaci kartą 7zł za prowadzenie konta jest średnią ofertą na rynku
opinia: Posiadam konto w ING już od 3 lat i jestem jak najbardziej zadowolony. Niewielkie zakupy w sklepie za 100zł i zapłacenie kartą pozwala mi korzystać z ich usług w pełni za darmo. Niedawno założyłem także konto w aliorze i w porównaniu z ING dzieli ich przepaść. Żadnych drażniących haczyków w umowie. Podsumowując - Szczerze polecam każdemu.

| Skomentuj opinię (1)


2176 osoby z 3867 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2012-01-10 19:30:20
zalety: Brak, bank na miarę XIX w
wady: Więcej niż zalet
opinia: Bank strasznie toporny jeżeli chodzi o wyjście naprzeciw oczekiwaniom klienta, zmiana nr telefonu pomimo możliwości zrobienia tego online ( tylko wersia demo ) skłania użytkownika do pofatygowania się do oddziału banku nie można teog zrobić ani przez info linię ani przez internet. Dwa od 2 miesięcy zgłaszam na infolinię że mam błędny numer mieszkania zmieniłem również nr w internecie - bez skutecznie. Całą korespondencja ląduje na innym nr mieszkania - to jest żenujące.

| Skomentuj opinię


2414 osoby z 4344 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2011-01-07 20:50:14
zalety: bezpłatne prowadzenie konta direct
wady: - problemy z księgowaniem przelewów
- problemy z aktywacją debetów
- bardzo niskie oprocentowanie lokat
opinia: Na początku wydawało mi sie że bank jest wporządku bo nie pobieraja w zasadzie pieniążków za prowadzenie konta Direct. Ogólnie sa znanym duzym bankiem. Ale z czasem okazało sie ze są bardziej nieudolni niz ustawa przewiduje LOL!!!
Kiedy w dzien wypłaty wszyscy koledzy z tego samego zakłądu pracy mieli juz przelewy w innych bankach ja w ING jak ten idiota czekałem zawsze na swój przelew niewiadomo ile.
Kiedy chciałem aktywować debet okazało sie ze musze przedstawic im pismo z poprzedniego banku ze nie mam zadnych zobowiązan i długów wobec tego banku , a że tamten bank wystawia takie zaswiadczenie za 50 zł dałem sobie spokój. Druga sprawa ze ING nalicza co roku 68 zł za propwadzenie debetu. Chyba ich po..ebało!!!!!

| Skomentuj opinię (1)


2414 osoby z 4344 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2011-01-16 20:22:30
zalety: Trudno znaleźć.
wady: Z ING NAWET PO ŚMIERCI. Pięć lat po śmierci siostry mojej żony do drzwi zapukał KRUK upominając się w imieniu banku o zaległości na koncie w kwocie 365 PLN.
Tydzień po śmierci otrzymali akt zgonu, ale konta nie zamknęli.
DOZGONNA WIĘŹ, A NAWET DŁUŻEJ !!!
opinia: UNIKAJCIE TEGO BANKU, JAK OGNIA. PASKUDNE KOLEJKI. STARE I CZĘSTO NIECZYNNE BANKOMATY. PO ROKU OPŁATY, JAK ZA ZBOŻE!!!
STRZEŻCIE SIĘ BANKU I FIRM WINDYKACYJNYCH DZIAŁAJĄCYCH W JEGO IMIENIU.

| Skomentuj opinię (1)


krylll
zwiedzający - 1 punktów

2156 osoby z 3830 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2012-04-30 23:15:43
zalety: nie widze zalet nad produktami innych banków
wady: Opinia o banku jest negatywna dwukrotnie zostały naliczone wobec mnie nisluszne opłaty ponieważ pracownicy przez lenistwo, nieudolności lub z innych powodów pogubili dokumenty lub tez nie wprowadzili ich do systemu. Jak najdalej od tych nieudaczników.
i zawsze bierzcie potwierdzone kopie dokumentów !!!

opinia: Opinia negatywatywna w związku z niekopetencją pracowników.
I inna sprawa bardzo słaba funkcjionalnośc systemu bankowosci detalicznej. historia tranzakcji bardzo mało czytelna nie jak sie nie umywa do tyj z mBanku czy Cerdite Agricole z których korzystam

| Skomentuj opinię


2384 osoby z 4288 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2010-12-08 10:51:42
zalety: Dużo oddziałów, wszędzie wpłatomaty, przy odpowiedniej aktywności - brak opłat.
wady: Chamska obsługa + totalny brak kompetencji. Reszty nie zdążyłam na szczęście sprawdzić.
opinia: Chciałam zmienić Kredyt Bank na ING, ale poniechałam tego szatanskiego pomysłu. Konto zakładała mi jakaś "UCZĘ SIĘ" i nie raczyła omówić ze mną nawet podstawowych kwestii. Wydrukowała umowę i podsunęła do podpisu. Wkurzona, że w ogóle śmiem czytać treść! Jak zobaczyłam, że limity wypłat ustaliła mi "UCZĘ SIĘ" i spytałam dlaczego tak, uzyskalam odpowiedz, ze JAK TO PRZECIEZ KLIENCI ZWYKLE CHCA WLASNIE TAK. No przykro mi, ale ja nie jestem ZWYKLE i mam swoje wymagania dotyczace MOJEGO konta. Wszystkie moje pytania byly kwitowane bezbrzeznym zdziwieniem i malo przekonujacymi pdpowiedziami. traktowano mnie jak upierdliwca, a ja tylko z racji mojego zawodu czytam dokladnie co podpisuje i z gory zakladam hipotetyczne "problemy" zeby potem nie ryczec w poduche. UCZE SIE kazała przyjsc do poprawki umowy jak juz dostane karte. Jak juz ja dostalam, to uznalam ze dziekuje za taki bank i poszlam sie wypisac. NA miejscu ucze sie był panopek, ktory najpierw chcial mi wciskac jakies kity zebym sobie jednak konto zostawila, a po mojej milej acz stanowczej odmowie stal sie chamski i ironiczny. Obrazony ze czytam podsuniete do podpisu dokumenty. Czulam, ze mam spieprzac w te pedy. I spieprzylam.

| Skomentuj opinię (2)


2199 osoby z 3918 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2011-02-11 17:14:26
zalety: Przelewy za darmo, prowadzenie konta Direct za darmo
wady: - Doładowanie konta telefonicznego wybranego numeru online tylko raz na dobę!!!

- Brak natychmiastowej historii na rachunku (po operacji) tak jak to jest w innych bankach!

- Konsultantom na infolinii nie zależy na zatrzymaniu niezadowolonych klientów w banku, są niemili i aroganccy!!!a ich pseudodialog jest jakby machinalną czynnością wygenerowaną przez automat gadający (nawijający)
opinia: Jestem zszokowany,że klient nie może korzystać z wybranych usług do woli - tylko ktoś mi będzie wyznaczał jakieś limity dotyczące choćby ilości doładowywania telefonu komórkowego, bo się okazuje drodzy klienci że ING Bank Śląski ma tak ułożony regulamin (dowiedziałem się ostatnio na infolinii),że nie można więcej jak tylko raz ONLINE doładować telefonu komórkowego!

| Skomentuj opinię


2295 osoby z 4110 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2011-09-06 11:41:48
zalety: łatwa obsługa internetowa
\r\nbankomaty 0 zł
\r\nmiła i komp obsługa w bankach
wady: niskie oprocentowanie oszczędności
opinia: mam konto w ing paręnaście lat kiedyś lokowałam swoje oszczędności mieli dobrą ofertę ale teraz tragedia inflacja jest wyższa i opłata za kartę debetową 7 zł to przesada przeniosłam się do getin a to konto chyba zamknę

| Skomentuj opinię


1060 osoby z 1641 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2012-09-06 17:36:15
zalety: Miłe rozmowy przy zakładaniu kont, lokat, itd.
wady: Strony internetowe w bankowości elektronicznej wadliwie działają. Hasła są błędnie identyfikowane przez serwery ING . Login możesz pisać z dużej i z małej litery nie ma to znaczenia w ING. Przelewy wykonywane z konta EU realizują z konta PLN, sprzedadzą Ci Euro po najmniej korzystnym kursie potem za reklamacje każe Ci zapłacić 30 Euro. A już Cię oskubali na przewalutowaniu na kilkadziesiąt euro. Autoryzacja SMS czasami działa czasami nie. Bezpieczeństwo porażka.
opinia: 1. Brak bezpieczeństwa Transakcji
2. Brak bezpieczeństwa logowania
3. Brak bezpieczeństwa transakcji aplikacja w dniu 6 września około południa przy transakcjach w euro domyślnie wykonywała operacje z konta PLN na niekorzyść klientów banku.
4. Całkowity brak kompetencji osób odpowiedzialnych za reklamacje, brak dostępu do aplikacji klienta, nikt nie wie o czym była mowa z przedmówcą, ogólny bałagan informatyczno prawny. Dziwne, że to jeszcze działa ciekawe jak długo.

| Skomentuj opinię (1)