Hotel Hotel Etap Warszawa Warszawa Opinie i Oceny

Ocena użytkowników 3.00 / 5.00
0% opiniujących poleca Hotel Etap Warszawa
Opinie gości hotelowych Hotel Etap Warszawa, Warszawa. Przeczytaj o wadach i zaletach hoteli w mieście Warszawa i okolicy. Mamy nadzieję, że zebrane opinie pomogą Ci wybrać hotel najlepiej odpowiadający Twoim wymaganiom. Zapraszamy do zamieszczania opinii, zarówno pozytywnych jak i negatywnych.

Opinie użytkowników o Hotel Etap Warszawa

Evodish, Poznań
ekspert - 508 punktów

2721 osoby z 4710 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2011-06-02 19:41:18
zalety: -Lokalizacja blisko najważniejszych zabytków kulturalnych w Warszawie
\r\n-Parking na terenie hotelu
\r\n
wady: -Brak wyżywienia poza śniadaniami (są dostępne automaty z napojami i przekąskami, ale w wysokich cenach)
\r\n-Niewielkie pokoje
\r\n-Dość wysoka cena
\r\n
opinia: Hotel Etap to ośrodek klasy ekonomicznej, położony jednak w idealnym pod względem komunikacyjnym miejscu-w samym centrum Warszawy, kilka kroków od parku czy najważniejszych zabytków kultury. Ponieważ posiada własny parking, oraz bardzo łatwy dostęp do przystanku autobusowego i tramwajowego, dojazd do oraz z hotelu w niemal dowolne miejsce w Warszawie jest niezwykle prosty i wygodny. Za lokalizację-duży plus.
\r\n Hotel mieści się w niespecjalnie dużym budynku z niezbyt ładną elewacją-wygląda raczej jak hotelik pracowniczy sprzed 30 lat, choć nie można powiedzieć, żeby jakoś specjalnie straszył-po prostu wkomponowuje się w wystrój okolicy, absolutnie niczym nie przyciągając oka. Pisząc „niespecjalnie duży” mam na myśli obiekt, który wydaje się zbyt mały by pomieścić hotel z prawie 180 pokojami dla gości, bufetem i recepcją-a jednak jest to możliwe. Szybko okazuje się, dlaczego-pokoje są zwyczajnie bardzo malutkie, często nawet bez wyraźnie wydzielonej łazienki. Podobnie niewiele przestrzeni zajmują pozostałe elementy hotelu, choć w codziennym użytkowaniu raczej specjalnie to nie przeszkadza. Wystrój jest ładny, klasyczny-nie bije po oczach, ale też raczej nie ma się do czego przyczepić.
\r\n Jeśli chodzi o wyposażenie pokoi-przystaje do standardu hotelu ekonomicznego:skromna łazienka bez suszarki, proste meble, brak internetu czy jakiegokolwiek objawu nowoczesności. Brakuje też-co jest w hotelu tego typu zaniedbaniem-zestawu do zaparzania kawy czy hebraty, albo choćby czajnika elektrycznego czy żelazka i deski do prasowania. Skoro już bowiem jesteśmy zdani na siebie, byłoby miło, gdybyśmy nie musieli brać tego typu sprzętów ze sobą.. W hotelach wyższej klasy takie usługi są dostępne za odpowiednią opłatą, w całej reszcie-możemy je wykonać sami. Tutaj nie mamy ani jednej, ani drugiej możliwości. Brakuje również internetu-nawet gdyby był płatny, sądzę, że byłby na niego odpowiedni popyt; niestety-nikt najwyraźniej nie ma zamiaru tego sprawdzać.
\r\n Jeśli chodzi o usługi jako takie, tak naprawdę nie znajdziemy tutaj praktycznie nic. Jedynym miejscem w hotelu, w które możemy się udać poza własnym pokojem, jest bufet. Niestety-czynny tylko do godziny dziesiątej, a zatem tylko na czas śniadania (które a\'propos nie jest wliczone w cenę pokoju, choć jest niedrogie). Jedzenie jest w formie bufetu, a zatem za 19 złotych od osoby możemy jeść ile dusza zapragnie.. tym niemniej-przy dwóch lub trzech osobach opłata przestaje być drobna, a staje się kwotą nieco bardziej znaczącą.
\r\n Obsługa jest na poziomie-to osoby miłe i kompetentne, które chętnie udzielą informacji i pomogą w razie potrzeby. Nie ma tutaj służalczości, bo i pewnie wynagrodzenie nie przystaje do tego z Sheratona czy Radisson Blu, ale jest za to indywidualne i uprzejme traktowanie, którego brakuje w hotelach nawet tych z najwyższej półki.
\r\n Hotel Etap to miejsce typowo na krótki pobyt przelotem. Przy dłuższych pobytach doskwiera brak dodatkowego wyposażenia, niedogodności związane z niewielką powierzchnią pokoju czy brak jakichkolwiek rozrywek wewnątrz hotelu. I wszystko byłoby w porządku, gdyby nie ceny usług-sam pokój może nie jest drogi, ale do tego dochodzi koszt wyżywienia (oraz śniadań, które też są przecież płatne), parkingu, usług takich jak pralnia.. Summa sumarum zbiera się nam więc kwota wyższa, niż wydamy w przeciętnym hotelu 3 gwiazdkowym, gdzie standard jest o niebo wyższy. A zatem z prostej kalkulacji wynika, że hotel może i niezły, ale absolutnie nieopłacalny.. Co predysponuje go do maksymalnie trójeczki. I taką też ocenę stawiam.
\r\n

| Skomentuj opinię