Hotel Hotel Felix Warszawa Opinie i Oceny

Ocena użytkowników 4.00 / 5.00
100% opiniujących poleca Hotel Felix
Opinie gości hotelowych Hotel Felix, Warszawa. Przeczytaj o wadach i zaletach hoteli w mieście Warszawa i okolicy. Mamy nadzieję, że zebrane opinie pomogą Ci wybrać hotel najlepiej odpowiadający Twoim wymaganiom. Zapraszamy do zamieszczania opinii, zarówno pozytywnych jak i negatywnych.

Opinie użytkowników o Hotel Felix

Evodish, Poznań
ekspert - 508 punktów

2717 osoby z 4694 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2011-06-02 19:42:18
zalety: -Dość niedrogi strzeżony parking wewnątrz hotelu
\r\n-Nowoczesne i funkcjonalne wyposażenie
\r\n-Znakomite śniadania-nie tylko smaczne, ale również bardzo obfite
\r\n-Profesjonalna obsługa
\r\n
wady: -Śniadanie dodatkowo płatne
\r\n-Brak internetu WiFi w pokojach o normalnym standardzie
\r\n-Lokalizacja z dala od centrum Warszawy (choć połączenie z centrum nie jest specjalnie utrudnione)
\r\n-Pewne braki w wyposażeniu, o które trzeba się upomnieć w recepcji
\r\n
opinia: Hotel Felix należy do grupy hoteli Best Western-marki rozpoznawanej na całym świecie, której kilka ambasad znajduje się również w Polsce. Hotel Felix mieści się przy ulicy Omulewskiej 24-czyli niestety w bardzo dużym oddaleniu od centrum miasta, jakiejkolwiek przydatnej infrastruktury, obiektów kulturalnych czy biznesowych. Logicznie więc byłoby zrobić z niego hotel wypoczynkowy dla osób pragnących uciec od miejskiego zgiełku-ale managerowie hotelu postanowili zaskoczyć rynek hotelem biznesowym.. Początkowo zakrawa to na kiepski żart, dopiero później okazuje się, że to tylko groteskowa rzeczywistość. A zatem nawet z pozoru szalone pomysły mogą przynosić zysk..
\r\n Hotel Felix zapracował sobie na trzy gwiazdki i są to raczej gwiazdki zasłużone-zarówno elewacja jak i wnętrze hotelu robią naprawdę dobre wrażenie, wyposażenie jest na wysokim poziomie (ładne, ale przede wszystkim funkcjonalne) a obsługa i jakość kuchni są znakomite. Ale po kolei.
\r\n Hotel pomieścił ponad 220 pokoi w różnych standardach,w typ apartamenty typu studio (choć o przeciętnym standardzie). Do dyspozycji gości pozostają pokoje jedno-, dwu- lub trzyosobowe, przy czym nie różnią się one praktycznie niczym prócz wielkości i ilości materaców na łóżkach/ilości łóżek. Dwa oddzielne materace na łóżku małżeńskim czy jedna szklanka na powitanie w pokoju dwuosobowym nie robią najlepszego wrażenia, ale na szczęście obsługa potrafi z uśmiechem i szybko naprawić błędy-druga szklanka znajduje się ekspresowo, podobnie jak pozostałe braki pokoju (a zdarza się zarówno brak suszarki, jak i kapci czy kabla do internetu). Wprawdzie to żaden problem przedzwonić do obsługi, ale moim zdaniem-to niespełnianie pewnych standardów, tak banalnych przecież do spełnienia..
\r\n Pokoje wyposażone są standardowo, znajdziemy tutaj telewizor i telewizję satelitarną, internet kablowy (WiFi dostępne w pokojach o wyższym standardzie, podobnie jak kapcie i szlafrok). Do naszej dyspozycji pozostaje room-service
\r\n Jeśli chodzi o wspomnianą obsługę-tutaj należy się duży plus. Pracownicy są bardzo kompetentni, mili i pomocni, a my możemy poczuć się traktowani indywidualnie i wyróżnieni. Nie zaniedbują nawet najmniejszej sprawy, choć czasami widać, że ograniczają ich idiotyczne przepisy (jak np. brak możliwości skorzystania z recepcyjnego faxu czy drukarki przez klientów). Jeśli chodzi o pracowników baru czy restauracji-tutaj również nie można mieć nic do zarzucenia.
\r\n Hotel Felix posiada na swoim terenie strzeżony całodobowo parking (niestety jest on płatny; pocieszeniem może być cena-30 złotych za dobę) oraz restaurację (kuchnia polska i międzynarodowa) drink-bar oraz klub. Wszystkie przyjemności dodatkowe są płatne-dotyczy to również śniadania, którego cena nie jest wliczona w koszt pokoju. Szkoda, bo w dzisiejszych czasach jest to raczej standard niż wyjątek.. Ale śniadania są obfite i smaczne, warte zatem swojej ceny.Do naszej dyspozycji jest też sauna parowa oraz sale konferencyjne dla spotkań biznesowych-i jest to chyba jedyny akcent biznesowy w tym hotelu, reklamowanym jako oaza spokoju po ciężkim dniu pracy i centrum spotkań biznesowych.
\r\n Podsumowując-hotel Fenix na pewno nie jest hotelem biznesowym. Na pewno nie jest też hotelem idealnym, ale spokojnie kwalifikuje się do miana hotelu dobrego. Ze względu na niewielkie błędy i niedopatrzenia, obniżam ocenę z pięciu na przyzwoitą i w pełni zasłużoną czwóreczkę.
\r\n

| Skomentuj opinię