Konsola Game Boy Advance - Opinie i Oceny Użytkowników

Ocena użytkowników 3.29 / 5.00
71% opiniujących poleca Game Boy Advance
Konsola Game Boy Advance zobacz recenzję eksperta i przeczytaj opinie i oceny użytkowników

Opinie użytkowników o Game Boy Advance

kula1999435
zwiedzający - 1 punktów

2435 osoby z 4212 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2012-11-16 14:16:46
zalety: Jest grywalny
Ma tanie gry
Jest tani
wady: słaba grafika
brak podświetlenia
Tak samo jak w game boy color,które miałem dołączano w zestawie takie lampeczki podłaczane do game boy'a ,które miały za zadanie dawać lepsze podświetlenie
w GBA sp są baterie alkaiczne,które są drogie i trudne w dostaniu
opinia: GBA jest to konsola bardzo grywalna za małą cenę, do dziś popularna.Cieszą się nią dzieci jak i dorośli.Jest baaaaaaaaaaardzo warta polecenia.A propo GBA sp polecam wersję BRIGHTER

| Skomentuj opinię


2781 osoby z 4911 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2011-01-26 11:49:20
zalety: brak
wady: wszystko
opinia: tragiczna grafika, fatalny dźwięk, gry do d*py,wszystko żąl zal zalz zal.ru
beznadziejna konsola jedyne co mi sie mw niej podobało to to że jest szara..........picza

| Skomentuj opinię (1)peavey
zwiedzający - 6 punktów

2834 osoby z 4968 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2010-09-15 23:36:08
zalety: klasyk
wady: grafika
cena
komfort grania
opinia: Jest to konsola z klasycznej seri GB niestety ale cena jest wyższa niż w przypadku innych GB. Jest także mniejszy komfort grania niż w przypadku pierwszej odsłony GBA ale ze jest to klasyk dam 3

| Skomentuj opinię


hibari
zwiedzający - 18 punktów

2803 osoby z 4935 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2010-09-15 23:07:50
zalety: klasyka
cena
wady: bateria
grafika
opinia: Konsola kiedyś była hitem ale niestety teraz już nie jest modna, dla kolekcjonerów jest dobra. Grafika, oj ta grafika, no może i jest to klasyk ale może zwalić człowieka w tych czasach na kolana.Niestety bateria po pewnym czasie się psuję, już tyle nie trzyma i konsola po kilku latach trzyma mi tylko na ładowarcę

| Skomentuj opinię


salvation18
entuzjasta - 85 punktów

2810 osoby z 4939 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2010-03-12 23:36:37
zalety: male wymiary,duzo gier,jak na taka konsolke grafika nawet fajna.
wady: jednak grafika nie zachwyca wszedzie ale nie jedt to powod do nie kupienia konsloki
opinia: Ogolnie konsolka jest super oto specyfikacja:
* CPU: 32-bitowy RISC 16,8 MHz procesor ARM (ARM7TDMI) oraz 8-bit 8,4 Mhz CISC bazujący na Z80 (do obsługi gier na starsze wersje konsoli)
* Grafika: 240x160, paleta 32 000 kolorów;
* Ekran: 40.8 x 91.2 mm (przekątna 2.9");
* Dźwięk: stereo, Dolby Surround, głośniczek mono;
* Zasilanie: dwie baterie AA lub zasilacz AC;
* Game Boy Advance jest kompatybilny z grami na Game Boy Color i zwykłego Game Boya, a po dokupieniu odpowiedniego kabla może on również współpracować z konsolą GameCube jako kontroler. Do GBA można dokupić również specjalną kamerę używaną w niektórych grach oraz drukarkę.

| Skomentuj opinię


Neodesigner
zwiedzający - 3 punktów

2801 osoby z 4943 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2007-10-20 17:25:18
zalety: niewielkie rozmiary, składana część z ekranem, możliwość ładowania baterii, kompatybilność z poprzednimi generacjami, regulowane podświetlenie ekranu, nieskazitelny obraz, możliwość podłączenia do innych użytkowników, ogrom wydawanych tytułów, możliwość wyboru spośród kilku kolorów obudowy.
wady: wciąż dość wysoka cena urządzania i nowych gier, brak osobnego wyjścia na słuchawki.
opinia: Nintendo jest marką mocno zakorzenioną w świadomości potencjalnego klienta, która od początku swojej działalności kierowała swoją ofertę do rodzin i najmłodszych graczy, co jednak nie oznacza, że nie ma swoich fanów wśród nastolatków. Sukcesy kolejnych generacji Game Boy’a przerosły zapewne najśmielsze oczekiwania jego twórców. Nie inaczej jest również w przypadku szóstej już generacji, następcy modelu Advance, oznaczonej dodatkowo symbolem SP – Special.

Mimo, iż wydawałoby się, że niewiele już można w tej kwestii zmienić, inżynierowie Nintendo ponownie zaskakują innowacyjnością. Nowy Game Boy oferuje swoim użytkownikom możliwość doładowywania swojej litowo – jonowej baterii dostarczanym w komplecie zasilaczem, co do złudzenia przypomina użytkowanie telefonu komórkowego. Dodatkową zaletą jest niespotykana dotąd możliwość wymiany baterii na zapasową, jeśli akurat użytkowana się wyczerpie, choć jak zapewnia producent, ta starcza na 10 godzin gry z podświetleniem ekranu i nawet do 18 bez niego! Oczywiście wartości te należy skorygować o opinie użytkowników, które jednak obniżają te wartości o jedyne 1,5 – 2 godziny, co i tak daje świetne rezultaty. Co do samego ekranu – w porównaniu z poprzednią generacją - to w kwestii ilości wyświetlanych kolorów(32768) jak i jego rozmiaru(2,9 cala) nic nie uległo zmianie, za to wprowadzona w we wrześniu 2005 roku kolejna nowinka techniczna zdecydowanie ułatwiła życie „Nintendowcom”. Mam tu na myśli oczywiście tylne podświetlenie - w miejsce dotychczasowego przedniego - którego intensywność jest w dodatku regulowana przez gracza. Zdecydowanie zredukowało to problem przeszkadzającego światła zewnętrznego – np. promieni słonecznych – które zwyczajnie uniemożliwiały normalną grę. Teraz za to, oprócz wyeliminowania tej przeszkody, sam Game Boy emituje takie światło, że nie potrzebuje żadnych dodatkowych jego źródeł, co pozwala na grę nawet w środku nocy pod kołdrą, jeśli ktoś ma takie życzenie. Warto również zaznaczyć, że ekran został umiejscowiony na swojego rodzaju „klapce”, którą zamykamy w celu ochrony przed zarysowaniami lub innymi uszkodzeniami mechanicznymi, co według niektórych zostało zapożyczone z budowy laptopów – Nasz Game Boy SP mieści się jednak w przeciętnej kieszeni. No właśnie, przecież rozmiar też ma znaczenie – po złożeniu Nasze cudo ma wymiary: 83 mm (głębokość) x 81 mm (szerokość) x 24 mm (wysokość) – wyraźnie nawiązuje to do wszechobecnego trendu minimalizacji wszystkiego, ale tutaj akurat jest to niekwestionowany pozytyw. Kolejna warta zaznaczenia cecha Naszego sprzętu to możliwość gry w jedną grę ze znajomymi – umożliwia to specjalny kabel, łączący dwie lub więcej konsole ze sobą.

Ale jak wszystko na tym świecie, tak i Nasze Nintendo musi mieć jakieś wady. Otóż podstawową dla wielu potencjalnych użytkowników może stanowić bariera finansowa – konsolka nawet teraz - kilka lat po swoim debiucie kosztuje niebagatelna około 370 zł. Dodatkowo oczywiście zakup kilku „obowiązkowych tytułów” podnosi Nasze zapotrzebowanie na gotówkę, żeby użytkowanie było naprawdę przyjemne. W kwestii technicznej to na pewno dźwięk. Bez żadnych usprawnień mamy dyspozycji słabe mono, których większości nie zadowala. Na rynku Dostępne są oczywiście dedykowane słuchawki do Nintendo i tu sprawa wygląda już dużo lepiej, z drugiej jednak strony to kolejny wydatek, który uniemożliwia Nam granie na zasilaczu – podłącza się je w wejścia dla ładowarki.


Podsumowując, Nintendo Game Boy Advance SP jest na pewno pozycją, która odniosła międzynarodowy sukces – sprzedano prawie 42 miliony sztuk i wciąż rośnie. Jest to sprzęt godny polecenia młodym graczom, ceniącym sobie możliwość rozrywki w drodze gdziekolwiek, w jakiejkolwiek wolnej chwili, a wielość tytułów - ponad 400 – z pewnością skutecznie zajmie ich na niezliczoną liczbę godzin. Korzyści, które niesie ze sobą są proste do zauważenia, ale jakość i renoma muszą niestety kosztować.

| Skomentuj opinię (1)


Evodish, Poznań
ekspert - 508 punktów

2817 osoby z 4957 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2007-08-01 12:06:42
zalety: Ogromna ilość dostępnych gier, niewielkie rozmiary, praktycznie zerowa awaryjność, zgodność wsteczna ze grami na Gam Boy i GB Color, bardzo tani
wady: niezbyt szybki procesor
opinia: Konsola Game Boy Advance ma już swoje latka, które w branży nowoczesnych technologii oznaczają już całkiem sporo. Jednak nadal znajduje się mnóstwo osób, które wybierają to urządzenie do zaspokajania swoich rozrywkowych potrzeb. I okazuje się, że rzadko kto jest zawiedziony. Jeśli tylko znasz ograniczenia konsoli Game Boy Advance i godzisz się na nie, chyba nie uda Ci się znaleźć nic lepszego.
Ciężko tutaj pochwalić się możliwościami procesora. Wbudowane CPU działa z częstotliwością około 17 MHz, co nie jest niestety zbyt wysoką wartością. Cóż z tego jednak, skoro okazuje się, że każdy użytkownik potrafi wymienić przynajmniej kilkanaście gier, które będą na tym chodzić wyjątkowo szybko i niezawodnie?
No właśnie, wybór gier. I tutaj chyba już nikt nie może mieć zastrzeżeń, bowiem wybór jest naprawdę bardzo duży. Gry nie olśnią nas nowoczesną grafiką w trzech wymiarach, ale większość z nich bazuje głównie na klimacie i grywalności-a tego im nie braknie. Duży wybór został dodatkowo poszerzony, dzięki możliwości grania w gry stworzone na Game Boy i Game Boy Color. Ponieważ jednak ówczesne wyświetlacze były mniejsze, gra również działa w mniejszym okienku. Nie ma jednak kłopotu (zazwyczaj) z ich rozszerzeniem-wystarczą dwa przyciski („L” i „R”, dodane dopiero w tej wersji) aby wszystko dostosowało się do naszego nabytku. Jednym słowem-nie ma problemu, abyśmy korzystali z wszystkich gier stworzonych dla tego urządzenia oraz obu jego poprzedników, co daje nam ogromny wybór.
Obraz i dźwięk są, podobnie ja szybkość działania, na wysokim poziomie. Nie będzie z tym żadnych kłopotów, a dźwięk jest nawet powyżej przeciętnej. Dzięki temu gra sprawia naprawdę dużo przyjemności.
Do tego należy dodać, że konsola Game Boy Advance jest naprawdę tania, także stać na nią praktycznie każdego. Taka zresztą była ogólna myśl autorów-mieli stworzyć coś, co będzie „dla ludzi” i zdecydowanie uważam, że się udało.
Jeśli nie wymagasz zbyt wiele od konsoli, a oczekujesz w zamian stabilności i wyciśnięcia maksimum jej możliwości, jeśli szukasz czegoś dla swojego dziecka, czegoś, co tak szybko mu się nie znudzi a nie chcesz przy tym stracić połowy pensji, konsola Game Boy Advance jest idelanym wyborem dla Ciebie.

| Skomentuj opinię