samsung Galaxy Note 2 8 cali - Samsung

Ocena użytkowników 3.00 / 5.00
100% opiniujących poleca samsung Galaxy Note 2 8 cali
samsung Galaxy Note 2 8 cali

Opinie użytkowników o samsung Galaxy Note 2 8 cali

stepish
zwiedzający - 20 punktów

2772 osoby z 4740 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2013-12-01 18:22:53
zalety: Jak niżej
wady: Jak niżej
opinia: Czasami czytam różne opinie w internecie na temat produktów i trafiamy także na opinie, recenzje na różnych portalach. Kto ma trafić tutaj, to tafi i wyrobi sobie własne zdanie. Do swojej wcześniejszej opinii oraz do tych z innych portali teraz się odniosę.

Częsty zarzut to, że widać odciski palców na nim. Ha ha, dotykowiec i ma być nie widać? To z drewna ma być zrobiony!?

Trzeszczy pod dociskiem. Zastanawiam się, jak wielki musi to być docisk... swojego nota nie rozpieszczam i żadne takie odgłosy do mnie nie dotarły.

Jest podobny do galaxy s III albo innego tej samej firmy. No cóż - jest. Taka polityka firmy. Wygląd jest rzeczą gustu, więc dziwi mnie nawiązywanie recenzentów do tego elementu. I nie dziwi polityka firmy, ktora chce, by jej produkty były rozpoznawalne i "jednolite"; tak zresztą robią producenci innych firm, czy to telefonicznych, czy samochodowych. Marka ma być rozpoznawalna.

System czasami zwalnia, się zawiesza. Nie spotkałem sie do tej pory z żadnym systemem w tego typu urządzeniach, który by nie miał jakiegoś "ale". Generalnie unikam tego typu problemu przez raz na jakis czas całkowite wyłączenie i włączenie urządzenia.

Pada często stwierdzenie, że jest to sprzęt średniopólkowy. Jak dla mnie urządzenie za 1500 zł nie należy do tanich i średnich. Działa dobrze, stabilnie, nadal jest ładny, praktyczny, czasami irytujący, jak każde inne urządzenie. Sprawdza się!

Bateria wytrzymuje nadal cały dzień, a dokładnie 12 h przy włączonym co 5 minut odświeżaniu maili, słuchaniu muzyki na yt, pracy, czytaniu wiadomości i e-booków.

Irytują drobne rzeczy (związane z androidem albo moją niewiedzą) typu autouzupelnianie słow, ktore jak dla mnie dziala tak po swojemu, ze ja tego nie ogarniam (przyklad: chce napisac slowo "trafi" i dac po nim przecinek. Pisze wiec wymienione slowo, wybieram z trzech dostepnych sugerowan slowo "trafi" a jest jeszcze sugerowane "trafisz" i wstawiam przecinekmi co?! Zmienia mi na glowne sugerowane czyli na "trafisz" i mnie wtedy trafia... dlatego wylaczylem cholerstwo;)), sporadyczne zawieszenie sie zegarka, spowolnienie (ale nie ze zawsze!) systemu przy zamykaniu niektorych programow, brak stabilizacji obrazu i lampy przy robieniu zdjec - jednak przydalaby sie przy tak znacznej powierzchni jaka zajmuje tablet i latwo o jego poruszenie i nieostre zdjecie.

To chyba juz wszystko. A i nadal nie odczuwam straty, ze nie posiadam 3g a jedynie wifi. Jesli juz wyjezdzam to zeby odpoczac, a nie siedziec w necie, wtedy jedynie mail w telefonie w zupelnosci mi wystarczy;)

Pozdrawiam i zycze rozsadku przy dokonywaniu zakupow.

| Skomentuj opinię (1)


stepish
zwiedzający - 20 punktów

2862 osoby z 4933 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2013-09-15 14:48:24
zalety: jest to tablet, ale z racji braku takiej kategorii dodaję go w komputerach, choć może powinienem był to zrobić w kategorii telefon/smartphone
wady: całość w opinii niżej
opinia: w związku z korzystnym rozwiązaniami pod względem internetu, nie kupowałem wersji 3g, a jedynie (może aż) wersję wifi. jeśli ktoś chce go używać w terenie - chodzi mi o dwór, czy jako przedstawiciel handlowy, to polecam wersję 3 g, jeśli w domu, biurze to sądzę, że wersja wifi mu wystarczy. bo w tych miejscach generalnie mamy sieci bezprzewodowe. no chyba, że ktoś chce przez niego prowadzić rozmowy telefonicznej, wtedy wersja 3g koniecznie i... mówienie do telefonu wielkości zeszytu...

szukałem tabletu, nie za dużego, stąd 10 cali nie wchodziło w rachubę. i nie za małego. w sklepie brałem do ręki i włączałem wszystko, co się dało. wersja 8 cali najbardziej przypadła mi do gustu pod względem wielkości i czytelności, oraz wyglądu. od razu kupiłem na niego dedykowane etui, zatem nie martwię się problemem, czy mi się tylna obudowa porysuje.

całość jest na androidzie. akurat w telefonach nie jestem jego zwolennikiem, tu wyboru nie miałem, wiec się przyzwyczaił, tym bardziej, że system nie jest skomplikowany dla przeciętnego użytkownika, zwłaszcza młodszego (młodzieży) o ile takie coś kupi. o dołączonym oprogramowaniu jest wiele w necie, zatem nie ma sensu, abym tu to wszystko powtarzał. skupię się na tym, do czego mi służy - być może tak będzie łatwiej zastanawiającym się nad kupnem, podjąć decyzję, czy go chcą pod względem tego, do czego by go użyli.

używam go w domu i pracy. W domu szykuje materiał do pracy. robię zdjęcia kilku źródłom (brakuje stabilizacji obrazu ale jakoś zdjęcie da się zrobić). następnie tworzę kilkadziesiąt notatek (w kilku wersjach) dla różnych grup docelowych. wklejam w nie zrobione zdjęcia, często wcześniej wycinając z nich fragmenty, zapisuje treść wypowiedzi (pismem ręcznym), rysuje proste tabelki. jeśli potrzebuję cokolwiek z neta, to po prostu wycinam , wklejam w schowek a z niego w notatkę. segreguje notatki przypisuje je w plan działań w terminarzu. idę do pracy. tam spotykam się z klientami, wchodzę w terminarz i wybieram po kolei odpowiedni wpis z przypisaną notatka. wchodzę w nią i na bieżąco dokonuję wpisów i uwag (np innym kolorem niż w domu). do tego łącze się z siecią i tez na bieżąco wprowadzam dane w system. i tak cały roboczy dzień. W tle non stop działa mi poczta, na którą bez problemu idzie odpisać (metod pisania jest kilka), a także komunikatory. ciągle zatem jestem na bieżąco i w kontakcie z tymi, którzy wiedzą gdzie mnie znaleźć. ponieważ pracuję korzystając z nota II nikomu nic do tego, co akurat na nim piszę, czy to jest komunikator czy uzupełniana notatka. działa bardzo sprawnie i wszechstronnie. czasami zapominam, że mam telefon; ) a komputera w domu (laptopa) używam jedynie do dłuższych prac w Excelu lub Wordzie...
nie ma problemu z oglądaniem filmów na YouTube, czy przeglądanie internetu. przy takim użytkowaniu wytrzymuje mi bateria spokojnie 12 h (nawet dłużej) - podłączam na noc i rano jest gotowy.

nie umiem powiedzieć, czy jest lepszy, gorszy od innych firm. Nie kupowałem go dla szpanu, czy mody. służy mi do pracy. jest stylowy, ładny, szybki, intuicyjny, wygodny. rysik się naprawdę przydaje, choć dotykowo też dobrze się pisze - właśnie dotykowo a nie rysikiem utowrzyłem ten wpis.

dla mnie jest notatnikiem, notesem. czymś, w czym mieszczę kilka rzeczy na raz. od razu przerzuciłem się na mniejsze torbę do pracy, zabieram tylko go zamiast laptopa, książek, wykresów i analiz papierowych, kalendarza, w którym ustawicznie brakowało mi miejsca.

Na pewno można go stosować do mnóstwa innych, nie wymienionych przeze mnie zastosowań: rysować, malować, odrabiać zdjęcia, nakręcić filmik, lajkowac na fejsbuczku. na pewno do wielu z tych rzeczy można kupić tańszy sprzęt. byleby wiedzieć, czego się od sprzętu chce, no bo przecież wydać kasę na coś, z czego wykorzysta się ułamek możliwości (np żeby tylko grać...), to nie wiem, czy jest sens.

pozdrawiam wszystkich, którzy dali rady dobrnąć do końca tej może i mało rzeczowej opinii ;)

daję najwyższą notę, bo wiedziałem co kupuję, do czego chcę używać i w tym zakresie sprawdza się celujaco.

| Skomentuj opinię