Nawigacja GPS TomTom ONE - Opinie i Oceny Użytkowników

Ocena użytkowników 3.75 / 5.00
75% opiniujących poleca TomTom ONE
Nawigacja samochodowa GPS TomTom ONE zobacz recenzję eksperta, przeczytaj opinie i oceny użytkowników. Porównaj nawigację satelitarną TomTom ONE z innymi zestawami dostępnymi na rynku.

Opinie użytkowników o TomTom ONE

2326 osoby z 4116 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2011-04-21 08:58:10
zalety: tani, prosty, bez fajerwerków
wady: pułapka z aktualizacją
opinia: po ok. 6 m-cach użytkowania, zauważyłem że odwzorowanie dróg w urządzeniu nie odpowiada faktycznemu stanowi dróg w terenie. Na stronie Firmy zauważyłem, że mogę wykupić na rok z góry aktualizację mapy Europa Środkowo-Wschodnia, cena ponad 60 EUR - zakupiłem przez sieć i ... porażka, instalacja nigdy nie doszła do skutku. Po konsultacjach telefonicznych ze Wsparciem, urządzenie na koszt Firmy, zostało wysłane do Holandii, z której po kilkunastu dniach powróciło z wgraną mapą. Po tej operacji, urządzenie nie było używane kilka m-cy, aż w końcu przed kolejną podróżą postanowiłem je wykorzystać, ale na stronie TOMTOM-a zauważyłem że jest nowa aktualna wersja mapy, to zgodnie z warunkami zakupu aktualizacji mam jeszcze ponad pół roku prawa do nowych wersji, przystąpiłem do jej aktualizacji.
Niestety, kolejne ściągnięcie mapy EŚw okazało się że firma TOMTOM po prostu robi z klientów durni!!
Nowa próba wgrania mapy nie doszła do skutku - te same objawy jak za pierwszym razem.
Po konsultacji ze Wsparciem okazało się że: wysyłane urządzenie do serwisu do Holandii, powróciło stamtąd z pierwotną wersją mapy - taką jak była przy zakupie!! - Serwis nie wgrywa aktualnej mapy!! - a jedyne co mi proponują, to ponowne wgranie mapy w serwisie w Holandii!! - czyli firma umywa ręce od tego, że ja u siebie nie mogę wgrać nowej, mapy za którą zapłaciłem!, a o zwrocie pieniędzy za zakup wadliwego oprogramowania, mogę tylko pomarzyć, albo iść do Sądu!! - I TAK ZROBIĘ!
NIE KUPUJCIE TOMTOM-a!!

| Skomentuj opinię (1)


2382 osoby z 4220 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2009-10-26 23:22:27
zalety: tani, bez zbędnych fajerwerków, prosty w obsłudze, możliwość wymiany inf.poprzez Technologię TomTom Map Share , obsługa informacji o ruchu drogowym (TMC), bardzo dobry system wyznaczania tras
wady: wyższe modele tomtom z najnowszej serii mają dużo więcej do zaoferowania dla zaawansowanego użytkownika
opinia: podstawowy model dla osoby, która nie jest zapalonym podróżnikiem i dopiero zaczyna swoja przygodę z nawigacją, nie mając tym samym zbyt wielu wymagań

| Skomentuj opinięmorus99
zwiedzający - 3 punktów

2439 osoby z 4290 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2008-05-07 16:20:41
zalety: prostota
niska cena
świetny wybór tras


wady: drogie płatne mapy
opinia: Uwaga na różne modele, modele bez slotu na karty pamięci nie pomieszczą kolejnych map.

Kolejne wydania ONE mają bardzo dużo różnic, sprawdź zanim kupisz - np. wersja 3 posiada znacznie mniej funkcji niż wersja 1 i 2.
w starszych modelach są bardzo stare mapy bez możliwości darmowej aktualizacji

Najnowsze mapy oferują 100% pokrycia sieci ulic w Polsce.

| Skomentuj opinię


Evodish, Poznań
ekspert - 508 punktów

2501 osoby z 4346 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2007-09-03 12:31:07
zalety: niewielkie wymiary, bezpłatna aktualizacja oprogramowania, autmatyczna zmiana przybliżenia mapy w zależności od prędkości, wiele punktów dodatkowych(stacje benzynowe, bankomaty, restauracje)
wady: Aktualizacja map i punktów na mapach płatna, mała ilość punktów ulubionych, dość wysoka cena
opinia: System nawigacji satelitarnej TomTom ONE już od początku istnienia cieszy się niesłabnącym zainteresowanie osób, które chcą bezbłędnie trafić do celu. Nic dziwnego, bowiem system ten sprawuje się całkiem nieźle, a marka TomTom gwarantuje nam jego wysoką jakość i wygodę użytkowania. Jednakże, jak w całym życiu, tak i tutaj-za jakość się płaci..
system nawigacji satelitarnej TomTom ONE to bardzo zaawansowane urządzenie, którego jedynym celem jest zapewnienie nam wygody podróżowania i pokazanie wybranej drogi do celu. Dzięki temu naprawdę niewielkim urządzeniu nie będziemy mieli problemu z dotarciem do wielu miejscowości, jak również znalezieniem szukanej ulicy-przynajmniej jeśli nie chcemy zagłębiać się w niewielkie uliczki, bo z tym może już być problem..
system GPS TomTom ONE oferuje nam niewielkie urządzenie, którego instalacja w samochodzie jest banalnie prosta-wystarczy przyssać podstawkę i włożyć w nią wyświetlacz, który następnie podłączamy do gniazda na zapalniczkę. Rozwiązanie bardzo wygodne, pod warunkiem, że dostęp do gniazda jest prosty, a sprzęt nowy-przyssawka po kilku latach użytkowania może stwardnieć i nie służyć nam tak dobrze, jak powinna. Ale w końcu nie możemy wymagać, aby zakupiony sprzęt się nie zużywał jeśli o niego nie dbamy. W innym bowiem wypadku-pozostanie w dobrej kondycji.
Sam GPS TomTom ONE sprawdza się naprawdę dobrze. Zaraz po podłączeniu włącza się błyskawicznie, wyświetlając nam nazwę aktualnie mijanej miejscowości. Bez trudu możemy ustawić zaplanowaną trasę wprowadzając ją do pamięci dzięki dotykowemu wyświetlaczowi. To znaczne ułatwienie, dzięki któremu zmiana celu podróży w czasie jazdy nie wiąże się już z szukaniem odpowiedniego przycisku-wszystkie opcje pojawiają się bezpośrednio na ekranie. Z drugiej jednak strony może to być uciążliwe podczas szybszej jazdy, kiedy znalezienie dotykiem odpowiedniego przycisku byłoby łatwiejsze, choć może mniej widowiskowe. Co do wyświetlacza- jest on dość wyraźny i radzi sobie nawet w dość dużym świetle, za co z pewnością należy mu się plus.
Opcji ustalenia trasy jest sporo, nie musimy się ograniczać jedynie do najszybszej lub najprostszej. Jazdę ułatwiają wskazówki wypowiadane kobiecym głosem, dzięki którym najważniejsze informacje uzyskujemy bez potrzeby patrzenia na wyświetlacz. System nawigacji satelitarnej TomTom ONE oferuje również całkiem spory zakres opcji dodatkowych, jak na przykład wyświetlanie punktów dodatkowych. Takimi punktami są na przykład stacje benzynowe, restauracje a nawet bankomaty-czyli wszystko to, co może się przydać podróżnikowi w czasie dalekiej wycieczki. Dodatkowo TomTom ONE zawsze informuje nas o sprawach kluczowych dla kierowcy, czyli o prędkości, o tym, czy poruszamy się w terenie zabudowanym czy też nie oraz o przejechanych kilometrach, o tych, które jeszcze nam pozostały i o czasie, za jaki osiągniemy cel utrzymując aktualną prędkość. Dodatkowo, co może być znacznym ułatwieniem, system nawigacji satelitarnej TomTom ONE informuje nas między innymi o punktach pomiaru prędkości, co jest szczególnie przydatne dla kierowców z ciężką stopą.
Wygodną opcją w systemie nawigacji GPS TomTom ONE jest automatyczne dostosowanie zbliżenia. System powiększa zbliżenie oglądanego terenu jeśli zmniejszymy prędkość, lub oddala obraz jeśli nasza prędkość wzrośnie. Naturalnie nadal pozostaje nam możliwość ręcznej zmiany tych ustawień.
Największym problemem TomTom ONE jest aktualizacja map. Podczas zakupu otrzymujemy między innymi mapę Polski, ale jej aktualizacja, czy choćby aktualizacja wspomnianych wyżej punktów, wiąże się z kolejnymi kosztami-jedynie samo oprogramowanie aktualizowane jest bezpłatnie. Drugim poważnym minusem jest niezbyt duża ilość ulubionych punktów, których na mapę możemy nałożyć 50. system nawigacji satelitarnej TomTom ONE nie jest stworzony do kierowania nas po mieście, ale na dłuższe wycieczki po kraju, przez co taka ilość punktów jest często niewystarczająca. A jeśli mówimy o całej Europie, liczba 50 staje się wręcz śmiesznie mała.
Podsumowując-jeśli jesteś osobą, która spędza większość życia prowadząc samochód, lub jesteś zawodowym kierowcą i chcesz się czuć pewniej, system nawigacji satelitarnej TomTom ONE powinien być odpowiedni, szczególnie gdy cena nie gra większej roli. Jeśli natomiast szukasz odpowiedniej drogi na coroczny wyjazd na wakacje, pewnie lepszym pomysłem będzie poszukanie czegoś innego, a zaoszczędzoną kwotę będziesz mógł przeznaczyć na niezłą kolację.

| Skomentuj opinię (4)