Netbook Asus EeePC 4G Surf - Opinie Użytkowników i Porównanie

Ocena użytkowników 3.00 / 5.00
100% opiniujących poleca Asus EeePC 4G Surf
Zobacz jak wygląda netbook Asus EeePC 4G Surf i sprawdź czy ten model jest dopasowany do Twoich wymagań. Jeśli nadal masz trudności w podjęciu decyzji to przeczytaj opinie użytkowników netbooka Asus EeePC 4G Surf.
A może sam korzystasz z modelu EeePC 4G Surf? Napisz swoją opinię, aby pomóc wybrać dobry sprzęt innym użytkownikom.

Opinie użytkowników o Asus EeePC 4G Surf

martini
specjalista - 490 punktów

3908 osoby z 6787 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2008-10-27 20:33:15
zalety: niska cena, niewielki rozmiar i waga, dobre oprogramowanie, dobry, głośny głośnik, dużo portów do podłączenia różnych urządzeń, szybkie działanie, wytrzymałość, bardzo prosta obsługa (mimo, że netbook ma zainstalowanego Linuxa)
wady: słaba bateria (3,5 h), brak kamery internetowej, za mały ekran, malutki touchpad i klawiatura, tylko 512 MB RAM, niewielki dysk SSD, problemy z połączeniem się z bezprzewodowymi sieciami
opinia: 4G Surf to kolejny netbook z serii EeePC. Niestety, jest trochę słabszy od innych subnotebooków Asusa.
Sporym plusem jest oczywiście niska cena komputera. Oczywiście zmniejszenie kosztów musiało pociągnąć za sobą konsekwencje. Po pierwsze, Asus EeePC 4G Surf nie ma kamerki internetowej, która w większości netbooków jest już właściwie standardem. Asus ma też niewielki dysk SSD (4 GB) i tylko 512 MB RAM-u. W odróżnieniu od klasycznej wersji 4G, wersja Surf jest wyposażona w dużo słabszą baterię. Przy normalnym użytkowaniu, jedno naładowanie wystarcza na niewiele ponad 3 godziny pracy netbooka.
Mam też mieszane uczucia co do rozmiarów Asus EeePC 4G Surf. Co prawda, subnotebooki z założenia powinny być niewielkie, ale w tym przypadku wszystko wydaje się zbyt małe. Przeglądając strony internetowe, prawie zawsze musimy przesuwać je w poziomie. Również miniaturowy touchpad i klawiatura nie są do końca funkcjonalne. Ale cóż, trudno wymagać od komputera w formacie niemal A5 pełnej wygody.
Oczywiście, Asus EeePC 4G Surf ma też wiele zalet. Na pochwałę zasługuje przede wszystkim dobre oprogramowanie. Jest bardzo proste w obsłudze, mimo, że działa pod mało popularnym w Polsce Linkusem.
Poza tym, komputer działa bardzo szybko i cichutko. Asus zainstalował też dobry, głośny głośnik, więc 4G Surf świetnie nadaje się do słuchania muzyki.
W mojej opinii, jako dodatek do normalnego komputera Asus EeePC 4G Surf sprawdzi się nieźle. Ale na pewno nie nadaje się do codziennej pracy. Ocena: 3.

| Skomentuj opinię