Netbook Asus EeePC 901 - Opinie Użytkowników i Porównanie

Ocena użytkowników 4.00 / 5.00
100% opiniujących poleca Asus EeePC 901
Zobacz jak wygląda netbook Asus EeePC 901 i sprawdź czy ten model jest dopasowany do Twoich wymagań. Jeśli nadal masz trudności w podjęciu decyzji to przeczytaj opinie użytkowników netbooka Asus EeePC 901.
A może sam korzystasz z modelu EeePC 901? Napisz swoją opinię, aby pomóc wybrać dobry sprzęt innym użytkownikom.

Opinie użytkowników o Asus EeePC 901

martini
specjalista - 490 punktów

3943 osoby z 6889 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2009-02-22 17:14:47
zalety: niewielkie rozmiary i waga, wbudowana kamerka internetowa, mikrofon i całkiem niezłe głośniki stereo, czytnik kart pamięci, Wi-Fi, LAN, Bluetooth, niezła bateria (wytrzymuje jakieś 7-8 godzin), 3 porty USB, Windows XP (nie należę do wyznawców Visty, ani Linuksa…), sympatyczny wygląd, szybka i cicha praca, dobre oprogramowanie, duży touchpad
wady: zbyt mały dysk, brak modemu 3G, troszkę za mała klawiatura, szybko się brudzi, mógłby być trochę tańszy, przeciętna jakość obrazu
opinia: Asus EeePC 901 to jeden z pierwszych netbooków, jednak – mimo upływu czasu – nadal zasługuje na bardzo dobrą opinię.
Jak wszystkie netbooki, Asus EeePC 901 jest nieduży (wielkość zbliżona do większej książki) i lekki. Dlatego świetnie nadaje się do użycia na wakacjach, do robienia notatek na wykładach itp. Przeszkadzać może tylko odrobinę zbyt mała klawiatura, ale można do niej z czasem przywyknąć.
W środku Asus EeePC 901 znajdziemy Windows XP (dla mnie to zdecydowanie zaleta tego netbooka) i naprawdę dobre oprogramowanie (XPH i MS Works – czyli taki „okrojony Office”).
Oczywiście, jak na mobilny komputer przystało, Asus EeePC 901 jest też wyposażony w Bluetooth, LAN i Wi-Fi. Szkoda tylko, że nie zmieścił się dodatkowo modem 3G.
Netbook powinien sprawdzić się również w czasie wideokonferencji – posiada wbudowaną kamerę internetową 1,3 Mpix (bez szaleństw, ale zupełnie wystarcza), mikrofon i stereofoniczne głośniki. Jak na tak niewielkie urządzenie, dźwięk jest naprawdę zadowalający. Troszkę gorzej wypada obraz, ale w końcu nie można mieć wszystkiego…
Plusem jest to, że Asus EeePC 901 działa szybko i wyjątkowo cicho. Bateria jest zaskakująco wydajna – trzyma nawet do 7-8 godzin.
Z kolei na minus trzeba zapisać zdecydowanie za mały dysk. Na szczęście można sobie z tym poradzić (karty pamięci, pamięci przenośne itp.).
Na koniec kilka słów o wyglądzie: design komputera Asus EeePC 901 najbardziej spodoba się młodym osobom – jest nowoczesny i kolorowy. Z pewnością rzuca się w oczy.
Podsumowując - Asus EeePC 901 na pewno nie zastąpi normalnego, ‘pełnowymiarowego’ komputera, ale w klasie netbooków wciąż dorównuje swoim konkurentom. Czwórka z bardzo dużym plusem.

| Skomentuj opinię