Nowości

Firefox w telefonach komórkowych

Fundacja Mozilla zapowiedziała, iż zamierza wkrótce rozpocząć prace na przeznaczoną dla urządzeń przenośnych przeglądarką internetową Mobile Firefox.

Nawigacja GPS dla spadochroniarzy

Rockwell Collins, znany z nowatorskich przedsięwzięć w dziedzinie profesjonalnych systemów nawigacyjnych, przedstawia swój najnowszy produkt ParaNav.

iPhone tanieje - odtwarzacze MP3 i walka cenowa

Dwa miesiące po debiucie iPhone'a Apple obniżyło cenę nowego gadżetu aż o 200 dol. Spółka pokazała też nowe modele iPodów, najlepiej sprzedających się odtwarzaczy na świecie. Potaniały też - choć nie tak spektakularnie - odtwarzacze Microsoftu

Konsola PSP z GPS

Użytkownicy multimedialnej konsoli Sony PSP już wkrótce będą mogli używać jej nie tylko do gier i filmów, ale także do nawigacji. Nowa konsola będzie wyposażona w GPS.

300 stron rachunku telefonicznego za iPhone

Firma AT&T, wyłączny operator iPhone w USA, wysłała swoim abonentom tradycyjną pocztą rachunki telefoniczne mające nawet po 300 stron. Firma zapowiedziała, że wycofa się ze szczegółowego opisu każdego połączenia i odchudzi rachunki.

Superpojemna pamięć Panasonica

Panasonic właśnie wprowadził na rynek swoje nowe pamięci, o zawrotnych pojemnościach - 8GB. Karty mogą być wykorzystywane w aparatach ze slotem na kartę SD HC

Czy można przejąć kontrolę nad telefonem komórkowym?

Przestępstwa cybernetyczne stają się coraz bardziej popularne, a teraz weszły w nową domenę. Eksperci utrzymują, że cyberprzestępcy mogą przejąć kontrolę nad naszym telefonem i używać go jak własnego.

Jak myAvon zdobył 42 tys. klientów?

Nowy operator na rynku, myAvon, już dzobył klientów, tym razem drogą darowizny. Rozdano bezpłatnie karty aktywnym kosultantkom, aby jako pierwsze mogły wejść do sieci. Dzięki temu operator zyskał aż 42 tysiące klientów

Dostawy prądu zamawiane sms-em?

Dostawcy energii elektrycznej wpadli na kolejny pomysł. Teraz, jeśli mamy w domu tzw. licznik przedpłatowy, możemy dzięki ich inwencji poznać kwotę pozostałą na "koncie" bez wycieczki do zakładu, po prostu wysyłając sms-a.

Śluby przez internet i rozwody przez sms

Muzułmanie ze stanu Uttar Prades nie wystarcza ślub zawierany przez internet. Teraz mężczyzna może również rozwieść się z żoną w ten sposób, a nawet zrobić to wysyłając jej wiadomość sms-em!