Odtwarzacz MP3 Apple iPod shuffle 1GB - Opinie, Oceny i Porównanie

Ocena użytkowników 4.50 / 5.00
100% opiniujących poleca Apple iPod shuffle 1GB
Przeczytaj opinie o odtwarzaczu MP3 Apple iPod shuffle 1GB. Jeśli chcesz ocenić iPod-shuffle-1GB napisz krótką opinię, zalety, wady i wystaw ocenę korzystając z formularza.

Opinie użytkowników o Apple iPod shuffle 1GB

Kaska00, Łódź
zwiedzający - 8 punktów

1315 osoby z 2131 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2015-08-04 10:50:28
zalety: mały, ładny, szybki, bateria długo trzyma, duży wybór kolorów
wady: Brak
opinia: Ulubiony odtwarzacz, ekran jest w sumie zbędny, po prostu włączam playlistę z ulubionymi piosenkami. Mogą być puszczana w ustalonej kolejności bądź mieszane przypadkowo.

| Skomentuj opinię


Evodish, Poznań
ekspert - 508 punktów

2421 osoby z 4193 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2007-06-25 11:13:24
zalety: wyjątkowy wygląd, niewielkie rozmiary, znakomita jakość dźwięku, wytrzymała bateria,szybkie działanie
wady: utrudnione ładowanie i wgrywanie plików, dziwna opcja przełączania albumów
opinia: Odtwarzacz MP3 Apple iPod Shuffle to jeden z kilku produktów koncernu "jabłuszka", który charakteryzuje się przede wszystkim prostotą działania i wygodą użytkowania. No, tą drugą niektórzy mogą się nie zgodzić, ale ogólnie nie jest źle. W dodatku zachowano tutaj oczywiście całą esencję jakości i wspaniałego dźwięk, a przecież o to najbardziej nam chodzi.
Ale to nie wszystko. Odtwarzacz MP3 Apple iPod Shuffle prezentuje się naprawdę znakomicie. Jest wyjątkowo mały (waży zaledwie około 20 gramów), co sprawia że bardzo łatwo umieścić go gdziekolwiek chcemy. Dodatkowo, odtwarzacz ma kształt klamry, który pomaga nam w umocowaniu go do paska czy do koszulki. Jednocześnie musimy na niego bardziej uważać, bo niewielkie wymiary i znikoma waga połączone ze zbyt dużymi kieszeniami mogą skończyć się płaczem. Co do wyglądu jednak nie można mieć żadnych zastrzeżeń. Może oprócz jednej wady, która utrudni życie ludziom, których dłonie są lepiej zbudowane niż u przeciętnego człowieka-przyciski na odtwarzacz są niewielkie, a to sprawia, że możemy mieć problemy z ich prawidłowym wciśnięciem. Wystarczy jednak trochę uwagi, ewentualnie niewielki rysik, i sprawa załatwiona. Odtwarzacz Apple iPod Shuffle, tak jak i inne produkty tej firmy, charakteryzuje się naprawdę znakomitym wykonaniem. Nie chodzi tutaj wyłącznie o bardzo dobrą jakość muzyki, chociaż to oczywiście jest cechą chyba najważniejszą. Bardzo ważna jest również szybkość i stabilność działania, a tutaj odtwarzacz Apple iPod Shuffle wypada wręcz znakomicie. Oprogramowanie, które można uaktualniać na stronie producenta, działa szybko i sprawnie, nie będziemy mieli więc z nim żadnych kłopotów. Niestety odtwarzacz MP3 Apple iPod Shuffle współpracuje tylko z oprogramowaniem iTunes (tej samej firmy), co sprawia pewną niedogodność-nie każdy musi to oprogramowanie lubić czy używać. Niestety, żeby skopiować utwór do pamięci flash odtwarzacza będziemy o tego zmuszeni.
Co do pamięci-wprawdzie dysponujemy tylko jednym gigabajtem (po sformatowaniu troszkę mniej), to powinno to wystarczyć dla przeciętnego użytkownika. Szczególnie, że w pamięci znajdą się tylko utwory, bowiem odtwarzacz Apple iPod Shuffle nie obsługuje plików graficznych ani multimedialnych. Nie powinniśmy więc narzekać.
Niestety, firma Apple postanowiła lekko utrudnić nam życie, wprowadzając nową metodę ładowania baterii. Teraz ni jest to już możliwe bezpośrednio przez kabel USB, ale poprzez dodaną do zestawu stację dokującą. Mamy więc nie tylko jedno urządzenie więcej na biurku, które jest narażone na zalanie kawą, ale również lekką niedogodność-baterie ładują się dłużej, dłuższy jest również czas kopiowania utworów. Poza tym jest to po prostu niewygodne, choćby w sytuacji, kiedy zauważymy jakiś ciekawy utwór na komputerze znajomego-w końcu nikt nie będzie woził stacji dokującej ze sobą. Przyznać jednak trzeba, że długie ładowanie opłaca się-baterie trzymają długo, bo aż około 17 godzin. Jest to wynik lepszy, niż u wielu produktów konkurencji.
Kolejną, w mojej opinii wadą, jest utrudnione przełączanie albumów. We wcześniejszych wersjach służył do tego oddzielny przycisk, tutaj możemy to zrobić kilkakrotnie szybko naciskając przycisk przewijania. Dla wielu osób może to być ułatwienie, dla wielu jednak pozostanie to problemem, który zmusi ich do sięgnięcia po manual i ciągłych nerwów z powodu zbyt wolnego wciskania lub wciskania nie tego przycisku co trzeba. Pamiętajmy bowiem, że przyciski Apple iPod Shuffle są naprawdę małe.
Podsumowując, odtwarzacz MP3 o nazwie Apple iPod Shuffle jest mały, choć pojemny playerem, który oferuje nam szereg udogodnień i niewiele mniej utrudnień. Jednak jakość jego wykonania i piękny dźwięk, jaki się z niego wydobywa, każe mi wystawić mu czwórkę, co jest zresztą zgodne z opiniami wielu użytkowników. Zatem 4.

| Skomentuj opinię