Odtwarzacz MP3 Creative ZEN MX - Opinie i Oceny Użytkowników

Ocena użytkowników 4.00 / 5.00
100% opiniujących poleca Creative ZEN MX
Porównaj odtwarzacz MP3 Creative ZEN MX i zobacz opinie użytkowników oraz oceny, wady i zalety modelu Creative ZEN MX. Dodaj swoje uwagi na temat odtwarzaczy Creative Labs.

Opinie użytkowników o Creative ZEN MX

2359 osoby z 4151 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2010-07-19 21:17:17
zalety: Wyświetlacz i ergonomia
wady: Pliki video CMV
opinia: Jeśli chcesz oglądać pliki avi na tym playerze to najpierw skonwertuj pliki do wmv w rozdzielczości 320x240 i jak najlepszej jakości. Dopiero potem użyj Creative centrale. Powstaną pliki dobrej jakości i szybko.

| Skomentuj opinię


martini
specjalista - 490 punktów

2297 osoby z 4087 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2009-12-06 18:24:40
zalety: proste, klasyczne wzornictwo, kompaktowe rozmiary + wszystkie niezbędne funkcje (radio, dyktafon, budzik, odtwarzacz audio i video, przeglądarka zdjęć itd.), dość duży (przekątna 2,5 cala) i bardzo czytelny ekran, wyświetlający ponad 16 mln kolorów, slot na karty pamięci microSD, duże pojemności (8 lub 16 GB), nienajwyższa cena (choć i tak mniej korzystna, niż np. w USA), jakość dźwięku – w porządku, łatwy w użyciu
wady: brak obsługi bezstratnego formatu FLAC, filmy tylko w formacie CMV – konieczność konwersji wszystkich innych formatów, zero innowacji, podobno często się psują (mój akurat – odpukać! – trzyma się dzielnie), wbrew zapewnieniom producenta bateria nie jest wytrzymała
opinia: Creative ZEN MX to raczej odtwarzacz niskobudżetowy. I w zasadzie wszystko, co znajdzie się dalej w tej opinii jest konsekwencją niskiej ceny. Poczynając od tradycyjnego wzornictwa (kopia starszej wersji ZEN), ,przez ograniczoną ilość obsługiwanych formatów, na wytrzymałości kończąc. Ale – po kolei:
- obudowa – prosta, klasyczna, co akurat dla mnie jest plusem (podobnie jak kompaktowe rozmiary). Szkoda tylko, że w Creative ZEN MX nie widać jakiegokolwiek rozwoju od czasów poprzednich ZEN-ów.
- ekran – jasny, czytelny i dość duży (przekątna 2,5 cala). Jak na przenośny, prosty odtwarzacz – w sam raz.
- funkcje - Creative ZEN MX może się pochwalić wszystkimi najważniejszymi funkcjami (odtwarzanie audio i video, przeglądarka zdjęć, budzik, organizer, radio, dyktafon) i… niczym, co by go wyróżniało z masy innych tańszych odtwarzaczy:(
- obsługiwane formaty – tutaj Creative ZEN MX wypada naprawdę słabo. Po pierwsze, nie obsługuje popularnego bezstratnego formatu FLAC (duży minus), a po drugie, jeśli chcemy obejrzeć na odtwarzaczu jakikolwiek film, musimy go najpierw przekonwertować do formatu CMV.
- jakość dźwięku – w porządku, ale bez fajerwerków.
- pojemność – dobra! Od 8 do 16 GB, czyli jak na tani odtwarzacz całkiem nieźle.
- bateria – zapowiadało się dobrze, ale wbrew reklamom – akumulator radzi sobie bardzo przeciętnie. Minus.

Jak widać – szału nie ma, dlatego wystawiam odtwarzaczowi Creative ZEN MX czwórkę, i to niezbyt mocną. I życzę producentowi więcej pomysłowości.

| Skomentuj opinię