Odtwarzacz MP3 Creative ZEN Mozaic EZ300 - Opinie i Oceny Użytkowników

Ocena użytkowników 4.50 / 5.00
100% opiniujących poleca Creative ZEN Mozaic EZ300
Porównaj odtwarzacz MP3 Creative ZEN Mozaic EZ300 i zobacz opinie użytkowników oraz oceny, wady i zalety modelu Creative ZEN Mozaic EZ300. Dodaj swoje uwagi na temat odtwarzaczy Creative Labs.

Opinie użytkowników o Creative ZEN Mozaic EZ300

adam12345
zwiedzający - 1 punktów

2340 osoby z 4154 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2011-04-01 17:35:30
zalety: Odtwarzacz jest mały i lekki. Ma całkiem wyraźny ekran. Bardzo wyraźnie słychać muzykę i odtwarzacz jest bardzo wytrzymały (nie raz mi upadł i nic mu nie jest). Oprócz tego można na nim oglądać filmy w całkiem niezłej jakości. Ten Model ma wiele przydatnych dodatków:
-kalendarz
-zegar analogowy i cyfrowy
-możliwość zapisania kontaktów
- ...................notatek
-podczas zmieniania nazwy lub zapisywania jej można korzystać z klawiatury jak w telefonie
Mnie najbardziej cieszy wbudowany głośnik. Model posiada także dyktafon lecz jest on słabej jakości i trochę zmienia rejestrowany dźwięk (ale to przecież tylko odtwarzacz)

wady: CENA - przede wszystkim
Gdy wrzuci się zbyt dużo zdjęć (które nie są najlepszej jakości) odtwarzacz się "muli". Jeszcze jedną wadą może być to, że gdy usunie się niektóre pliki - pojawiają się na następny dzień, czyli tak naprawdę nie usuwają się. Tak poza tym nie mam zastrzeżeń. :D
opinia: To jest najlepszy odtwarzacz jaki miałem. Ma fajny wygląd, jest lekki i ma wiele możliwości których inne odtwarzacze nie mają.
Polecam go wszystkim (którzy mają kasę)

| Skomentuj opinię (2)


martini
specjalista - 490 punktów

2359 osoby z 4183 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2009-11-20 20:38:47
zalety: wbudowany głośnik, duża pojemność (4 lub 8 GB w zależności od wersji), proste kopiowanie plików z komputera („przeciągnij i upuść”), miejsce na 32 zaprogramowane stacje radiowe, funkcja dyktafonu, proste, ale przydatne funkcje dodatkowe: zegar, kalendarz, alarm i książka z kontaktami, dobra jakość dźwięku, trwała obudowa, długo trzyma bateria
wady: nie podoba mi się wzornictwo (ale to kwestia gustu), konieczność zainstalowania na komputerze specjalnego kodera do filmów, niezbyt duży ekran (przekątna 1,8 cala), aby stworzyć playlistę (trzeba korzystać ze specjalnego oprogramowania Creative Center), niezbyt udany korektor, przy dużym zapełnieniu znacznie zwalnia działanie, brak możliwości przeglądania plików wg folderów, brak możliwości nagrywania audycji radiowych
opinia: O Creative ZEN Mozaic EZ300 napisano już dużo dobrego, dlatego – mimo, że to całkiem fajny odtwarzacz MP3, ja skupię się w swojej opinii na tym, co można by ewentualnie poprawić.
Zacznę od designu. Według niektórych Creative ZEN Mozaic EZ300 jest „ciekawy i stylowy”. Mnie się zbytnio nie podoba – mały ekranik, niezbyt wygodne klawisze i ogólne przestylizowanie. Plusem jest natomiast trwałość obudowy – odtwarzacz nie rysuje się i prawie w ogóle nie widać na nim śladów użytkowania.
Funkcje Creative ZEN Mozaic EZ300 są raczej przewidywalne:
- odtwarzacz MP3 (i kilku innych formatów) – dobry dźwięk + łatwe przegrywanie plików z komputera, ALE: nie ma możliwości przeglądania plików wg folderów, a tworzenie playlisty (choć nietrudne) wymaga skorzystania z oprogramowania Creative Center. Można by też popracować nad korektorem, bo jest co najwyżej standardowej jakości.
- radio FM – jakość podobna jak u konkurencji, sporo miejsca na zaprogramowanie stacji (32). Minusem jest brak możliwości nagrywania audycji.
- odtwarzacz filmów – ekran jest za mały! Do tego trzeba kodować filmy na komputerze specjalnym koderem, bo inaczej się nie odtworzą.
- dyktafon – niezły.
Dodatkowo w Creative ZEN Mozaic EZ300 dostajemy kilka małych, ale przydatnych funkcji, które w innych odtwarzaczach występują dość rzadko, tj.: zegar, kalendarz, alarm, a nawet książka kontaktów.
Cieszy spora pojemność (zwłaszcza w wersji 8-gigabajtowej) i niezbyt duże zużywanie energii.
Ogólnie oceniam Creative ZEN Mozaic EZ300 na czwórkę i polecam, jeśli nie macie wysokich wymagań co do oglądania filmów na odtwarzaczu.

| Skomentuj opinię (1)