| Ukryj ...
2015-01-23 14:37:54
Witam sąsiada, jak widać powoli wszyscy tu trafimy. Ten sam etap i ten sam problem...
2016-03-02 15:13:11
Mam to samo,współczuję bo dostaję szału kiedy sąsiedzi korzystają z łazienki, jak widać to cecha charakterystyczna mieszkań od Dom Development.
2016-10-09 04:19:46
Mama jeszcze większe problemy akustyczne u innego developera dlatego znam dość dobrze temat i mogę coś poradzić.
1. nie czekać na to aż deweloper coś pomierzy i udostępni.
2. pomiary akustyczne robi Instytut Techniki Budowlanej - jest to ośrodek certyfikowany więc wiarygodny.Do pomiaru sąsiad musi udostępnić swoje mieszkanie. (W jednym mieszkaniu ustawia się mikrofon a w drugom młoteczki pukają w ścianę- więc nie polega to na pomiarze szumu wody bo byłoby to nieparametryzowane)
3. przed pomiarem należy sprawdzić projekt architektoniczny i sprawdzić dokładnie co tam jest i wartości akustyczne materiałów zastosowanych. Można tez wydobyć od dewelopera oświadczenie co zastosował w ścianach. Ponadto żeby sprawdzić stan faktyczny w porównaniu do projektu, robi się odkrywki.
4. Można skorzystać z pomocy akustyka np. w Lidze Walki z Hałasem (nie wykona on za nas pomiarów i analiz ale może wspomóc i potwierdzić nasze zdanie).
5.Jeśli mamy racje a deweloper nie reaguje,wynająć prawnika, który zna się na takich sprawach.

Pocieszenie: hałas ze ścian bocznych można zniwelować od Twojej strony przez wyciszenie nie trzeba kuć ścian u sąsiada. Gorzej byłoby ze stropem gdzie nie ma np. podłóg pływających i rozchodzą się dźwięki uderzeniowe, tego od dołu się nie zrobi, bo fale uderzeniowe wchodzą w ściany boczne.

Przy wyciszaniu skorzystać z usług akustyka nie robić tego co nam się wydaje że będzie ok.