Telefon Nokia E61 - Opinie Użytkowników i Oceny

Ocena użytkowników 4.80 / 5.00
100% opiniujących poleca Nokia E61
Warto przeczytać opinie i zobaczyć oceny przed ostateczną decyzją o zakupie telefonu Nokia E61. Pomimo tego, że telefony Nokia mają fantastyczną renomę nie zaszkodzi trochę poszperać w internecie w poszukiwaniu opinii.

Opinie i oceny o telefonie Nokia E61 znajdują się poniżej. Jeśli jeszcze nie ma opinii o telefonie komórkowym Nokia E61 to jeśli jesteś użytkownikiem tego telefonu, zachęcamy do napisania opini i wystawienia oceny lub skontaktuj się z nami i zamieścimy recenzję aparatu Nokia E61, dotyczy to wszystkich modeli Nokia


Opinie użytkowników o Nokia E61

eMaster
zwiedzający - 37 punktów

1476 osoby z 2659 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2007-05-30 19:45:33
zalety: duża liczba aplikacji, wyświetlacz 16 mln kolorów, Transmisja WCDMA, WLAN
wady: duża obudowa, brak aparatu
opinia: Telefon komórkowy Nokia E61 jest produktem przeznaczonym głównie do biznesu. E61 to telefon trzeciej generacji z prawdziwego zdarzenia. Posiada duży, 16 milionowy wyświetlacz, który daje ostry obraz. Za jego pomocą spokojnie można oglądać filmy. W telefonie zainstalowany jest system operacyjny Symbian OS, za pomocą którego mamy możliwość korzystania z wielu aplikacji dostępnych na komputerach PC, bądź ich odpowiedników. Nokia E61 daje znacznie więcej możliwości niż przeciętny telefon, na który teoretycznie możemy wgrać wszystko, a w rzeczywistości jesteśmy bardzo ograniczeni. Do tego telefonu możemy zainstalować niemal dowolny program, dlatego możemy korzystać z odtwarzacza mp3, video, edytora tekstu, arkusza kalkulacyjnego. Wreszcie tak naprawdę można korzystać ze skrzynki e-mail. Cała aplikacja pocztowa jest rozbudowana, a jej obsługę znacznie ułatwi nam duża klawiatura oparta o klawiaturę "QWERTY" stosowaną w PC-etach. Właśnie klawiatura i duży wyświetlacz sprawiają, że telefon Nokia E61 jest znacznie większy od tradycyjnego. Jest to niewątpliwie jego wadą, ale jak mówią coś za coś. Oprócz tego kontrolę nad telefonem i przyjemniejsze korzystanie z gier daje nam centralnie umieszczony joystick. Komunikacja to kolejna mocna strona tego telefonu. Oczywiście jako telefon trzeciej generacji E61 korzysta z zakresu WCDMA 2100 dającej szybszy transfer danych w porównaniu z zakresami GSM. Z siecią możemy się komunikować poprzez wykorzystanie szybkiego transferu HSCSD. Natomiast z urządzeniami zewnętrznymi co jest rzadkością poprzez WLAN, ale także przez Bluetooth`a (do 6 urządzeń jednocześnie), USB i podczerwień. Bateria w telefonie trzyma zdecydowanie w zależności od użytkowania, należy pamiętać o tym, żę WLAN to prawdziwy pożeracz energii. Jeśli się nie eksploatuje przesadnie możemy go nie ładować do ok. 10 dni. O Noki E61 można długo pisać, ale podsumowując jest dobrej jakości telefon, zdecydowanie przeznaczony dla mobilnych ludzi ceniących sobie funkcjonalność. Jeżeli oczekujemy multimedialnej zabawki to proponowałbym jednak wybrać inny model, mniejszy i prostszy.

| Skomentuj opinię


1469 osoby z 2649 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2008-03-29 18:43:23
zalety: Same zalety
wady: brak
opinia: Panie Evodish, widać że jest pan specjalistą ale nie w dziedzinie telefonów. Telefon ma 75 mb wbudowanej pamięci którą można rozszerzyc do 2gb za pomocą kart miniSd. Pozatym przy odpowiednim skonfigurowaniu telefonu i jego użytkowaniu działa bardzo szybko, bardzo dużo problemów zostało rozwiązanych w najnoszych softach, które możemy wgrać w domu za pomocą dołączonego kabla.

| Skomentuj opinię


Przytulasek
zwiedzający - 1 punktów

1454 osoby z 2630 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2009-07-20 12:32:23
zalety: Wifi , duży wyświtlacz , internet przy pomocy opery śmiga jak miód , klawiatura qwerty , pobieranie maila jak smsa i automatyczne pobieranie w danych godzinach ustawionych przez użytkownika , podczerwień.
wady: Nie mozna włożyć większej karty niż 2gb.
I tyle.
opinia: Polecam ten telefon, nie kosztuje dużo.. Ja swoj kupiłem za 350 ze wszystkim. Bardzo dobry telefon jeśli chodzi o internet , dla kogoś kto słucha muzyki to nie polecam.

| Skomentuj opinię


Evodish, Poznań
ekspert - 506 punktów

1464 osoby z 2654 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2007-06-19 10:32:32
zalety: Zaawansowany technicznie, klawiatura QWERTY
wady: Duży i mało poręczny, niezbyt szybki, cena
opinia: Na rynku z łatwością możemy spotkać kilkanaście telefonów komórkowych przeznaczonych typowo dla firm-zarówno ze względu na możliwości, jak i na cenę. Telefon komórkowy Nokia E61 również należy do tej kategorii, i z pozoru wydaje się do tego celu idealny. Niestety, pozory często mylą.
Telefon komórkowy Nokia E61 jest dość sporym Smartphonem, który potrafi praktycznie zastąpić nam palmtopa. Jego wygląd nie jest wprawdzie urzekający, ale producentowi udało się sprawić by był dosyć ciężki, a waży, mimo swych wymiarów, jedynie ok. 50 gram więcej niż standardowy dzisiejszy telefon. Dodatkowo jest cienki, ale i tak potrzeba dwóch rąk do używania go-inaczej się po prostu nie da. Nie jest to jednak slider, zaprojektowany do używania jedną ręką, więc nie można tego uznawać za wadę. Oprócz swych rozmiarów i pozornej nieporęczności, telefon komórkowy Nokia E61 jest wykonany z naprawdę dobrych i solidnych materiałów, a na jego powierzchni udało się zmieścić klawiaturę typu QWERTY-chyba nie trzeba tłumaczyć wygód z tego faktu wynikających.
Telefon komórkowy Nokia E61 jest, jak już wcześniej wspomniałem, przeznaczony do prac biurowych-ma nam zastąpić laptopa, a przynajmniej palmtopa. Dzięki temu urządzeniu, będzie zdolni wykonać praktycznie wszystkie czynności, jakie moglibyśmy zrobić przy użyciu prostego komputera podłączonego do internetu. Dla poprawnej obsługi plików stosowanych w typowym biurze, w telefonie Nokia E61 zainstalowano pakiet odczytujący dane z dokumentów Worda, Excela czy Power Point`a. Dodatkowo, co rzadko się zdarza, zainstalowano również ZIP managera do obsługi archiwów, a także, co już bardziej popularne-przeglądarkę Adobe Acrobat Reader. Wszystko to jest obsługiwane prze system Symbian, który powinien gwarantować dość dużą stabilność, w przynajmniej w porównaniu z typowymi systemami producenta. Niestety, gwarantuje również dużo większe zużycie baterii. Telefon komórkowy Nokia E61 jest również wyposażony w narzędzia umożliwiające nam pobranie odpowiednich dokumentów wprost z sieci firmy. Jest to możliwe dzięki łączu WLAN, a poprzez WAP będziemy mogli się połączyć z internetem w celu pobrania wiadomości e-mail czy przejrzenia ciekawych stron HTML. Co ciekawe, nie musimy zrywać połączenia internetowego aby wykonać rozmowę telefoniczną, ani żeby ją odebrać. Co więcej, nie musimy być nawet w sieci, żeby napisać choćby wiadomość e-mail. Gwarantuje nam to pełną mobilność i naprawdę duże możliwości. A raczej gwarantowałoby, gdyby te funkcje wykonano poprawnie. Niestety, telefon komórkowy Nokia E61 słabo radzi sobie z obsługą WAP, przez co strony chodzą wolna, a brak opcji dostosowywania ich rozmiaru do wyświetlacza jeszcze bardziej utrudnia nam zadanie przejrzenia strony HTML. Telefon ma problemy z obsługą stron SSL (czyli poprzez połączenie szyfrowane), dlatego ogromne trudności sprawi nam chociażby dostanie się do konta internetowego. Za taki błąd należy się telefonowi Nokia E61 ogromny minus- w końcu powinna być godna zaufania w każdej sytuacji. Jedynym, co może takie zaufanie wzbudzać, jest zabezpieczanie wnętrza telefonu przez program antywirusowy firmy Symantec.
Telefon jednak oprócz zadań biurowych, potrafi wykonywać również inne, i dodać trzeba, że radzi sobie z nimi całkiem nieźle. Dzięki telefonowi komórkowemu Nokia E61 będziemy np. mogli posłuchać muzyki w wolnej chwili dzięki wbudowanemu odtwarzaczowi MP3. Niestety będziemy zmuszeni korzystać wyłącznie ze swoich utworów, ponieważ telefon nie posiada radia FM. Piszę niestety, ponieważ miejsca jest tutaj niewiele-telefon posiada 75 MB pamięci wewnętrznej, a można do niego dołączyć jedynie karty Mini SD-czyli zaledwie 64 MB. Wprawdzie nie jest to bardzo mało, ale mogło być lepiej.
Telefon komórkowy Nokia E61 przy pierwszym wejrzeniu wydaje się być genialny-mnóstwo zaawansowanych funkcji, które niezmiernie przydają się w biurze. Niestety, mimo że wykonała go firma Nokia, jakość tego wykonania nie jest celująca-telefon działa powoli i ślamazarnie, w dodatku przeszkadzają wspomniane wyżej problemy. Nie jest to urządzenie, na którym chcielibyśmy opierać swoje zaufanie, bo telefon komórkowy Nokia E61 nie jest tego zaufania godzien. Dlatego na koniec, zgodnie z oceną wielu użytkowników, stawiam mu 4. I to wcale nie najsilniejszą.

| Skomentuj opinię


1445 osoby z 2628 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2009-04-08 22:36:37
zalety: Działa w sieciach GSM 850/900/1800/1900 MHz i WCDMA 2100 MHz (3GPP Release 4)
Pamięć na dane użytkownika o pojemności 75 MB, możliwość powiększenia pamięci za pomocą karty miniSD (do 2 GigaBite'ów)
System operacyjny Symbian OS 9.1 (Series 60; s60v3)
Aplikacja do poczty e-mail na potrzeby poczty prywatnej i służbowej
Wybieranie głosowe, polecenia głosowe do korzystania ze skrótów menu,
Blokowanie klawiatury i profilów
Wiadomości tekstowe SMS i multimedialne MMS, wersja 1.2)
Złącze Pop-Port
Bluetooth
IrDA
WiFi

Osobiste skróty i profile,
Budzik,
Odtwarzacz muzyczny (MP3/AAC),
Notatnik do robienia krótkich notatek,
W oprogramowaniu podstawowym brak automatycznej blokady klawiatury,
Kalkulator,
Duża ilość darmowych aplikacji zwiększająca funkcjonalność telefonu,
Przelicznik wartości (długość, masa, moc, ciśnienie, temperatura, czas, prędkość, objętość),
Pakiet biurowy umożliwiający odczyt dokumentów tekstowych, arkuszy kalkulacyjnych oraz prezentacji,
Czujnik oświetlenia otoczenia sterujący jasnością wyświetlacza.
wady: brak aparatu,
koniec.
opinia: Bardzo dobry telefon dla każdego, kogo na niego stać. Duży wyświetlacz, bardzo dobra jakość wykonania, wygodny w użytkowaniu i nieograniczona funkcjonalność. Polecam.

| Skomentuj opinię