Sieć komórkowa Orange - opinie klientów operatora GSM

Ocena użytkowników 1.34 / 5.00
16% opiniujących poleca Orange
Sieć Orange należy do operatora GSM PTK Centertel, Orange dawniej istniało pod nazwą Idea. Sieć Orange to jedna z największych sieci telefonii komórkowej w Polsce. Przeczytaj opinie użytkowników i wystaw własną ocenę poniżej.

Opinie użytkowników o Orange

murek00
zwiedzający - 1 punktów

2718 osoby z 4758 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2008-06-03 23:14:53
zalety: Ostanio dladzieci nie miałem za co dać na zdrapki do karty komórkowej.Po wgraniu uzupęłnienia synek przyszedł z płaczem ,że mu zabrało coś 12 zł.Okazało się ,że zabierają wszyskto z konta karty gdy ktoś się spóźni uzupęłnić.Nie wiem ale to żenujące,Zawiodlem się jeszcze bardziej gdy trzebabyło zapłacić prawie tysiąc zł za ściągnięcie z internetu program do rozliczenia podatkowego.Żałuje że się zdecydowaliśmy na tego operatora.Żałuje i to bardzo,kiedy się poskarżyłem na forum oni usuneli mojego bloga.
wady: TAK DROGI ,ŻE AŻ STRACH DOTYKAĆ TELEFON ,STRESUJĄCA SIEĆ.NIE WIADOMO KIEDY LIMIT OSIĄGNIE A GDY OSIĄGNIE KILKA RAZY TO JAK SOBIE ZECHCĄ TO POINFORMUJĄ.PO CO MY NA UMOWIE W OGÓLE PODAJEMY LIMIT?PRAWNIE,MOŻNA TO UGRYŚĆ,BYŁEM U PRAWNIKA.
opinia: JAKBYM WIEDZIAŁ ,ŻE OD OPERATORA TEGO SIĘ ROZCHORUJEMY TO NIE ZDECYDOWAŁBYM SIĘ WCALE NA TE BZDURY W REKLAMIE.JAKBY TEGO BYŁO MAŁO TO Z ICH WINY KAŻDE REKLAMACJE MY PŁACIMY ZA ROZMOWE TRACĄC CZAS ZA KTÓRY NIKT WAM NIE ZAPŁACI.SZOK JEST OGROMNY I ZAWÓD BO PODAJEMY SWOJE DANE I W TYM PRZYPADKU BOJE SIĘ ,ŻE TRAFIĄ W NIEPOWOŁANE RĘCE.

| Skomentuj opinię (15)


NigdyOrange
zwiedzający - 1 punktów

2634 osoby z 4681 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2008-04-07 18:37:34
zalety: Zadnych zalet!!!!!
wady: Szukaja tylko jeleni
opinia: W styczniu złożyłem w punkcie wypowiedzenie umowy która kończyła mi sie w lutym br. W miesiącu marcu telefon nadal był aktywny lecz nie robiłem z tego problemu ,lecz kiedy numer był aktywny w kwietniu udałem się do salonu gdzie poinformowano mnie po rozmowie z centralą że ....oni nic nie wiedza o wypowiedzeniu umowy ponieważ żaden faks do nich nie doszedł!!!Na moje pytanie że mam potwierdzenie wypowiedzenia umowy poinformowano mnie że ....oni nic nie wiedza na ten temat.Telefon nadal jest aktywny a dzisiaj juz 7 kwietnia. Jedyne co zrobiłem to cofnąłem polecenie zapłaty w swoim banku oraz poinformowałem centrale że ....nie zapłące za fakturę.Nie mówiąc juz że na e-maile nie odpowiada a konsultant z infolinii w kółko powtarza że on nic nie może zrobić!!!! Może ktos poradzi co moge jeszcze zrobić aby wreszcie rozwiązali ze mna umowe? Jutro udaje się do Urzędu Ochrony Konkurenci i Konsumenta może oni coś poradzą.

| Skomentuj opinię (13)jahhhh, lubartow
zwiedzający - 6 punktów

2426 osoby z 4277 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2009-06-28 18:24:02
zalety: tylko wady
wady: słaby zasięg ,złe traktowanie stałych klientów,drogo do wszystkich sieci
opinia: orange to chała.żałuje że taka beznadziejna firma zastąpiła idee.
ja jestem w erze i jestem bardzo zadowolony.
nawet jak by była idea to bym do niej nie przeszedł.

| Skomentuj opinię (4)


2616 osoby z 4662 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2008-01-30 17:18:51
zalety: Brak
wady: Tylko wady
opinia: Podpisałem umowę umowę na dostawę internetu bezprzewodowego z tą siecią .Nigdy nie działał poprawnie.Nie reagują na reklamacje,odpisują brednie.Próbują wyłudzić jeszcze kary umowne.Odradzam najgorsza firma z nocnych koszmarów.
Marek mark4532@interia.pl

| Skomentuj opinię (8)


maryna
zwiedzający - 1 punktów

2586 osoby z 4608 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2008-05-20 13:33:27
zalety: Na poczatku bo zwarliśmy umowę z limitem
wady: Limit określony w regulaminie nie jest ważny niezależnie od kwoty przekroczonej ,wcale nie przestrzegają mojej umowy dotyczacej limitu ,zawijaja na tema mojej znajomości o regulaminie ,tymczasem uważam że przekraczanie kilkakrotne limitu to przesada i naciaganie klienta
opinia: Tak słabo zorganizowanego systemu obronnego klienta niebyło nigdy,Ostaja tylko za tym abyście płącili za KB 25 gr a w jakims innym pakiecie 50kb za 25 gr. Łatwo policzyć ile kosztuje 1MB ,poprostu tysiąc razy więcej ,czyli 250 zł.Tak drogiego internetu niema nawet z satelity linia komercyjną.Z ludzi robią głubków.Koszty Waszej reklamacji Wy ponosicie.

| Skomentuj opinię (4)


2568 osoby z 4575 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2008-06-07 20:21:49
zalety: brak
wady: same wady...czytaj opis ponizej...
opinia: jestem z Orange(kiedyś Idea)6lat,pani w salonie proponowala mi samsunga e250 za 99zl czy jakos tak.Nie ma dla nich znaczenia ,że ktos jest z nimi od paru lat.płacę rachunki ok 75-100 zł miesięcznie a oni nie dali mi samsunga z400 bo musiała bym dopłacić parę stów!!!!NIE POLECAM!!!fony maja gorsze niż play. O zasięgu nawet nie wspominam bo każdy wie że jest lipa.Jeżeli macie zamiar podpisywać umowe to polecam Play-super zasięg i fajne fony za 1zł w abo np.za 40zl i full darmowych minut!

| Skomentuj opinię (4)


jumpstyle
zwiedzający - 3 punktów

2559 osoby z 4558 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2008-09-19 17:26:03
zalety: Dobry zasięg
wady: Oszukują jak mogą, obsługa gorzej niż tragiczna, w "promocjach" oferują to, co inne sieci miały dużo wcześniej, pakiety najmniej ciekawe ze wszystkich sieci
opinia: Umowa z orange była najgłupszą inwestycją w moim życiu! Wziąłem umowę na 30 miesiecy, bardzo żałuję. Za telefon zapłaciłem dużo, na rachunku miałem smsy i rozmowy, których nigdy nie wykonałem. Bardzo niemiła pani powiedziała mi w biurze obsługi, że należy udać się do salonu. Poszedłem, okazało się, że takich połączeń nigdy nie było! Dostałem 5 zł z 30 należnych do zwrotu, dałem sobie spokój. 2 miesiące później to samo, tylko że na kwotę dużo większą. Dokładny billing znów wykazał, że zostało to naliczone niewłaściwie. Zwrócono mi pełną kwotę. Miesiąc później historia się powtórzyła, tyle że na kwotę jeszcze większą, pomogło dopiero, gdy sprawę skierowałem do rzecznika praw konsumenta. Dotrwałem do końca umowy i uciekłem stamtąd najszybciej jak mogłem. Widać ,że TP i Orange to jedna rodzina. Nie polecam nikomu!

| Skomentuj opinię (9)


2589 osoby z 4622 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2008-04-16 14:37:10
zalety: W przeszłości taryfa Mega 150.Obecnie zalet brak.
wady: Brak zasięgu /telefon,internet/!!!!!!!!!!!!!!! w Warszawie, brak bonusów dla stałych,wieloletnich klientów /od 1999 r/,brak decyzyjności biura obsługi klienta.
opinia: Szkoda gadać. Jest coraz gorzej. Umowa jest tak skonstruowana,że Orange za nic nie odpowiada np. za brak zasięgu. Wypowiadamy umowy i przechodzimy do innego operatora.Ocena końcowa ZERO.

| Skomentuj opinię (1)


bodzio
zwiedzający - 1 punktów

2553 osoby z 4550 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2009-01-19 20:55:37
zalety: dobre nabijanie w butelke
wady: jest i ch tyle że nie wiem od czego zacząc!!!!
opinia: Podpisałem internet na 3 lata -boże co ja zrobiłem!!!Masakra,masakra i jeszcze raz masakra,kompletnie nie dbaja o klienta.Odradzam każdemu kogo znam i wam z czystym sumieniem też!!!

| Skomentuj opinię (3)zagubiony123, Opole
zwiedzający - 3 punktów

2536 osoby z 4521 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2009-01-11 02:32:30
zalety: Pomyślmy ..? ZERO !
wady: Sms'y nie dochodzą ;| zazwyczaj brak zasiegu nawet gdy jestem pod kołdrą nie ma ..
obsługa ? KOMPLETNE 0 ! Oni tam tylko siedzą i czekają na nowych naiwnych ludzi !
opinia: Błagam,nalegam NIE WCHODZICIE DO ORANGE ! jestem u nich od 3 lat za 2 miesiace kończy mi sie umowa i wynosze sie stąd do Plusa lub Ery .. ;P
Ps; Które Lepsze ? Era Czy Plus ?

| Skomentuj opinię (4)


rudovlasa
zwiedzający - 1 punktów

2543 osoby z 4537 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2008-10-09 11:47:14
zalety: Wady jest więcej
wady: Dużo. Patrz opis poniżej.
opinia: W tej sieci jestem od ponad 7 lat. Miesiące temu wyjeżdżając na stałe z Polski zmieniłam umowę z abonamentu na POP. Po zmianie okazało się, że mimo doładowanego konta nie mogę wykonywać połączeń z zagranicy. Do Polski już w najbliższym czasie nie wrócę. Biuro Obsługi Klienta nie odpowiada na moje maile. Mam telefon, ale nie mogę z nie korzystać. SUPER :(((
NIE PODPISUJCIE UMOWY Z ORANGE ONI NIE DBAJĄ O SWOICH KLIENTÓW.
To tylko jeden w wielu przypadków niekorzystnej współpracy jakie mnie spotkały.

| Skomentuj opinię (3)


Bonzoman
zwiedzający - 1 punktów

2542 osoby z 4536 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2008-09-25 14:20:34
zalety: Zaleta- wszyscy masowo stamtąd uciekają
wady: Jakość rozmów tragiczna, smsy raz dochodzą, raz nie, ceny wcale nie są konkurencyjne, telefony potraktowane przez orange zamulają niemiłosiernie, widoczny udział TP- oszuści, oszuści i jeszcze raz oszuści
opinia: Najgorsza sieć na rynku! Z 50 zł bez powodu potrafi zrobić się 0, pakiet smsów zamówiony w poniedziałek przychodzi w piątek, a wszystko w atmosferze chamstwa obsługi, nędznego zasięgu i tragicznej jakości rozmów. Pomyśleć, ze orange chciało przejąć 60% polskiego rynku...wolne żarty! Za to wszystko mogą mnie w du*ę pocałować! Przeszedłem do innego operatora i stałem się szczęśliwszym człowiekiem. :) Orange sux.

| Skomentuj opinię (2)


BlueDevil
zwiedzający - 1 punktów

2441 osoby z 4334 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2009-06-03 21:36:40
zalety: Dobry zasięg
wady: BARDZO DROGIE KOSZTY EKSPLOATACJI
opinia: Byłem abonentem Orange od samego początku tej sieci w Polsce, jak zasięg był tylko w Warszawie czyli od 1998 roku (IDEA). To jak zostałem potraktowany przy próbie podpisania kolejnej umowy z tą siecią przebrało miarkę goryczy. Od lipca tego roku przechodzę do PLEY i jestem bardzo szczęśliwy. Zanim zdecydujecie się na Orange przeanalizujcie innych operatorów komórkowych w naszym kraju bo Orange to naprawdę porażka !!!

| Skomentuj opinię (3)


Mike12
zwiedzający - 3 punktów

2540 osoby z 4533 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2008-09-29 09:42:52
zalety: Można wysłać smsa i przy nadajniku sieci w miarę komfortowo porozmawiać
wady: Oszustwa, oszustwa i jeszcze raz oszustwa.
opinia: Widzę, że nie jestem sam wśród oszukanych i zawiedzonych siecią Orżnij. Szkoda mi słów. Moja ocena mówi samo za siebie.

| Skomentuj opinię (1)


EMKASolutions
zwiedzający - 1 punktów

2402 osoby z 4266 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2009-05-27 15:48:17
zalety: brak
wady: nie chodzi o produkt, lecz o obsługę i szacunek dla klientów, dzięki kórym taka firma jak Orange może wogóle istnieć.
opinia: Firma Oragnge zwleka już ponad 2 tydodnie z odesłaneim na moje konto pieniędzy, które przez pomylkę przesłałam na ich konto (mówimy o dużej kwocie w tysiącach). Kontaktujac się z call center uzyskuję spzreczne informacje raz iż termin to 2 tygodnie, raz iż termin to 4 tygodnie. Mam wrażenie, że panuje tam bałagan i brak kontroli nad procedurami. Nie rozumiem dlaczego takim problemem dla firmy, która nazywa się nowoczesą i ukierunkowaną na klienta jest wykonanie tak prostej czynności. Nie jestem zadowolona z obsługi więc przy najbliższej okazji rezygnuję z ich usług.

| Skomentuj opinię (1)


2539 osoby z 4541 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2008-07-03 16:28:24
zalety: Jeżeli zaletą jest trach ,o tym że koszty poza granicami kraju mogą osiągnąć fortune ale do zapłacenia to ja pasuje.
wady: Wadą jest cena za rozmowy i używanie internetu.Internet w cenie kosmicznej
opinia: Obsługa wydaje sie byc uprzejma(jakie mają wyjście)ale kiedy zawarliśmy umowe wróciliśmy cos zabrac z biórka,a tam usłyszeliśmy-Ale te ludzie sa naiwni,na co oni liczą? Niewiem jak to przyjąć ale źle sie poczulismy ,zupełnie nie swojo a do tego jakby oszukani czymś o czym nie mamy pojęcia.Niestety mieliśmy racje.To było w pewnym sensie nabicie klijenta.Czemu niema w ocenach zera?Z całą odpowiedzialnościa daje ZERO nie sugerowane 1.To przykład jak sobie podporządkowują klijentów.

| Skomentuj opinię


2525 osoby z 4515 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2008-11-19 10:41:31
zalety: brak
wady: ogulnie cala siec jest jedna wielką WADĄ
opinia: miałem nie miły przypadek pare miesiecy temy zrezygnowałem z orange wiec pani na bok powiedziała ze bede musiał zapłacic kare za zerwanie umowy było to 324 zł zapłaciłem dostałem pismo ze kasa wpłyneła i jest ok po ok 3 miesiecy dostałem fakture na niezapłacony abonament w kwocie 123 zł dzwonąc znow na bok jakas zakrecona pani stwierdizła ze nie zapłaciłem abonamentu z ktorego juz nie kozystałem i teraz sie sądze z dziadami

| Skomentuj opinię (3)2355 osoby z 4177 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2011-07-04 14:05:09
zalety: brak
wady: oferta delfin II, słaby zasięg lub brak zasięgu, drogie rozmowy,
opinia: Jestem już wiele lat w tej sieci. Ostatnio przedstawiono mi propozycję przedłużenia umowy i zmiany taryfy na delfin 2. Oczywiście ofertę przedstawiono w samych superlatywach, po czym okazało się, że 59,90 zł mam do wykorzystania TYLKO na sms i połączenia, a każda dodatkowa operacja typu wejście do internetu, dzwonienie na linie informacyjne czy aktywowanie jakiejkolwiek usługi jest mi doliczane do abonamentu, o czym oczywiście nikt nie raczył mnie poinformować...w rezultacie co miesiąc mam przekroczony limit abonamentu mimo, że samego abonamentu nie jestem w stanie w ciagu miesiaca wykorzystac...czuje się oszukana ich ofertą i tym jak traktuje sie długoletniego klienta. Poza tym nie rozumiem jak to jest możliwe że taniej jest dzwonić np z plusa na orange niż z orange na orange...bez komentarza

| Skomentuj opinię (5)


lasgo2
zwiedzający - 3 punktów

2537 osoby z 4542 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2008-07-18 17:42:43
zalety: przyjanze pakiety,zasięg,miła obsługa w salonach i call center
wady: wysokie ceny za minutę połączenia,bardzo częste błędy w orange-online,internet bezprzewodowy TRAGICZNY
opinia: numer w orange mam 6 lat wcześniej miałem plusa,z samego telefonu jestem zadowolony,wysoie ceny za minutę rekompensuję sobie pakietami,poza tym posiadam cały czas usługę wybrane numery (5 numerów - 40 zł i gadam bez ograniczeń),błędem był internet beprzewodowy i nie wiem po co przedłużałem umowę w większości miejsc jest zupełnie nieżywy-nie polecam

| Skomentuj opinię (2)


2525 osoby z 4523 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2009-02-25 13:59:18
zalety: Brak
wady: Szkoda mówić
opinia: Witam
Chciałam tylko podpowiedzieć tym którzy mają problem z Orange otóż świetnie sprawdza się tutaj rola Rzecznika Praw Konsumenta. Miała przez chwile internet Orange który u mnie wogóle nie chodził oczywiście nie było mowy o rozwiązaniu umowy bez kary itp. a faksy nie docierały oczywiście. Po przedstawieniu sprawy Rzecznikowi wysłał do nich pismo i wyobraźcie sobie że umowę można było rozwiązać bez kary (bezprawne jest pobieranie opłaty dlatego karzą wysłać pismo iż zgadzamy się na obciążenie kwotą np.300zł.w moim przypadku)i oddali mi zapłacony abonament szkoda tylko że nie wnioskowałam o odszkodowanie za stracony czas i nerwy. Okazało się również iż umowa którą podpisałam z nimi jest niezgodna z Kodeksem Cywilnym :) więc mamy ich w garści. Dlatego polecam tak załatwić sprawę szkoda do nich dzwonić miesiącami i prosić wogóle o odpowiedz i jakąkolwiek reakcję bo to nic nie da, tylko zebrać wszystko dokumenty i udać się do Rzecznika.
Pozdrawiam

| Skomentuj opinię (2)