Biuro podróży Almatur - Opinie Klientów i Oceny

Ocena użytkowników 2.98 / 5.00
56% opiniujących poleca Almatur
Opinie klientów biura podróży Almatur. Jeśli chcesz dodać własny komentarz i ocenić biuro turystyczne Almatur zaloguj się i wystaw opinię.

Opinie użytkowników o Almatur

1028 osoby z 1820 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2011-04-26 14:39:03
zalety: Byłam dwa razy z biurem Almatur na dwóch różnych wycieczkach: między innymi Odkrywamy Turcję i Adriatyk Tour.W tym roku wybieram się na wycieczkę do Włoch, Capri Tour.Jestem bardzo zadowolona z wyboru biura i opinie niektórych uczestników uważam za niesłuszne wręcz obrażające.Piloci wycieczek są doinformowani, kompetentni i świetnie dają sobie radę w przeróżnych sytuacjach.Nie można oczekiwać nie wiadomo czego... zawsze znajdzie się osoba, która lubi namieszać, nawet gdy nie jest prawdą...po prostu jest już osobą roszczeniową.Ja jestem bardzo zadowolona z wycieczek i polecam gorąco nowym uczestnikom, którzy czytają właśnie te głupie i niesłuszne komentarze na temat biura, czy pilota.
wady: Trudno powiedzieć o wadach, to zależy od okoliczności lub od uczestników danej wycieczki.Dla mnie: jak jest dobre towarzystwo, to na 100% będzie udana wycieczka.Program musi być wykonany, pilot jest profesjonalnie przygotowany do pracy, więc o wadach nie ma mowy...
opinia: Wszystkim niezdecydowanym osobom polecam usługi biura Almatur, sami jak pojedziecie, to zobaczycie jak na miejscu jest. Nie można kierować się opiniami innych, bo ludzie bywają złośliwi i nie wiadomo czemu wydają nieprawdziwe opinie.

| Skomentuj opinię (1)


EasterTraveller
zwiedzający - 1 punktów

1089 osoby z 1943 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2008-07-30 16:55:53
zalety: Operatywny i zaradny pilot. Przyzwoity, klimatyzowany autokar. Kraje nadbałtyckie to już Europa. Program zwiedzania w pełni zrealizowany, cudowne zabytki.
wady: Barbarzyńskie warunki zakwaterowania i wyżywienia w Sankt-Petersburgu. Zalecam własne zaopatrzenie w żywność w tutejszych supermarketach - są przyzwoite i raczej niedrogie.
opinia: Właśnie wróciłem z wycieczki autokarowej "Nadbałtycka Przygoda". Z realizacji programu zwiedzania jestem zadowolony, natomiast zdumiały mnie warunki wyżywienia i zakwaterowania w Sankt-Petersburgu. To nie był hotel o jakimkolwiek standardzie - budynek należał do niepaństwowego towarzystwa dokształcania zawodowego "Atomprof", przypominał zapuszczony radziecki akademik lat 80-tych, z brudnymi urządzeniami sanitarnymi, nieobudowanymi instalacjami kanalizacyjnymi (mieszanymi, z żeliwa i PCV), płytkami nie mytymi od dnia założenia (o fugach wtedy nie słyszano, ale nie zastosowano również tzw. białego cementu - koszmar estetyczny!), sufitami pomalowanymi "do połowy", ciepłą wodą podawaną na krótko tylko rano i wieczorem. Wyżywienie również wg standardów sowieckiego "obszczepita". Może Rosjanie jeszcze dziś tak jedzą (wątpię), ale wielu z nas przeżyło szok. Ja nie, tym niemniej zapłaciłem niemało i spodziewałem się restauracji, a nie byle jakiej stołówki czy też obiektu typu "kafe" - nie mylić z kawiarnią w europejskim znaczeniu. Ktoś tu niewątpliwie czegoś nie dopatrzył, albo nas po prostu oszukano.

| Skomentuj opinię (2)


1028 osoby z 1824 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2011-06-04 13:03:03
zalety: Bardzo dobra organizacja i w kraju i za granicą, pilot z dużym doświadczeniem, wiedzą, doskonale umiejący pracować z grupą.
wady: Brak.
opinia: Wspaniale zorganizowana wycieczka do Austrii ,,Panorama Salzburga\'\' na cztery dni, w maju 2011 roku. Zapisałam się, bo nie było nocnych przejazdów. Warto zobaczyć Alpy z Almaturem! Szczerze polecam bliższe i krótsze wycieczki tym wszystkim, którzy nie są zadowoleni np. z wycieczek do Turcji.

| Skomentuj opinię


995 osoby z 1758 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2011-08-13 09:24:27
zalety: same
wady: brak
opinia: Polecamy super wyprawę po Rumunii pod przewodnictwem Pana Grzegorza.Dzięki dyscyplinie i zaangażowaniu pilota udało się zrealizować program nawet ponad normę. Dodatkowo zwiedziliśmy piękne miasteczko Oradeę, która mogłaby być stałym punktem programu. Pilot ma bogatą wiedze zarówno historyczną jak i geograficzną dotyczącą Rumunii oraz poczucie humoru.
\r\n
\r\n

| Skomentuj opinię (1)


Walter
zwiedzający - 1 punktów

1004 osoby z 1777 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2011-06-17 11:28:14
zalety: Bardzo dobra organizacja i pilotka.
wady: Duze tempo zwiedzania, ale za to wiele zobaczyliśmy.
opinia: Wróciliśmy z cudownej \"Podróży na Kresy\".Wycieczka była dobrze zroganizowana i bardzo udana w ogromnej mierze dzięki Pilotce Pani Asi, która z ogromną kulturą i delikatnością potrafiła utrzymać dyscyplinę umożliwiającą zwiedzenie wszystkich zaplanowanych miejsc. Z wielkim taktem zwracała się do uczestników stwarzając serdeczną wręcz rodzinną atmosferę.
\r\n

| Skomentuj opinię


994 osoby z 1758 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2011-06-17 12:52:00
zalety: kompetentny pilot, dobra organizacja, sympatyczna atmosfera
wady: brak (no może tylka jedn uczestnik-maruda, ale to nie wina Almaturu
opinia: Bylismy na wycieczce \"Wiedeń i okolice\". Impreza całkowicie się udała. Wszyscy uczestnicy byli zadowoleni z organizacji i przebiegu wycieczki. Pilot p. Waldemar bardzo pozytywnie nas zaskoczył swoją wiedzą i sposobem przekazu informacji, tak samo jak p. Małgosia- przewodniczka w Wiedniu. No i wreszcie nasi sympatyczni kierowcy, którzy wszędzie nas podwozili, przyjeżdżali na czas i bezpiecznie dowieźli nas do domu.

| Skomentuj opinię


zainteresowana
zwiedzający - 1 punktów

984 osoby z 1744 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2011-08-11 12:24:49
zalety: prośba o kontakt
wady: prośba o kontakt
opinia: szukam kontaktu z rodzicami dzieci, które przebywały do 8 sierpnia na obozie w Kołobrzegu. chciałabym porozmaiwac na temat panujących tam warunków, kadry, tel. 516 444 694

| Skomentuj opinię


ika1015
zwiedzający - 1 punktów

985 osoby z 1748 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2011-07-27 10:40:07
zalety: przyjazd i wyjazd na czas
wady: zakwaterowanie i jedzenie (jedzenie to nawet nie wiem do czego porównać takie było tragiczne) nie tylko mój syn narzekał na jedzenie narzekali również opiekunowie
opinia: zgniłe owoce, codziennie na kolacje rosół przez 9 dni, woda z kranu - tylko do śniadania był sok (młodzież nie miała soków, kompotów nawet wody butelkowanej tylko kranowa do picia) porażka, nie mówiąc o tym że dzięń w dzięń przez 9 dni pobytu na każde danie był makaron, suche pieczywo - typu suchar - jestem zniesmaczona miejscowość Włochy-Rimini - hotel Consul

| Skomentuj opinię (1)


855 osoby z 1492 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2011-06-20 12:28:22
zalety: ciekawy program łączący zwiedzanie z wypoczynkiem, dobry wybór miejscowości na wypoczynek, dobrzy piloci
wady: brak
opinia: Byłam w ubiegłym roku z koleżanka w Turcji, na wycieczce Odkrywamy Turcję i wróciłam zachwycona. Pilotka Kama bardzo sympatyczna, potrafiła ciekawie i interesująco opowiadać o zwiedzanych miejscach i zabytkach. Uprzejma i zawsze chętna do pomocy. Program jest ciekawy, można wypocząć i dużo zobaczyć. Najbardziej podobał mi się Stambuł, szkoda, że nie można tam było zostać dłużej. Byłam wcześniej w Turcji samolotem, w Antalii. Trochę się bałam długich przejazdów autokarem, ale jak się chce coś zobaczyć to nie ma wyjścia. Za to Didim jest rewelacyjny, nie tak jak w okolicach Alanii - hotel i nic wokoło, albo centrum miasta i blokowisko. Didim jest uroczym kurortem, z promenadą nadmorską i wieloma atrakcjami, gdzie wszędzie jest blisko. Zwłaszcza wieczorem jest co robić, gdy promenada ożywa, można zobaczyć jak wygląda prawdziwa Turcja. Hotele kameralne, niezłe, na wyżywienie nie można narzekać. Wycieczka podczas objazdu była połączona z grupą młodzieżową, ale to nikomu nie przeszkadzało, wręcz przeciwnie było weselej. Zresztą młodzież miała swoich opiekunów i inny hotel w Didim, oni z tyłu autokaru, dorośli z przodu, więc mało mieliśmy z nimi kontaktów. W tym roku jedziemy też Almaturem do Grecji, na wycieczkę Zorba, wino i Ty. Mam nadzieję, że też będzie wspaniale.

| Skomentuj opinię (1)


Driftka
zwiedzający - 1 punktów

818 osoby z 1421 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2012-02-17 11:34:59
zalety: :)
wady: dłuuuga podróż
opinia: Jestem zadowolona z tych kilku wycieczek, na które miałam okazję jechać z biurem Almatur. Przewodnicy/piloci zazwyczaj byli kompetentni, bardzo pomocni (szczególnie w sytuacji, kiedy nie zna się języka). Warunki hotelowe i wyżywienie zawsze adekwatne do ceny. A czasem nawet lepsze. Jak zawsze zdarzają się i minusy, jak podróż autokarem i nieszczęsne korki, ale to już niezupełnie wina organizatora.

| Skomentuj opinię


817 osoby z 1419 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2012-03-06 20:47:06
zalety: Miła obsługa w punkcie Almatura, smaczne wyżywienie, sympatyczni opiekunowie, dobre warunki w pokojach, klimatyzowany autokar, dobra organizacja, sympatyczna atmosfera.
wady: Na obozie na którym byłem nie było kortów zamkniętych
opinia: Byłem na obozie sportowym w Muszynie. Było tam dokładnie tak jak opisywano mi to w punkcie Almatura, czyli naprawdę super- świetne warunki dużo ruchu. Niestety ze względu na brak kortów zamkniętych, gdy była brzydka pogoda nie mieliśmy co robić. Mimo to naprawdę polecam zarówno biuro Almatur jak i obóz tenisowy w Muszynie.

| Skomentuj opinię


913 osoby z 1612 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2010-11-19 23:40:52
zalety: same zalety: miła obsługa
wszystko zgodnei z planem
ludzie i kadra wspaniali
wiekszosc rzeczy zgodnie z planem tanio
wady: opuszczono kilka wycieczek z powodu zamkniecia muzeum po powodzi
opinia: Oboz w kazimierzu dolnym=super same plusy;)
długa jazda jedynie dawała sie we znaki lecz na każda prosbe uczestnika kietowca stwał na parkingu;))

| Skomentuj opinię


856 osoby z 1498 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2011-06-17 14:58:26
zalety: dobre ceny, atrakcyjne programy zwiedzania, duży wybór wycieczek - od sąsiednich krajów do odległych kontynentów, wyprawy egzotyczne realizowane kameralnie, w małych grupach, bez konieczności odwiedzania sklepów firmowych, co sie zdarza w innych biurach. np. w Logosturze
wady: -
opinia: Fantastyczną przygodę przeżyłem dzięki wyprawie do Ameryki Środkowej w terminie 22.01 - 14.02.2011.Faktem jest, że to ludzie tworzą klimat wycieczki, a ten był fantastyczny dzięki przepięknym miejscom, które odwiedzaliśmy, dzięki
\r\nsprawnej logistyce, dzięki nadspodziewanie dobrym hotelom i wreszcie w głównej mierze dzięki pilotce wycieczki Pani Ani. Było to niesamowite doświadczenie spotkać osobę tak pogodną, sympatyczną, z olbrzymim poczuciem humoru, a przy tym mimo młodego wieku jakże zaradną, odpowiedzialną i poważnie traktującą swoją pracę. Komplementując Panią Anię można by napisać całkiem pokaźny referat o jej zdolnościach lingwistycznych i komunikatywności (co nie zawsze idzie w parze - a tu szło), o jej przytłaczającej nas maluczkich wiedzy przy jednoczesnej
\r\numiejętności przekazania tejże w sposób niezwykle ciekawy i przyswajalny dla ignorantów takich jak ja, o anielskiej cierpliwości dla grupy indywiduów o nierzadko roszczeniowej postawie, wreszcie o niezwykłym zorganizowaniu i zaangażowaniu w pracy, która to rzeczywiście musi być jednocześnie jej pasją. Mam nadzieję,że jeszcze kiedyś w życiu np. w przyszłą zimę, będę miał szczęście uczestniczyć w wycieczce organizowanej przez Almatur (np. 5 krajów Ameryki Południowej).

| Skomentuj opinię


852 osoby z 1490 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2011-06-20 11:55:00
zalety: Dużo
wady: -
opinia: Rumunia, Perły Karpat Byłam już kilka razy z Almaturu na wycieczkach. W tym roku byłam w Rumuni w przepięknych karpatach. Program wycieczki bardzo ciekawy. Również pilot bardzo kompeteny i pomocny. Przesympatyczni i uczynni kierowcy. Napewno jeszcze pojadę kolejny raz z almaturem.
\r\n

| Skomentuj opinię


Hermiona
zwiedzający - 1 punktów

817 osoby z 1421 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2012-02-17 02:16:42
zalety: Kompetentni doradcy
Stosunek jakości do ceny - super.
wady: Zbyt krótkie wakacje ;)
opinia: Mogę polecić to biuro na pewno. Dostałam dokładnie to za co zapłaciłam. Podejście do klienta - profesjonalne. Nie mogę się w zasadzie do niczego przyczepić.

| Skomentuj opinię


868 osoby z 1524 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2010-07-26 23:59:31
zalety: brak
wady: wiele
opinia: Odkrywamy Turcję (Almatur,Tango tour, lipiec 2010)
Istna katastrofa
Nie byłam jeszcze na tak kiepskiej wycieczce: niski standard hotelu, słabe jedzienie, brak przewodnika w Troi, Pergamonie, Milecie i Hierapolis, pilotka, która zajmuje się tylko sprawami org, a nie jak w innych biurach opowiada o kraju i mijanych miejscach, połaczenie z obozem młodzieżowym i zawyżone ceny wycieczek fakultatywnych złożyły się na wielkie rozczarowanie.
Wyjazd w sobotę, dowiadujemy się że jesteśmy połaczeni z obozem młodzieżowym w celach oszczędniościowych ( o tym pożniej!).dluga podróż, po 16 godzinach w koncu film „Troja”. w programie niedzielne zwiedzanie Edirne, które okazuje się tylko postojem na zajeżdzie na siku, i przejazd do hotelu w okolicach Galipoli ok. 20 (Hotel ładny, przy plaży). Rano dobre śniadanie, przejazd promem ok. 45min i jedziemy w stronę Troi. Jak się okazuje nie mamy przewodnika po Troi, dostajemy tylko ksero mapki i 40 min czasu. Podsłuchujemy anglojęzycznego przewodnika, który opowiada co się gdzie działo i wracamy do autobusu. Po 4 h drogi docieramy do Pergamonu i tu rozczarowanie bo zwiedza się tylko Asklepion, czyli sanatoria (oczywiście bez przewodnika, z kserówką i 40 min czasu) a nie Akropol czyli Bibliotekę. Warto na to zwrócić uwagę. Znów długa podróz i ok. 21 docieramy do Didim. Hotel Duman ma w folderze3*a w rzeczywistości 1-2*. Sniadania (8-10) chleb, masło,dżem, jajka, biały ser, ogórek, pomidor, oliwki, arbuz, kawa, herbata. Kolacje (20-22) ale o 20.05 już nic nie było do jedzenia. Istna walka o talerz. Zupa krem(zawsze)+ łyżeczka ryżu i maleńki kawałek mięsa(nakłada kucharz) i do tego sałatki i arbuz(bufet). Hotel jest blisko plaży (2 przecznice) ale to jedyny jego plus. Klima płatna 4e/dobę(po awanturze bo chcieli więcej)Pokoje z balkonami, TV i lodówka i tak nie działają, zimna woda w prysznicu. Trzeba się prosić by posprzątali pokój co w Turcji jest istotne mając na uwadze ich sposób korzystania z WC. Do pokoju nie wolno wnosić napojów (więc po co ta lodówka???) Didim to jedna wielka dyskoteka. Codziennie turecka live music do 2 w nocy w okolicznych hotelach, wiec wszysko brzęczi i dudni. Basen w hotelu malutki i nie można mieć ze sobą nawet butelki wody bo kelner zaraz ja zabiera, a jak chce Ci się pić to musisz kupic w barze. Plaża bardzo zaludniona, leżaki na plaży po 4TL(8zl) Wycieczki fakultatywne to wielkie naciąganie!!! Każda jest o 10Edroższa niż w katalogu, a z promenady można sobie ją wykupić o połowę taniej. Efez to 2h zwiedzania fantastycznych ruin z anglojęzycznym przew, (pani pilot tłumaczy co 4 zdanie), a poza tym zwiedzanie fabryki złota, skór i obiad. Daylan to 4,5 godz jazdy w 1 str i 3 h zwiedzania. Wycieczka statkiem 15 E ponoć fajna. Łażnia turecka gratis dla tych co wykupią 3 wycieczki. Inne się nie odbyły (Jak ktoś chce jechać na Kos to tylko w Srodę, nam to powiedzieli w czwartek!!!) Panią rezydent widzieliśmy tylko na dzień dobry, gdy zachwalała wycieczki fakultatywne. Warto zobaczyć wyrocznie Didima( my jechaliśmy za swoje pieniądze przeładowanym kursowym busikiem 20 min z hotelu, a nasz autobus woził młodzież z obozu( w tym samym czasie w to samo miejsce!!!)Fajny jest też sobotni targ. W poniedziałek rano wyjazd z Didim, jedziemy do Miletu. Godzina czasu wolnego, sam musisz doczytac co tu było. Przejazd do Pamukale. W hotelu jesteśmy o 16.(hotel kiepski ale ma fajny basen)Idziemy na tarasy wapienne. Najprzyjemniejsza część zwiedzania. Brodzisz w wodzie i przechodzisz po wspaniałych kaskadach. Rewelacyjne miejsce. Na szczycie tych tarasów jest Hierapolis, ruiny starego miasta, tu znów z zazdrościa spoglądamy na wycieczki którym przewodnicy opowiadają „co i gdzie”. Przewodnik na 2 h kosztuje tam 40E na grupę wiec tym bardziej nam żal!!! Jednogłośnie stwierdziliśmy że na Pamukale jest za mało czasu.3h, a można tam spędzić cały dzień!. Kolejny dzień to przejazd do Istambułu ok. 11h(z postojem w fabryce ceramiki w Kuytaha) W Istambule jesteśmy ok. 17.Hotel jest tam fajny.4*, jedzenie dobre, można iśc 30 min do centrum pod Hagia S. lub 4przystanki tramwajem(3zl).Wieczorem idziemy na spacer.Na wieczór Turecki nikt się nie decyduje bo kosztuje 25E, live music, taniec brzucha i orzeszki(bez jedzenia)i trwa 2 h.W Didim w knajpkach jest to samo gratis. Rano o 10.30 jest wyjście na bazar o 13 zwiedzanie z przew( jak dla mnie strasznie póżno, większość sama idzie na miasto o 13 zbiórka).O 18 mamy Rejs po Bosforze (20E za 2 h-Warto,) i o 20 kolacja. W czwartek rano mamy „wyproszony” postój w meczecie w Edirne(40 min) i powrót (w PL ok 10 w piątek)
Najgorsze jest połaczenie wycieczki z obozem. Młodzież nie jest zainteresowana zwiedzaniem, spóżnia się na zbiórki przez co opóżnia się plan dnia, zachowują się skandalicznie zarówno w autobusie jak i w hotelu (picie i palenie to dla niektórych norma) wychowawczyni nie jest w stanie na nich wpłynąc co skutecznie wykorzystują.
Pilotka nie zna Turcji, robi sobie zdjęcia przy zabytkach, czyta z przewodnika krótki inf. Nie ma doświadczenia w prowadzeniu grup, o wszystko trzeba pytac(np. na ile wychodzimy ,jaki jest plan dnia), mówi cichutkim głosem wiec w terenie nikt nic nie wie.
Reasumując jest to mój ostatni wyjazd a Almaturem. W wakacje zainwestowałam ponad 3 tys zł(z biletami i fakultetami) i bardzo żałuję że nie wybrałam innego biura. Szczerze odradzam, bo cena nie idzie w parze z jakością usług, zamiast wypocząć czułam się jak na surwiwalu gdzie musisz być zaradny by coś zjeść, we własnym zakresie zwiedzac ,podsłuchiwać przewodników innych grup i ciągle wykłócać się o coś co miało być w ofercie! Korzystałam z innych biur(Rainbow, Triada, Itaka) skąd wracałam zachwycona, oczarowana krajem, wiedzą i zaradnościa pilotów, a po wyjeżdzie z Almaturem jest wręcz przeciwnie. Turcja jest piękna, ale nie z Almaturem!!!

| Skomentuj opinię (2)


meggann
zwiedzający - 1 punktów

924 osoby z 1636 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2010-08-02 12:41:00
zalety: BRAK
wady: ZA DROGO
opinia: Witam
pragnę skomentować wyjazd mojego syna na obóz młodzieżowy na Węgry w lipcu 2010 organizowany przez Almatur. Nędza i dno.
Młodzież zakwaterowana była w hotelu bez żadnej gwiazdki, raczej przypominał szpital psychiatryczny z lat 50-tych XX wieku. Brak ciepłej wody, a łazienki w stanie fatalnym. Posiłki nieurozmaicone , a porcje b.małe . Dzieci dojadały na mieście. Ryczałtowo zapłaciłam 100 zł za 7 wejść na baseny, dzieci były tylko 3 razy (ze względu na pogodę - czynnik niezależny), lecz w zamian za to nie zorganizowano im nic innego. Kadra nieprzystosowana do opieki nad młodzieżą. Dzieciaki same musiały wymyślać zabawy i zajęcia , a Paniusie akceptowały lub nie. Koszt 1550 ZŁ + własny dojazd do miejsca zbiórki . Jak dla mnie to za drogo, za taką kasę można spędzić tydzień w 3 gwiazdkowym hotelu w Egipcie, gdzie standard jest na naprawdę wysokim poziomie. Nie polecam , wręcz odradzam!!!!!!!!!!!

| Skomentuj opinię


kkkkkkjj
zwiedzający - 1 punktów

903 osoby z 1595 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2010-02-16 16:33:04
zalety: ośrodek położony nad samym morzem
wady: zła organizacja czasu (a właściwie jej brak!),
takie samo jedzenie w ośrodku podawane przez kilka dni, wycieczki obozowe odbywaly sie na nasze prosby (grupa nie byla zainteresowana, mimo, iz wiadomo bylo, kazdy chyba przeczytal program obozu?), znikome ilości zajęć fitness za które dopłacałam..
opinia: obóz źle zorganizowany.
- wycieczki wyblagane (wyjazd do trojmiasta polegal na przejadzce autokarem oraz wolnym czasie w gdyni i gdansku),
- mialo byc 3 h fitnessu dziennie (ok. 30 h w ciagu wyjazdu). Ile bylo? Ok. 6 h, rowniez na prosbe osob z mojego pokoju...
- jedzenia nie dalo sie przelknac (bylo podawane na zasadzie: nie zjedliscie na sniadanie, to zjecie na kolacje!)
- podczas deszczu przeciekaly okna, a woda kapala z sufitu

| Skomentuj opinię


ciedana
zwiedzający - 1 punktów

898 osoby z 1585 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2010-07-24 12:47:37
zalety: brak
wady: mnóstwo
opinia: Odkrywamy Turcję
Wyjazd na wczasy z Almaturem pozwolił odkryć nie tylko Turcję, ale również nieuczciwość biura podróży.
1. Nikt nie poinformował nas, że wczasy są połączonym wyjazdem z grupą młodzieżową. Różnice w traktowaniu obu grup są bardzo istotne: lepsze warunki hotelowe dla młodzieży – cicha okolica lepszy standard hotelu, dowożono ich na zwiedzanie w Didim polskim autokarem( za który płaciliśmy tak samo), nasza część musiała płacić za podróż miejscowymi busami i jeździć w 30 osób w 16 osobowym busie, w drodze powrotnej młodzież dostała suchy prowiant na drogę, my płaciliśmy za wszystko sami. Ważne w tym wszystkim jest to, że owa młodzież była pełnoletnia, nie dzieci, które wymagają specjalnego traktowania.
2. Zakwaterowanie – pierwszy nocleg i pierwsze rozczarowanie – płaciłam za pokój trzyosobowy, mieszkałam w pokoju dwuosobowym z dostawką( co jak powszechnie wiadomo jest dużo tańsze!!), kolejne noclegi w Didim – hotel trzygwiazdkowy, ale na warunkach tureckich, o czym biuro nie raczyło poinformować, w naszych warunkach odpowiada standardowi 1-2 gwiazdek, tu również pokój trzyosobowy był tej samej wielkości co 2 osobowy tyle że dostawiono w nim trzecie łóżko – ciasno, hotel po remoncie nieposprzątany – balkony zakurzone, na szybach resztki farby, przy otwieraniu drzwi tynk się sypie na głowę. Miałam szczęście bo mój pokój był sprzątany codziennie, ale niektórzy musieli robić awanturę żeby po 3 dniach wyrzucono im śmieci, umyto łazienkę. Trzy dni walczono o ciepłą wodę w pokoju. Telewizory nie działają, lodówki nadają się tylko do trzymania butelek z wodą – brud. Zakaz wnoszenia jakiegokolwiek jedzenia lub picia do pokoju – hotel oferował tyko piwo i wodę lub coca- colę, o kupnie czegokolwiek do jedzenia nie ma mowy. Wymienione ręczniki były podarte, koloru szarego( kiedyś pewnie były białe). Reszta hoteli ( Pamukkale i Istambuł) odpowiadały standardom podanym przez biuro.
3. Wyżywienie – śniadania co dzień te same, choć spory wybór( jajka, biały ser, pomidory, dżemy), natomiast obiadokolacje to było przeżycie uwłaczające godności człowieka. Trzeba było przyjść na 20, żeby zjeść normalnie, kolejka po obiad ok. 30 osobowa, kucharz wydziela łyżkę ryżu, makaronu, lub ziemniaków do tego wybiera kawałek mięsa wielkości połowy pudełka od zapałek, albo 1 dramstyk, na szczęście dość duży wybór sałatek(ok. 4-6 rodzajów), ale o 20, o 21 zostawały smętne resztki wszystkiego.
4. Zwiedzanie – Troja to samotne chodzenie po ruinach, bez przewodnika, co wymaga znajomości języka angielskiego – żeby przeczytać napisy na tablicach informacyjnych, Pergamon – zwiedziliśmy Asklepion, oddalony o kilka kilometrów Akropol mogliśmy obejrzeć przez lornetkę, tutaj również skazani byliśmy na samotne zwiedzanie bez przewodnika – zakup własnego przewodnika w księgarni w Polsce jest więc nieodzowny, jeśli chcemy mieć jakieś pojęcie o zwiedzanych zabytkach. Podobna sytuacja w Milecie – czas wolny na zwiedzanie, znów bez przewodnika. Największy szwindel to wycieczki fakultatywne – wszystkie o 10 euro droższe od podanych przez biuro cen( w naszym wypadku – trzyosobowej rodziny to wydatek o 30 euro więcej na jedną wycieczkę!). Nasza interwencja u rezydentki nic nie dała, chcesz zwiedzić płać, mają Cię w głębokim poważaniu. Odnośnie rezydentki – twierdziła, że utożsamia się z biurem i to była prawda – przyszła 1 dnia w Didim, po wysłuchaniu naszych skarg i żądań wyszła i zobaczyliśmy ją dopiero ostatniego dnia, gdy przemknęła korytarzem rzucając „ do widzenia” – potraktowała nas tak samo jak jej pracodawca – Almatur! Biedny pilot, którym była młoda dziewczyna, musiała jakoś poradzić sobie z narastającym zdenerwowaniem grupy( życzymy jej, aby znalazła sobie lepszego pracodawcę).
5. Na koniec luksusowy autokar – owszem Neoplan, ale klimatyzacja działała po 30 minutach jazdy, gdy wszyscy spływali potem. Może to wina kierowców, na wycieczce w Grecji( nie z Almaturem oczywiście!), zawsze wchodziliśmy do chłodnego autobusu, jakoś się dało. Miejsca dość ciasno ułożone, co przy 30 godzinnej podróży bardzo dawało się we znaki. Na tak długie trasy koniecznością jest wysyłanie rzeczywiście luksusowych autokarów – np. solarisów, dzięki czemu podróż jest bardziej komfortowa. Czasy gdy barek i WC są szczytem luksusu dawno minęły i nie każdy autobus w nie zaopatrzony jest luksusowym!! Kierowca śpi na przednim siedzeniu – to na długich trasach nie gwarantuje bezpieczeństwa pasażerów, na pewno właściwie nie odpocznie.
6. Moja przygoda z Almaturem była pierwsza i na pewno ostatnia – zamierzam też o tym przestrzec jak najwięcej osób. Jest sporo biur podroży i należy eliminować te nieuczciwe lub wymusić poprawę oferowanych usług. Od kilku lat korzystam z wycieczek zorganizowanych nastawionych na zwiedzanie, dotychczas ze wszystkich wczasów wracałam zadowolona. Mam więc możliwość porównania i stanowczo odradzam oferty Amaturu!!

| Skomentuj opinię (3)


agusia111, kraków
zwiedzający - 1 punktów

880 osoby z 1549 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2010-08-24 21:55:16
zalety: brak
wady: Kadra czyli opieka dzieci na koloni to skandal.Moje dziecko bylo na koloni "Tatrzańskie parki wodne "Dzieci zostały wpuszczane na kompleks basenów bez opieki po godzienie proszono je przez megafon .W niedzieli dzieci poszły do kościoła siedziały same przed nim na bardzo stromych schodach Pani KIEROWNICZKA przez duze K była nieobecna przy dzieciach tylko s weszła do środka .Pragne podkreslic ze była to kolonia małych dzieci. Nie polecam
opinia: Kadra czyli opieka dzieci na koloni to skandal.Moje dziecko bylo na koloni "Tatrzańskie parki wodne "Dzieci zostały wpuszczane na kompleks basenów bez opieki po godzienie proszono je przez megafon .W niedzieli dzieci poszły do kościoła siedziały same przed nim na bardzo stromych schodach Pani KIEROWNICZKA przez duze K była nieobecna przy dzieciach tylko sama weszła do środka .
Pragne podkreslic ze była to kolonia małych dzieci. Nie polecam

| Skomentuj opinię