Biuro podróży Almatur - Opinie Klientów i Oceny

Ocena użytkowników 3.04 / 5.00
56% opiniujących poleca Almatur
Opinie klientów biura podróży Almatur. Jeśli chcesz dodać własny komentarz i ocenić biuro turystyczne Almatur zaloguj się i wystaw opinię.

Opinie użytkowników o Almatur

3180 osoby z 5556 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2011-06-04 12:49:31
zalety: Bardzo ciekawy i w pełni realizowany program wycieczek objazdowych, dużo zwiedzania za mniejsze pieniądze niż w innych biurach, atrakcje dodatkowe organizowane przez pilotów.
wady: Średnio jedna - dwie niezadowolone osoby w autokarze, które zapominają, że jadą jako część grupy, a nie na wypoczynek indywidualny.
opinia: Jestem stałym klientem i byłam na sześciu wycieczkach z Almaturem. Szczególnie polecam wycieczki do Chorwacji - ,,Powiew Adriatyku\'\'to same plusy: piękny kraj, bardzo dobre jedzenie, duży wybór i do woli, zapewnione są śniadania i obiadokolacje. Piszę to, bo obserwuje, że większość biur tnie koszty i ogranicza się do samych śniadań. Pilotka - pani Felicja - kompetentna, lubiąca kontakt z ludźmi, pracująca z pasją. Pamiętać trzeba, że trzy gwiazdki w Chorwacji to nie to samo co trzy gwiazdki w innym kraju. Kraj jest po wojnie na Bałkanach i w Dalmacji - jeżeli chodzi o bazę noclegową - jest to jeszcze odczuwalne, ale mniej istotne dla kogoś kto jedzie coś zobaczyć w tym kraju, a nie tylko leżeć na plaży.
\r\n

| Skomentuj opinię (2)


rybkab
zwiedzający - 1 punktów

3037 osoby z 5274 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2011-05-09 13:36:52
zalety: Barka zlet.
wady: Nigdy więcej podróży z tym biurem.
opinia: Wycieczka z tego biura podróży to totalna klęska. Pilotka Pani Bogusia to klapa dla biura podróży. Ocenia ludzi , nie znająć ich. Naszą zorganizowaną grupę 29 osób umiejących się bawić , na wstępie przywitała kawałem, który skończy się morałem ,iż jesteśmy chołotą.Tak również potraktowała ludzi , którzy do nas się dosiedli w drodze powrotnej w Katowicach . Kazała nam pilnować bagaży, zwracać uwagę czy coś nie zginęó bo ludzie mają smolne ręce.
\r\nSzczytem wszystkiego było wezwanie na granicy w Cieszynie Policji, która miała nam zabronić dobrej zabawy, śmiechu .
\r\nJako kierownik grupy 29 osób w trakcie incydentu rozmawiałam również z Prezeme Firmy Almatour który nie dał mi dojść do słowa , rozmawiał ze mną z pozycji wielkiego Pana Prezesa a nie osoby, która dzięki temu że ludzie korzystają z tego biura ma utrzymanie.
\r\nAutok z nie działającą klimatyzacją (termeratura w autokarze ok. 50 stopni) ale za to super kierowcy, którzy po jednej wyprawie z tą Panią, nie chcą mieć z nią więcej do czynienia.
\r\nWedług Pani pilotki raz jechali za szybko, raz za wolno, bo nie potrafiła wyliczyć czasu jazdy ( w jedną stronę do Mediolanu 3 godziny ale na powrót policzyła tylko 2 godziny).Dochodziła się z nimi w czasie jazdy, pospieszając kierowcę, wprowadzając nerwową atmosferę i tym stwarzając zagrożenie dla wszystkich uczestników wycieczki.

| Skomentuj opinię (4)1052 osoby z 1844 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2011-04-26 14:39:03
zalety: Byłam dwa razy z biurem Almatur na dwóch różnych wycieczkach: między innymi Odkrywamy Turcję i Adriatyk Tour.W tym roku wybieram się na wycieczkę do Włoch, Capri Tour.Jestem bardzo zadowolona z wyboru biura i opinie niektórych uczestników uważam za niesłuszne wręcz obrażające.Piloci wycieczek są doinformowani, kompetentni i świetnie dają sobie radę w przeróżnych sytuacjach.Nie można oczekiwać nie wiadomo czego... zawsze znajdzie się osoba, która lubi namieszać, nawet gdy nie jest prawdą...po prostu jest już osobą roszczeniową.Ja jestem bardzo zadowolona z wycieczek i polecam gorąco nowym uczestnikom, którzy czytają właśnie te głupie i niesłuszne komentarze na temat biura, czy pilota.
wady: Trudno powiedzieć o wadach, to zależy od okoliczności lub od uczestników danej wycieczki.Dla mnie: jak jest dobre towarzystwo, to na 100% będzie udana wycieczka.Program musi być wykonany, pilot jest profesjonalnie przygotowany do pracy, więc o wadach nie ma mowy...
opinia: Wszystkim niezdecydowanym osobom polecam usługi biura Almatur, sami jak pojedziecie, to zobaczycie jak na miejscu jest. Nie można kierować się opiniami innych, bo ludzie bywają złośliwi i nie wiadomo czemu wydają nieprawdziwe opinie.

| Skomentuj opinię (1)


Rhiannon
zwiedzający - 1 punktów

877 osoby z 1522 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2011-03-21 10:00:34
zalety: OBÓZ POLICYJNO-DETEKTYWISTYCZNY
Zalety???
Wycieczka do Lwowa i do Miszkolca.
wady: OBÓZ POLICYJNO-DETEKTYWISTYCZNY
Kadra niezainteresowana prowadzeniem zajęć. Pani od naszej grupy bardzo zaprzyjaźnila nie z pania z obozu rekreacyjnego, więc robiliśmy dokladnie to samo co tamta grupa. Poszliśmy 1 raz na komendę, 1 raz policjant przyszedł do nas.
opinia: OBÓZ POLICYJNO-DETEKTYWISTYCZNY
Jeśli ktoś chce pojechac na zwyczajny obóz rekreacyjny to polecam. Bo z nazwą to on niewiele miał wspólnego. Komuś kto oczekuje ciekawych zajęć nie polecam. To co oni pisza w opisie tego obozu to BZDURA.

| Skomentuj opinię


3042 osoby z 5275 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2011-01-08 19:56:26
zalety: Brak
wady: mnóstwo!
opinia: Zacznę od tego że już od wyjazdu z Polski zaczęły się cyrki. Wyjazd miał być o 1.00 w nocy a autokar przyjechał o 3.30. Z Częstochowy do Katowic fajna droga i autokar tyle że nie Almatur a innego biura (na doczepke ze tak powiem)Autokar Almatur tragedia, niewygodny, śmierdziało, w toalecie syf. Nagle wywalają nas z autokaru i mamy sobie czekac na kolejny(zaznacze tylko ze nie było o tym mowy wczesniej)W hotelu w holere kotów napewno nie regionalne jedzenie tylko polskie;/ nie poto jade do Grecji aby wcinac przez 7 dni mielonkę na sniadanie lub dzem, a na obiad schabowe i mielone. Szok! Przy wyjezdzie okazuje sie ze autokar mial wyjechac o 11.00 w połódnie a przyjechal o 20.00 a w tym czsie nikt nie zapewnil jedzenia, ani nic. Czekalismy na walizkach bez informacji w holu. Potem jakby tego było mało okazuje sie ze nie ma tyle miejsc w autokarze ilu podróżników. MASAKRA!! A almatur na moja skarge chciał mi dac 20% upustu zenada!!!!!!Dałabym zero ale sie nie da!

| Skomentuj opinię (1)


937 osoby z 1636 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2010-11-19 23:40:52
zalety: same zalety: miła obsługa
wszystko zgodnei z planem
ludzie i kadra wspaniali
wiekszosc rzeczy zgodnie z planem tanio
wady: opuszczono kilka wycieczek z powodu zamkniecia muzeum po powodzi
opinia: Oboz w kazimierzu dolnym=super same plusy;)
długa jazda jedynie dawała sie we znaki lecz na każda prosbe uczestnika kietowca stwał na parkingu;))

| Skomentuj opinię


DAEISz
zwiedzający - 1 punktów

3219 osoby z 5617 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2010-09-27 11:01:51
zalety: Wycieczka „Nie tylko Praga”. Ciekawy program zwiedzania, operatywny i kompetentny pilot, biegle posługujący się językiem czeskim, znający historię Czech i dysponujący dużą wiedzą na temat odwiedzanych miejsc. Wysoki standard zakwaterowania, niedaleko od centrum Pragi, punktualność jeśli chodzi o przejazdy na trasach dojazdowych i punktach docelowych wycieczki (jedyną niedogodnością był fakt, że sam przejazd trwał stosunkowo długo). Przystępna cena.
wady: Dość długi przejazd do Pragi, posiłki w hotelu
opinia: Kilka dni temu wróciliśmy wraz z mężem z wycieczki „Nie tylko Praga”. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Zarówno obsługa w warszawskim biurze Almaturu jak i sama realizacja wycieczki była na wysokim poziomie. Na podkreślenie zasługuje fakt, że od strony logistycznej nasz przejazd i pobyt w Pradze były zorganizowane niemal perfekcyjnie. Punktualny wyjazd, przesiadka, powrót, etapy zwiedzania, niemal jak w szwajcarskim zegarku przy czym absolutnie nie czuło się ani presji czasu ani też nie byliśmy przeganiani w dzikim pędzie z miejsca na miejsce. Jeśli chodzi o program wycieczki to nasz pilot (gorąco polecam wycieczki z Panem Grzegorzem Gospodarkiem – mam nadzieję, że nie przekręciłam nazwiska) zrealizował nie tylko to, co było zaplanowane, ale elastycznie podszedł do próśb zwiedzenia dodatkowych miejsc, o które prosili uczestnicy wycieczki. Naszą bazą wypadową był hotel, który nie dość, że 4-gwiazdkowy (a zgodnie z ofertą mogliśmy liczyć na maksymalnie 3-gwiazdkowy) położony był tylko ok. 10 km od Hradczan. Obok hotelu nowoczesny kompleks sportowy z basenem, jacuzzi, sauną, kortami tenisowymi, itp. – niestety płatny, ale ponoć dla gości hotelowych były zniżki. Pewnym rozczarowaniem były posiłki w hotelu - wprawdzie szwedzki bufet i można było najeść się do syta, ale wybór niewielki. Chwilę wytchnienia podczas zwiedzania dały rejs po Wełtawie i pokaz światło i dźwięk na Krizikovej fontannie – my akurat trafiliśmy na spektakl z udziałem baletu – gorąco polecam. Uroczym miejscem są też Karlove Vary - warte odwiedzenia. Ogólnie, oceniamy ten wyjazd bardzo pozytywnie i na pewno skorzystamy z kolejnych ofert.

| Skomentuj opinię (1)


agusia111, kraków
zwiedzający - 1 punktów

902 osoby z 1571 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2010-08-24 21:55:16
zalety: brak
wady: Kadra czyli opieka dzieci na koloni to skandal.Moje dziecko bylo na koloni "Tatrzańskie parki wodne "Dzieci zostały wpuszczane na kompleks basenów bez opieki po godzienie proszono je przez megafon .W niedzieli dzieci poszły do kościoła siedziały same przed nim na bardzo stromych schodach Pani KIEROWNICZKA przez duze K była nieobecna przy dzieciach tylko s weszła do środka .Pragne podkreslic ze była to kolonia małych dzieci. Nie polecam
opinia: Kadra czyli opieka dzieci na koloni to skandal.Moje dziecko bylo na koloni "Tatrzańskie parki wodne "Dzieci zostały wpuszczane na kompleks basenów bez opieki po godzienie proszono je przez megafon .W niedzieli dzieci poszły do kościoła siedziały same przed nim na bardzo stromych schodach Pani KIEROWNICZKA przez duze K była nieobecna przy dzieciach tylko sama weszła do środka .
Pragne podkreslic ze była to kolonia małych dzieci. Nie polecam

| Skomentuj opinię


agness30
zwiedzający - 1 punktów

3118 osoby z 5408 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2010-08-09 22:12:42
zalety: Bardzo duzo atrakcji super osrodek wypoczynkowy :RAFA; smaczne jedzenie miłe opiekunki bardzo dobre autokary naprawde to wszystko bez zarzutow!!!!Dzieci maja tyle zajec przeroznych wogole nie maja chwili zeby sie nudzic.!!!
wady: Strasznie długi dojazd az 12 godzin na oboz autokary robia wycieczke po całej Polsce zanim dotra na miejsce Paranoja Totalna!!!! Uwazam tez ze obozy sa troche za krotki powinne trwac minimum 14 dni a nie 11 z czego 2 dni całe odpadaja na droge!!!
opinia: Oboz konny w Jarosławcu 2010. Corka własnie przyjechała wczoraj i jest bardzo zadowolona. Stwierdziła ze to jej najlepsza kolonia w zyciu i ze za rok tez chce jechac z tego biura podrozy. Mimo tej tragicznie koszmarnie długiej jezdzie na oboz jest w stanie sie poswiecic i pojechac jeszcze raz. Bardzo chwaliła sobie jej opiekunke pania Anie mlodziutka 20-latke miała z nimi bardzo dobry kontakt. Kadra super osrodek super czego wiecej oczekiwac?!!!!!!!

| Skomentuj opinię (4)3261 osoby z 5714 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2010-08-05 17:04:01
zalety: wspaniała atmosfera i kompetentna pilotka
dobre hotele i autokar
wady: jedna marudna turystka
opinia: Jestem wiernym klientem Almaturu od lat i nie po raz pierwszy uczestniczyłem w wyjazdach organizowanych przez to biuro ,ale tym razem był on wyjątkowo fantastyczny nie tylko ze względu na Paryż i zamki nad Loarą które są przepiękne ale również za sprawą pilotki Pani Krystyny. Jest wyjątkowo profesjonalną, wielce kulturalną i przemiłą osobą z którą samą przyjemnością było podróżować przez Francję dlatego postanowiłem tu napisać i docenić jej zaangażowanie i wysiłek który wkłada w swoją pracę. Chciałbym też dodać, że na wycieczkach z Almaturem często spotykamy się ze znajomymi, stałymi klientami jak my, co jest bardzo miłe. Niestety zdarzaja się też turyści marudni, którzy mają wieczne pretensje o wszystko. Cięzko z nimi wytrzymać podczas wycieczki, ale to chyba nie wina biura, że takie osoby zabiera nam do towarzystwa

| Skomentuj opinię


meggann
zwiedzający - 1 punktów

946 osoby z 1658 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2010-08-02 12:41:00
zalety: BRAK
wady: ZA DROGO
opinia: Witam
pragnę skomentować wyjazd mojego syna na obóz młodzieżowy na Węgry w lipcu 2010 organizowany przez Almatur. Nędza i dno.
Młodzież zakwaterowana była w hotelu bez żadnej gwiazdki, raczej przypominał szpital psychiatryczny z lat 50-tych XX wieku. Brak ciepłej wody, a łazienki w stanie fatalnym. Posiłki nieurozmaicone , a porcje b.małe . Dzieci dojadały na mieście. Ryczałtowo zapłaciłam 100 zł za 7 wejść na baseny, dzieci były tylko 3 razy (ze względu na pogodę - czynnik niezależny), lecz w zamian za to nie zorganizowano im nic innego. Kadra nieprzystosowana do opieki nad młodzieżą. Dzieciaki same musiały wymyślać zabawy i zajęcia , a Paniusie akceptowały lub nie. Koszt 1550 ZŁ + własny dojazd do miejsca zbiórki . Jak dla mnie to za drogo, za taką kasę można spędzić tydzień w 3 gwiazdkowym hotelu w Egipcie, gdzie standard jest na naprawdę wysokim poziomie. Nie polecam , wręcz odradzam!!!!!!!!!!!

| Skomentuj opinię


890 osoby z 1546 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2010-07-26 23:59:31
zalety: brak
wady: wiele
opinia: Odkrywamy Turcję (Almatur,Tango tour, lipiec 2010)
Istna katastrofa
Nie byłam jeszcze na tak kiepskiej wycieczce: niski standard hotelu, słabe jedzienie, brak przewodnika w Troi, Pergamonie, Milecie i Hierapolis, pilotka, która zajmuje się tylko sprawami org, a nie jak w innych biurach opowiada o kraju i mijanych miejscach, połaczenie z obozem młodzieżowym i zawyżone ceny wycieczek fakultatywnych złożyły się na wielkie rozczarowanie.
Wyjazd w sobotę, dowiadujemy się że jesteśmy połaczeni z obozem młodzieżowym w celach oszczędniościowych ( o tym pożniej!).dluga podróż, po 16 godzinach w koncu film „Troja”. w programie niedzielne zwiedzanie Edirne, które okazuje się tylko postojem na zajeżdzie na siku, i przejazd do hotelu w okolicach Galipoli ok. 20 (Hotel ładny, przy plaży). Rano dobre śniadanie, przejazd promem ok. 45min i jedziemy w stronę Troi. Jak się okazuje nie mamy przewodnika po Troi, dostajemy tylko ksero mapki i 40 min czasu. Podsłuchujemy anglojęzycznego przewodnika, który opowiada co się gdzie działo i wracamy do autobusu. Po 4 h drogi docieramy do Pergamonu i tu rozczarowanie bo zwiedza się tylko Asklepion, czyli sanatoria (oczywiście bez przewodnika, z kserówką i 40 min czasu) a nie Akropol czyli Bibliotekę. Warto na to zwrócić uwagę. Znów długa podróz i ok. 21 docieramy do Didim. Hotel Duman ma w folderze3*a w rzeczywistości 1-2*. Sniadania (8-10) chleb, masło,dżem, jajka, biały ser, ogórek, pomidor, oliwki, arbuz, kawa, herbata. Kolacje (20-22) ale o 20.05 już nic nie było do jedzenia. Istna walka o talerz. Zupa krem(zawsze)+ łyżeczka ryżu i maleńki kawałek mięsa(nakłada kucharz) i do tego sałatki i arbuz(bufet). Hotel jest blisko plaży (2 przecznice) ale to jedyny jego plus. Klima płatna 4e/dobę(po awanturze bo chcieli więcej)Pokoje z balkonami, TV i lodówka i tak nie działają, zimna woda w prysznicu. Trzeba się prosić by posprzątali pokój co w Turcji jest istotne mając na uwadze ich sposób korzystania z WC. Do pokoju nie wolno wnosić napojów (więc po co ta lodówka???) Didim to jedna wielka dyskoteka. Codziennie turecka live music do 2 w nocy w okolicznych hotelach, wiec wszysko brzęczi i dudni. Basen w hotelu malutki i nie można mieć ze sobą nawet butelki wody bo kelner zaraz ja zabiera, a jak chce Ci się pić to musisz kupic w barze. Plaża bardzo zaludniona, leżaki na plaży po 4TL(8zl) Wycieczki fakultatywne to wielkie naciąganie!!! Każda jest o 10Edroższa niż w katalogu, a z promenady można sobie ją wykupić o połowę taniej. Efez to 2h zwiedzania fantastycznych ruin z anglojęzycznym przew, (pani pilot tłumaczy co 4 zdanie), a poza tym zwiedzanie fabryki złota, skór i obiad. Daylan to 4,5 godz jazdy w 1 str i 3 h zwiedzania. Wycieczka statkiem 15 E ponoć fajna. Łażnia turecka gratis dla tych co wykupią 3 wycieczki. Inne się nie odbyły (Jak ktoś chce jechać na Kos to tylko w Srodę, nam to powiedzieli w czwartek!!!) Panią rezydent widzieliśmy tylko na dzień dobry, gdy zachwalała wycieczki fakultatywne. Warto zobaczyć wyrocznie Didima( my jechaliśmy za swoje pieniądze przeładowanym kursowym busikiem 20 min z hotelu, a nasz autobus woził młodzież z obozu( w tym samym czasie w to samo miejsce!!!)Fajny jest też sobotni targ. W poniedziałek rano wyjazd z Didim, jedziemy do Miletu. Godzina czasu wolnego, sam musisz doczytac co tu było. Przejazd do Pamukale. W hotelu jesteśmy o 16.(hotel kiepski ale ma fajny basen)Idziemy na tarasy wapienne. Najprzyjemniejsza część zwiedzania. Brodzisz w wodzie i przechodzisz po wspaniałych kaskadach. Rewelacyjne miejsce. Na szczycie tych tarasów jest Hierapolis, ruiny starego miasta, tu znów z zazdrościa spoglądamy na wycieczki którym przewodnicy opowiadają „co i gdzie”. Przewodnik na 2 h kosztuje tam 40E na grupę wiec tym bardziej nam żal!!! Jednogłośnie stwierdziliśmy że na Pamukale jest za mało czasu.3h, a można tam spędzić cały dzień!. Kolejny dzień to przejazd do Istambułu ok. 11h(z postojem w fabryce ceramiki w Kuytaha) W Istambule jesteśmy ok. 17.Hotel jest tam fajny.4*, jedzenie dobre, można iśc 30 min do centrum pod Hagia S. lub 4przystanki tramwajem(3zl).Wieczorem idziemy na spacer.Na wieczór Turecki nikt się nie decyduje bo kosztuje 25E, live music, taniec brzucha i orzeszki(bez jedzenia)i trwa 2 h.W Didim w knajpkach jest to samo gratis. Rano o 10.30 jest wyjście na bazar o 13 zwiedzanie z przew( jak dla mnie strasznie póżno, większość sama idzie na miasto o 13 zbiórka).O 18 mamy Rejs po Bosforze (20E za 2 h-Warto,) i o 20 kolacja. W czwartek rano mamy „wyproszony” postój w meczecie w Edirne(40 min) i powrót (w PL ok 10 w piątek)
Najgorsze jest połaczenie wycieczki z obozem. Młodzież nie jest zainteresowana zwiedzaniem, spóżnia się na zbiórki przez co opóżnia się plan dnia, zachowują się skandalicznie zarówno w autobusie jak i w hotelu (picie i palenie to dla niektórych norma) wychowawczyni nie jest w stanie na nich wpłynąc co skutecznie wykorzystują.
Pilotka nie zna Turcji, robi sobie zdjęcia przy zabytkach, czyta z przewodnika krótki inf. Nie ma doświadczenia w prowadzeniu grup, o wszystko trzeba pytac(np. na ile wychodzimy ,jaki jest plan dnia), mówi cichutkim głosem wiec w terenie nikt nic nie wie.
Reasumując jest to mój ostatni wyjazd a Almaturem. W wakacje zainwestowałam ponad 3 tys zł(z biletami i fakultetami) i bardzo żałuję że nie wybrałam innego biura. Szczerze odradzam, bo cena nie idzie w parze z jakością usług, zamiast wypocząć czułam się jak na surwiwalu gdzie musisz być zaradny by coś zjeść, we własnym zakresie zwiedzac ,podsłuchiwać przewodników innych grup i ciągle wykłócać się o coś co miało być w ofercie! Korzystałam z innych biur(Rainbow, Triada, Itaka) skąd wracałam zachwycona, oczarowana krajem, wiedzą i zaradnościa pilotów, a po wyjeżdzie z Almaturem jest wręcz przeciwnie. Turcja jest piękna, ale nie z Almaturem!!!

| Skomentuj opinię (2)


3084 osoby z 5381 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2010-07-26 18:35:04
zalety: Proszę was abyście mi pomogli wybrać.
wady: Czy się opłaca jechać do Chorwacji ??
opinia: Witam, chciałabym pojechać teraz na obóz do Chorwacji, ale czytając niektóre opinie mam wątpliwości. Czy był ktoś w Chorwacji na tym obozie rekreacyjnym, jeżeli tak to proszę do mnie napisać na gg (13063135) i opowiedzieć mi jak było. Czy opłaca się jechać i czy rzeczywiście jest tak źle ? Bardzo bym prosiła też wszystkich innych obozowiczów o informację. Nie jestem pewna czy opłaca się jechać za taką kwotę skoro mam tego żałować. Bardzo proszę o udzielenie mi jakichkolwiek informacji. Wacham się też nad Bułgarią-Złote Piaski. Piszcie - 13063135 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

| Skomentuj opinię


linkinpark
zwiedzający - 1 punktów

937 osoby z 1642 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2010-07-25 21:59:08
zalety: Żadne
wady: brak organizacji,ciągłe kłamstwa,olewający stosunek kadry do młodzieży
opinia: Pojechałam na kolonię do Jastrzębiej Góry na angielski i chciałabym wszystkich przestrzec przed wyjazdami z tego biura.Nie polecam! Kłamstwa,kłamstwa,kłamstwa...Autobus bez toalety,w ciągu 12 godzin jazdy tylko 2 postoje,gdyż opiekun twierdził,że nie ma czasu,beznadziejny ośrodek,zupełnie inaczej wyglądał niż na zdjęciu w internecie,w pokojach brud,brak telewizorów,jedzenie ,,pod psem",podawali chleb sprzed 5 dni,ciągle parówki,masło i szynka,każdego dnia nie wiedzieliśmy co będziemy robić,nie było ustalonego żadnego planu,wymuszone wycieczki, ciężko było dogadać się z organizatorami odnośnie wyjścia na miasto, zawsze odpowiedź brzmiała "może później", odnośnie angielskiego totalna olewka,nic nie uczą,nic nie umieją,rozdali nam kartki z zadaniami albo krzyżówki odnośnie nazw produktów spożywczych, zupełnie jak w podstawówce,poziom podstawowy, a miał być zaawansowany,nie wspominając już, co działo się w pokojach ; krzyki,piski,narkotyki,alkohol,papierosy z wychowawcami na balkonie - wszystko legalnie ;)w razie choroby żadnej pomocy,mimo tego, że pielęgniarka znajduje się również cały czas w ośrodku,ciągle jest śpiąca i narzeka, że zabiera się jej czas,nie wspominając już, co by się działo, gdyby ktoś ją obudził w nocy! na drugi dzień żale i pretensje,w dodatku wszystkich wysyła do psychiatry,niezależnie od tego czy kogoś boli brzuch,czy ktoś się poparzył na słońcu...praktycznie cały czas mieliśmy czas wolny i nie było co robić...przestrzegam,nie polecam,lepiej te pieniądze wpłacajcie do innych biur!

| Skomentuj opinię


ciedana
zwiedzający - 1 punktów

920 osoby z 1607 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2010-07-24 12:47:37
zalety: brak
wady: mnóstwo
opinia: Odkrywamy Turcję
Wyjazd na wczasy z Almaturem pozwolił odkryć nie tylko Turcję, ale również nieuczciwość biura podróży.
1. Nikt nie poinformował nas, że wczasy są połączonym wyjazdem z grupą młodzieżową. Różnice w traktowaniu obu grup są bardzo istotne: lepsze warunki hotelowe dla młodzieży – cicha okolica lepszy standard hotelu, dowożono ich na zwiedzanie w Didim polskim autokarem( za który płaciliśmy tak samo), nasza część musiała płacić za podróż miejscowymi busami i jeździć w 30 osób w 16 osobowym busie, w drodze powrotnej młodzież dostała suchy prowiant na drogę, my płaciliśmy za wszystko sami. Ważne w tym wszystkim jest to, że owa młodzież była pełnoletnia, nie dzieci, które wymagają specjalnego traktowania.
2. Zakwaterowanie – pierwszy nocleg i pierwsze rozczarowanie – płaciłam za pokój trzyosobowy, mieszkałam w pokoju dwuosobowym z dostawką( co jak powszechnie wiadomo jest dużo tańsze!!), kolejne noclegi w Didim – hotel trzygwiazdkowy, ale na warunkach tureckich, o czym biuro nie raczyło poinformować, w naszych warunkach odpowiada standardowi 1-2 gwiazdek, tu również pokój trzyosobowy był tej samej wielkości co 2 osobowy tyle że dostawiono w nim trzecie łóżko – ciasno, hotel po remoncie nieposprzątany – balkony zakurzone, na szybach resztki farby, przy otwieraniu drzwi tynk się sypie na głowę. Miałam szczęście bo mój pokój był sprzątany codziennie, ale niektórzy musieli robić awanturę żeby po 3 dniach wyrzucono im śmieci, umyto łazienkę. Trzy dni walczono o ciepłą wodę w pokoju. Telewizory nie działają, lodówki nadają się tylko do trzymania butelek z wodą – brud. Zakaz wnoszenia jakiegokolwiek jedzenia lub picia do pokoju – hotel oferował tyko piwo i wodę lub coca- colę, o kupnie czegokolwiek do jedzenia nie ma mowy. Wymienione ręczniki były podarte, koloru szarego( kiedyś pewnie były białe). Reszta hoteli ( Pamukkale i Istambuł) odpowiadały standardom podanym przez biuro.
3. Wyżywienie – śniadania co dzień te same, choć spory wybór( jajka, biały ser, pomidory, dżemy), natomiast obiadokolacje to było przeżycie uwłaczające godności człowieka. Trzeba było przyjść na 20, żeby zjeść normalnie, kolejka po obiad ok. 30 osobowa, kucharz wydziela łyżkę ryżu, makaronu, lub ziemniaków do tego wybiera kawałek mięsa wielkości połowy pudełka od zapałek, albo 1 dramstyk, na szczęście dość duży wybór sałatek(ok. 4-6 rodzajów), ale o 20, o 21 zostawały smętne resztki wszystkiego.
4. Zwiedzanie – Troja to samotne chodzenie po ruinach, bez przewodnika, co wymaga znajomości języka angielskiego – żeby przeczytać napisy na tablicach informacyjnych, Pergamon – zwiedziliśmy Asklepion, oddalony o kilka kilometrów Akropol mogliśmy obejrzeć przez lornetkę, tutaj również skazani byliśmy na samotne zwiedzanie bez przewodnika – zakup własnego przewodnika w księgarni w Polsce jest więc nieodzowny, jeśli chcemy mieć jakieś pojęcie o zwiedzanych zabytkach. Podobna sytuacja w Milecie – czas wolny na zwiedzanie, znów bez przewodnika. Największy szwindel to wycieczki fakultatywne – wszystkie o 10 euro droższe od podanych przez biuro cen( w naszym wypadku – trzyosobowej rodziny to wydatek o 30 euro więcej na jedną wycieczkę!). Nasza interwencja u rezydentki nic nie dała, chcesz zwiedzić płać, mają Cię w głębokim poważaniu. Odnośnie rezydentki – twierdziła, że utożsamia się z biurem i to była prawda – przyszła 1 dnia w Didim, po wysłuchaniu naszych skarg i żądań wyszła i zobaczyliśmy ją dopiero ostatniego dnia, gdy przemknęła korytarzem rzucając „ do widzenia” – potraktowała nas tak samo jak jej pracodawca – Almatur! Biedny pilot, którym była młoda dziewczyna, musiała jakoś poradzić sobie z narastającym zdenerwowaniem grupy( życzymy jej, aby znalazła sobie lepszego pracodawcę).
5. Na koniec luksusowy autokar – owszem Neoplan, ale klimatyzacja działała po 30 minutach jazdy, gdy wszyscy spływali potem. Może to wina kierowców, na wycieczce w Grecji( nie z Almaturem oczywiście!), zawsze wchodziliśmy do chłodnego autobusu, jakoś się dało. Miejsca dość ciasno ułożone, co przy 30 godzinnej podróży bardzo dawało się we znaki. Na tak długie trasy koniecznością jest wysyłanie rzeczywiście luksusowych autokarów – np. solarisów, dzięki czemu podróż jest bardziej komfortowa. Czasy gdy barek i WC są szczytem luksusu dawno minęły i nie każdy autobus w nie zaopatrzony jest luksusowym!! Kierowca śpi na przednim siedzeniu – to na długich trasach nie gwarantuje bezpieczeństwa pasażerów, na pewno właściwie nie odpocznie.
6. Moja przygoda z Almaturem była pierwsza i na pewno ostatnia – zamierzam też o tym przestrzec jak najwięcej osób. Jest sporo biur podroży i należy eliminować te nieuczciwe lub wymusić poprawę oferowanych usług. Od kilku lat korzystam z wycieczek zorganizowanych nastawionych na zwiedzanie, dotychczas ze wszystkich wczasów wracałam zadowolona. Mam więc możliwość porównania i stanowczo odradzam oferty Amaturu!!

| Skomentuj opinię (3)


3093 osoby z 5394 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2010-07-22 11:52:53
zalety: brak
wady: mnóstwo
opinia: Mój 11-letni syn pojechał na obóz Mania Strzelania do Jury Krakowsko-Częstochowskiej (VII 2010). Już po drugim dniu zadzwonił z płaczem aby go zabrać (zaznaczam, że od 5 lat jeździ co roku sam na obozy karate, gdzie panuje rygor i dyscyplina).
1. Kierownik obozu okłamał mnie informując, że nie ma w grupie osób powyżej 14 roku życia (biuro Almatur potwierdziło, że były). Osoby te graly nie "fair" z młodszymi, co było ignorowane przez kadrę(Paint Ball). Zdarzył się przypadek strzelanie przez 16-latka do dzieci (10-11 latki) z 4 metrów, co jest zakazane i niebezpieczne (nie było interwecji kadry)
2. Dzieci były karane podwójnie za wykroczenia (1 przewinienie = sprątanie obozu przed południem + zakaz kąpieli po południu przy 40 stopniowych upałach). Kary były również za złe maskowanie i za nierówne robienie pompek - wyglądało to jak obóz karny, a nie jak wspaniała przygoda.
3. Przy zajęciach grupowych starsi i kadra dominowałi zajęcia, co powodowało ostrą grę i odsuwanie na bok młodszych. W efekcie eleiminowało to ich z zabawy (piłka nożna)
4. Dzieci bały się, aby kierownik nie wiedział, że skarżą się na niego i organizację, bo mogą mieć przez to kłopoty.
Generalnie, dopiero moje 3 interwencje (2 x do kierownika i raz do biura Almaturu) spowodowały lekką poprawę sytuacji.
Nie piszę czy warto jechac, czy nie. Decyzję zostawiam Państwu. Zaznaczam, że powyższą opinię usłyszałem również u dwuch innych rodziców.
Pozdrawiam,

Jacek Pawlak

| Skomentuj opinię (3)


frezetjka, legnica
zwiedzający - 1 punktów

3247 osoby z 5696 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2010-07-18 14:36:48
zalety: punktualnosc
kontakt


wady: Brak
opinia: moj syn wrocil z koloni oragnizatorem byl Almatur jestesmy bardzo zadowoleni super wszystko zorganizowane,wszystko na czas ,super kontakt i wszelkie informacje na bierzaco ,super upominki dla dzieci w formie koszulek portfeli czapeczek! Polecam naprawde wszystkim!

| Skomentuj opinię (1)WojagerAlex
zwiedzający - 3 punktów

3241 osoby z 5682 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2010-04-27 20:38:38
zalety: dobra, solidna organizacja; przesympatyczni kierowcy; przewodnicy równie świetni;
wady: autokary powinny mieć toalety dostępne pasażerom...
opinia: Byłam na wielu wycieczkach z tym biurem podrózy i nigdy się nie zawiodłam. Wyjazdy, autokary, hotele, organizacja bardzo mi odpowiadały. Polecam.

| Skomentuj opinię


3091 osoby z 5381 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2010-03-15 16:21:13
zalety: brak
wady: beznadziejne biuro
opinia: Byłam raz na objazdówce z Almaturem i nigdy więcej,okropne hotele i głodowe porcje jedzenia.Dopłaciłam do obiadokolacji i potem tego żałowałam,bo odchodziłam od stołu głodna i wiem że nie tylko ja.W jednym z hoteli w moim pokoju były jakieś drzwi za którymi ktoś mieszkał,ale nie były zamknięte na klucz,poinformowałam o tym pilotkę ale wogóle się tym nie przejęła.Nie poleca naprawdę tego biura

| Skomentuj opinię (5)


kkkkkkjj
zwiedzający - 1 punktów

925 osoby z 1617 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2010-02-16 16:33:04
zalety: ośrodek położony nad samym morzem
wady: zła organizacja czasu (a właściwie jej brak!),
takie samo jedzenie w ośrodku podawane przez kilka dni, wycieczki obozowe odbywaly sie na nasze prosby (grupa nie byla zainteresowana, mimo, iz wiadomo bylo, kazdy chyba przeczytal program obozu?), znikome ilości zajęć fitness za które dopłacałam..
opinia: obóz źle zorganizowany.
- wycieczki wyblagane (wyjazd do trojmiasta polegal na przejadzce autokarem oraz wolnym czasie w gdyni i gdansku),
- mialo byc 3 h fitnessu dziennie (ok. 30 h w ciagu wyjazdu). Ile bylo? Ok. 6 h, rowniez na prosbe osob z mojego pokoju...
- jedzenia nie dalo sie przelknac (bylo podawane na zasadzie: nie zjedliscie na sniadanie, to zjecie na kolacje!)
- podczas deszczu przeciekaly okna, a woda kapala z sufitu

| Skomentuj opinię