Biuro podróży Almatur - Opinie Klientów i Oceny

Ocena użytkowników 2.97 / 5.00
55% opiniujących poleca Almatur
Opinie klientów biura podróży Almatur. Jeśli chcesz dodać własny komentarz i ocenić biuro turystyczne Almatur zaloguj się i wystaw opinię.

Opinie użytkowników o Almatur

Domcia4256
zwiedzający - 3 punktów

228 osoby z 332 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2016-04-20 13:34:23
zalety: Świetna kadra
Świetne miejsce
Cudowni ludzie
Idealnie zorganizowany czas
Najlepszy obóz po słońcem!
wady: Długa podróż, ale to w tym biurze normalne + zdecydowanie za krótkie wakacje :)
opinia: Obóz w Janowie Lubelskim był moim drugim obozem z biurem Almatur. O pierwszym napisałam już opinię na bozo, teraz chciałabym się wypowiedzieć na temat tego drugiego.
Zacznę może od tego, że był to obóz w Janowie Lubelskim o tematyce sportowej. Wszystkie zajęcia jakie były w planie zostały zorganizowane z nadwyżką na prośbę uczestników! Działało to na zasadzie: Proszę pana możemy pograć w siate? Bierzcie piłkę i grajcie, jesteście na wakacjach róbta co chceta!
Ośrodek Almatur w Janowie to najlepsze miejsce na ziemi, idealne do spędzania wakacji dla młodzieży. Świetny ośrodek wczasowy, czyste domki w lesie wśród drzew na łonie przyrody, niedaleko do zalewu z czystą wodą i dużą piaszczystą plażą.
Dodatkowo sama atmosfera tamtejszego obozu nieporównywalna do żadnego innego. Duża grupa młodzieży (ponad 100 osób) o różnych zainteresowaniach zgromadzona w jednym miejscu pod okiem najlepszej na ziemi kadry- to przepis na nową rodzinę jaką zyskałam po obozie. Nie było miejsca na nudę, płacz czy zgrzytanie zębami. Z tego co wybadałam to kadra niezmienna w tym miejscu od jakiegoś czasu. Najlepszy na ziemi opiekun Pan Władek (ok.60 letni mężczyzna) który potrafił złapać kontakt z każdym uczestnikiem i motywował do wszystkiego. Obóz w Janowie polecam każdemu, kto chce zyskać nowych znajomych, przeżyć najlepsze 11 dni w roku i mieć wspomnienia na całe życie. Przygotujcie jednak chusteczki, bo na koniec nie będziecie mogli opanować łez na myśl, że obóz tak szybko się skończył. Podsumowując: nie wiem czy to przez to cudowne miejsce, wspaniałych ludzi, którzy akurat mi się trafili czy po prostu cały Almatur taki jest, ale ten obóz należał do najlepszych dni mojego życia.
Obiecaliśmy sobie z naszą ekipką jaka się zawiązała podczas pobytu, że widzimy się za rok choćby nie wiem co.
Z moich doświadczeń mogę zdecydowanie polecić biuro!

| Skomentuj opinię


206 osoby z 288 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2016-05-09 14:24:21
zalety: grecja objazdowa 2016-piekne widoki,miejsca,wspomnienia zostana na dlugo.dobra pilotka,rewelacyjne przewodniczki po atenach i na meteorach
wady: dluga trasa do pokonania ,jedzie sie dwa dni,po drodze nocleg-przynajmniej sie odpooczelo troche,bardzo niemili kierowcy,miało sie wrazenie,ze laske robia ze z nami jada,nieuprzejmi,nie podjezdzali pod hotele,slowem zenada, mruki.Humor poprawil im sie okolo 4 dnia wycieczki i nastaapila metamorfoza,ale niesmak pozostal.dlugie trasy do pokonania.
opinia: w sumie wycieczka pokazala te miejsca ktoere byly w katalogu,rewelacja.Minus -dlugie trasy do pokonania i niemili kierowcy.szkoda bylo pani ani-pilotki ,bo chwilami mialo si ewrazenie ze ona nie ma nic do gadania,tylko kierowcy.ale co zobaczylam to pozostanie na dlugo w mej pamieci i to najwazniejsze

| Skomentuj opinię


175 osoby z 226 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2016-06-13 13:13:28
zalety: dobry program
sporo zajęć
fachowe porady
wady: za krótkie wakacje
opinia: Świetny obóz siatkarski w Kortowie. W tym roku jadę tam po raz kolejny. Tym razem zorganizowany będzie z AZS Olsztyn. Już nie mogę się doczekać. Zawsze z Almaturem dobrze się bawiłem.

| Skomentuj opinię


216 osoby z 308 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2016-06-28 12:53:22
zalety: były
wady: komuna
opinia: brak reakcji na uwagi dot.pobytu dziecka na koloniach,wręcz przypomniały mi się panie z urzędu za czasów komuny.brak realizacji programu.dzieciaki się wynudziły za wszystkie czasy.co z tego że ośrodek jest piękny skoro kadra nie potrafi zapewnić dzieciom odpowiednich zajęć i wypoczynku.kierowniczka obozu wredna i opryskliwa.ŻENADA

| Skomentuj opinię


labor1
zwiedzający - 1 punktów

213 osoby z 302 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2016-07-01 12:13:22
zalety: Brak
wady: Najtańsi przewoźnicy nie najlepsze autokary
opinia: Koniecznie sprawdzajcie autokary którymi podróżują wasze dzieci , okazuje sie ze nie zawsze jest ok, tak sie dział przy pierwszym wyjeżdzie do Bułgarii 30.06.2016 autokar miał nie sprawne hamulce dzieci czekały 5 godz. na kolejny

| Skomentuj opinię


261 osoby z 398 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2016-07-05 12:42:01
zalety: dużo zajęć
fajni wychowawcy
cekawie spędzony czas
wady: nie ma
opinia: Wakacje z Almaturem zawsze są fajne. Jeżdżę z nimi na obozy od 3 lat i w tym roku też jadę. Zawsze wracam zadowolona. Jest sporo zajęć tematycznych, ale też takich ogólnych jak: wspólne gry, dyskoteki itp. Polecam.

| Skomentuj opinię


Aloes1
zwiedzający - 1 punktów

135 osoby z 146 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2016-07-18 11:12:38
zalety: ciekawy program, dobrze przygotowani i mili opiekunowie
wady: niedosolone ziemniaki na obiad, poza tym brak wad
opinia: Moje córki (16 i 13 lat) były na koloniach w Pokrzywnej tj. świat adrenaliny i świat żywiołów. Obie były zachwycone, poznały nowych ludzi i świetnie się bawiły przy napiętym programie zajęć. Pod koniec obozu pogoda nieco się zepsuła, lecz nie był to wielki problem, gdyż kadra miała do zaoferowania program również na taką okoliczność. Dzieci dopilnowane i zadowolone, więc chyba o to chodzi.

| Skomentuj opinię


Mortadela69
zwiedzający - 1 punktów

132 osoby z 140 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2016-07-19 23:14:51
zalety: Pan Rafał kckc, basen, brudny, ale basen no i bilard (obsługa na początku uznała, że bilard nie jest dla dzieci [17 lat], korty
wady: Ogólnie to dostałam ku***cy. Już wyjaśniam. Obóz Zelazna Ruda niby wszytsko fajnie, ale przyjezdzam do hotelu, okazuje się, że mój pokój to dawna łazienka dla niepełnosprawnych. Naprawdę. Jedzenie przetworzone. Nawet pizza do d**y. W wystawionych filizankach nie miesci sie kawa z ekspressu (po prostu się przelewa). Obsługa pilnie strzeże większych kubkow i nie pozwala ich wziąść. Wycieczki źle zaplanowane, zwiedzanie jest zrobione w szybkim tempie, zbyt intensywne, w biegu. Na problemy zdrowotne wychowawczyni odpowiada "marudzisz". Prawdopodobnie, że pokój był kiedyś łazienką, sprzątaczka ie przychodziła przez kilka dni.
opinia: Problemem są także wycieczki fakultatywne. Podczas mojego turnusu żadna nie została zrealizowana mimo chęc i 13 osób. Był to najgorszy obóz w moim życiu. Wcześniej byłam z Almaturem we Włoszech 2 razy i to były z kolei najlepsze obozy na jakich byłam. Nie polecam akurat tego ozobozu. Włochy jak najbardziej.

| Skomentuj opinię


124 osoby z 124 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2016-07-25 21:58:18
zalety: nowy osrodek
wady: Kolonie z tym biurem podróży dla dzieci są zagrożeniem dla ich zdrowia i życia!!!!
opinia: Oferta jest wielkim oszustwem!!!! Kupiłam kolonie dla dzieci 7-10 okazało się, że to są kolonie 8-16 i dzieci 7 letnie muszą się 'bawić' z nastolatkami do godz. 22. Ośrodek z basenem- odwiedziny na basenie 1 raz. Podróż 1 stronę 5 godzin zamiast 2 bo... w Krakowie się zgubiło dziecko i organizator nie zauważył tego faktu po czym autokar się wracał w korkach... Bo był tour de Pologne... Dzieci siedzą w pokojach i oglądają tv??? Żaden problem wychowawca zabierze pilota bo nie widzi problemu w tym, że dzieci SIEDZĄ W POKOJACH! Różne grupy mają zajęcia w różnych godzinach i Twoje dziecko czeka pod drzwiami bo nie ma klucza (akurat ma dziecko z innych zajęć) nie problem! Klucza nie ma bo dzieci gubią! Wycieczka na lysa polane w burze???? Nieee, żaden problem pani organizator odpowiada: nie będę z panią dyskutować na temat pogody GENERALNIE MAMY W DUPIE BEZPIECZEŃSTWO DZIECI!!!! Bo przecież pogoda jest nieprzewidywalna i takie ogólnodostępne media, które informowały o burzy mogą się mylić!!! Z całej mocy odradzam, te kolonie są niebezpieczne dla dzieci a pani organizator z Białegostoku jest niewyobrażalnie bezczelna i pewna siebie! Dzieci siedzą w pokoju i grają na komórce? Nie problem, że dzieci nie mają zajęć- problem, że rodzic dał telefon! Nie problem, że dzieci zostały zmuszone do wchodzenia na lysa polane w burze i wróciły mokre i zziebniete- NA SZCZĘŚCIE NIE POŁAMANE!!! Nie wspomnę o takich sprawach jak toaleta w autokarze, której nie było, niezgodność cen ze stron internetowych z katalogiem oraz oferty bo 'przecież pani kupiła z katalogu'!!!! otóż nie ale ze strony a na stronie są TYLKO KŁAMSTWA co do oferty.

| Skomentuj opinię (1)


Filipika
zwiedzający - 2 punktów

124 osoby z 124 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2016-08-01 10:45:20
zalety: Niektóre przedsięwzięcia i kierunki wypraw wakacyjnych organizowanych przez Almatur.
wady: Słaby kontakt z biurem, niesłowność obsługi oraz poniżej przedstawione...
opinia: Dwa lata temu mój syn brał udział w obozie Fabryka Adrenaliny, zorganizowanym przez Almatur w Muszynie, skąd wrócił zadowolony, pełen pozytywnych wrażeń i ciekawych doświadczeń. W tym roku, kierowany dobrymi wspomnieniami, zdecydował się, by spędzić część wakacji na obozie w Poniku, zatytułowanym "Mania Poznawania". Niestety tym razem nie było już tak ciekawie, wrócił stamtąd rozczarowany i zatroskany, że wydaliśmy zbyt wiele, bo całe to przedsięwzięcie nie było warte więcej niż połowę ceny: Obóz był zorganizowany na terenie ośrodka wynajmowanego przez Almatur od nieuczciwej, co wiadomo nie od dziś, organizacji kościelnej, jaką jest Caritas, gdzie liche i zaniedbane, często bez łazienek, domki, nie spełniały warunków higienicznych czy sanitarnych, zarządca ośrodka na wiele sposobów usiłował zastraszać i wyłudzać od młodych ludzi pieniądze, oskarżając o niedokonane zniszczenia, sprzedając im też przekąski i napoje po horrendalnie wygórowanych cenach, nie posiadając kasy fiskalnej ni zezwolenia na działalność handlową w zakresie artykułów spożywczych, posiłki były zbyt skromne i mało urozmaicone, dlatego dzieci zmuszone były do zaopatrywania się w dodatkowy prowiant i napoje na własną rękę, a z zapowiadanych w ofercie atrakcji wiele nie zostało spełnionych, tudzież były sprowadzone do absolutnego minimum. Na krytykę zasługuje również transport, za który, w jedną stronę (odległość około 80 km.), autokarem niespełniającym norm bezpieczeństwa - między innymi niedomykające się drzwi - zażądano dodatkowej opłaty w wysokości 40 zł. ...

| Skomentuj opinię


124 osoby z 124 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2016-08-06 12:30:57
zalety: wszystko dograne, super poziom
wady: brak
opinia: Włochy Lido Varca d"Oro, 27.07 - 5.08. 2016 wspaniała wycieczka, bogaty program zwiedzania najpiękniejszych miast Wenecja, Rzym, Neapol, Pompeje, San Marino, Watykan i Mirabilandia, wspaniali opiekunowie i kierowcy, dziękujemy!!!

| Skomentuj opinię


Gosia123
zwiedzający - 2 punktów

124 osoby z 124 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2016-09-28 13:47:05
zalety: Jedynie niska cena , ale biorąc pod uwagę całość to za niską cenę jeszcze niższa jakość.
wady: Opisuję poniżej całą sytuację
opinia: Moja córka ( lat 9) w tym roku była na koloniach w Bocheńcu organizowanych przez biuro podróży Almatur. Jedna wielka porażka. Kupując kolonie miły Pan udzielił mi lakonicznych informacji zapewniając iz wszystkie potrzebne informacje otrzymam przed wyjazdem córki. Nikt nie raczył mnie o niczym poinformować, wykonałam mnóstwo telefonów - rzadko ktoś odbiera więc pisałam e-maile. W dniu wyjazdu lataliśmy od autokaru do autokaru bo nikt nie wiedział którym autokarem córka pojedzie- trzeba było dzwonić do biuro by uzyskać te informacje. Ciekawe jest to iż dzieci najpierw jadą ponad 150 km dalej od miejsca docelowego aby przesiąść się w autokar który dowiezie ich do celu, na miejscu, na walizkach w słońcu oczekują ok 3 godzin. Dojazd z Warszawy do Bocheńca to około 3 godzin jazdy a dzieci jechały blisko 8 godzin.
W spisie były wykazane wycieczki fakultatywne, przekazałam pieniądze. Po powrocie od córki dowiedziałam się iż większość wycieczek się nie odbyła a zwrotu pieniędzy nie otrzymałam. Kontaktu żadnego, podczas przesiadki w jednym z autokarów córka zgubiła swoje rzeczy, zgłosiłam to do Biura, obiecali się zająć tą sprawą, mija drugi miesiąc a biuro w Łodzi nie odpowiada jak i nie odbiera telefonów. Na miejscu brak jakiejkolwiek organizacji, dzieci pozostawione w pokojach przez większą część dnia. Nie ma kontaktu z organizatorami, opiekunami, nic nie można się dowiedzieć. Córka wróciła umęczona i niezadowolona, nie polecam nikomu.

| Skomentuj opinię


124 osoby z 124 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2017-01-24 01:23:08
zalety: Na razie nie zauważyłem.
wady: Zmiany oferty na kilka, kilkanaście dni przed pobytem, albo weźmiesz co dają z łaski, albo spadaj pętaku, odwoływanie ofert na kilkanaście dni przed, chamska obsługa, po co przyszedłem do nich. Brak rekompensat, wielka łaska.
opinia: Nie wiem jak inni, ale ja zostałem w zasadzie 2 razy oszukany przez Almatur. Za pierwszym razem program i pobyt został zmieniony na kilka dni przed wyjazdem. Dobrze, musiałem to zaakceptować. Nikt z biura nie zadzwonił, nie zapytał tylko spychologia mailowa. Dobra, nie miałem czasu olałem temat. Następnie dzieci miały mieszkać, zgodnie z ofertą i umową w pokojach dwuosobowych z łazienkami, moje mieszkały w 5-cio osobowych. Autokar z powrotem spóźnił się prawie 2 godziny, nikt nie ruszył tyłka, nie poinformował, trzeba było czekać na obskurnym dworcu wśród pijanych Ruskich i Ukraińców trzymając się za kieszenie. W autokarze nie działał kibel i dziecko najzwyczajniej nie wytrzymało a pani opiekunka miała w tyłku co dzieje. Olałem temat, nikt nie zadzwonił, nie zapytał. Oczywiście kasę wzięli. Miarka przebrała się wczoraj. Na 3 tygodnie przed odwołali pobyt, proponując jakieś gówna w zamian, oczywiście nikt nie miał czasu żeby zadzwonić, tylko mailospychologia. Bierz śmieciu co dajemy albo wont stąd! Zadzwoniłem do Pani Ciszewskiej, z biura w Łodzi, która była uprzejma podpisać się, wielką łaskę mi zrobiła, że w ogóle rozmawiała, otrzymała delikatny opier papier, to rzuciła słuchawką komentując, że to nie jej wina, że nie sprzedała pobytów i nie będę wysyłać wychowawcy z moimi dziećmi, bo ja tego sobie życzę. Oczywiście w mailach używają słów "witam" jakby to był portal randkowy, albo sexstrona. Do cholery w końcu ja tu jestem klientem i zostałem oszukany, jak tak można?! Odradzam wszystkim, bo to partyzantka za duże pieniądze, do tego kpina z klientów.

| Skomentuj opinię


Renata61, Wrocław
zwiedzający - 2 punktów

120 osoby z 120 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2018-02-25 02:33:36
zalety: adekwatne ceny, dbanie o stałych klientów, ciekawe programy wycieczek, profesjonalni piloci.
wady: brak
opinia: Wczoraj wykupiłam wycieczkę "Szwajcarskie specjały "
w term: od 11.08 - 19.08.2018, będzie to nasz 5 wyjazd z tym biurem, z dotychczasowych wyjazdów - Włochy, Turcja, Anglia ze Szkocją i Hiszpania z Portugalią, byliśmy bardzo zadowoleni. Piloci z olbrzymia wiedza i kulturą osobistą, program zrealizowany w 100% a nawet więcej, uczciwie polecam to biuro

| Skomentuj opinię


115 osoby z 115 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2018-03-02 20:02:13
zalety: Bardzo miła i rzeczowa obsługa w biurze Almaturu, przed wyjazdem do Pragi.Przyzwoity hotel, wspaniały przewodnik, posiadał dużą wiedzę na temat odwiedzanych miejsc {p. Józef}.Sympatyczny, potrafił zainteresować i zabawić.
wady: Wady jeśli były to mało istotne. Ja nie odczułem żadnych.
opinia: Na pewno będę korzystał częściej z usług biura Almatur. Już wykupiłem następną imprezę[promocyjną] i dodatkowo otrzymałem zniżkę dla stałego klienta.Namawiam znajomych na wspólny wypad, ale zobaczymy jak to będzie.

| Skomentuj opinię


SYCYLIANA
zwiedzający - 2 punktów

111 osoby z 111 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2018-03-04 13:28:33
zalety: Sprawna obsługa biura w SOSNOWCU.Bardzo miłe i szybko załatwiające wyjazd Panie z obsługi biura.

wady: Jesli nawet były to nie z winy ALMATURA.
opinia: Jestem klientką tego biura od 2004 r. Byłam z ALMATUREM w Czechach, CHORWACJI, GRECJI i WŁOCHY.
W tym roku wykupiłam wycieczkę BIAŁORUSKI REKONESANSw okresie 22-07-29-07-2018 r.
W przyszłym roku tez wybieram się z tym biurem. Stosunkowo dobra cena w relacji do iinych biur.

Pozdrawiam.

| Skomentuj opinię


74 osoby z 74 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2018-04-02 20:45:35
zalety: Nie ma zalet
wady: Bardzo dużo... Niżej opiszę jak minęła podróż z tym biurem.
opinia: ,Bezpieczne Wakacje" haha bardzo śmieszne- już tłumaczę. Pojechałam w ostatnie wakacje z owym biurem do Grecji, było nudno i słabo, ale to co przeżyłam pod koniec wycieczki to naprawdę szok dla 13-letniej dziewczyny i nie tylko. Gdy tylko mieliśmy wyjeżdżać okazało się, że kierowcy byli pijani. Pojechaliśmyby z nimi, gdyby kierownik nie rozpoznał stanu po zażyciu alkoholu, uwaga, uwaga po sposobie chodzenia. Po tej sytuacji plan był taki, że bierzemy najpotrzebniejsze rzeczy z autokaru i wychodzimy, a rano, gdy owi kierowcy wytrzeźwieją wracamy autokarem do Polski. Nie wzięłam telefonu, gdyż zapomniałam. Za obudową miałam 50 zł. Gdy w końcu byłam w domu mama zadzwoniła do biura w sprawie telefonu (z powodu licznych protestów wróciliśmy jednak z greckimi kierowcami, którzy ma marginesie nie znali polskiego. Powiedzieli tylko ,,Katowice stop" resztę trasy przejechałam taksówką) , a wracając do tego telefonu, powiedzieli mojej mamie, iż go nie znaleźli. Dopiero gdy mój tata ponownie do nich zadzwonił i nakrzyczał- dopiero wtedy telefon się magicznie odnalazł, lecz to nie koniec historii gdy w końcu miałam moją własność okazało się, że obudowa (za którą miałam 50 zł) się zgubiła.

Podsumowując:
* Opiekuni to studenci, którzy chcą pojechać na wakacje za darmo- tak jak powiedział użytkownik Thief Eryk ,,WYCHOWAWCY MIELI NAS W DUPIE" (przepraszam za nieodpowiednie słownictwo, ale nie mogłam się powstrzymać)
* Chociaż o tym nie wspomniałam to warto dodać, w obie strony było kilku godzinne opóźnienie np.: Gdy jechałam z Polski do Grecji podróż miała trwać 36 godzin a trwała 49
* Straciłam 10 dni życia, a moi rodzice dużo pieniędzy

Nikomu tego nie życzę i nie polecam
Pozdrawiam
Martyna

| Skomentuj opinię


10 osoby z 10 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2018-06-12 09:38:06
zalety: Brak
wady: Jedna wielka porażka
opinia: Zdecydowanie nie polecam - zorganizowana wycieczka przez to biuro z jasno wyznaczonym celem tzn zwiedzanie ośrodka naukowego CERN skończyła się podjechaniem pod budynek i popatrzeniem jak wygląda. Nadmienię jeszcze że przewodnik myślał że jest to galeria sztuki współczesnej.
Proszę sobie wyobrazić zawód jaki Ci młodzi miłośnicy nauki przeżyli jechali zobaczyć "Akcelerator cząstek" a zobaczyli prezentację, którą można zobaczyć w internecie, przy czym biuro uważa że wszystko odbyło się zgodnie z planem i nie widzą powodów do reklamacji. Zdecydowanie odradzam

| Skomentuj opinię