Czajka Travel Krakow - Biura podróży

Ocena użytkowników 4.33 / 5.00
83% opiniujących poleca Czajka Travel Krakow
Czajka Travel Krakow

Opinie użytkowników o Czajka Travel Krakow

kubkapi
zwiedzający - 2 punktów

476 osoby z 476 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2017-10-09 19:24:13
zalety: ciekawy program
świetna pilotka
pyszne jedzenie
wady: słabe nagłośnienie w busie na tylnych miejscach
opinia: Gruzja lipiec 2017
Wyjazd był organizowany na zlecenie naszej kameralnej grupy. Bardzo dobra współpraca pilotki z kierowcą. Doskonały kierowca Gudża. W planie wycieczki znalazły się bardzo ciekawe miejsca. Dobra proporcja miejsc (morze, góry, wioski, restauracje). Doskonała opieka pilotki (zaangażowana, organizowała sprawnie dodatkowe atrakcje typu lokalne zakupy dbając o cenę i jakość) przekazała wiele informacji o Gruzji. Wszystkie restauracje wybrane przez pilotkę lub kierowcę oferowały bardzo dobre jedzenie i obsługę. Mieliśmy wpływ na program wyjazdu - każdego dnia mogliśmy decydować co chcemy zobaczyć, gdzie pojechać.

| Skomentuj opinię


575 osoby z 575 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2017-08-30 18:10:27
zalety: Bardzo dobry pilot pani Ania
wady: Połączenie kilku wycieczek w jedną.
Bardzo długie przejazdy, do 12 godzin.
Dziwne praktyki w opłatach za wycieczkę.
opinia: Byłam z tym biurem na wycieczce Gruzja-Armenia, niestety widziałam te kraje w wiekszości z okien busa. Wiedziałam,że jest to objazdówka, ale nie spodziewałąm się,że 200km mozna jechać 10 godzin. Trasa była tak zaplanowana,że krązyło się w kółko np.mając nocleg w Kutaisi przejeżdzalismy w ciagu dnia przez to miasto 2 razy, abydojechac tam tylko na nocleg, bez mozliwości zwiedzenia. Takich momentów było wiele, do tego nalezy dodać wypełniony do ostatniego miejsca busik z miejscami dla osób raczej mikrej postury. Małe pojedyńcze miejsca moze są wygodne na godzinę, dwie, ale nie na 10-12 godzin jazdy. Czajkę travel polecam osobom, które chcą spedzić swój urlop w ciasnym busie ze słabą klimatyzacją i ogladać przepiekne krajobrazy z okien owego busa.

| Skomentuj opinięwieczorkowski1978
zwiedzający - 1 punktów

798 osoby z 916 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2017-03-19 17:27:46
zalety: - trudności z wymianą waluty, bardzo mało miejsc, gdzie można ją wymienić
- ubogo zaopatrzone sklepy
wady: - czyste noclegi w casa particulares,
- pyszne jedzenie
- niesamowite słońce, plaże, rum
opinia: Wycieczka na Kubę
O Kubie marzyłem od wielu lat. w końcu udało mi się uzbierać fundusze i spełnić moje marzenie.
Biuro czajkatravel.pl dobrze się sprawdziło w Gruzji, wiec postanowiłem zaryzykować i ponownie dać im szanse na zadowolenie mnie.

Na Kubie zaskoczyło mnie pyszne i bardzo dobrze podane jedzenie jakie przygotowywali nam gospodarze. Pokoje były w zaskakująco dobrym standardzie. Czyste, schludne, z łazienkami, niektóre fajnie wyposażone. Raz tylko się zdarzyło, że łazienka była na 2 pokoje, ale nie była to wina biura. I oczywiście słońce, piękne plaże, tani rum, stare amerykańskie auta….czego chcieć więcej...

| Skomentuj opinię


Kabram
zwiedzający - 1 punktów

882 osoby z 1085 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2017-02-01 20:07:25
zalety: - elastyczny plan wycieczki bez napiętego grafika z odpowiednią ilościa czasu wolnego na szwędanie
- świetna opieka pilotek
- poznanie gruzińskiego kolorytu
wady: - miałem nadzieję na większy wysiłek fizyczny w górach
opinia: Wycieczka do Gruzji.
Jako zadowolony klient z wyjazdu z czajkatravel.pl do Azji Centralnej (Kazachstan+Kirgistan) postanowiłem wybrać się z tym biurem do Gruzji. Co prawda ekipa nie była aż tak zgrana jak na poprzednim wyjeździe, ale i tak było ok. Nasze przewodniczki Ania i Lali starały się maksymalnie umilić nam pobyt, pokazać jak najwięcej, a jednocześnie dbały o nasz odpoczynek, komfort podróży i dobre obiady :) Organizowały dzień tak, by wypełnić plan wycieczki i spełnić nasze życzenia np dot zakupów. Gruzińskiego kolorytu dodawał nasz kierowca Koba. Ocena końcowa BDB
Najfajniejsze były spotkania z Gruzinami i poznawanie ich zwyczajów. Gruzińska supra to niezapomniana sprawa. Bardzo mi się podobało. Jak dla mnie to przydałoby się więcej czasu wolnego.
Udana impreza, fajne pilotki. Koba - kierowca bardzo dobry czlowiek.  Mile widziana byłaby możliwość opłaty za śniadania przy zakupie wycieczki.

| Skomentuj opinię


libian
zwiedzający - 1 punktów

1102 osoby z 1534 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2016-08-10 22:10:55
zalety: Stosunek ceny do programu ; nieziemskie widoki i krajobrazy ; dobra i przemyślana organizacja wyjazdu
wady: Majowy termin uniemożliwił dojechanie do kilku zaplanowanych miejsc z powodu nieotwartych jeszcze po zimie dróg ; nie zawsze sprzyjające warunki atmosferyczne (silny wiatr)
opinia: Kolejny sezon to kolejna okazja do skorzystania z nowo zaproponowanego ciekawego kierunku www.czajkatravel.pl Tym razem wybór padł na Islandię. Nie ukrywamy, że duży wpływ na podjęcie decyzji miała atrakcyjna cena i bardzo bogaty program. Z racji trampingowego charakteru wyjazdu udało się dojechać do kilku miejsc więcej niż było to pierwotnie planowane. Na Islandii spędziliśmy 8 dni, w ciągu których objechaliśmy dookoła całą wyspę wynajętymi terenówkami. Islandzki standard noclegów jest na wysokim poziomie, więc każdą noc spędzaliśmy w komfortowych warunkach (hostele lub w pełni wyposażone domki). Każdego dnia pokonywaliśmy kilkadziesiąt lub kilkaset kilometrów (ale nie więcej niż 300), po drodze zatrzymując się przy kolejnych atrakcjach turystycznych. Zdecydowanie polecamy odwiedzenie Islandii, gdzie krajobrazy i przyroda zapierają dech w piersiach. Każdy z wielu wodospadów, które obejrzeliśmy był wyjątkowy, krajobrazy powulkaniczne były nieziemskie, a gejzery i lodowce na zawsze pozostaną w naszej pamięci. Super przeżyciem była wycieczka statkiem na Morze Grenlandzkie (okolice Husavik) w poszukiwaniu wielorybów. Szczęśliwie udało nam się trafić na "show" kilku humbaków. Generalnie wyjazd bardzo udany, kraj zdecydowanie wart zwiedzenia, pomimo nie zawsze sprzyjających warunków atmosferycznych, a biuro jak zwykle dało radę :)

| Skomentuj opinię


1215 osoby z 1757 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2016-06-09 16:21:06
zalety: - ciekawy program
- wysoki poziom pilotki Ani zarówno pod względem organizacji turnusu jak i wiedzy historyczno-kulturalnej
- wysoki standard busa
- piękne widokiwady: - plaża w Batumi nieco kamienista

- stanowczo przedłużyłbym okres trwania wycieczki o kilka dni oraz o obszary, w których nie byliśmy
- za mało kosztowania dobrych winopinia: Majówka w Gruzji dostarczyła mi wiele pozytywnych emocji. Osobowość kierowcy Borysa pomagała w odbiorze życzliwości mieszkańców Gruzji. Jestem wdzięczna za to, że mogłam doświadczyć prawdziwej życzliwości osób, które spotykaliśmy na swojej drodze.

ANIA - SUPER!!!. Taki opiekun! Dba o wszystkich i wszystko. Spontaniczna, otwarta w kontakcie, uczynna, życzliwa, wesoła i mogła bym pisać jeszcze długo.

Pracy biura nic nie można zarzucić a program ułożony i dopasowany do możliwości każdego uczestnika.

| Skomentuj opinię


tesenio
zwiedzający - 1 punktów

1436 osoby z 2198 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2015-12-21 13:44:48
zalety: - zwiedzenie niemal całej Kuby w przystępnej cenie i małej grupie
- bardzo dobra organizacja wyjazdu
- noclegi w casa particurales, co umożliwiało poznanie Kubańczykówwady: - spora część wyprawy w trasie, no ale w końcu to normalne jeśli chce się dużo zobaczyć ;)
- krótki dzień, ściemniało się ok 18
opinia: 30 listopada wróciliśmy z kolejnego wyjazdu z www.czajkatravel.pl i kolejny raz z czystym sumieniem możemy polecić to biuro. W duże mierze za sprawą ponownego trafienia na świetnego pilota Przemka :) Spędziliśmy na Kubie 17 dni, przejechaliśmy łącznie ponad 3 tysiące kilometrów od Vinales przez Hawanę, Zatokę Świń, Trynidad po Baracoa i na koniec Varadero. Przez 4 dni powrotnej drogi z Baracoa odpoczywaliśmy na pięknych plażach na północy wyspy. Dużym plusem okazały się noclegi w tzw. casa particurales czyli w pokojach wynajmowanych turystom w prywatnych mieszkaniach. Zdecydowanie lepiej to oddaje klimat wyspy i umożliwia bliższe zetknięcie się Kubańczykami. Warunki są podobne do hotelowych, a frajda nieporównywalnie większa. Pokoje czyste i z łazienką. Gołym okiem widać zmiany na wyspie, więc wydaje się, że to ostatni dzwonek by poczuć prawdziwą Kubę. Kraj robi ogromne wrażenie. Obawialiśmy się, że Kuba może być przereklamowana. Jednakże byliśmy pozytywnie zaskoczeni. Chyba żadne słowa nie dadzą rady przereklamować Kuby

Pozdrawiamy!
Asia i Adam"

| Skomentuj opinię


agnieszka85
zwiedzający - 1 punktów

1494 osoby z 2319 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2015-11-02 23:20:02
zalety: - ogromna pochwała dla pilotki Ani
- Boria fantastyczny kierowca (oboje z pilotem stworzyli fantastyczną, miłą i przyjazną atmosferę)

wady: - przeładowany program zwiedzania w Tbilisi
- więcej czasu w Swaneti i Adżari, trochę mniej monastyrów
opinia: Serdecznie dziękuję za 11 dni spędzonych w Gruzji we wrześniu 2015 razem z biurem Czajka Travel. W szczególności za: profesjonalizm, osobiste zaangażowanie, poczucie humoru, osobisty urok pilotki Ani, który pozwolił przetrwać trudy wędrówki. Mocny punkt programu to Kaukaz, który razem z grupą odkrywaliśmy i zostanie on w pamięci i sercu. Gruzję zabieram w różnych obrazach i urokach przepięknych krajobrazów, cudów natury i smutnego obrazu obrazu starych ludzi. Dziękuję Ani za wszystkie dni trudu pilota, kierowcy Borysowi za wytrwałość i cierpliwość oraz jego „suprowe” toasty, które też nawiązywały do wartości i pokazywały obraz „Gruzji” tej bogatej i tej powojennej. Dziękuję p. Maćkowi, który brnął z nami przez Tbilisi – przygotowany i przejęty – wykonał 100% lecz trzeba było zastanowić się nad „odchudzeniem” tego programu! Za ciężki i męczący.
Droga Aniu, zabieram odrobinę Twojej pasji i wiele dobrych uczuć do Gruzji i Gruzinów. Życzę by w Twoim życiu zawodowym i osobistym Gruzja była zawsze, bo ona na Ciebie zasługuje. Wszelkiej pomyślności i powodzenia.
Jestem pod wrażeniem, którym będę się dzielić z bliskimi i przyjaciółmi.

| Skomentuj opinię


BlizejOrmian
zwiedzający - 1 punktów

1730 osoby z 2784 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2015-03-25 15:35:24
zalety: Szczególnie polecamy! Najbardziej pomocne biuro podróży!
wady: Brak
opinia: Cześć!

Dziękujemy ekipie z biura podróży Czajka Travel z Krakowa, ul. Basztowa za wsparcie w realizacji reportażu "Bliżej Ormian" . To nie tylko prawdziwi znawcy tego regionu, ale i wspaniali ludzie w pełnym tego słowa znaczeniu! Nie tylko wsparli finansowo nasz projekt, ale także udzielili nam wielu cennych rad. Polecamy ich z czystym sumieniem i nieukrywaną radością.

Przy okazji chcielibyśmy podzielić się z Wami naszym sukcesem, który osiągnęliśmy dzięki pomocy wielu życzliwych osób. Poprzez crowdfunding w serwisie PolakPotrafi udało nam się zebrać środki na realizację reportażu "Bliżej Ormian". Dzięki zebranym funduszom, będziemy mogli zrealizować nasze marzenie, aby przybliżyć Ormian naszym rodakom.
Większość wsparcia uzyskaliśmy od osób prywatnych, jednak są też firmy, które działają z prawdziwą pasją i mają otwarte serce dla ciekawych inicjatyw.

Wszystkich zainteresowanych realizacją naszego projektu zapraszamy do jego śledzenia na Fanpage'u: www.facebook.com/blizejormian

Pozdrowienia z zaśnieżonego Goris w Armenii!
Marta i Darek

| Skomentuj opinię1867 osoby z 3053 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2014-09-18 18:10:41
zalety: Sprawne załatwienie umowy.
Szybkie potwierdzenia wpłat za wyjazd.
Dokładne informacje o wyjeździe- formalne i praktyczne.
Bardzo dobra obsługa pilota-Eweliny Rzeszódko i wspaniałego kierowcy gruzińskiego Awto.
Pokazanie więcej niż było w planowanym programie wycieczki.
Zaspokajanie pomysłów grupy.wady: Wyjazd mógłby być o dwa dni dłuższy.
opinia: Biuro Podróży Czajka Travel z Krakowa nie zawiodło mnie w oczekiwaniach. Wspaniały wyjazd bogaty w różne atrakcje zarówno historyczne i etnograficzne, jak i krajobrazowe. Stworzenie miłej atmosfery oraz koleżeńskich relacji w grupie było możliwe dzięki pilotowi Ewelinie Rzeszódko. Poznanie czarnomorskiego kurortu Batumi, czy uzdrowiska Borżomi, ale także biednej wsi Gruzji jak Uszguli dało właściwe wyobrażenie o tym regionie świata. Jednak spotkanie z serdecznymi, życzliwymi Gruzinami pozwoliło na patrzenie z optymizmem na bliskie nam otoczenie po powrocie do kraju. Pilot Ewelina starała się,by wyjazd był ciekawy i urozmaicony, byśmy mogli poznać klimaty gruzińskie zarówno te związane z historią, ale też we wspólnym biesiadowaniu i słuchaniu gruzińskiej muzyki. . Polecam Biuro Podróży Czajka Travel wszystkim spragnionym przygody.

| Skomentuj opinię (1)


dawid555
zwiedzający - 1 punktów

1988 osoby z 3292 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2014-04-09 14:29:48
zalety: witam jestem dawid zarmeni zapraszam do wspul pracy mieszkam erewan ktosie zbiera do gruzi armeni prosze bardzo zaorganizuje tanie podruze wnormalnych warunkach
wady: polecam podruze zkllasa
opinia: witam jestem dawid zarmeni zapraszam do wspul pracy mieszkam erewan ktosie zbiera do gruzi armeni prosze bardzo zaorganizuje tanie podruze wnormalnych warunkach kontakt do mnie 374055674470 darcis755@interia.pl

| Skomentuj opinię


2099 osoby z 3505 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2013-12-07 18:20:15
zalety: brak zalet
wady: oferta mocno naciągana
opinia: wczasy - Krym - Nowofedirowka - sierpień 2013, program bardzo ciekawy ( na papierze ) ale z realizacją znacznie gorzej, przewodnik bardzo słaby, nie interesował się grupą, zakwaterowanie - przyzwoite, sprzątanie pokoi to fikcja - ograniczało się do wynoszenia śmieci, personel hotelu nie uprzemy, jedzenie - makabryczne np: makaron z parówką lub "martadelą" "naleśniki" ze śmietaną lub miodem ale bez nadzienia, 1/2 kromki chleba typu graham - absolutnie nie brać wyżywienia z oferty biura, pokój z widokiem na morze to FIKCJA ale dopłata jest i owszem! Miejscowość bardzo brzydka, jeden plac budowy, meduz do wyboru ale morze do nich należy nikt nie ma wpływu na to kiedy zawitają do Nowofedirowki. W ofercie informują że niedaleko jest Aqapark - niedaleko to w Eupatorii a ceny że głowa boli! Warunki 26 godzinnej podróży to koszmar nie do przyjęcia w XXI wieku - tylko samolot ratuje sytuację.Ogólnie ocena na poziomie 0,00.

| Skomentuj opinię


buzia81
zwiedzający - 1 punktów

2166 osoby z 3641 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2013-08-21 12:41:47
zalety: Zalet brak
wady: - Biuro,które zatrudnia chyba samych kłamców już na stronie internetowej jest kłamliwa informacja dotycząca,,antenki,,
- Brak klimatyzacji w busach na wycieczkach fakultatywnych
- Brak klimatyzacji w wagonach,którymi jechalismy gdzie reszta była klimatyzowana
- Przy zmianie godziny odjazdu na wycieczkę uczestnicy dostali maila z kolejną blędna informacją co do godziny i daty wyjazdu z tego względu musielismy na dwóch uczestników czekac okolo dwoch godzin gdzie jeszcze dzien wczesniej biuro do nich dzwoniło i podawalo zła godzine.
- Pokój z widokiem na morze to kolejna sciema bo takiego widoku nikt nie miał
-plaze mialy byc piaszczyste a były kamieniste
opinia: Byłam z tym biurem w Novofedorivka-Saki.Raczej nie polecałabym tej miejscowości totalny bród i smród. Jeśli już to lepiej wybrać Jałtę. Do morza faktycznie około 500 metrów jednak trzeba zabrać buty do pływania bo przy wejsciu do morza jest kamieniście i uzbroić się w cierpliwość przed ogromną ilością meduz(choć podobno nie w kazdym okresie tam są)Hotel jaki oferuje biuro jest chyba najładniejszym w tej okolicy ale widoku na morze trzeba sie mocno dopatrzyć.Podróż pociągiem okazała sie najgorsza mieliśmy obiecną klimatyzacje a mało tego,że jej nie było do jak i z powrotem to jeszcze okna na korytarzu z 10 byly otwarte tylko 3.Biuro oprócz tego,że oszukało nas z klimatyzacją,widokiem na morze i piaszczystą plażą okłamało nas z takzwaną,,antenką,,gdzie na stronie ich napisane jest,że przy minimum 8 osobach za dopłatą jest transport z poszczególnych miejscowości.Było nas 7 osób i absolutnie biuro nie chcialo sie zgodzic na zabranie nas za tą dopłatą a na miejscu przy poznaniu innych osob okazało sie,że jeszcze 4 osoby chciały jechac z tej samej miejscowości.Mysleliśmy,że w ramach rekompensaty choć powrót załatwią nam tam gdzie chcieliśmy, niestety znowu nas olali.Jednym słowem - nie polecam tego biura

| Skomentuj opinię (1)


Suwalczanin
zwiedzający - 1 punktów

2189 osoby z 3689 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2013-07-22 09:22:37
zalety: dobry kontakt z firma,
wady: beznadziejny pilot pod każdym względem,
opinia: Z czajką w roku 2012 zwiedzałem Gruzję-było fantastycznie,postanowiliśmy w następnym roku udać się do JAŁTY.Pilot wycieczki był osoba zbędną ,nie spełniał żadnej pozytywnej roli,organizator żaden,wiadomości minimalne.Wyżywienie monotonne to samo serwowano przez cały pobyt w Jałcie.Wycieczki fakultatywne to fikcja,wożono nas busem bez klimatyzacji,chociaz pilot każdorazowo zapewniał że takowa będzie.Jestem zawiedziony i rozczarowany ,nigdy więcej z czajką.

| Skomentuj opinię


2280 osoby z 3869 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2012-09-18 15:32:22
zalety: - planowy program wycieczki ciekawy oraz formuła wyjazdu - bynajmniej jak dla mnie interesująca
- przewodnik oraz kierowca to bardzo mili i sympatyczni ludzie
wady: - niski poziom wiedzy przewodnika
- słabe zdolności organizacyjne przewodnika
- zbyt słabe zaangażowanie przewodnika i kierowcy (momentami chyba zapominali, że oni są w pracy, a to my jesteśmy na wakacjach.
opinia: Opinia dotyczy wyjazdu do Gruzji. objazdówka + odpoczynek.
Program wycieczki uważam, że przygotowany ciekawie. Szkoda, że sposób realizacji był już mniej ciekawy. Przy konkretnych zabytkach dowiadywaliśmy się tego co było napisane w przewodniku ("Gruzja, Armenia, Azejberdżan" - wydawnictwo Bezdroża). Większość osób zapoznała się z tym przewodnikiem jeszcze przed wyjazdem, licząc, że na miejscu dowiedzą się czegoś więcej. A jeżeli chodzi o ogólne informacje dotyczące Gruzji jak kultura, zwyczaje, tradycje, edukacja.. dowiedzieliśmy się jedynie o tradycji wznoszenia toastów i nieco w kwestii kulinarnej. Pilot z kierowcą nie słuchali sugestii i próśb grupy. Odnosiło się wrażenie, że robili tak, aby im było najwygodniej.
jeśli chodzi o warunki noclegowe nie mogę mieć zastrzeżeń, bo informowano nas, że nie należy się spodziewać luksusów. problemem było to, że standard pokoi był bardzo różny, stąd zawsze ktoś się czuł pokrzywdzony.
ogólnie Gruzja piękna, warto tam pojechać, ale chyba lepiej wybrać się samemu (albo przynajmniej liczyć na innego przewodnika). Gruzini są bardzo przyjaźnie nastawieni do Polaków.

| Skomentuj opinię (2)


2280 osoby z 3872 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2012-09-05 19:42:07
zalety: bezproblemowa organizacja imprezy, jalta i okolice są super
wady: podzial klientow na lepszych i gorszych za te same pieniadze,nie bylo informacji ze losowo dostaje sie stare i odnowione pokoje a nie za doplata, jedzenie nie do przelkniecia.
opinia: bylam na wczasach w jalcie wrzesien 2012. sanatorium kirova brud i smrod jedzenie beznadziejne.czesc grupy dostala pokoje odnowione z klimatyzacja reszta lepiej nie opisywac,a temperatura byla 34 stopnie, zwyczajowo w kirovie nie sprzata sie pokoi tylko zabiera smieci.dojazd pociagiem meczacy ale na taki sie godzilam.nie polecam ze wzglegu na brak konkretnych uzgodnien odnosnie standardu pobytu

| Skomentuj opinię