Biuro Podróży Gandalf Travel - Opinie Klientów i Oceny

Ocena użytkowników 2.50 / 5.00
44% opiniujących poleca Gandalf Travel
Opinie klientów biura podróży Gandalf Travel. W Polsce działają setki biur podróży i często słyszy się dramatyczne historie rozczarowanych klientów. Czy zastanawiasz się jak wybrać najlepsze biuro? Poniżej zgromadziliśmy opinie klientów biura Gandalf Travel.
A może chcesz dodać własny komentarz, podzielić się swoimi uwagami i ocenić biuro turystyczne Gandalf Travel? Zaloguj się i wystaw opinię.

Opinie użytkowników o Gandalf Travel

418 osoby z 419 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2017-07-24 10:12:18
zalety: Wygodne fotele w autokarze (może dlatego, że byliśmy zmęczeni po 13. godzinach czekania na autokar)
wady: zła logistyka, przekłamania, brak szacunku do klientów, brak kontaktu z biurem
opinia: Logistyczna tragedia. Autokar przyjechał z 13- godzinnym opóźnieniem, które nie wynikało z przyczyn losowych (jak na przykład wypadek drogowy- co mogłoby być usprawiedliwieniem), ale ze złej logistyki przewoźnika, który w dniu wyjazdu zmienił plany naszego odjazdu nie informując nas o tym. Po wymeldowaniu z hotelu o 9:00 rano, czekaliśmy na autokar aż do 00:50 z bagażami na ulicach. Co więcej nie dostaliśmy żadnych wyjaśnień ani przeprosin a z biurem podróży nie było później kontaktu (nie odbierali telefonu). Totalny brak szacunku do klientów, kłamstwa i krętactwo (najpierw informacja, że będą o 12:00, potem o 15:00, następnie o 20:00, o 22:30, aż w końcu przyjechali przed 1:00 w nocy), brak odpowiedzialności i rzetelności. Zdecydowanie nie polecam, nigdy więcej.

| Skomentuj opinię


kopiko9, Warszawa
zwiedzający - 1 punktów

637 osoby z 808 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2017-01-18 14:13:29
zalety: Hotel jak na zdjęciach
przyjemnie czas spędzony w autokarze
fajni ludzie
miła obsługa
spoko rezydent
wady: Długa jazda autokarem, ale coś za coś.
opinia: Byliśmy razem z nimi na nartach w tym roku.
Przyznam, że już planujemy kolejną wyprawę tylko tym razem latem do Chorwacji. Bo jeśli tu było ok to tam też tak być musi.

| Skomentuj opinięKasia87
zwiedzający - 1 punktów

663 osoby z 856 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2017-01-09 11:05:47
zalety: Fajne rozpoczęcie 2017 roku.
Prywatka nad basenem
tanio
wady: trochę długo się jechało, ale daliśmy radę.
opinia: Przywitaliśmy nowy rok w Bośni, i dawno się tak nie wyszaleliśmy na nartach. Polecamy jak najbardziej.
ps: wracamy do kraju, a tu biało :D

| Skomentuj opinię


Poklosie12
zwiedzający - 1 punktów

677 osoby z 885 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2017-01-03 15:47:19
zalety: Szybko
tanio
komfortowo
przyjemna atmosfera
fajni kierowcy


wady: za szybko to minęło
opinia: Byliśmy na nartach i jedyne co było nie tak to to, że za mało i za krótko. Przydało by się z dwa tygodnie, a nie tylko te kilka dni. Może następnym razem bo na 100% tej zimy jeszcze z nimi pojedziemy.

| Skomentuj opinię


Bartek28
zwiedzający - 1 punktów

730 osoby z 989 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2016-12-14 12:47:12
zalety: Tanio
Szybko
Komfortowo
wady: za szybko sie skonczylo
opinia: Było świetnie. Pokoje lux, jedzenie świetne, spędzony czas bardzo przyjemnie. Zwiedzanie moim zdaniem za szybko, ale jak były marudy co stwierdzić potrafiły, że nuda bo wolałyby leżeć brzuchem do góry, ale no co wszystkim się nie dogodzi. Za taką kasę było po prostu warto i w ty roku też się wybiorę z nimi na kolejne wakacje. Może znów tam tylko inny pensjonat lub Hiszpania bo też jest fajna zabawa objazdowa . Byle nie było marud co im za długo się jedzie. Hej to autobus to raczej nie przeleci w 2h pół europy.
Co do samej organizacji było wszystko ok z opieki rezydentów nie mam zastrzeżeń znali odpowiedzi na pytania więc czego chcieć więcej.

Chorwacja 2016

| Skomentuj opinię


weronikam
zwiedzający - 1 punktów

800 osoby z 1125 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2016-11-04 16:11:59
zalety: Brak
wady: duzo
opinia: Totalny brak szacunku do klienta. Wysadzili nas na stacji benzynowej w polu o 5 rano. Stamtąd zabrała nas osobówka do miejsca do którego powiniśmy dotrzeć. Wysadzono nas pod willmi o 6 rano... chociaż pozwolono schowac bagaże ale nie wszystkim. Część z nas spała na plaży wraz z bagażami. Część zostawiła bagaże ale do godziny 10 tułała się po mieście bo nie można nas był zakwaterować. Niektórzy czekali do 12. Spowrotem to samo. Wykwaterowanie o 9 ale bus (?!) zabrał nas o 21 45. też wywalił nas w polu przy bramkach. Miły Pan kierowca z nami poczekał bo o 24! dopiero podjechał autobus! Ledwo zdążyliśmy do polski dojechać bo kierowcom się czas na tachografie kończył. dzwonili do biura i ich informowali ale tamci nic nie mogli zrobić. Panowie kierowcy w koncu na własną rękę próbowali załatwić zastępczego kierowce. Oczywiście biuro uważa że wszysctko było ok bo zapewnili nam 1 jabłko z soczkiem za 50 gr z lidla i batonikiem jako 'prowiant' oraz pod koniec dnia dali nam zasyfioną łazienkę do skorzystania. Serio w opuszczonych domach w czarnobylu jest bezpieczniej. Nie polecam. Pracownicy też nie polecają. Buraki i chamy.

| Skomentuj opinię (1)


1017 osoby z 1560 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2016-05-24 15:07:42
zalety: brak
wady: Wycieczka na Bałkany została odwołana na 2 tygodnie przed wyjazdem
opinia: Przez tydzień od odwołania wycieczki nie mogłem się
doprosić zwrotu pieniędzy.Po moich kilku e-mailach i telefonach po 8 dniach od dnia kiedy dowiedziałem się o odwołaniu wycieczki wreszcie Gandalf travel raczył zwrócić mi pieniądze.
Bardzo niepoważna firma.

| Skomentuj opinię


1087 osoby z 1700 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2016-03-31 16:13:21
zalety: brak
wady: Oszustwo biura i cwaniactwo. Nie polecam.
opinia: Celem wyprawy była Barcelona. Właściwie jej nie widzieliśmy, Poza stadionem i Oceanarium były przejazdy, błąkanie się po dziwnych, drugorzędnych miejscach. Dołączono nas w ramach oszczędności do innej grupy( bez naszej wiedzy i zgody), która miała program zwiedzania Barcelony 2 dniowy. Pilot cały czas twierdził,że wszystko jest pod kontrolą i zdążymy swój program też zrealizować. Nie zdążyliśmy, bo biuro tak zdecydowało i po prostu nas oszukało. Polecam inne biura, może nie warto korzystać z najtanszych, bo to nie popłaca.

| Skomentuj opinię


1200 osoby z 1928 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2016-01-07 20:49:41
zalety: towarzystwo (swoje przywiezione :)) )
wady: Po pierwsze ogromne przekłamanie, ponieważ Grupon miał nazwe All Inclusive - Złote Piaski - a nie tak jak w rzeczywistości podła Czajka obok Złotych Piasków!!!!!!!!!
Jedna wielka porażka i tragedia. W życiu nie byliśmy na tak beznadziejnych wakacjach
-jedzenie okropne, wszystko mielone, przesolone, frytki w panierce z wegety, zupy codziennie inaczej wyglądające - smakujące tak samo zrobione z resztek (pływały w nich ziemniaki, makaron, ryż, wszystko)
-pokoje - wszystko odpadało, w prysznicu, muszle klozetowe się ruszały, łazienki były pozalewane
-obsługa nie mówiła po angielsku,
-od Złotych Piasków pieszo około 40 MINUT!!
-piwo ohydne... masakra
opinia: Po pierwsze ogromne przekłamanie, ponieważ Grupon miał nazwe All Inclusive - Złote Piaski - a nie tak jak w rzeczywistości podła Czajka obok Złotych Piasków!!!!!!!!!
Jedna wielka porażka i tragedia. W życiu nie byliśmy na tak beznadziejnych wakacjach
-jedzenie okropne, wszystko mielone, przesolone, frytki w panierce z wegety, zupy codziennie inaczej wyglądające - smakujące tak samo zrobione z resztek (pływały w nich ziemniaki, makaron, ryż, wszystko)
-pokoje - wszystko odpadało, w prysznicu, muszle klozetowe się ruszały, łazienki były pozalewane
-obsługa nie mówiła po angielsku,
-od Złotych Piasków pieszo około 40 MINUT!!
-piwo ohydne... masakra

| Skomentuj opiniępatka25
zwiedzający - 1 punktów

1381 osoby z 2287 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2015-08-24 19:43:53
zalety: brak
wady: -jedzenie okropne, wszystko mielone, przesolone, frytki w panierce z wegety, zupy codziennie inaczej wyglądające - smakujące tak samo zrobione z resztek (pływały w nich ziemniaki, makaron, ryż, wszystko) do wszystkiego używana jedna przyprawa. Jak "rzucili" rozgotowane skrzydełka to każdy się wręcz rzucał byle nie jeść kolejny dzień mielonki :p
jeśli ktoś jest wegetarianinem to śmiało - pomidory i arbuzy ok :) jak na śniadanie były jajka to później na obiad sałatka z ogórków i jajek (ŁE!)
-pokoje - wszystko odpadało, w prysznicu, muszle klozetowe się ruszały, łazienki były pozalewane ( sprawdzane w 6 pokojach) , okropny smród z kanalizacji, piloty do prastarych telewizorów nie działały, na balkonie plastikowe krzesełka rozjeżdżające się .... pokoje były czasami sprzątane, czasami nie - ręczniki wymienili nam dopiero jak o to poprosiliśmy;
-obsługa nie mówiła po angielsku, "kelnerki" chodziły pół nago (krótkie bluzki kończące się pod biustem, krótkie spodenki), jedzenie w STOŁÓWCE było przez kelnera zrzucane na jeden talerz w trakcie konsumowania na tym samym stole przez inne osoby,
-basen malusi, leżaków było niecałe 20 gdzie hotel mieści 150 osób, po 23 żądają 20€ za przepłynięcie a i co było kwintesencją pobytu przy owym basenie, byliśmy straszeni policją :) ponieważ siedzieliśmy przy basenie po 23:00. (Za stłuczoną szklankę 11,50zł)
-od Złotych Piasków pieszo około 40 MINUT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ten cały hotel Zdravec nie mieści się w Złotych Piaskach tylko w Czajce obok Złotych piasków
-piwo ohydne... inne alkohole ok, ale ileż można w tak ciepłe dni :)

opinia: Wakacje w Bułgarii " ZŁOTE PIASKI" - grupon - hotel ZDRAVEC

Jedna wielka porażka i tragedia. W życiu nie byliśmy na tak beznadziejnych wakacjach
Minusy
-jedzenie okropne, wszystko mielone, przesolone, frytki w panierce z wegety, zupy codziennie inaczej wyglądające - smakujące tak samo zrobione z resztek (pływały w nich ziemniaki, makaron, ryż, wszystko) do wszystkiego używana jedna przyprawa. Jak "rzucili" rozgotowane skrzydełka to każdy się wręcz rzucał byle nie jeść kolejny dzień mielonki :p
jeśli ktoś jest wegetarianinem to śmiało - pomidory i arbuzy ok :) jak na śniadanie były jajka to później na obiad sałatka z ogórków i jajek (ŁE!)
-pokoje - wszystko odpadało, w prysznicu, muszle klozetowe się ruszały, łazienki były pozalewane ( sprawdzane w 6 pokojach) , okropny smród z kanalizacji, piloty do prastarych telewizorów nie działały, na balkonie plastikowe krzesełka rozjeżdżające się .... pokoje były czasami sprzątane, czasami nie - ręczniki wymienili nam dopiero jak o to poprosiliśmy;
-obsługa nie mówiła po angielsku, "kelnerki" chodziły pół nago (krótkie bluzki kończące się pod biustem, krótkie spodenki), jedzenie w STOŁÓWCE było przez kelnera zrzucane na jeden talerz w trakcie konsumowania na tym samym stole przez inne osoby,
-basen malusi, leżaków było niecałe 20 gdzie hotel mieści 150 osób, po 23 żądają 20€ za przepłynięcie a i co było kwintesencją pobytu przy owym basenie, byliśmy straszeni policją :) ponieważ siedzieliśmy przy basenie po 23:00. (Za stłuczoną szklankę 11,50zł)
-od Złotych Piasków pieszo około 40 MINUT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ten cały hotel Zdravec nie mieści się w Złotych Piaskach tylko w Czajce obok Złotych piasków
-piwo ohydne... inne alkohole ok, ale ileż można w tak ciepłe dni :)

PLUSY
-dobre towarzystwo


Nie polecam ! Chyba że ktoś chce przeżyć najgorsze wakacje - jedzcie za te 1600 zł do Włoch i nie traćcie czasu na GANDALF TRAVEL !
Mogę podesłać zdjęcia potwierdzające moje słowa
zainteresowanych zapraszam
patka19-91@o2.pl


dziękuję

| Skomentuj opinię (1)


1419 osoby z 2362 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2015-07-28 21:32:26
zalety: w proponowanej przez biuro Villi znajdowała się "restauracja" dzięki czemu nie musieliśmy chodzić na posiłki do innego budynku...
wady: -pięć dni przed wyjazdem (a rezerwowane było 5 miesięcy wcześniej)odwołano nam pobyt w hotelu i wzamian zaproponowali prywatne Ville,
-naganny kontakt...nikt nas nie poinformował o zmianie godziny wyjazdu...czekaliśmy prawie trzy godziny na autokar
-kiedy wracaliśmy,kierowcy mieli problem z odwozem 2 osob w dane miejsce i musieliśmy wysiąść ok 40km dalej od wyznaczonego adresu
opinia: Niestety byłam rozczarowana tym biurem i osobiście nie polecam go,zamiast urlopu tylko były nerwy i problemy...nie wspominamy tego urlopu jako udany,tylko pogoda była super,ale nic więcej..

| Skomentuj opinię


1686 osoby z 2895 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2014-08-20 15:53:17
zalety: Dobra relacja cena/jakość w ofertowanych ośrodkach.
Wygodne autokary.
Prostota zakupu.
Jasna informacja na stronie www.
wady: Oferta dla mniej wymagających klientów - ci co oczekują najwyższego luksusu i obsługi na królewskim poziomie (hihi za tysiąc złotych z groszami ) - mogą być rozczarowani.
opinia: To moje 4 wczasy z Gandalfem, (Czarnogóra, Chorwacja, Bułgaria) tym razem ponownie w Budwie.
Jestem zadowolony, pojechac 4 raz z tym samym biurem - tez o czymś świadczy.
Co prawda jak to Gandalfem - bywają problemy natury organizacyjnej, ale w tej cenie trudno oczekiwać cudów. Trafiłem na wspaniałą rezydentkę - pani Ania, zaangażowana i sympatyczna.
Nie wszyscy rezydenci w Gandalfie są tacy.
Gospodarze w Willi Montenegro - uprzejmi, wyżywienie dobre.
Nie jest to hotel *****, ale jak powtarzam za 1500 zł od osoby (z dopłatami) nie oczekujmy traktowania po królewsku :).
Ja polecam, jeśli ktoś ma bardzo wysokie wymagania - niech szuka droższych ofert:)

| Skomentuj opinię


1715 osoby z 2951 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2014-08-05 13:02:04
zalety: Zawsze staram się znaleźć więcej zalet niż wad. czasami zamykam oczy na wsystkie niedoskonałości:
-dobra organizacja wycieczek;
-komfortowe ville;
-miły rezydent z życiową wiedzą o krajach byłej Jugosławii i zawsze otwarty do pomocy

wady: -niekomfortowy przejazd autokarem,
-okropna organizacja wyjazdu (mieliśmy wyjeżdżać z Krakowa, kupując ofertę wszystko zaznaczyłam, a 3 dni przed wyjazdem dostaje sms-a z informacją o zmianie miejsca wyjazdu. Pracownik biura wytłumaczył to tak:
"...UWAGA!! ZMIANA MIEJSCA WYJAZDU!!
W związku z ogólnymi warunkami uczestnictwa w imprezie i warunkami transportu z powodu nie wystarczającej liczby uczestników zgłoszonych na wyjazd z Krakowa.
– wyjazd i powrót z/do tego miasta nie odbędą się.
Proponowanymi najbliższymi miastami wsiadania/wysiadania są:
Katowice BP/McDonald C.H. Trzy Stawy kierunek Wrocław 16:00...";
-niechęć do współpracy w kontakcie z obsługą biura;
-brak podstawowych leków w apteczce autokarowej (np.nie było wody utlenionej, bandażu, plastra)
opinia: Nie polecam firmy. Na szczęście skorzystałam tylko z jednej wycieczki biura Gandalf Travel i na pewno to była pierwsza i ostatnia moja współpraca z tym biurem.

| Skomentuj opinię


1835 osoby z 3186 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2014-03-20 10:33:23
zalety: brak zalet
wady: brak odpowiedzialnej osoby w firmie
opinia: jest to najgorsza firma turystyczna w rejonie łódzkim. nie potrafią przyznać się do popełnionego błędu. za wszystkie nie powodzenia obarczają winą kierowców, nie potrafią przyznać się do błędów.

| Skomentuj opinię


chrabowy
zwiedzający - 1 punktów

2018 osoby z 3550 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2013-05-14 14:08:16
zalety: Komfortowy przejazd autokarem.
Miła obsuła ze strony kierowców jak i pilota.
Na miejscu wspaniały rezydent.
wady: Podczas mojego wyjazdu brak.
opinia: Niedawno wróciłem z Majówki do Chorwacji 27.04 - 05.05.2013 zorganizowanej dla Akademii Medycznej we Wrocławiu oferowanej przez biuro.
Cała podróż minęła miło, profesjonalna obsługa kierowców oraz pilota wycieczki sprawiła, że wyjazd na prawdę zaliczam do udanych.
W Czarnogórze była bardzo miła rezydentka, która zawsze służyła pomocą.
Autokar był w pełni wyposażony wynikała z tego bardzo komfortowość przejazdu.
To była moja pierwsza ale nie ostatnia podróż z biurem GandalfTravel
Polecam wszystkim, na pewno się nie zawiedziecie !!

| Skomentuj opinię


Rob1987
zwiedzający - 1 punktów

2215 osoby z 3935 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2011-05-22 08:46:34
zalety: - nowe i sprawne autokary
\r\n- opis katalogowy zgodny z rzeczywistością
\r\n (sprawdzone na Bułgarii - hotel Zdravec)
\r\n- bardzo dobra cena i promocja za wczesną rezerwację
wady: - na moim wyjeździe brak
\r\n- może zbyt mały marketing - na biuro \"wpadłem\"
\r\n przypadkowo przez jakiś portal, wcześniej o nim
\r\n nie słyszałem
opinia: We wrześniu zeszłego roku byłem z biurem Gandalf Travel w Złotych Piaskach (hotel Zdravec)i zarówno ja, jak i moi znajomi wróciliśmy bardzo zadowoleni.
\r\nWyjazd nie kosztował dużo, bo za 9 dni z przejazdem autokarem i śniadaniami zapłaciliśmy po 750 zł, ale na miejscu było wszystko ,co potrzeba. Hotel ładnie położony, drinki w barze przy basenie po 1-2 euro, czyste i schludne pokoje. Transport tez bez zastrzeżeń. W tym roku wybieramy się do Czarnogóry pod koniec sierpnia . Mam nadzieję, że po powrocie będę mógł podzielić swój dotychczasowy entuzjazm w temacie biura :) Pozdrawiam i życzę wszystkim bez względu na to gdzie i z kim się wybierają , udanych wakacji!

| Skomentuj opinię