Biuro podróży Itaka - Opinie Klientów i Oceny

Ocena użytkowników 2.74 / 5.00
55% opiniujących poleca Itaka
Opinie klientów biura podróży Itaka. Jeśli chcesz dodać własny komentarz i ocenić biuro turystyczne Itaka zaloguj się i wystaw opinię.

Opinie użytkowników o Itaka

Romaaa
zwiedzający - 4 punktów

1 osoby z 1 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2019-06-22 19:28:34
zalety: szukają nowych destynacji np. Madagaskar
wady: Fatalny przewodnik, nadawał się ale do innej pracy, kompletnie nie czuły na potrzeby części grupy. Pił z awanturnikami grupoowymi. Wycieczka przerodziła się w awanturę - znieważona została kobieta, ogólnie pijaństwo i sexturystyka. Najwiekszego awanturnika ktory ostatecznie został pobity nie chciano wpuścic do samolotu. Uważam że to własnie postawa przewodnika do tego doprowadziła.
opinia: Była to ostatnia objazdówka po Madagaskarze przed sezonem deszczowym na poczatku stycznia 2019. Nie pamietam nazwiska przewodnika. Jedzenie z wyjątkiem hotelu w Nosy Be było wyjątkowo nie smaczne.
Myslę że pilot to loteria. W tym przypadku sie bardzo nie udało.

| Skomentuj opinię


MonikaB
zwiedzający - 2 punktów

1 osoby z 1 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2019-06-18 18:24:15
zalety: Szukam i szukam, ale po ostatnich wakacjach jakoś znaleźć nie mogę.
wady: Kilkukrotna zmiana hotelu (przed wyjazdem i w trakcie), brak kompetencji rezydentów, brak rzetelnej odpowiedzi na reklamacje.
Generalnie olewanie klientów.

opinia: Wykupiliśmy wakacje na Korfu w hotelu Porto Demo Boutique. Przed wyjazdem pracownica biura podróży Itaka zadzwoniła z informacją, że ten hotel nie zostanie wybudowany przed naszym przyjazdem. Zaproponowała inny - Amour (tylko jeden, bez wyboru). Zgodziliśmy się. Na lotnisku na Korfu rezydenci poinformowali nas, że hotel, w którym mieliśmy zostać zakwaterowani nie został jeszcze ukończony, więc zostaniemy przeniesieni do innego hotelu. Na nic zdały się nasze protesty i chęć natychmiastowego powrotu do kraju.
Po przewiezieniu nas do hotelu okazało się, że zamieszkamy w domkach kempingowych w górach. Jestem osobą mającą problemy z poruszaniem się (po przebytej ciężkiej chorobie), więc ten "hotel" był dla mnie więzieniem. Trzykrotnie zmienialiśmy pokoje na kolejne, za każdym razem troszkę niżej w górach. Ale wciąż w górach! Dodatkowe atrakcje to brak ciepłej wody lub brak wody w ogóle, niedziałająca klimatyzacja, kiepska opcja all inclusive (za wodę trzeba było dodatkowo płacić!), cuchnąca kanalizacja...
Po wniesieniu zbiorowej reklamacji do rezydentki, w połowie naszych wakacji zostaliśmy przeniesieni do hotelu Amour. Radość trwała tak długo, jak nasza podróż z jednego hotelu do drugiego. Hotel Amour okazał się hotelem niedokończonym. Brakowało wyposażenia, jak np. klamek, znów nie działał klimatyzacja, nie działała lodówka, a przede wszystkim bardzo śmierdziało farbą.
Wystosowaliśmy 2 reklamacje do Itaki. Jedną zbiorową, jeszcze podczas naszego pobytu na Korfu, drugą indywidualną, po powrocie do domu. Pierwsza została odrzucona. W odpowiedzi na drugą zaproponowano nam śmiesznie nieadekwatną do sytuacji rekompensatę, z której nie skorzystamy.
Jeździliśmy z Itaką na wakacje od lat. Było różnie, ale tym razem Itaka przeszła wszelkie normy przyzwoitości. Nigdy więcej.

| Skomentuj opinię30 osoby z 30 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2018-05-18 14:51:57
zalety: Niska cena
wady: Przede wszystkim fatalna jakość techniczna busa oraz arogancja kierowców współpracującej z Itaką firmy MARTEX - zwłaszcza Zbysia.
opinia: Już w trakcie nocnej jazdy na "Chorwacki strzał w 10." zacząłem podejrzewać, że strzeliłem we własną stopę, bo obudziło mnie (i nie tylko mnie) zimne powietrze intensywnie wdmuchiwane od góry bez możliwości regulacji. Wyjeżdżałem spod Opola jako człowiek zdrowy, a po 9 dniach wysiadałem mocno przeziębiony - podobnie jak połowa autokaru. Prośby o zmniejszenie intensywności nadmuchu nawet 2 razy zostały wysłuchane, przeważnie jednak wzbudzały irytację panów kierowców (szczególnie Zbysia), natomiast pani pilot przekonywała mnie, że musimy znaleźć kompromis między przodem i tyłem autokaru. Mogę podejrzewać, że mówiąc "przód" miała na myśli siebie i 2 kierowców, ponieważ uczestnicy wycieczki, także ci zajmujący miejsca na przodzie, marzli. Wszyscy manipulowali przy wylocie klimatyzacji nad głowami, ale nawet po jej zamknięciu wiało nadal zimnym powietrzem.
Okazuje się, że po powrocie do Polski w busie do Krakowa była piątka z naszego autokaru MARTEX oraz dodatkowo 5 osób z drugiego, który przyjechał z Włoch - cała nasza "chorwacka" piątka kichała oraz intensywnie używała chusteczek higienicznych, podczas gdy pasażerowie "włoscy" nie przejawiali w ogóle tego typu objawów. Zatem można wyjechać i wrócić zdrowym, jednak nie z MARTEX.
Mnie nurtuje pytanie: skoro połowa autokaru wraca po 9 dniach wycieczki przeziębiona, to (biorąc pod uwagę arogancję panów kierowców i ich niechęć do zaniechania mrożenia uczestników wycieczki) czy problemem nie jest także niekonserwowana i nieczyszczona klimatyzacja.
Ktoś z Itaki powinien się tym zainteresować, ale mają taki przemiał, że prawdopodobnie nie mają czasu taczek załadować, jak w tym starym dowcipie.
Osobny rozdział to pan z busa do Krakowa, którego grzecznie zapytałem, czy można moją walizkę umieścić z brzegu, abym mógł wysiąść po drodze w okolicach Ikei i nie tracić 40 minut na dojazd do Dworca Głównego. Pan gburowato odpowiedział: NIE MA TAKIEJ OPCJI.
Ja już nigdy więcej z tą firmą się nie wybiorę, a czytającym i mimo to zdecydowanym pojechać radzę, aby zabrać ciepły koc i zimową czapkę, to może uda się wrócić bez kataru, kichania i kaszlu.
Pani pilot to osoba inteligentna, elokwentna i kulturalna. Jednak nie powinna przerywać mi rozmowy z kapitalną przewodniczką Karoliną w Dubrowniku (kiedy pozwoliłem sobie skomentować drobny brak kompetencji przewodniczki ze Splitu) słowami: ON JEST CZEPIALSKI. Mało to profesjonalne i uprzejme.

| Skomentuj opinię (1)


barbarakminek
zwiedzający - 2 punktów

29 osoby z 29 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2018-05-07 09:03:05
zalety: Oferta
Jakosc
Cena
wady: Nie ma
opinia: No tyle sie nasluchalam zlych rzeczy a tu pozytywne zaskoczenie! NIkt tak nie dogodzi jak Itaka, wspaniale miejsca i wczasy, dobra obsluga, duza oferta

| Skomentuj opinię


kamilgrochal
zwiedzający - 4 punktów

29 osoby z 29 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2018-05-07 08:40:24
zalety: Mila obsluga
Oferta
Jakosc cena

wady: Nie zauwazylem
opinia: Korzystam z tego biura podróży od wielu lat i nie zamierzam zmieniać. Zawsze trafiałem na solidne oferty LATO lub ZIMA, obsługa profesjonalna, rzetelna, serdeczna. Ogólne wrażenie dobre. Oczywiście nie odbywa się to zawsze tak jak w moim przypadku, wszyscy jesteśmy ludźmi, zdarzają się pomyłki, nieudane wczasy ale trzeba pamiętać, że ludzie to nie roboty, wszyscy mamy to co jest nam dane. Ogólnie co jeszcze można napisać na temat Itaki? Polecam spróbować, wykupić jakąś ofertę np. Tydzień w tydzień lub Zima, Lato 2018, Bułgaria, Hiszpania , Portugalia. Kraje, które warto polecić. Pozdrawiam serdecznie i życzę udanych rejsów i wywczasów. Jestem starym hipisem i dzięki biurze Itaka mogę poczuć się wolny. Jak ptak.

| Skomentuj opinię


kamilgrochal
zwiedzający - 4 punktów

29 osoby z 29 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2018-05-07 08:35:19
zalety: Oferta
Jakosc-cena
obsluga
wady: Nie wiem nie ma dla mnie
opinia: Swietne biuro podrozy z duza historia duza oferta sprzedazowa bardzo dobrymi opiniami i rzetelna obsluga jestem mega zadowolony z tegoz biura i wszystkim zycze solidnych wywczasow

| Skomentuj opinię


HaniaMerec
zwiedzający - 3 punktów

30 osoby z 31 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2018-05-07 08:33:12
zalety: Oferta
Duzo roznych miejsc
Rzetelnosc
wady: Raczej nie ma
opinia: Coz za biuro, co za miejsca do zwiedzania
Kostaryka Portugalia nawet Madagaskar, kazdy kontynent od Ameryki Poludniowej po najdziksze połacie Afryki
Wspolpracuje wiele lat z tym biurem i bede wspolpracowal do grobowej deski
Pozdrawiam i polecam zimowe oferty
https://www.itaka.pl/zima/

| Skomentuj opinię


HaniaMerec
zwiedzający - 3 punktów

29 osoby z 29 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2018-05-07 08:31:13
zalety: Świetna obsługa klienta
Dużo ofert
Miejsca!
wady: Nie zauwazylam
opinia: Biuro podrozy ITAKA to prawdziwy lider na rynku
OGROM naprawde dobrych ofert teraz na zime bedzie
https://www.itaka.pl/zima/
Oferty roznorodne i dobre cenowo obsluga klienta mila i rzetelna
Bardzo jestem zadowolona ze wspolpraca z ITAKA

| Skomentuj opinię


JanFalwak
zwiedzający - 2 punktów

29 osoby z 29 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2018-05-04 18:38:01
zalety: Rzetelność, solidność, kupa ofert o promocji
wady: Różnie bywa, czasami bywa po prostu pech i nieudany wyjazd
opinia:
Korzystam z tego biura podróży od wielu lat i nie zamierzam zmieniać. Zawsze trafiałem na solidne oferty LATO lub ZIMA, obsługa profesjonalna, rzetelna, serdeczna. Ogólne wrażenie dobre. Oczywiście nie odbywa się to zawsze tak jak w moim przypadku, wszyscy jesteśmy ludźmi, zdarzają się pomyłki, nieudane wczasy ale trzeba pamiętać, że ludzie to nie roboty, wszyscy mamy to co jest nam dane. Ogólnie co jeszcze można napisać na temat Itaki? Polecam spróbować, wykupić jakąś ofertę np. Tydzień w tydzień lub Zima, Lato 2018, Bułgaria, Hiszpania , Portugalia. Kraje, które warto polecić. Pozdrawiam serdecznie i życzę udanych rejsów i wywczasów. Jestem starym hipisem i dzięki biurze Itaka mogę poczuć się wolny. Jak ptak.

| Skomentuj opinięIgorTylski
zwiedzający - 2 punktów

29 osoby z 29 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2018-05-03 20:53:40
zalety: Obsługa
Po prostu dobry produkt
Zgodność z opisem
Dużo ofert
wady: Dla mnie nie ma
opinia: Biuro podróży oferuje dobry produkt. Produkt zgodny z opisem czyli dobrze spędzony czas. Jestem pod wrażeniem rozmachu całego przedsięwzięcia. Po prostu dobry produkt, nie mam zamiaru reklamować i zamieszczać opinii, która wygląda jak opłacona. Po prostu polecam

| Skomentuj opinię


FilipKowalski
zwiedzający - 2 punktów

29 osoby z 29 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2018-05-03 20:33:30
zalety: Wszystko zgodnie z opisem
Hotel
Zapewnione warunki
wady: Spora cena
opinia: Ciekawe biuro. Nie wszystko poszło zgodnie z planem ale życiem kieruje często pech. To nie wina biura podróży. Biuro spisało się na medal, zgodność oferty z opisem, cena, miejsce, hotel bardzo dobry. Wszystko przebiegło zgodnie z planem. Jestem zadowolony z biura.

| Skomentuj opinię


MarcinJeten
zwiedzający - 2 punktów

30 osoby z 30 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2018-05-03 20:30:46
zalety: Bardzo dobre biuro
Świetne warunki
Piękne miejsca
wady: Zdarza się pech i to tyle
opinia: Byłem sceptyczny co do tego biura podróży sądząc po komentarzach. Bardzo mnie to zaskoczyło bo biuro gwarantuje dobrą jakość usług i zgodność ofert, opisu produktu. Bardzo jestem zadowolony z wycieczki, gwarantowane zadowolenie. Nie wiem co poszło nie tak w planach ludzi, którzy piszą źle o tym biurze. Może mieli pecha.

| Skomentuj opinię


KarinaReska
zwiedzający - 2 punktów

29 osoby z 29 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2018-05-03 20:27:42
zalety: Ciekawe oferty, zgodność produktu z opisem, dobre warunki podróży, ciekawe miejsca.
wady: Nie posiada
opinia: Bardzo dobre biuro podróży. Zdecydowanie w TOP 3 w Polsce. Gwarantują udane wakacje, ciekawe oferty. Dobre biuro podróży. Nie zauważyłam wad więc wystawiam ocenę 5. Spędziliśmy z partnerką cudowne chwile dzięki tej firmie. Dziękujemy.

| Skomentuj opinię


WiktorWasik
zwiedzający - 2 punktów

29 osoby z 29 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2018-05-03 20:24:00
zalety: Jakość usług
Obsługa
Zgodność ofert z opisem
Ciekawe miejsca
wady: Nie ma
opinia: Pojechałem z żoną na Kostaryke z tegoż biura podróży. Wycieczka udana, ciekawe oferty, szczególnie ZIMA 2018 z której skorzystamy. Bardzo pozytywne wrażenie, dziękujemy biurze podróży Itaka za świetne spędzony czas.

| Skomentuj opinię


zuzannaklawik
zwiedzający - 2 punktów

29 osoby z 29 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2018-05-03 20:20:22
zalety: Stosunek oferty do ceny
Dobra obsługa
Ciekawe oferty
wady: Nie znalazłam
opinia:
Biuro podróży wywarło na mnie pozytywne wrażenie, rzetelność, serdeczność, dobry stosunek jakości do ceny, zgodne oferty z opisami. Biuro posiada wiele ofert sezonowych, oferty, które przykuły moją uwagę to ZIMA:
https://www.itaka.pl/zima/ - Madagaskar, Kosatryka, świetne miejsca na spędzenie urlopu, ciepłe, niezwykle interesujące, jest to najszersza oferta, zniżki do 40%, zaliczka 20%.
Jest to biuro, które zapewna bezpieczeństwo, biuro jest liderem na rynku Polskim.
LINK do regulaminu promocji: http://tiny.pl/g2srr

Oferta LATO: Grecja, Bułgaria, Hiszpania, Portugalia, zacne hotele, wśród nich :

Hotele w Bułgarii:
PLISKA - http://tiny.pl/g2s7l
Plamena Palace: http://tiny.pl/g2s7p
Hotel Julia - http://tiny.pl/g2s7n

Hotele w Grecji:
Hotel Kazavitti: http://tiny.pl/g2s78
Hotel Sunset(Lesbos): http://tiny.pl/g2s76

Hotele w Turcji:
Hotel Baba: http://tiny.pl/g2srq

Następne oferty warte uwage to oferty
Tydzień w tydzień - http://tiny.pl/g2srg
Wielka majówka - http://tiny.pl/g2sr7

| Skomentuj opinię


29 osoby z 29 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2018-03-19 19:16:45
zalety: Brak
wady: Niemiła rezydentka, zły dobór hoteli na okres zimowy w Hiszpanii, brak wiedzy i informacji przydatnej dla turysty skazanego na samotne zagospodarowanie czasu w deszczowym okresie w Hiszpanii
opinia: Witam właśnie wracamy pociągiem z lotniska po pobycie na costa cel sol. Pojechaliśmy z Itaka skuszeni niską cena za poza sezonowa Hiszpanię. Tym razem mieliśmy zamiar odpoczywać wśród Hiszpanów w tavernach i podjadać Galaxy, miało być inaczej niż zwykle bo wcześniej jeździliśmy po okolicy wynajętym samochodowej.wszytko by było ok gdyby nie: niemiła rezydentka Pani Ania ktora spotkałam po raz drugi i mimo 5 lat przerwy nicsię nie zmieniła zimna jak lustro, jak mówi do turysty nie patrzy w oczy traktuje wszystkich jak powietrze i przekazuje absolutne minimum.wiadomosci przydatnych jak np.jak się poruszać autobusami po okolicy co ciekawego się dzieje w okolicy wiadomo że jeśli pada deszcz i jest zimno chce się ruszać po okolicy przeżyć coś ciekawego ale najgorszy był dobór hotelu my byliśmy w Cała re Minas Koniec świata żadnego wygodnego połączenia trzy bary na krzyż Dramat!! Jak można wysyłać tam ludzi zima inni byli zlokalizowani może lepiej bo w Feungirolli czy Torrmolinos ale hotele były straszne to na placu budowy koło centrum handlowego to gdzies w blokowiskach,co za słaby dobór hoteli.Nie Polecam!

| Skomentuj opinię


beermann
zwiedzający - 2 punktów

29 osoby z 29 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2017-08-14 20:25:45
zalety: Hmm, dolecieliśmy? I udało się wrócić?
wady: Bez liku. Przestroga dla podróżujących z dziećmi.
opinia: ITAKA No Limits - Czarnomorska Multiwitamina 2017 (czyli jak czytać między wierszami)

Tekst ten jest pisany z przymrużeniem oka ale nigdzie, w najmniejszym stopniu nie mija się z prawdą. Krótko podsumowując: obiady były do kitu, opieka rezydenta nie istniała a sam program był jakiś taki… partyzancki. Układany na szybko, na kolanie, niesprawdzony. Wg. mnie zapisy umowne nie zostały zrealizowane (posiłki, skrócony pobyt). Całość ratowało safari, piękna pogoda i delfinarium (nie ma w programie).

Być może to tylko moje zdanie i odczucia, ale z rozmów z innymi uczestnikami wycieczki płynęło równie wielkie zażenowanie poziomem usług biura Itaka Travel.

Opinia pisana dla przestrogi. Nie daj się nabrać tak jak ja i moje dzieci.

To jest tylko fragment dłuższej opinii zamieszczonej na kilku forach - cały tekst i zdjęcia:
https://docs.google.com/document/d/14VdfH0ezWBNBqZMk3vAfgt3ZwbtsMOUe_bbojYhSVRA/edit

| Skomentuj opinięwycieczka56
zwiedzający - 6 punktów

29 osoby z 29 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2017-06-15 19:49:51
zalety: Polskie biuro.
Bardzo dbają o ochronę danych klientów, najbardziej solidne pod tym kątem biuro jakie znam.

wady: Bardzo szeroka oferta i przez to trudno się połapać.
Niejasne promocje.
opinia: Byłem kilka razy, najczęściej w ostatniej chwili na wypad wypoczynkowy. Raz na wycieczce kilkudniowej do Rzymu. Przelot czarterem z obiadem. Bezkosztowa zmiana osoby na kilka dni przed wylotem.

| Skomentuj opinię


Babiarz
zwiedzający - 2 punktów

29 osoby z 29 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2017-06-05 12:52:10
zalety: BRAK
wady: cena,brudno,
opinia: Byłam na wczasach z biurem Itaka w Albanii hotel FaFA Premium oferta odbiega od tego co tam zastaliśmy. Oferowane wycieczki porażka przewodnicy nieprzygotowani. Zwiedzanie kawiarni za np 50 Euro to jakaś pomyłka ( rachunek trzeba zapłacić) W hotelu jedzenie zimne. Rezydent twierdzi, że jest wszystko OK klient nie ma racji. Plaża brudna, woda w morzu też. Brak placu zabaw dla dzieci, brak animacji i muzyki na żywo. Jeden wielki plac budowy.Nie polecam. Za takie pieniądze mozna jechać do Hiszpanii. Z Itaką byłam w 2010 i 2015 w Turcji byłam bardzo zadowolona. Albania to jakaś pomyłka. Szkoda,że Itaka tego nie widzi i zdziera z turystów pieniądze bo inaczej tego nie można nazwać

| Skomentuj opinię (2)


38 osoby z 46 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2017-05-27 21:55:53
zalety: Nie widze
wady: Brak komunikacji itaki ze swoimi kontrachentami
Przeloty czrterowe partyzancką linia enterair kasujaca za ws,ystko
opinia: Wykupilismy wczasy na Krecie na wielkanoc 8 dni za 800E .wyslano nas z Enterair tanim odłamem Lotu na pokladzie wszystko platne nie poinformowano ze nalezy zabrac wlasne kanapki .Dzien po poobraniu calej kasy poinformowano ze godziny odlotu to czysta teoria i moga sie zmienić a rezerwacje i kupione bilety na pendolino z Jeleniej Gory do warszawy moge sobie pozniej wsadzic wiecie gdzie.ITAKI zdecydowanie nigdy wiecej

| Skomentuj opinię