Biuro podróży Itaka - Opinie Klientów i Oceny

Ocena użytkowników 2.75 / 5.00
56% opiniujących poleca Itaka
Opinie klientów biura podróży Itaka. Jeśli chcesz dodać własny komentarz i ocenić biuro turystyczne Itaka zaloguj się i wystaw opinię.

Opinie użytkowników o Itaka

126 osoby z 225 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2012-10-23 14:28:52
zalety: niewątpliwą zaletą biura jest fakt zatrudniania dobrych przewodników, o czym miałam sposobność dowiedzieć sie podczas imprezy objazdowej po Turcji pn. Orient express w październiku 2012 r.
wady: nie odnotowałam większych niedociągnięć.
opinia: Jeśli masz ochotę poznać Turcję za pośrednictwem mocno osadzonego merytorycznie w temacie Przewodnika Itaki, zachęcam do wyboru Pani Kingi B., która zdecydowanie uświetni tę imprezę swoją wiedzą, kulturą i pasją. Słowa uznania Pani Kingo!

| Skomentuj opinię


justynast23
zwiedzający - 1 punktów

149 osoby z 271 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2012-10-23 19:13:16
zalety: organizacja transferu, rezydentka, obsługa hotelu, przewodnik na wyspie,
wady: Brak
opinia: Stosunkowo niedawno byliśmy na Teneryfie w hotelu Blue Sea Interpalace.
Nie mamy żadnych zastrzeżeń do ani do biura podzróży, ani do warunków, ani tym bardziej do rezydentki, która się nami opiekowała.
Odprawa oraz transfer lotnisko-hotel były tak zorganizowane, że nie sposób było się pogubić - wszystko dopięte na ostatni guzik. Obsługa hotelu bardzo miła - wszyscy uśmiechnięci i pozytywnie nastawieni.
Każdemu, kto odwiedza Teneryfę możemy polecić super przewodnika - P. Jakuba Kondratowskiego. Opowiada bardzo dużo i bardzo ciekawie. Jest przy tym bardzo sympatyczny i na pierwszy rzut oka widać, że Teneryfa jest jego pasją.
Generalnie wielki plus zarówno za organizację całego wyjazdu (dla biura podróży) jak i wycieczek fakultatywnych ( dla Pana Jakuba).

| Skomentuj opinięhannaj
zwiedzający - 1 punktów

57 osoby z 87 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2012-10-30 12:22:20
zalety: dobrze zorganizowana wycieczka do Meksyku
wady: nie urozmaicone sniadania ( ciągle jajecznica )
opinia: Dziękuję za dobrą wycieczkę " Meksykańskie smaczne kąski". Wycieczka była ciekawa i godna polecenia a opiekunka i pilotka mieszkająca w Meksico City Polka profasjonalna i pomocna każdemu z uczestników. Zawsze potrafiła zorganizować czas na posiłek który uczestnicy winni byli zapewnic sobie we własnym zakresie. Ostatniego dnia zamiast siedzieć na lotnisku i czekać na samolot zorganizowała nam dodatkowe zwiedzanie Meksyku.Była to osoba ciepła, życzliwa i o dużej wiedzy na temat Meksyku. Warunki objazu dobre( nic nie było przekłamane w ofercie Itaki) bus dobry a kierowca uprzejmy. Ogółem jestem bardzo zadowolona i polecam wszystkim tym którzy zainetesowani sa Meksykiem. Po raz pierwszy pojechałam z Itaki i jestem na tyle zadowolona,że szukam następnej wycieczki która będzie zgodna z moimi zainteresowaniami z tego Biura Podróży. Wyjeżdżałam wczesniej z innymi Biurami ale uważam że Itaka zasługuje na swoją dobra opienię.

| Skomentuj opinię


Domicela
zwiedzający - 1 punktów

111 osoby z 195 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2012-12-04 20:55:23
zalety: kompetentna pilotka w czasie objazdu
wady: brak rezydenta w czasie pobytu w Turcji
opinia: w hotelu brudno,hałas i smród papierosów z baru przez całą dobę w pokoju,brak telewizji satelitarnej w języku polskim.Usterek nie mozna było zgłosić przedstawicielowi biura ponieważ nie było z nim kontaktu przez cały pobyt.Reklamacja załatwiona negatywnie.Nie polecam wyjazdu z Nową Itaka!

| Skomentuj opinię


47 osoby z 67 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2013-01-01 19:29:27
zalety: Bardzo dobra organizacja wyjazdów na safari do Kenii
wady: -
opinia: Szczególnie polecam panią przewodnik w czasie safari Magdalenę Mierzyńską - kompetentna i bardzo miła. Biuro dobiera również dobrych kierowców. Starają się by można "upolować" jak najwięcej zwierząt.

| Skomentuj opinię


alladin54
zwiedzający - 1 punktów

100 osoby z 173 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2013-01-11 16:23:33
zalety: -ciekawa oferta.
-umiarkowane ceny wycieczek.
-profesjonalni piloci wycieczek.
-interesujące trasy.
wady: -problemy z transportem (opóźnienia).
-nie zawsze szczęśliwie dobrana baza hotelowa.
-zbyt skromna informacja o warunkach na miejscu (folder to nie wszystko, jest jeszcze e-mail).
opinia: W ciągu kilku lat byłem na czterech wycieczkach z Itaką, głównie we Włoszech. Z każdej z nich wróciłem bardzo zadowolony, z poczuciem, że dużo zobaczyłem w krótkim czasie. Nie obyło się oczywiście bez drobnych zgrzytów, opóźnionych samolotów, pokoi hotelowych "nie do końca" posprzątanych i wyposażonych, zimnych posiłków. O tym jednak szybko się zapomina, pozostają wrażenia z pobytu w pięknych miejscach, arcydzieła sztuki, architektury, kolor morza, zapach bryzy, smak egzotycznych potraw. Zgoda, mogło być lepiej, ale nie po to się tam jedzie, żeby pławić się w luksusie. Mam na myśli tylko wycieczki, bo tylko takie są moje doświadczenia z Itaką, nie byłem na żadnej "pobytówce". Z doświadczeń znajomych i moich wynika, że optymalne jest wykupienie pokoju hotelowego i transportu przez internet, bezpośrednio, taniej i mniej żalu o zmarnowane wakacje, wtedy można mieć pretensje tylko do siebie. Za co zapłacę to mam, a i o reklamację łatwiej, na miejscu, w hotelu czy linii lotniczej. Rozpisałem się tak po przeczytaniu kilkunastu bardzo podobnych opinii negatywnych, większość to wyjazdy pobytowe, zazwyczaj Turcja, Egipt, powtarzające się "sejmowe" inwektywy, zazwyczaj w kierunku rezydentów i Itaki, pozostałe opinie zwykle pozytywne, wyważone, za i przeciw. Kończąc, dalej będę jeździł na wycieczki z Itaką, mam z nich tysiące niezapomnianych wspomnień, a kto marnuje sobie wakacje szukając winnych jego wola. Ktoś napisał "jeśli chcesz znaleźć szczęście, musisz przywieść je ze sobą", czego życzę wszystkim klientom Itaki.

| Skomentuj opinię (1)


sosnowy
zwiedzający - 1 punktów

113 osoby z 199 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2013-02-18 12:21:36
zalety: wszystko zgodnie z opisem, obsługa, cena
wady: czas jakoś szybko zleciał
opinia: My w naszej rodzinie od lat wyjeżdżamy na wczasy z Itaką. To biuro jest na rynku z długoletnim stażem i to o czymś świadczy. Dziś najlepiej sprawdzić popularność wszystkiego przez ilość fanów na funpag'u na facebook'u. To biuro ma sporą rzeszę fanów. Ma też przeciwników ale nie ma rzeczy idealnych:)

| Skomentuj opinię


czekoladka
zwiedzający - 1 punktów

160 osoby z 293 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2013-03-13 16:01:00
zalety: realizacja wycieczki zgodna z programem, miła obsługa, niska cena
wady: -
opinia: Byłam z Itaką w Tunezji w hotelu Bahi beach .Rezydentka pani Kasia w pełni kompetentna . Animatorzy super. Hotel czysty , wyżywienie dobre.Spędziliśmy dwa tygodnie beztroskich wakacji. Z biurem Itaka byłam po raz drugi na wczasach i jestem w pełni zadowolona.

| Skomentuj opinię


barb71
zwiedzający - 1 punktów

131 osoby z 235 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2013-07-14 20:47:43
zalety: Dość stabilna-można zaryzykować i mieć pewność,że nie straci sie kasy i wróci sie szczęśliwie do kraju.
wady: My osobiście spotkałyśmy się z brakiem profesjonalizmu pracowników.
opinia: Byłysmy w czerwcu 2013 w Turcji z Itaki.Cena super last minute-świetna!Hotel(SUN CLUB SIDE)+obsługa hotelu-złego słowa nie mogę powiedzieć-iście królewskie traktowanie,warunki i wyżywienie(all inclusive). Natomiast kilka uwag dot.ITAKI.*Dokonałam wstepnej rezerwacji i kiedy oddzwonił do mnie konsultant zaznaczyłam,że jeszcze chcę dopytać o szczegóły oferty-niestety nie dane mi było-od razu w poczcie otrzymałam nakaz zapłaty(czas 2godziny!)Zostałam wprawdzie przeproszona potem przez Panią Krupę która zajmowała się moją oferta,ale co mi po tym.*Następnie sprzedano mi ofertę z gratisowym parkingiem przy lotnisku-śmiechu warte!!!-okazało się,że pani Krupa nie sprawdziła a lotnisko Szczecin nie ma umowy z ITAKĄ!!!Straciłam dodatkowo 100zł. *Ponadto po jednej z wycieczek fakultatywnych wykupionych u ITAKI-bo pani rezydentka na spotkaniu informacyjnym twierdziła,że bezpieczniej niż u o połowę tańszych sprzedawców w biurach ulicznych-zostałyśmy przesadzone z autokaru do busika-że niby szybciej bedzie-a kierowca woził nas do 23.30 bo nie mógł znależć hotelu!!!Srodek nocy,my same,klący głośno,zdenerwowany kierowca-to ma być to bezpieczeństwo?!*Ponadto-ZERO informacji w przeddzień wylotu o jego terminowości,o godzinie zbórki!Dopiero po telefonie do rezydentki okazało się że info jest w jednym z kolkunastu segregatorów!Ludzie!!??Czy ja wróżka!!?? *Na jedną z wycieczek czekałyśmy na autokar 20 minut-co jest trudne gdy sie wstanie 0 5 rano...TAK,ŻE POLECAM ITAKĘ DLA LUDZI O MOCNYCH NERWACH.

| Skomentuj opinięDolnoslazak
zwiedzający - 1 punktów

309 osoby z 591 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2013-12-10 08:26:59
zalety: Bambudowe łodzie złotego Buddy - wycieczka objazdowa po Tajlandii. Bardzo ciekawy program, kompetentna pilotka
wady: Brak
opinia: Program wycieczki zawiera zarówno zwiedzanie zabytków jak i interesujących obiektów przyrodniczych. Przejazdy niezbyt długie, zatem nie nużące. Dodatkową atrakcją są przejażdżki łodziami i tratwami, poza tym jest możliwość zapoznania się z niesamowitą, wilgotną i zieloną tajlandzką dżunglą. Podzas przejazdów nasza pilotka - pani Anna Kot (wielkie brawa za wiedzę i panowanie orgnizacyjne nad grupę) przekazywała sporo ciekwych wiadomości o życiu w Tajlandii, dzięki czemu mogliśmy się dużo dowiedzieć, czego nie sposób znaleźć w żadnym przewodniku.

| Skomentuj opinię


88 osoby z 149 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2014-10-14 12:35:07
zalety: jedyną zaletą była cena wycieczki
wady: ograniczony kontakt, po czym okazuje się, że wycieczki nie ma
opinia: Pół roku przed wyjazdem na wczasy zarezerwowałam wycieczkę na stronie Itaki, po czym po 5 miesiącach okazuje się, że wycieczki nie ma ale dopiero jak sama zadzwoniłam żeby zapytać o godzinę wylotu zostałam o tym poinformowana.
Zwrot pieniędzy za wycieczkę po bardzo długim czasie.
W propozycji zastępczej otrzymałam ofertę 2 razy droższą w zupełnie inny kraniec świata.

Zdecydowanie nie polecam!!

| Skomentuj opinię


basia11
zwiedzający - 1 punktów

80 osoby z 133 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2014-10-15 14:39:33
zalety: niska cena
wady: beznadziejna opieka rezydenta,szczególnie w kwestii opóźnienia samolotu

opinia: Byliśmy z biurem Itaka w Marsa El Alam we wrześniu.Hotel fantastyczny-polecam-Brayka Beech.
Doskonała obsługa, niesamowite położenie nad zatoką, raj na ziemi...Do momentu wyjazdu! Rezydentka poinformow3ała nas o zmianie lotu pismem na recepcji, nie załatwiła pokoju dodatkowego, a opóźnienie wyniosło 7 godz. Nie dała na tyle wcześniej znać, aby można było przedłużyć dobę hotelową. Zostaliśmy wykwaterowani z pokojów, pozbawieni opasek All inclusive... Rezydentka obiecała zająć się nami, po czym, po kolejnej interwencji wyraziła się, ze mamy sobie radzić sami....Nie pojawiła się również na lotnisku. W tym samym czasie był z nami nasz syn z biurem EXIM, zostali do końca w pokojach, z możliwością korzystania z wyżywienia. Uważam to za skandal ze strony Itaki,takie potraktowanie turystów. Był to na pewno mój ostatni wyjazd z tym biurem!! Sprawa będzie rozstrzygnięta na drodze sądowej.

| Skomentuj opinię


Cygano998
zwiedzający - 1 punktów

79 osoby z 131 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2014-10-27 10:56:56
zalety: BRAK !!!
wady: - beznadziejni rezydenci ( nic nie załatwiają)
- niezgodny opis w ofercie
- słaba organizacja
- nie dbają o klientów
- przewoźnicy są nie mili i nie uprzejmi
- można dużo wymieniać...
opinia: Najgorsze biuro podróży jakie znam, powrót z Kosu - 11 godzin opóźnienia lotu. Brak informacji od przewoźnika, zapewnienia jedzenie itp. Wszystkiego dowiadywaliśmy się od innych biur podróży. Wszyscy z naszego lotu dostali powroty do swoich hoteli oprócz nas z ITAKI ! Nigdy więcej z tego biura, przestrzegam!

| Skomentuj opinię


charlie
zwiedzający - 1 punktów

134 osoby z 241 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2014-11-14 20:59:58
zalety: rzetelne, wiarygodne, wszystko zgodne z ofertą, miła obsługa
wady: za krótkie wczasy:)
opinia: Biur podróży trochę w naszym kraju dział i bądźmy szczerzy każde ma zwolenników i przeciwników. Ja wczasowałem z Itaką nieraz i owszem czasem coś tam było nie tak ale nikt przecież nie jest doskonały. Ja jadę z pozytywnym nastawieniem na urlop i nikt a ni nic nie jest wstanie mi go zepsuć:) Według mnie i nie tylko mnie to najlepszy touroperator w naszym kraju.

| Skomentuj opinię