Biuro podróży Itaka - Opinie Klientów i Oceny

Ocena użytkowników 3.11 / 5.00
62% opiniujących poleca Itaka
Opinie klientów biura podróży Itaka. Jeśli chcesz dodać własny komentarz i ocenić biuro turystyczne Itaka zaloguj się i wystaw opinię.

Opinie użytkowników o Itaka

KachaBoch
zwiedzający - 2 punktów

8 osoby z 8 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2019-12-17 16:54:26
zalety: całość
wady: nie było
opinia: Wycieczka od Egiptu bardzo udana pod każdym względem. I to jeszcze z oferty last minute :) Fajna organizacja całej wycieczki i dobrze zrealizowana przez rezydenta.

| Skomentuj opinię


ArturroWW
zwiedzający - 2 punktów

8 osoby z 8 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2019-12-08 17:59:31
zalety: całość
wady: -
opinia: Dla mnie osobiście wycieczka do Egiptu z Itaki była najlepiej zorganizowaną wycieczką z tego typu właśnie zorganizowanych wycieczek. Wszystko było przemyślane i fajnie pomyślane :)

| Skomentuj opinięPatinkaZatinka
zwiedzający - 2 punktów

8 osoby z 8 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2019-12-01 15:31:34
zalety: całość
wady: bez
opinia: Jak dla mnie ITAKA ma jedne z najlepszych ofert last minute. Byłam na kilku wycieczkach z tegoż biura i mogę polecić w 100%.

| Skomentuj opinię


Aldonika
zwiedzający - 2 punktów

9 osoby z 9 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2019-11-25 13:01:40
zalety: hotel, organizacja, rezydentka
wady: generalnie brak
opinia: Mnie wycieczka do Maroko bardzo się podobała. Było tak, jak napisali w ofercie. Super zorganizowana wycieczka z fajną przewodniczką. Maroko to piękne i niezwykle fascynujące miejsce.

| Skomentuj opinię


MariannaMari
zwiedzający - 2 punktów

8 osoby z 8 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2019-10-21 19:54:33
zalety: Organizacja, rezydentka
wady: brak
opinia: Wycieczka do Grecji bardzo udana. Organizacja bardzo na plus. Plan wycieczki napięty, żeby sporo zwiedzić, ale nie męczący. Jedna z najlepszych wycieczek, na których byłam

| Skomentuj opinię


8 osoby z 8 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2019-10-19 22:59:37
zalety: Miłe Panie na infolinii
wady: Nie dbają o klientów, nawet tych stałych.
opinia: W hotelach robactwo, pokoje które rezerwuje Itaka to najgorsze w hotelach. Wycieczki fakultatywne to naciągactwo, bez możliwości reklamacji o zwrot kosztów, nawet jak się nie odbędzie.

| Skomentuj opinię


7 osoby z 7 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2019-09-19 15:04:46
zalety: super hotel, niska cena, bardzo fajne wycieczki fakultatywne
wady: brak :)
opinia: Itaka to jedyne biuro podróży które mnie nigdy nie zawiodło. Zarezerwowalam w tym tygodniu już wakacje na przyszły rok bo mają teraz fajne promocje. W dodatku loty do Maroko są bezpośrednio na czym mi bardzo zalezało.

| Skomentuj opinię


9 osoby z 9 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2019-09-09 06:00:04
zalety: Pulsuje tutaj tylko piękno kraju który sie zwiedza
wady: Wszystko
opinia: Pierwszy i ostatni raz w życiu wybrałam sie na podróż z biurem ITAKA. Organizacja porażka pani w biurze mowila ze podróż autokarem, na starcie dostaliśmy małego busa który nawet nie miał klimatyzacji i w dodatku bagaże w przyczepie ? Dojechaliśmy na miejsce gdzie oczekiwaliśmy na autokar ponad godzine. Po 25 h podróży okazało sie ze nasze pokoje w hotelu nie są gotowe i rezydentka zaproponowała nam zwiedzanie Paryża. Totalna porażka po tylu godzinach podróży należy sie odpoczynek i odświeżenie.. To nie koniec wrażeń otrzymaliśmy pokój w hotelu który był odnowiony, ale tak tylko sprawiał pierwsze wrażenie. Zepsuta umywalka z której kapała woda na ziemie i zepsuta kabina prysznicowa która ledwo sie zasuwała. Ściany tak cienkie ze słychać było każde kichnięcie osoby z pokoju obok nas. Śniadanie w hotelu codziennie to samo rogalik masło i dżem. Dzielnica tez niczego sobie, strach wychodzić samemu na zewnątrz hotelu. Następne dni wycieczki bez autokaru, nasza wycieczka była połączona z inna wycieczka z Paryża która wziela nasz autokar, my jeździliśmy metrem po całym Paryżu, zeby dojechać na miejsce zajmowało nam to 1/2 h w jedna stronę? Organizacja straszna, nigdy w życiu juz nie wybiorę sie z tym biurem podróży, płace taka kwotę to wymagam tez od biura podróży dobrych udogodnień. Nie polecam !

Pozytywne opinie tylko widnieją za pomocą konkursów które biuro podróży organizuje. Tragedia.

| Skomentuj opinię


10 osoby z 10 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2019-08-27 22:23:57
zalety: -
wady: -
opinia: Pierwszy wyjazd nasz z tym biurem i bardzo udany. Pobyt w lipcu w Grecji w bardzo fajnym hotelu Bardzo miła Pani rezydent, która była bardzo pomocna. Wycieczki fakultatywne też wykupiliśmy w Itace i one także były bardzo ciekawe. Dlatego my bardzo wysoko oceniamy to biuro.A na dodatek lot super liniami z Warszawy!

| Skomentuj opinię10 osoby z 10 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2019-08-03 13:20:12
zalety: Brak
wady: Wady
Oszukiwanie klientów, uniemożliwianie złożenia skargi, przypadkowy pilot wycieczki o cechach charakteru takich jak złośliwość i mściwość - dodatkowo nie zainteresowany wycieczką, lecz własnym blogiem.
opinia: Itaka to obecnie dramat. Nie szanują klienta, naruszają prawo w umowach z klientami i naruszają zbiorowe prawa konsumenta.

Nie jest możliwe złożenie skargi w Itace - skutecznie to zablokowali rażąco naruszając prawo.
Sprawa Itaki toczy się już przed organami państwowymi, w tym przed UOKiK.

Odsyłam do filmiku na you tube:
"Jak biuro podróży Itaka narusza prawa klientów"
https://youtu.be/rQQdR9sPt3k

Przekażcie osobom jako ostrzeżenie czego należy pilnować podpisujac umowę z Itaką!!!

Mój wyjazd z nimi to Objazdowa Indonezja 14 dni w maju 2019. To był ostatni z nimi wyjazd!!!


| Skomentuj opinię


natkakarolczyk99
zwiedzający - 2 punktów

9 osoby z 9 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2019-07-25 10:55:31
zalety: - czasowość
- wycieczki
- organizacja
- pomoc w razie pytań
wady: nie zauważam
opinia: Nie mam nic do zarzucenia, wyjazd bez opóźnień, bez dodatkowych przygód. Na miejscu obsługa dobra, lekki problem z językiem u niektórych, ale dało się dogadać, więc nie ma żadnego problemu. Stosunek ceny do jakości jak najbardziej tak :) Zdecydowanie pojechałabym jeszcze raz i pewnie tak będzie za rok ;).


| Skomentuj opinię


Romaaa
zwiedzający - 4 punktów

8 osoby z 8 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2019-06-22 19:28:34
zalety: szukają nowych destynacji np. Madagaskar
wady: Fatalny przewodnik, nadawał się ale do innej pracy, kompletnie nie czuły na potrzeby części grupy. Pił z awanturnikami grupoowymi. Wycieczka przerodziła się w awanturę - znieważona została kobieta, ogólnie pijaństwo i sexturystyka. Najwiekszego awanturnika ktory ostatecznie został pobity nie chciano wpuścic do samolotu. Uważam że to własnie postawa przewodnika do tego doprowadziła.
opinia: Była to ostatnia objazdówka po Madagaskarze przed sezonem deszczowym na poczatku stycznia 2019. Nie pamietam nazwiska przewodnika. Jedzenie z wyjątkiem hotelu w Nosy Be było wyjątkowo nie smaczne.
Myslę że pilot to loteria. W tym przypadku sie bardzo nie udało.

| Skomentuj opinię


MonikaB
zwiedzający - 2 punktów

11 osoby z 11 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2019-06-18 18:24:15
zalety: Szukam i szukam, ale po ostatnich wakacjach jakoś znaleźć nie mogę.
wady: Kilkukrotna zmiana hotelu (przed wyjazdem i w trakcie), brak kompetencji rezydentów, brak rzetelnej odpowiedzi na reklamacje.
Generalnie olewanie klientów.

opinia: Wykupiliśmy wakacje na Korfu w hotelu Porto Demo Boutique. Przed wyjazdem pracownica biura podróży Itaka zadzwoniła z informacją, że ten hotel nie zostanie wybudowany przed naszym przyjazdem. Zaproponowała inny - Amour (tylko jeden, bez wyboru). Zgodziliśmy się. Na lotnisku na Korfu rezydenci poinformowali nas, że hotel, w którym mieliśmy zostać zakwaterowani nie został jeszcze ukończony, więc zostaniemy przeniesieni do innego hotelu. Na nic zdały się nasze protesty i chęć natychmiastowego powrotu do kraju.
Po przewiezieniu nas do hotelu okazało się, że zamieszkamy w domkach kempingowych w górach. Jestem osobą mającą problemy z poruszaniem się (po przebytej ciężkiej chorobie), więc ten "hotel" był dla mnie więzieniem. Trzykrotnie zmienialiśmy pokoje na kolejne, za każdym razem troszkę niżej w górach. Ale wciąż w górach! Dodatkowe atrakcje to brak ciepłej wody lub brak wody w ogóle, niedziałająca klimatyzacja, kiepska opcja all inclusive (za wodę trzeba było dodatkowo płacić!), cuchnąca kanalizacja...
Po wniesieniu zbiorowej reklamacji do rezydentki, w połowie naszych wakacji zostaliśmy przeniesieni do hotelu Amour. Radość trwała tak długo, jak nasza podróż z jednego hotelu do drugiego. Hotel Amour okazał się hotelem niedokończonym. Brakowało wyposażenia, jak np. klamek, znów nie działał klimatyzacja, nie działała lodówka, a przede wszystkim bardzo śmierdziało farbą.
Wystosowaliśmy 2 reklamacje do Itaki. Jedną zbiorową, jeszcze podczas naszego pobytu na Korfu, drugą indywidualną, po powrocie do domu. Pierwsza została odrzucona. W odpowiedzi na drugą zaproponowano nam śmiesznie nieadekwatną do sytuacji rekompensatę, z której nie skorzystamy.
Jeździliśmy z Itaką na wakacje od lat. Było różnie, ale tym razem Itaka przeszła wszelkie normy przyzwoitości. Nigdy więcej.

| Skomentuj opinię


39 osoby z 39 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2018-05-18 14:51:57
zalety: Niska cena
wady: Przede wszystkim fatalna jakość techniczna busa oraz arogancja kierowców współpracującej z Itaką firmy MARTEX - zwłaszcza Zbysia.
opinia: Już w trakcie nocnej jazdy na "Chorwacki strzał w 10." zacząłem podejrzewać, że strzeliłem we własną stopę, bo obudziło mnie (i nie tylko mnie) zimne powietrze intensywnie wdmuchiwane od góry bez możliwości regulacji. Wyjeżdżałem spod Opola jako człowiek zdrowy, a po 9 dniach wysiadałem mocno przeziębiony - podobnie jak połowa autokaru. Prośby o zmniejszenie intensywności nadmuchu nawet 2 razy zostały wysłuchane, przeważnie jednak wzbudzały irytację panów kierowców (szczególnie Zbysia), natomiast pani pilot przekonywała mnie, że musimy znaleźć kompromis między przodem i tyłem autokaru. Mogę podejrzewać, że mówiąc "przód" miała na myśli siebie i 2 kierowców, ponieważ uczestnicy wycieczki, także ci zajmujący miejsca na przodzie, marzli. Wszyscy manipulowali przy wylocie klimatyzacji nad głowami, ale nawet po jej zamknięciu wiało nadal zimnym powietrzem.
Okazuje się, że po powrocie do Polski w busie do Krakowa była piątka z naszego autokaru MARTEX oraz dodatkowo 5 osób z drugiego, który przyjechał z Włoch - cała nasza "chorwacka" piątka kichała oraz intensywnie używała chusteczek higienicznych, podczas gdy pasażerowie "włoscy" nie przejawiali w ogóle tego typu objawów. Zatem można wyjechać i wrócić zdrowym, jednak nie z MARTEX.
Mnie nurtuje pytanie: skoro połowa autokaru wraca po 9 dniach wycieczki przeziębiona, to (biorąc pod uwagę arogancję panów kierowców i ich niechęć do zaniechania mrożenia uczestników wycieczki) czy problemem nie jest także niekonserwowana i nieczyszczona klimatyzacja.
Ktoś z Itaki powinien się tym zainteresować, ale mają taki przemiał, że prawdopodobnie nie mają czasu taczek załadować, jak w tym starym dowcipie.
Osobny rozdział to pan z busa do Krakowa, którego grzecznie zapytałem, czy można moją walizkę umieścić z brzegu, abym mógł wysiąść po drodze w okolicach Ikei i nie tracić 40 minut na dojazd do Dworca Głównego. Pan gburowato odpowiedział: NIE MA TAKIEJ OPCJI.
Ja już nigdy więcej z tą firmą się nie wybiorę, a czytającym i mimo to zdecydowanym pojechać radzę, aby zabrać ciepły koc i zimową czapkę, to może uda się wrócić bez kataru, kichania i kaszlu.
Pani pilot to osoba inteligentna, elokwentna i kulturalna. Jednak nie powinna przerywać mi rozmowy z kapitalną przewodniczką Karoliną w Dubrowniku (kiedy pozwoliłem sobie skomentować drobny brak kompetencji przewodniczki ze Splitu) słowami: ON JEST CZEPIALSKI. Mało to profesjonalne i uprzejme.

| Skomentuj opinię (1)


barbarakminek
zwiedzający - 2 punktów

37 osoby z 37 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2018-05-07 09:03:05
zalety: Oferta
Jakosc
Cena
wady: Nie ma
opinia: No tyle sie nasluchalam zlych rzeczy a tu pozytywne zaskoczenie! NIkt tak nie dogodzi jak Itaka, wspaniale miejsca i wczasy, dobra obsluga, duza oferta

| Skomentuj opinię


kamilgrochal
zwiedzający - 4 punktów

36 osoby z 36 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2018-05-07 08:40:24
zalety: Mila obsluga
Oferta
Jakosc cena

wady: Nie zauwazylem
opinia: Korzystam z tego biura podróży od wielu lat i nie zamierzam zmieniać. Zawsze trafiałem na solidne oferty LATO lub ZIMA, obsługa profesjonalna, rzetelna, serdeczna. Ogólne wrażenie dobre. Oczywiście nie odbywa się to zawsze tak jak w moim przypadku, wszyscy jesteśmy ludźmi, zdarzają się pomyłki, nieudane wczasy ale trzeba pamiętać, że ludzie to nie roboty, wszyscy mamy to co jest nam dane. Ogólnie co jeszcze można napisać na temat Itaki? Polecam spróbować, wykupić jakąś ofertę np. Tydzień w tydzień lub Zima, Lato 2018, Bułgaria, Hiszpania , Portugalia. Kraje, które warto polecić. Pozdrawiam serdecznie i życzę udanych rejsów i wywczasów. Jestem starym hipisem i dzięki biurze Itaka mogę poczuć się wolny. Jak ptak.

| Skomentuj opinię


kamilgrochal
zwiedzający - 4 punktów

31 osoby z 31 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2018-05-07 08:35:19
zalety: Oferta
Jakosc-cena
obsluga
wady: Nie wiem nie ma dla mnie
opinia: Swietne biuro podrozy z duza historia duza oferta sprzedazowa bardzo dobrymi opiniami i rzetelna obsluga jestem mega zadowolony z tegoz biura i wszystkim zycze solidnych wywczasow

| Skomentuj opinięHaniaMerec
zwiedzający - 3 punktów

31 osoby z 32 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2018-05-07 08:33:12
zalety: Oferta
Duzo roznych miejsc
Rzetelnosc
wady: Raczej nie ma
opinia: Coz za biuro, co za miejsca do zwiedzania
Kostaryka Portugalia nawet Madagaskar, kazdy kontynent od Ameryki Poludniowej po najdziksze połacie Afryki
Wspolpracuje wiele lat z tym biurem i bede wspolpracowal do grobowej deski
Pozdrawiam i polecam zimowe oferty
https://www.itaka.pl/zima/

| Skomentuj opinię


HaniaMerec
zwiedzający - 3 punktów

31 osoby z 31 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2018-05-07 08:31:13
zalety: Świetna obsługa klienta
Dużo ofert
Miejsca!
wady: Nie zauwazylam
opinia: Biuro podrozy ITAKA to prawdziwy lider na rynku
OGROM naprawde dobrych ofert teraz na zime bedzie
https://www.itaka.pl/zima/
Oferty roznorodne i dobre cenowo obsluga klienta mila i rzetelna
Bardzo jestem zadowolona ze wspolpraca z ITAKA

| Skomentuj opinię


JanFalwak
zwiedzający - 2 punktów

30 osoby z 30 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2018-05-04 18:38:01
zalety: Rzetelność, solidność, kupa ofert o promocji
wady: Różnie bywa, czasami bywa po prostu pech i nieudany wyjazd
opinia:
Korzystam z tego biura podróży od wielu lat i nie zamierzam zmieniać. Zawsze trafiałem na solidne oferty LATO lub ZIMA, obsługa profesjonalna, rzetelna, serdeczna. Ogólne wrażenie dobre. Oczywiście nie odbywa się to zawsze tak jak w moim przypadku, wszyscy jesteśmy ludźmi, zdarzają się pomyłki, nieudane wczasy ale trzeba pamiętać, że ludzie to nie roboty, wszyscy mamy to co jest nam dane. Ogólnie co jeszcze można napisać na temat Itaki? Polecam spróbować, wykupić jakąś ofertę np. Tydzień w tydzień lub Zima, Lato 2018, Bułgaria, Hiszpania , Portugalia. Kraje, które warto polecić. Pozdrawiam serdecznie i życzę udanych rejsów i wywczasów. Jestem starym hipisem i dzięki biurze Itaka mogę poczuć się wolny. Jak ptak.

| Skomentuj opinię