Biuro podróży Itaka - Opinie Klientów i Oceny

Ocena użytkowników 3.04 / 5.00
60% opiniujących poleca Itaka
Opinie klientów biura podróży Itaka. Jeśli chcesz dodać własny komentarz i ocenić biuro turystyczne Itaka zaloguj się i wystaw opinię.

Opinie użytkowników o Itaka

Domicela
zwiedzający - 1 punktów

113 osoby z 197 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2012-12-04 20:55:23
zalety: kompetentna pilotka w czasie objazdu
wady: brak rezydenta w czasie pobytu w Turcji
opinia: w hotelu brudno,hałas i smród papierosów z baru przez całą dobę w pokoju,brak telewizji satelitarnej w języku polskim.Usterek nie mozna było zgłosić przedstawicielowi biura ponieważ nie było z nim kontaktu przez cały pobyt.Reklamacja załatwiona negatywnie.Nie polecam wyjazdu z Nową Itaka!

| Skomentuj opinię


hannaj
zwiedzający - 1 punktów

59 osoby z 89 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2012-10-30 12:22:20
zalety: dobrze zorganizowana wycieczka do Meksyku
wady: nie urozmaicone sniadania ( ciągle jajecznica )
opinia: Dziękuję za dobrą wycieczkę " Meksykańskie smaczne kąski". Wycieczka była ciekawa i godna polecenia a opiekunka i pilotka mieszkająca w Meksico City Polka profasjonalna i pomocna każdemu z uczestników. Zawsze potrafiła zorganizować czas na posiłek który uczestnicy winni byli zapewnic sobie we własnym zakresie. Ostatniego dnia zamiast siedzieć na lotnisku i czekać na samolot zorganizowała nam dodatkowe zwiedzanie Meksyku.Była to osoba ciepła, życzliwa i o dużej wiedzy na temat Meksyku. Warunki objazu dobre( nic nie było przekłamane w ofercie Itaki) bus dobry a kierowca uprzejmy. Ogółem jestem bardzo zadowolona i polecam wszystkim tym którzy zainetesowani sa Meksykiem. Po raz pierwszy pojechałam z Itaki i jestem na tyle zadowolona,że szukam następnej wycieczki która będzie zgodna z moimi zainteresowaniami z tego Biura Podróży. Wyjeżdżałam wczesniej z innymi Biurami ale uważam że Itaka zasługuje na swoją dobra opienię.

| Skomentuj opinięjustynast23
zwiedzający - 1 punktów

152 osoby z 274 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2012-10-23 19:13:16
zalety: organizacja transferu, rezydentka, obsługa hotelu, przewodnik na wyspie,
wady: Brak
opinia: Stosunkowo niedawno byliśmy na Teneryfie w hotelu Blue Sea Interpalace.
Nie mamy żadnych zastrzeżeń do ani do biura podzróży, ani do warunków, ani tym bardziej do rezydentki, która się nami opiekowała.
Odprawa oraz transfer lotnisko-hotel były tak zorganizowane, że nie sposób było się pogubić - wszystko dopięte na ostatni guzik. Obsługa hotelu bardzo miła - wszyscy uśmiechnięci i pozytywnie nastawieni.
Każdemu, kto odwiedza Teneryfę możemy polecić super przewodnika - P. Jakuba Kondratowskiego. Opowiada bardzo dużo i bardzo ciekawie. Jest przy tym bardzo sympatyczny i na pierwszy rzut oka widać, że Teneryfa jest jego pasją.
Generalnie wielki plus zarówno za organizację całego wyjazdu (dla biura podróży) jak i wycieczek fakultatywnych ( dla Pana Jakuba).

| Skomentuj opinię


128 osoby z 227 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2012-10-23 14:28:52
zalety: niewątpliwą zaletą biura jest fakt zatrudniania dobrych przewodników, o czym miałam sposobność dowiedzieć sie podczas imprezy objazdowej po Turcji pn. Orient express w październiku 2012 r.
wady: nie odnotowałam większych niedociągnięć.
opinia: Jeśli masz ochotę poznać Turcję za pośrednictwem mocno osadzonego merytorycznie w temacie Przewodnika Itaki, zachęcam do wyboru Pani Kingi B., która zdecydowanie uświetni tę imprezę swoją wiedzą, kulturą i pasją. Słowa uznania Pani Kingo!

| Skomentuj opinię


Wannaa
zwiedzający - 1 punktów

132 osoby z 234 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2012-10-06 09:34:47
zalety: Bardzo dobra organizacja, mili pracownicy, oferta zgodna z opisem, pokój spełniający standardy europejskie, świetna atmosfera!
wady: nieznaczne opóźnienie samolotu.
opinia: Z itaką wyjechałam w te wakacje. Bardzo mnie zaskoczył ten wyjazd ponieważ naczytałam się na forach wielu negatywnych opinii, które nie miały przełożenia w rzeczywistości. Dodatkowo chciałabym zaznaczyć żeby Państwo nie kierowali się negatywnymi opiniami, bo na prawdę świetne oferty za śmieszne pieniądze mogą przejść koło nosa. Dla mnie itaka przerosła samą siebie!

| Skomentuj opinię


szczeniaczek
zwiedzający - 1 punktów

135 osoby z 241 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2012-09-20 15:28:15
zalety: bardzo dobre biuro podrozy i pewne a to jest najwazniejsze
wady: chyba nie mam ,tylko szkoda ze nie ma juz wylotow z Katowic na Cypr
opinia: Cypr i hotel Veronica fajny położenie super obsługa w restauracji bardzo miła natomiast w barze królewna nastawiona na napiwki od Niemców. Polska recepcjonistka pomocna. Jedyny minus to KLIMA a właściwie jej brak dmucha ciepłe powietrze

| Skomentuj opinię


139 osoby z 248 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2012-09-04 19:34:21
zalety: Jeżeli chodzi o program imprezy można powiedzieć ,że wycieczka fajna. Armenia- piękna. Widoki śliczne i niezapomniane, aczkolwiek biedny kraj. Gruzja lekko przereklamowana.
wady: Program nie do końca przemyślany, bowiem zaraz po przylocie od rana była do zwiedzania Świątynia Dawid Garedża z ciężkim podejściem na górę garedża , gdzie można obejrzeć freski oraz gdzie roztacza się prawdopodobnie przepiękny krajobraz. . No po podróży cześć wycieczki nie daje rady wysiłkowo. A tak poza tym hotele w normie , jedzenie nic do zarzucenia
opinia: Program nie do końca przemyślany, bowiem zaraz po przylocie od rana była do zwiedzania Świątynia Dawid Garedża z ciężkim podejściem na górę garedża , gdzie można obejrzeć freski oraz gdzie roztacza się prawdopodobnie przepiękny krajobraz. . No po podróży cześć wycieczki nie daje rady wysiłkowo. A tak poza tym hotele w normie , jedzenie nic do zarzucenia oprócz – no właśnie naszego polskiego pilota - Grzegorza Sobolewskiego.
W mojej ocenie nasz pilot Grzegorz Bolewski nie spełniał swoich podstawowych obowiązków i form grzecznościowych. Niekiedy wycieczka przy zbiórce czekała na pilota a nie pilot na wycieczkę Pan Grzegorz jest pilotem, więc był tam po to by, gdy sytuacja tego wymaga, pomagać uczestnikom wycieczki, udzielać im informacji, instruować. Niestety odczucia nasze były takie, że to pilot dorabia sobie do pensji i dba tylko aby dobrze i drogo zjeść – kosztem turystów oraz aby się dobrze wyspać. Potrafił część wycieczki zostawić na ulicy na około 1,5 godziny , gdy szedł z chętnymi na jedzenie do wybranej knajpy. Cena 2 razy drożej niż w innych miejscach ok., 20 dolarów za obiad. Zawsze zbierał sam pieniądze na obiad wcześniej i zamawiał wg siebie. W autokarze zamiast opowiadać o danym kraju załatwiał telefoniczne własne interesy albo ciągle spał. Nigdy nic nam nie opowiadał – wyręczał się tylko lokalnymi przewodnikami. Brak profesjonalizmu i organizacji oraz rozeznania w programie. .Podsumowując-to pilot jest dla klientów tj. uczestników wycieczki, a nie odwrotnie. Nie wykazywał najmniejszej chęci pokazania wycieczce czegoś więcej. Opowiadał tylko to co przeczytał w przewodniku ( jak chciał oczywiście i pod warunkiem że nie spał ) i nie informował co jeszcze w czasie wolnym można by zobaczyć. Zresztą zazwyczaj nie wyrabialiśmy się z programem i do hotelu przyjeżdżaliśmy późno. Z zebranych pieniędzy w ogóle się nie rozliczył , nie dawał żadnych biletów. Zbierał na napiwki - każdy bagaż dźwigaliśmy sami , w restauracjach nie bywaliśmy grupą . Więc jakie napiwki !!!!!. i dla kogo. Nawet zebrał napiwek za dzień który okazał się dniem powrotu do domu. ( paranoja). Poproszony o rozliczenie danych mu pieniędzy w odpowiedzi usłyszeliśmy skierowanie do kontrahenta. Aby to był ostatni taki przewodnik na naszych trasach.
Natomaist niezapomnianym naszym przewodnikiem po Armenii był Suren Hakobyan. Chcielibyśmy złożyć wyrazy podziękowania za tegoż przewodnika. Słowa uznania dla niego za jego profesjonalizm, poczucie humoru oraz zaangażowanie. Turyści z Wrocławia

| Skomentuj opinię (2)


95 osoby z 162 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2012-08-21 10:56:35
zalety: przyzwoity program wycieczki "Batumi Herbatumi" sierpień 2012, dobre hotele i aprowizacja
wady: skrócenie wycieczki o 1 dzień ze względu na zmianę przewoźnika, tygodniowy pobyt w hoteli InturistPalace w Batumi to porażka
opinia: Wycieczka, opieka pilota i jego wiedza ok., trasa dobrze dobrana, autokar ok., kierowca "mistrz świata". Dodatkowy pobyt w hotelu InturistPalace w Batumi podnosił ciśnienie. W katalogu był oznaczony jako 5*, a realnie to 3+ jeżeli chodzi o pokój i 3 jeżeli chodzi o jedzenie. Przykładowy lunch to 2 pojemniki z makaronem z serem żółtym i jeden poj.frytek, które zniknęły jak meteor. Kto przyszedł później i zrobił awanturę to załapał się do restauracji francuskiej na darmowy obiad wg własnego wyboru, ale to parę osób reszta zmęła w ustach przekleństwo i poszła w cholerę.Odpowiedzialnym w Itace za dobór hoteli proponuję aby sprawdzali dokładnie ofertę hotelu. Nie wymagałem astrachańskiego kawioru i argentyńskiej wołowiny ale zimna resztka fasoli i ryż na kolację i powyższy lunch to chyba nie standardowe menu hotelu 5*. Wysłałem swoją opinię do Itaki ale do dzisiaj brak reakcji.

| Skomentuj opinię


172 osoby z 315 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2012-07-07 17:58:40
zalety: cena
wady: pilot
opinia: Wycieczka Rabat na berbera.
Wycieczka adekwatna do ceny, chociaż program do lekkiej poprawki. Zabrakło wizyty w typowej wiosce berberyjskiej. Pilot – p. Grażyna, miała dużą wiedzę którą potrafiła dobrze przekazać lecz brakuje jej uprzejmości i nie ma co liczyć na doradę lub pomoc. Nie dowiecie się też gdzie można kupić taniej jakieś pamiątki bo zazwyczaj chodzi się do sklepów gdzie wszystko jest cztery razy droższe. Pani Grażyna po prostu JEST i wykonuje swoją pracę. Hotele na całej trasie są dobrej klasy, jedzenie też nie najgorsze. Ogólnie wycieczka godna polecenia choć czuć pewien niedosyt.

| Skomentuj opinięAgnieszka1313
zwiedzający - 1 punktów

276 osoby z 523 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2012-07-03 19:55:11
zalety: Zadnych
wady: Rzeczywistosc niezgodna z opisem oferty. Itaka odrzucila natychmiast moja reklamacje i zamiast na plazy cisniemy sie w malenkim basenie. A zaplacilam za urlop na plazy piaszczysto-zwirkowej a nbie w kamieniolomie nie pozwalajacym wejsc do morza!
opinia: Wyjechalam z Itaka, obecnie pod nazwa Nowa Itaka, na Krete do hotelu Dias Solimar. Plaza miala byc piaszczysto-zwirkowa. Plaza jest waska i wzdluz morza rozciaga sie istny kamieniolom. Dno morskie pokrywaja ostre jak brzytwa kamienie, nie da sie wejsc nawet w butach, bo sa liczne dziury i po pierwszej probie jestem cala w siniakach. Na przestrzeni kilometra w prawo i w lewo nie znalazlam plazy odpowiadajacej opisowi Itaki. Nie da sie wejsc do morza! No wiec plaza swieci pustkami i gniezdzimy sie na malenkim basenie. Za 9800 zl to naprawde przesada. Zlozylam reklamacje, ale rezydent spojrzal na mnie z gory twierdzac, ze byl nad morzem i jemu sie podoba. Itaka odrzucila prosbe o przeniesienie do innego hotelu albo chociaz rekompensate w postaci wycieczek. Czuje sie oszukana. Dla mnie takie pieniaedze to ogromny wydatek a dzieci i ja mamy zmarnowane wakacje. Ja z cala pewnosica z Itaka juz nigdzie nie pojade!

| Skomentuj opinię


62 osoby z 95 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2012-06-26 19:34:27
zalety: kilka zalet
wady: kilka minusow
opinia: niedawno wrocilismy z krety.
wczasy wykupilismy okolo miesiac przed wylotem. wowczas poinformowano nas ze wylot bedzie o godzinie 7:15 rano. ucieszylismy sie bo mamy caly dzien po przylocie na miejsce. jednak tydzien przed wylotem okazalo sie ze bedzie jednak o godzinie 20:15. pierwszy minus - 1 dzien stracony.
do hotelu dotarlismy okolo 1 w nocy. zostalismy mile zaskoczeni bo czekala na nas kolacja. z tego co orientowalam sie to czesc ludzi po przylocie musi sobie wykupic cos do jedzenia, natomiast my dostalismy i to jeszcze sam gosc na recepcji nam zaproponowal, nie musielismy sie dopominac. wiec plus.
minusem jest to ze w pokoju mielismy robaki. nikt nas wczesniej nie ostrzegl ze moze sie tak zdarzyc. w kazdym razie gdy robilo sie ciemno robaki pojawialy sie w pokoju. jakos przezylismy.
w pierwszy dzien pobytu odbylo sie spotkanie z rezydentka itaki. pani opowiedziala o wycieczkach (ceny wycieczek sa straszne, np wycieczka na santorini 160 eur/os, czyli 2 os to juz 320 eur). po spotkaniu podeszlismy do pani Marty (to rezydentka ktora ma "pod soba" hotele w miejscowosci, wlasciwie malym miasteczku). zapytalismy jak dojsc do plazy, ktora jest bardzo popularna. duzo czytalismy o niej w internecie wiec chcielismy ja zobaczyc na wlasne oczy. podalismy rezydentce nazwe plazy a ona nawet nie wiedziala ze istanieje taka plaza. powiedziala ze nigdy o niej nie slyszala... spoko. bez komentarza. wiec zapytalismy o inna plaze. bylo ja widac z tarasu na ktorym odbywalo sie spotkanie. probowalismy rano na nia dotrzec ale bariery naturalne nas powstrzymaly. jednak po drugiej stronie, przy tej malej plazy, byly schody wiec chcielismy dowiedziec sie jak dojsc do tych schodow. okazalo sie ze owa pani rowniez nie ma zielonego pojecia co to za schody, "do kogo naleza" i co to za plaza. to juz byla przesada. kobieta siedzi w miasteczku juz spory okres czasu i nie wie nic o najlopularniejszej plazy i o najledniejszej. w koncu dowiedzielismy sie od tubylcow.
pobyt przebiegl bez zarzutow raczej.
kolejny minus - chcielismy w hotelu wypozyczyc quada. ale najpierw postanowilismy zadzwonic do rezydentki czy ona poleca ta wypozyczalnie hotelowa, czy cos o niej wie. dowiedzielismy sie ze rezydentka nic nie wie o tej wypozyczalni, nie wie ze ona w ogole istanieje, ze nic nie slyszala. powiedziala tylko ze nikt jej nie zglaszal nic zlego na ten temat, i ze ostatecznie mozna im zaufac. no i ostatecznie chcielismy wypozyczyc tego quada ale okazalo sie w miedzy czasie ze pani z recepcji chce nas oszukac (zbyt dluga historia do opisania) wiec zrezygnowalismy.
wylot z krety mielismy o 17:40. z hotelu wyjazd autobusem na lotnisko byl o 15:10. a pokoje musielismy oddac do 12 w poludnie. wiec co mielismy robic przez 3 godziny? biuro powinno zapewnic zatrzymanie pokoi do 15 lub przynajmniej zapewnic jakas rozrywke czy cos. a tak to od 12 do 15 siedzielismy przy recepcji. zenada. na szczescie pozwolili nam pojsc na obiad.
generalnie zawiedlismy sie na biurze - zmieniono godziny wylotu i zabrano nam caly 1 dzien; rezydentka nie umiala odpowiedziec na pytania; ceny wycieczek bardzo drogie; w dniu wylotu musielismy sobie sami zorganizowac czas od 12 do 15. poza tym nie bylo zadnych innych negatywnych odczuc co do biura. czy polecimy jeszcze kiedys z itaka? nie wiem. byc moze.
ktorego

| Skomentuj opinię


200 osoby z 371 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2012-05-29 12:30:50
zalety: Przepiękny hotel, wylot z niewielkim poślizgiem, bardzo miła obsługa, super animatorzy oraz rezydenci, przepiękny kraj!
wady: nieznaczące
opinia: Widzę, że większość opinii jest z 2009 roku...
Wydaje mi się, że przez te lata biuro się zmieniło, zarówno obsługa jak i organizacja wycieczek. Na razie jestem z nimi po jednym wyjeździe do Hurghady i na prawdę daję im 6 :)

| Skomentuj opinię (1)


212 osoby z 396 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2012-05-21 10:24:01
zalety: Super hotel(Iberotel Aquamarine), zgodność oferty, bardzo miła rezydentka, pomocna i otwarta.
wady: Za mocno ustawiona klimatyzacja w restauracji.
opinia: Witam, drodzy Państwo serdecznie polecam Państwu wyjazd z Itaką do Hurghady!
Cały wyjazd był bardzo dobrze przygotowany, jedynie obsuwę mieliśmy wracając, ale to nie wina Itaki, po prostu czasem tak jest że samolot ma opóźnienie. Opóźnienie to jednak nie było duże bowiem tylko półgodzinne. Jeżeli chodzi o miejsce to sam teren hotelu jest przeolbrzymi, w zależności w którym miejscu jest się zameldowany tym ma się bliżej lub dalej do plaży. Ja jednak preferowałam odpoczywanie na terenie hotelu, ponieważ mają wspaniałe ogromne baseny! Jeśli chodzi o wycieczki, to proszę się nie przerazić brudu w Kairze ponieważ pod Piramidami panuje porządek.

| Skomentuj opinię


192 osoby z 354 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2012-05-15 12:21:38
zalety: Przepiękne i czyste pokoje, blisko do Carralejo, miła obsługa hotelowa,materiały informacyjne, atrakcyjne wycieczki.
wady: 900m do plaży oraz opłaty za leżaki i parasole.
opinia: Hotel Oasis Papagayo-Fuerteventura
Witam, serdecznie polecam Państwu wyjazd na Wyspy Kanaryjskie. Udała się tam wraz z moją rodziną, wyżej wymieniłam ważne zalety oraz wady tego miejsca. Dodam jeszcze, że moje dzieci były bardzo zadowolone z wyjazdu.

| Skomentuj opinię


73 osoby z 118 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2012-05-14 16:07:55
zalety: Zgodność oferty wyjazdu na Maderę do hotelu Estalagem Do Mar, miła obsługa, fantastyczni animatorzy, brak obsuw czasowych
wady: Jak dla mnie brak
opinia: Witam, pomimo tylu negatywnych opinii na temat biura podróży, chciałabym polecić wyjazd który był zgodna z opisem zawartym w katalogu. Hotel Estalagem Da Mar jedynie od oferty różni się kolorystyką zdjęć, przed wyjazdem oprócz sprawdzania tej oferty w katalogu Itaki sprawdziłam również ją w internecie. Dlatego też nie byłam zaskoczona wyglądem miejsca i samego hotelu. Również stosunkowo wcześniej popytałam znajomych czy pojechali w tamto miejsce. Itaka wywiązała się z umowy i jestem bardzo zadowolona z tego wyjazdu. Od razu też nadmieniam(gdyż jestem bardzo zbulwersowana atakowaniem osób, które wyrażają się w pozytywny sposób o tym biurze) że nie jestem pracownikiem itaki, oraz nikt mi nie zapłacił za ten opis! Wszystkich frustratów proszę o przemilczenie swojej wypowiedzi, ponieważ to biuro organizuje też udane wyjazdy. I takim chciałam się podzielić. Pozdrawiam.

| Skomentuj opinię


71 osoby z 113 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2012-05-14 15:56:07
zalety: Zgodność oferty z opisem tj.: plaża żwirowo-piaszczysta, łagodne zejście do morza, bezpłatne parasole i leżaki. Przystojny rezydent ;D
wady: Rażących o których warto wspominać, nie było.
opinia: Spędziłam z Itakę tegoroczną majówkę. Wraz ze znajomymi udaliśmy się do Hotelu Central Park w Cesme. Wybraliśmy tę ofertę ze względu na atrakcyjność Last Minute. Zapłaciliśmy jedynie 999zł. Cały pobyt był bardzo udany, obsłudze biura nie mogę nic zarzucić, jedynie co to tylko kilka niemiłych sytuacji z tamtejszą ludnością.
Polecam Państwu wyjazd w tamto miejsce chociażby ze względu na rezydenta super przystojnego Pana Tomka :D

| Skomentuj opinię


wylotka
zwiedzający - 1 punktów

74 osoby z 119 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2012-05-14 12:23:24
zalety: Wycieczka do Bułgarii, Słoneczny Brzeg, hotel RICKA - zdecydowanie polecam!
Niska cena, wysoka jakość w hotelu, opieka rezydenta na dobrym poziomie, w oferice dużo dodatkowych wycieczek fakultatywnych
wady: W zasadzie to nie widzę braków po stronie organizatora.
opinia: udało mi się kupić dwutygodniową wycieczkę w oferice last minute za 1150 zł (łącznie ze śniadaniami w hotelu). Hotel był super - czysty, pokój w którym byłam był tak przestronny jak całe mieszkanie (przedpokój, duża łazienka, duży pokój, balkon). Przepyszne śniadania - takiego wyboru potraw jeszcze nie widziałam. Jeśli chodzi o Panią rezydentę - mam stosunek neutralny, ani nie nie miła ani nie zbyt sympatyczna. Poprostu pomocna - wyjaśniła gdzie warto iść, co zobaczyć gdzie zjeść itd.

| Skomentuj opinię188 osoby z 347 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2012-05-13 19:42:52
zalety: wspaniały przewodnik i organizacja
wady: zbyt daleko położone miejsce zakwaterowania od centrum Rzymu - strata na dojazdy dziennie ok 3 godzin
opinia: jesteśmy z Zoną bardzo zadowoleni z wycieczki do Rzymu w dniach 07-12.05.2012 r.Dolce Vita.
Dzięki wspaniałemu przewodnikowi Krzysztofowi Waszczuk zatarły się złe wrażenia związane z lokalizacją zakwaterowania i związanymi z tym kłopotami.Mój nr.5886196 . wylot z Warszawy.

| Skomentuj opinię


anikaanikaanika
zwiedzający - 1 punktów

70 osoby z 112 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2012-04-25 16:29:08
zalety: BRAK
wady: - nierzetelność
- nieuczciwość
- ewidentne naciągactwo
- działanie w złej wierze z premedytacją na niekorzyść klienta
opinia: Krótko:
1) W październiku 2011r. wykupiłam na połowę kwietnia 2012r. dwutygodniową wycieczkę do Jordanii w opcji zwiedzanie + wypoczynek
2) W połowie lutego 2012r. uprzejma pani z biura Nowej Itaki zadzwoniła, że nie ma wymaganej liczby uczestników i wycieczka w tym terminie nie dojdzie do skutku.
3) Bardzo zależało mi na tej wycieczce więc poprosiłam aby znależli jakikolwiek inny termin.
4)Z wielkim bólem (lista była już zamknięta, miejsca wyprzedane) udało się mnie dopisać do wycieczki która była potwierdzona (!) i miała się rozpocząć na początku maja 2012r.
5) W połowie kwietnia br. ponownie zadzwoniła miła pani z Nowej Itaki, tym razem obwieszczając, że... wycieczka nie odbędzie się ani w tym, ani w żadnym innym terminie do końca roku 2012... z powodu "braku zainteresowania lotami na trasie Warszawa-Akaba-Warszawa...
6) Ok., myślę, Jordania mi nie pisana, pojadę do Maroka. Mówię miłej pani z Nowej Itaki, że oczekuję w związku z zaistniałą sytuacją jakiejś rekompensaty, np. opcji all inclusive, zamiast HB (którą miałam wykupioną wcześniej w Jordanii) w cenie jaką zapłaciłam. A koszt wycieczki naprawdę nie był mały...
7) Urabianie szefa, tłumaczenie i udaje mi się - po raz kolejny - przesunąć termin urlopu.
8) Dzwoni miła pani z Nowej Itaki z dobrą wiadomością, że udało jej się zarezerwować dla mnie nową świetną ofertę - zwiedzanie + wypoczynek w Maroku, w nowym terminie i muszę tylko... DOPŁACIĆ 300 zł.
9) I wtedy w mojej głowie zaczęły krążyć złe myśli (pełne niecenzuralnych złów), ale do ust jeszcze nie trafiały.
10) Zaparłam się, zwłaszcza, że u konkurencji znacznie taniej, obwieściłam miłej panie, że rezygnuję z ich usług i proszę o zwrot pieniędzy.
11) Rezerwuję u konkurencji wymarzoną wycieczkę do Jordanii w opcji last minute za 60% tego co zapłaciłam w Nowej Itace, w hotelu o leprzym standardzie i AI.
12) Monituję do Nowej Itaki o zwrot pieniędzy. Odpisują że już nie ma osoby, która zatwierdza przelewy, po pary dniach, że zwrócą mi w ciągu 7 dni roboczych... I tu krew mnie juz zalewa:
- biuro nie wywiązało się z umowy i nie kwapi się ze zwrotem pieniędzy
- mam zapłacić za nową wycieczkę, a nie mam kasy bo Nowa Itaka jeszcze mi nie oddała kasy.
13) Jest 25 kwietnia - rezerwacja mi przepadła, Nowa Itaka na moje monity nie odpowiada, a szef powiedział, że kolejny raz zgody na przełożenie urlopu nie da, więc mogę coś planować na październik....

| Skomentuj opinię


74 osoby z 120 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2012-03-09 23:19:38
zalety: Safari Kenia luty 2012: Śniegi Kilimandżaro
Dobrze zaplanowany program, odpowiedniej klasy lodge, atrakcyjny sposób integracji grupy
wady: brak
opinia: Bez uwag. Dotrzymane warunki umowy. Miła i kompetentna pilotka (Magda Mierzyńska), zintegrowała grupę - wspólne posiłki i spędzanie czasu wolnego. Podała sporo informacji, które urozmaiciły safari. Polecamy :)

| Skomentuj opinię