Biuro Podróży Logos Tour - Opinie Klientów i Oceny

Ocena użytkowników 3.38 / 5.00
50% opiniujących poleca Logos Tour
Opinie klientów biura podróży Logos Tour. W Polsce działają setki biur podróży i często słyszy się dramatyczne historie rozczarowanych klientów. Czy zastanawiasz się jak wybrać najlepsze biuro? Poniżej zgromadziliśmy opinie klientów biura Logos Tour.
A może chcesz dodać własny komentarz, podzielić się swoimi uwagami i ocenić biuro turystyczne Logos Tour? Zaloguj się i wystaw opinię.

Opinie użytkowników o Logos Tour

Corunia
zwiedzający - 1 punktów

2265 osoby z 4137 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2010-08-09 18:38:48
zalety: Profesjonalnie i rzetelnie
wady: drogo, często odwołują terminy
opinia: Warto im zaufać, zwłaszcza, kiedy się jedzie w jakieś odległe zakątki globu. Z nimi jest bezpiecznie i nie robią "numerów". Przewodnicy Logosu to zawodowcy

| Skomentuj opinię (1)


Minkaa
zwiedzający - 3 punktów

2151 osoby z 3911 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2012-03-08 18:23:49
zalety: Ceny adekwatne do wycieczki (nie za drogo;)
dobry przewodnik, fajna trasa
wady: chce jeeeszcze ;)
opinia: Witam byłam z Logos Tour na wycieczce w Meksyku w sierpniu 2009r. Jak dla mnie suuuper. Przewodnik Darek Pawlak - bardzo się starał - przygotował dla nas krótki zarys historii który nam przedstawiał podczas przejazdów, puszczał nam filmy przyrodniczo-podróżnicze i fabularne o Meksyku. Jak sam pisał jego pasją są co prawda inne strony (Azja) ale baardzo poważnie podchodził do swoich obowiązków i starał się opowiedzieć nam jak najwięcej o kraju który zwiedzaliśmy.

| Skomentuj opinię (2)


Ilona62
zwiedzający - 1 punktów

1839 osoby z 3321 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2012-10-15 20:49:07
zalety: Profesjonalizm, doskonale przygotowany program, kompetenti piloci.
wady: Brak wad
opinia: Już 4 lat wyjeżdżam z LOGOS TOUR na wyprawy egzotyczne. Ja i moja przyjaciółka nie mamy żadnych zastrzeżeń do imprez organizowanych przez to biuro. Koszt jest na pewno wysoki jednak wybieramy z propozycji biura te, na które nas stać.
Byłyśmy w Meksyku i Gwatemali z uroczym pilotem LECHEM. Na niezapomnianej wyprawie w Kenii - Tanzanii i Zanzibarze ze wspaniałym pilotem JACKIEM, kolejna wyprawa to Birma, Kambodża, Tajlandia i Wietnam - opiekowała się nami ELA - kobieta o wspaniałym sercu i ogromnej wiedzy. Teraz przygotowujemy się ( listopad 2012) do wyjazdu do Chile, Argentyny, Urugwaju i Brazylii. Każda z naszych wypraw to wspaniała przygoda - doskonali uczestnicy wycieczki - każdy z nas ma słabsze dni - jednak nie mogę powiedzieć, że coś było nie tak. Program zawsze był realizowany zgodnie z podanym przed wyjazdem, zawsze dodatkowo piloci pokazywali nam miejsca, o których nie było mowy przed wyjazdem. Myślę, że zadowolenie z wycieczki to nastawienie jej uczestnika - umiejętność dostosowania się do grupy. Ważne jest także to aby zostawić w kraju swoje stanowiska - być jednym z grupy - nie prezesem, sędzią, adwokatem, dyrektorem czy kimś innym z górnej półki. To bardzo pomaga. Myślę, że mamy szczęście do towarzyszy podróży – wszystkich wspominam dobrze, z wieloma do dzisiaj utrzymuje kontakt. Życzę wszystkim, którzy wybierają się na wyprawy wspaniałych przygód. Powodzenia na szlaku.

| Skomentuj opinię (1)


1740 osoby z 3124 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2013-08-05 09:26:00
zalety: Pilot - pan Janek - super.
wady: Wyżywienie, zakwaterowanie
opinia: Byłam w lipcu br na wycieczce w Szwajcarii. Uważam, że była to totalna wpadka Biura jeśli chodzi o wyżywienie i zakwaterowanie. Otóż w umowie wskazano, iż zakwaterowanie to hotele 3 i 4 gwiazdkowe. Umowa podpisana w Polsce i bez żadnych odnośników co do ewentualnej innej kategoryzacji hoteli w Szwajcarii ( której nota bene nie ma, zwłaszcza, że Szwajcaria to kolebka hotelarstwa ). Generalnie większość hoteli okazała się być w miarę ok, aczkolwiek poza jednym przypadkiem w żadnym z hoteli nie sposób było znaleźć owych gwiazdek, czy to przy nazwie, czy też gdzie indziej. Dramat był na ostatnie 2 noce. Zakwaterowano nas ponoć w czymś co nosiło nazwę hotelu pod Lucerną. "Hotel" to było zwykłe schronisko młodzieżowe. Ręczniki i pościel brudna, wszędzie brud, na basenie, który tam miał być, chodziły kury, wszędzie bałagan i brud. A co do wyżywienia to wyglądało ono mniej więcej tak jak na filmach dot. więzienia. Kazano się nam ustawić z talerzami i pan aluminiową łyżką nakładał nam z aluminiowych garów żarcie, bo trudno to nawet nazwać jedzenie. Mam mnóstwo zdjęć z tego miejsca, albowiem zamierzam dochodzić swoich roszczeń od biura. Zauważam bowiem, że wycieczka do tanich nie należała ( prawie 9.000 zł za 2 osoby na 7 dni plus dojazd ) jak również nie był to pierwszy nasz wyjazd z Logosem. Generalnie odradzam Szwajcarię - cena nieadekwatna do usługi.

| Skomentuj opinię (2)


Minkaa
zwiedzający - 3 punktów

2140 osoby z 3929 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2012-03-08 18:46:05
zalety: Uczciwie przedstawiają sprawę
wady: bez
opinia: Chciałam jeszcze dodać że w tym roku chciałam pojechać do Australii i Nowej Zelandii. Niestety na półtorej miesiąca przed terminem wyjazdu odwołali ponieważ było zbyt mało chętnych osób. Nie mam pretensji, bardziej mnie dobiło to iż po odwołaniu zaraz znalazłam inne biuro - Logos Travel Śliwka które podobno miało już potwierdzony termin. Zapisałam się wpłaciłam pierwszą ratę, a po tygodniu zadzwonili że ktoś zrezygnował i nie wiadomo czy odbędzie się kazali czekać. Kazali mi czekać praktycznie do ostatniej chwili codziennie dzwoniłam i słyszałam "już prawie potwierdzona czekamy tylko na bilety lotnicze" na zmianę z "nie wiadomo bo ktoś się wypisał". Ani razu nie zadzwonili oni, codziennie to ja dzwoniłam. Oczywiście szefa nie było "przychodzi o różnych porach".
Więc podsumowując i tak wolę Logos Tur przynajmniej nawet jak odwołują mam czas na poszukanie czegoś innego a nie zwodzą do ostatniej chwili - bo może nie będę miała wyboru i pojadę z nimi na inny kierunek.

| Skomentuj opinię (3)


817 osoby z 1286 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2016-07-23 21:54:50
zalety: brak
wady: oszuści
opinia: Na tegoroczną eskapadę wybraliśmy Japonię z Logos Tur. Zapowiadało się znakomicie. Cena mniejsza niż gdzie indziej,przewodnik Jacek Wan znany z programów telewizyjnych wielbiciel Orientu a poza tym o kraju Kwitnącej Wiśni marzyłem od dawna.
Na początku było normalnie Po wylądowaniu czekał na nas autokar, zawiózł do hotelu i po krótkim odpoczynku zaczęliśmy zwiedzanie. Od tej pory za wszystko musieliśmy płacić my. Za przejazdy metrem i to bilety jednorazowe bo nasz hrabia nie potrafił załatwić przejazdówek a może nie chciał {a tak w ogóle to błądził po metrze jak kret na słońcu}. Dobrze że znał japoński bo mógł zapytac o droge ,biuro odpowie że uprzedzili o kosztach dodatkowych ale napisali że 120 dol na przejazdy i 50 na bilety a my wydaliśmy około 300 dol.
To jeszcze mógłbym przeboleć ale oni kazali nam z bagażami objuczeni jak wielbłądy spoceni jak psy w 36 stopniowym upale jeżdzić od miasta do miasta od hotelu do hotelu i jeszcze za to wszystko płacić. Dobrze że od 5 dnia pobytu wykupili nam na swój koszt bilet wieloprzejazdowy na pociągi ale transwer do hotelu to według biura dojazd taksówkami oczywiście na nasz koszt.
Nasz pilot z którym wiązałem ogromne nadzieje nie był zbytnio zorientowany a może po prostu mu sie nie chciało opowiadać o zwiedzanych obiektach a "tak poza tym to nie ma tam nic ciekawego i on pokaże nam droge ale on nie musi z nami tam iść bo po co".
Pan Jacek nadaje się na emeryta wygrzewajacego sie w ciepłych żródłach a nie na kogoś oprowadzającego wycieczki. Zastąpcie go kimś młodszym bo stracicie wszystkich klientów.
Ja juz z waszych usług nie skorzystam.

| Skomentuj opinię (8)


helenka01
zwiedzający - 1 punktów

1362 osoby z 2377 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2015-03-23 18:54:10
zalety: Wspaniała wycieczka Peru z Boliwią i Iran
wady: Logos nie uznaje krytyki.
Piloci są często przypadkowi.
Reklamacje, nikt nie uwzględnia.

opinia: Po świetnych wycieczkach do Peru i Boliwii i Iranu, zdecydowałam się na droższy, bez czarteru (co jest u innych)Meksyk.
tragedia.zamiast pilotki gwiazda z gołym biustem i szpilkami pod siedzeniem w autokarze i zbyt dużym bólem głowy żeby coś opowiadać.co dzień nikt nic nie wiedział.na moją prosbę o jakieś wyjaśnienia tego co ogladamy skwitowane "i tak zapomnicie".tylko sklepy, knajpki a program...tak na minimum czyli dojeżdżamy do ogromnego obiektu a oni nam mówią, za 20 minut zamykamy.bosko.
pomimo ciągłych interwencji mailowych i telefonicznych, a potem reklamacji, biuro uznało mnie za marudną starą wariatkę.
sorry.nigdy więcej nie chcę spotkać pani Ewy Pomorskiej.
jeśli mam wydawać nie małe pieniądze to wolę z kimś kto szanuje turystę.

| Skomentuj opinię (2)


entt12
zwiedzający - 1 punktów

1125 osoby z 1904 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2015-11-09 01:15:28
zalety: Nieznane


wady: Beztroska
opinia: Wczoraj rozpoczęła się moja podróż do Meksyku. Po 2 dniach podróży jestem wraz z 11 innymi osobami we... Wiedniu. Strajk Lufthansy - samolot do Fankfurtu, skąd miało być połączenie do Mexico City odwołany. Noc w Warszawie. Następnego dnia grupę /20 osób/ podzielono na 3 części, każda inną trasą miała się udać do Madrytu, a stamtąd wszyscy razem do Meksyku. Najliczniejsza podgrupa, 12osobowa, bez pilota leciała przeez Wiedeń. Okazało się, że 40 min na zmianę samolotu to za mało czasu i ten do Madrytu odleciał bez nas. Dzielny Logos Tour znalazł i na to rozwiązanie - udało się wcześniej podzielić grupę, to uda się i teraz. Pierwsza 4 osobowa ekipa dostala bilety na trasę: Wiedeń - Paryż - Toronto - Mexico City. Nie czekaliśmy na kolejne bilety /może przez Moskwę?/ i zażdaliśmy odtrnsportowania nas do Warszawy z zamiarem zakończenia tej wyprawy. Wtedy okazqło się, że jednak wracamy do opcji Madryt - Mexico City. 2 dni stracone, program nie do uratowania. Gdyby nie p. Magda, jedna z uczestniczek, która miała energię i dobrą wolę do tego, żeby zastąpić pilota, to pewnie do tej pory blądzilibyśmy po wiedeńskim lotnisku, a tak czekamy w hotelu na to, co przyniesie kolejny dzień....

| Skomentuj opinię (2)


446 osoby z 547 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2017-03-24 11:13:16
zalety: No, nie będę Was wychwalać, bo opuścicie skrzydełka.Ale Marka muszę pochwalić, bo zasłużył sobie. Kierowców - też.
wady: Nie zauważyłam.
opinia: Byłam z Logos Tour kilka razy. Biuro - jak biuro. Ważni są ludzie, szczególnie pilot. Pewnie mam szczęście, ale trafiam nieźle. Ostatnio i pilot (Marek Stachowiak)i kierowcy, także współtowarzysze podróży - Australia i Nowa Zelandia od 14.01. do 02.02. 2017 byli OK. Nieważne, gdzie jedziesz, ważne: z KIM.Iza ("JEST")

| Skomentuj opinię (1)


776 osoby z 1208 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2016-08-06 10:43:55
zalety: Bardzo kompetentna,opiekuńcza Pani Joanna Trzcińska-pilot naszej wycieczki.Wygodne,czyste hotele,smaczne posiłki.Udane wycieczki fakultatywne. Wygodny autokar i świetny islandski kierowca.
wady: Czasem pogoda płata figle i np pada deszcz lub jest mgła.
opinia: Byłam na wycieczce DOOKOŁA ISLANDII 18-25.07 2016r. Wróciłam b.zadowolona.Islandia zaskoczyła mnie różnorodnością i zmiennością krajobrazu-od czarnych plaż i pól polawinowych porośniętych mchem po zielone i ukwiecone pola.Urokliwe wioseczki i np.miasteczko liczące 300 mieszkańców,domy porośnięte trawą.Dalej pola gejzerów, kąpiel w ciepłych wodach Błękitnej Laguny,wodospady,fiordy,lodowiec...nowoczesna przestrzenna stolica.

| Skomentuj opinię (3)


566 osoby z 790 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2017-01-03 11:12:29
zalety: brak zalet
wady: jak większość duzych biur oszuści mają w nosie ludzi
opinia: Rok wcześniej dokonałem rezerwacji.Potem podpisałem umowę .W ciągu roku do października byłem na bieżąco z biurem.Pod koniec września zapłaciliśmy ( trzy osoby) całość kwoty , i zaczęło się!!! . Nagle dzień po wpłacie odzywa się pan Sliwka i mówi nam ,że Kuba jest nie sprawdzona i nie obliczalna i proponuje mi ,nam ...Belize, Honduras, Kostarykę . Ale ja wpłacałem na Meksyk i Kubę.!!! szok dopiero po przepychankach i interwencji osób trzecich oddał nam pieniądze. Przeżyłem wakacje życia.Tylko TL Sliwka zrobił z nas powidła. Oszust!!!. Wpłaciliśmy ponownie do KBP ,a tu z deszczu pod rynnę.Katoliccy oszuści. Zobacz opinie o Katolickim Biurze Pielgrzymkowym z Warszawy!!! Pan A Pierz- właściciel kolejny cwaniak . On dopiero Pierze mózgi!!!

| Skomentuj opinię (2)


703 osoby z 1065 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2016-09-24 13:55:37
zalety: wycieczka Kazachstan,kirgistan,uzbekistan,turkmenistan ogólny program zachęcający,pilot dobrze znający swoje zadanie kontaktowy.
wady: zbyt duża grupa powoduje że wydluża sie zwiedzanie i dalszy program jest po łepkach albo nie w pelni zrealizowany,wyżywienie poza śniadaniami to nieporozumienie.
opinia: Jadąc spodziewałem się doznań również kulinarnych tamtych krajów a był kurczak i wołowina ,szczytem wszystkiego był posiłek niby w jakimś domu -plow to był kubeczek ryżu i słownie dwa kawałeczki wołowiny o długości 3cm i średnicy 1cm.Na zapytanie dlaczego nie ma baraniny odpowiedz żadna.Hotele i organizacja przejazdów dobra,należy się zastanowić czy zamiast tluc się kilka godzin w autobusie z taszkientu do samarkandy nie nalezło zorganizować przejazdu pociągiem 2godziny

| Skomentuj opinię


AlinaR
zwiedzający - 4 punktów

341 osoby z 341 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2017-06-09 11:04:44
zalety: Fantastycznie przygotowane i przeprowadzone wyjazdy
wady: niestety drogo
opinia: Bardzo ciekawe programy, przewodnicy-piloci to najczęściej pasjonaci. Oferta biura bardzo szeroka i ciekawa. Wyprawa z Logos Tour to prawdziwa przygoda i piękne wspomnienia na całe życie.

| Skomentuj opinię


249 osoby z 249 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2017-08-03 12:23:56
zalety: Wycieczka do Japonii ok - hotele na poziomie, przejazdy także. Polecam, ale... nie z Panią Joanną
wady: Pilot Joanna Trzcińska
opinia: Wycieczka do Japonii jak najbardziej ok, przelot całkiem wygodny (choć już na początku biuro mija się z prawdą twierdząc, że lot narzuca nr miejsc - sprawdzone nieprawda, nie informuje o możliwości rezerwacji posiłków specjalnych).
Hotele w Japonii ok, wygodne i czyste. To samo program wycieczki. Natomiast bardzo wiele można tu zarzucić pilotce. Począwszy od tego, że nie chciała podejść z uczestnikami na plażę(bo wg niej brudna), dopiero po ostrej interwencji uczestników, łaskawie na nią podeszła (zaskoczenie - plaża czysta). Poprzez kłamstwa na temat braku możliwości zakupu karty sim (14 dniowej), jedna z uczestniczek kupiła i używała, na co Pani Trzcińska stwierdziła, że to niemożliwe, wmuszanie zakupu potraw w restauracji, bo ktoś źle zamówił i będzie szybciej, poprzez ignorancję prośby jednej z uczestniczek na temat informacji dot. zniżek dla osób niepełnosprawnych (są takowe w Japonii i sięgają 50 do 80% upustu - ona bezczelnie to olewała - bo co za różnica czy zapłacisz 1000 Yenów czy 500 ? ona ma darmowe wstępy), poprzez traktowanie programu wycieczki olewająco, na zasadzie odbębnić - np w Hiroszimie, w trakcie rejsu na wyspę mieliśmy ok. 1 godziny czasu (z posiłkiem), gdzie wskazała ona restaurację, a na zwiedzanie zostało 10 min. Na protest uczestniczki, odpowiedziała, że przecież padał deszcz a ona po Parku Pokoju chodzić nie będzie w nocy... Za to na galerie handlowe nigdy jej czasu nie brakło - Pani pomyliła komunistyczny ustrój, gdzie w Polsce nic nie było i ludzie wręcz pragnęli tych zakupów. Może czas przemianować wycieczkę na Shopping w Japonii - czyli tropem galerii handlowych. Dzięki tej Pani mieliśmy popsuty wyjazd. Informacje o zwiedzanych atrakcjach - znikome, czytane z internetu ... odzywki do kelnerów i pilotów miejscowych tragiczne. Japonię polecam, ale nie z tą Panią

| Skomentuj opinię (1)


181 osoby z 181 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2017-09-22 20:44:33
zalety: Dobry wybór hotali-łatwo trafić z miasta,
wady: przewodnik Jacek Wan- Japonia - pan ,któremu nic sie nie chce.Był razem ze swoja "przyjaciółką" i wiecej czasu poświęcał jej niż wycieczce.Ciągle zmęczony,podawał błedne fakty,zmienił program tak,że nie zobaczylismy w środku zamku Białej Czapli.Nie polecam Japonii z tym przewodnikiem.
opinia: Japonia-ciekawy kraj,ale Logos nie popisał się .Dokumenty podrózy wysłane na zły adres.Przewodnik taki sobie - dobrze,że pokazał gdzie można dobrze zjeść.

| Skomentuj opinię


Japonia2017
zwiedzający - 1 punktów

143 osoby z 146 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2017-10-05 10:49:28
zalety: Bardzo ciekawy i bogaty program wycieczki (szczególnie pobyt w górskim onsenie Kusatsu z możliwością kąpieli w tradycyjnych japońskich łaźniach). Podczas zwiedzania Tokio i Kioto hotele dobrej klasy w centrum. Program zwiedzania bardzo intensywny, ale ciekawy – obejmujący zarówno zabytki jak i najnowsze osiągnięcia techniki i urbanistyki japońskiej.
wady: We wrześniu temperatura powyżej 30 stopni i ogromna wilgotność powietrza - ciężkie warunki do całodniowego zwiedzania
opinia: Znakomity pilot Jacek Wan dziennikarz, podróżnik i geograf – znający Japonię od podszewki. Poza obszernymi komentarzami dotyczącymi zwiedzanych obiektów, przekazał nam mnóstwo ciekawych informacji o życiu, jedzeniu, pracy i zwyczajach Japończyków. Z niesamowitą wprawą przeprowadzał grupę po wielopoziomowych japońskich dworcach, dzięki czemu nawet te dalekie przejazdy (6 środków lokomocji) przebiegały bez żadnych zakłóceń. W naszej ocenie znakomity profesjonalista, pomocny, życzliwy. W sumie wycieczka bardzo udana i godna polecenia.

| Skomentuj opinię (1)