Biuro podróży Logos Travel - Opinie Klientów i Oceny

Ocena użytkowników 2.71 / 5.00
57% opiniujących poleca Logos Travel
Opinie klientów biura podróży Logos Travel. Jeśli chcesz dodać własny komentarz i ocenić biuro turystyczne Logos Travel zaloguj się i wystaw opinię.

Opinie użytkowników o Logos Travel

292 osoby z 292 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2017-11-28 17:38:07
zalety: Ciekawa trasa: Panama-Kostaryka-Nikaragua- Honduras-Gwatemala-Belize-Meksyk
wady: Pilot wycieczki p. EWA POMORSKA
opinia: Z Logos Travel zwiedziłem już co najmniej pół świata (tylko w roku 2017 jest to już moja 3 wyprawa). Zatrudniana przez Biuro kadra pilotów wycieczek jest oczywiście zróżnicowana z punktu widzenia "kwalifikacji pilota", ale do tej pory nie miałem podstaw do wyrażania negatywnych opinii. Wyjątkiem jest p.Ewa Pomorska (prowadziła wycieczkę od 6.11 do 26.11.2017 roku).Uzasadnienie (najważniejsze punkty): "zagubienie" 2 osób podczas zwiedzania Panama City, niejasne rozliczenia wycieczek fakultatywnych (np. jaskinia koszt 15$ dla p.pilot podczas gdy koszt biletu jak wynikało z informacji przed jaskinią 4$ - tłumaczenie pokrętne - zapłata za oświetlenie i przewodnika (sic!)). Przylot z Cancun - opóźniony, brak możliwości "złapania" połączenia z Warszawą na który grupa miała bilet. Pani pilot zniknęła. Bardziej doświadczeni uczestnicy wycieczki wiedzieli, że trzeba przebukować lot i pomogli pozostałym. Pani pilot znalazła się przed odlotem. Całą sprawę opiszę szczegółowo w piśmie do Biura, ta opinia jest wystawiona ad hoc, ponieważ p. Ewa (jak wspomniała) za 2 tygodnie ma prowadzić kolejną wycieczkę tą trasą. Usiłuję więc przekazać to ostrzeżenie z pewnym wyprzedzeniem.

| Skomentuj opinię


alerano
zwiedzający - 2 punktów

293 osoby z 293 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2017-11-28 10:02:42
zalety: Ciekawe trasy, nastawienie na zwiedzanie, dobry kontakt
wady: Chaos organizacyjny, nierówni piloci
opinia: Nie jestem częstym klientem biur podróży, większość wycieczek organizuję sam, korzystałem jednak z więcej niż jednego, mam więc porównanie.
Logos Travel jest biurem nastawionym na ludzi aktywnych, nie oferuje wypoczynku w hotelach all inclusive, co akurat dla mnie jest zaletą. Programy wypraw są bogate, nie pozostawiają - przynajmniej teoretycznie - miejsca na nudę. Kontakt z biurem przed wyjazdem jest dobry, choć niektórym może przeszkadzać specyficzny "luz" w rozmowie z klientem. W atmosferze żarcików i poklepywania mogą umknąć istotne sprawy.
Wyprawa do Peru i Boliwii, w której brałem udział, nie była żadną katastrofą, jednak pewne szczegóły powodują, że nie mogę polecić jej osobom, które oczekują od zorganizowanej wyprawy tego co ja, czyli profesjonalizmu organizatora, wysokiego poziomu merytorycznego i zaangażowania pilota. Tych właśnie elementów zabrakło.
Konkretnie: pilot, człowiek bardzo sympatyczny i teoretycznie kompetentny, bo mieszkający od urodzenia w Peru, sprawiał wrażenie osoby mało zainteresowanej tematem. Mówił niewiele o zwiedzanych obiektach, niechętnie odpowiadał na pytania, opowiadał za to dużo dowcipów i chętnie organizował "spotkania integracyjne". Program wycieczki był zrealizowany, jednak dość minimalistycznie. Jedna z opcjonalnych wycieczek się nie odbyła, bo ponoć wymagała wcześniejszej rezerwacji, 3-krotnie dawano nam pół dnia "wolnego czasu" w miastach, w których można było zwiedzić wiele ciekawych obiektów, o których nie wiedzieliśmy, bo pilot powiedział "róbta co chceta". Nie mam nic przeciwko samodzielnemu zwiedzaniu, jednak pilot powinien zaproponować chętnym osobom odwiedzenie ważnych obiektów lub przynajmniej powiedzieć, gdzie warto pójść. Mam również wrażenie, że organizator mocno oszczędzał na kosztach wyżywienia, ponieważ posiłki zawarte w cenie wyprawy znacznie odbiegały jakością od tych, za które płaciliśmy sami.
Podsumowując, Logos Travel to biuro mało przykładające się do organizowanych wypraw, które ogólnie są ciekawe i potencjalnie wspaniałe, ale niedopracowane w szczegółach. Stosunek ceny do jakości wypada słabo. Jeśli ktoś chce dobrze wydać pieniądze, nie polecam.

| Skomentuj opinięKarolf
zwiedzający - 1 punktów

1245 osoby z 1992 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2015-08-29 08:53:13
zalety: bardzo dobry dobór przewodników. Trasy zawierające zwykle najciekawsze miejsca z penetrowanego regionu.
wady: nieco za wysoka cena
opinia: Byłem z LT na dwu wycieczkach: Bajkał i Mongolia oraz Chiny z Tybetem. Z obu byłem zdecydowanie zadowolony. W obu przypadkach przewodniczki b. profesjonalne, sympatyczne (nawiasem mówiąc także b. ładne). Trasa wybrana dobrze (choć dla Chin z Tybetem może nieco inaczej rozłożyłbym akcenty).

| Skomentuj opinię


1415 osoby z 2330 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2015-03-05 13:47:43
zalety: Dobry program
wady: Drogo, wycieczki fakultatywne przepłacone, pilot bez znajomości portugalskiego w Brazylii!!i nie zorganizowany
opinia: Byłem z tym biurem w Brazylii( luty 2015 karnawał),program dobry ale... cena za wysoka, wycieczki fakultatywne zawyżone ceny, lokalnie można było kupić o 20 US$ taniej, bilety na Sambodrom organizowane przez biuro drogie i na mało znacząca paradę, na główna paradę (transmitowana w TV) nabyłem bilety przez internet o 50 US$ taniej.
Porażką p.Gosia pilot, brak znajomości języka portugalskiego( bez tego ani rusz), logistyka kompletnie leżała.

| Skomentuj opinię


1554 osoby z 2607 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2014-08-15 12:17:56
zalety: ciekawy program
wady: Próba wyciągnięci dodatkowych pieniędzy nie zgodnie z umową pisemną
opinia: Córka na miejscu po wylądowaniu w Usa dowiedziała się że musi dopłacić 900 dolarów do pokoju jednoosobowego chociaż wcześniej było uzgodnione że ma ona pokój dzielic z Pilotką . Pilot widząc jej zdecydowany sprzeciw nagle kwotę dopłaty obniżył do 400 a następnie do 200 dolarów.Z umowy pisemnej zawartej z tym pseudo biurem jasno wynika że nie powinno być takiej dopłaty dopiero po interwencji Pani z Izby turystycznej pseudo biuro stwierdziło że nastąpiła pomyłka

| Skomentuj opinię


1657 osoby z 2799 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2014-04-08 11:39:18
zalety: Małe grupy, ciekawy program, znamiona wypraw.
wady: Wysoka cena, oferty - opisy wycieczek w folderze przebarwione, niezgodne z stanem faktycznym, wprowadzające poważnie w błąd.
opinia: Byłem 6 razy z tym biurem na różnego typu wycieczkach i wyprawach. Jestem zadowolony z obsługi, większość przewodników wysokiej klasy, intensywny program mi odpowiada, cena wysoka ale adekwatna do jakości.
I na tym kończy się moja pozytywna opinia.
Biuro nie integruje się z klientem po zakończeniu oferty. Odczuwa się jakby biurze nie zależało na stałych klientach. Ten brak profesjonalizmu zniechęca do następnych podróży z tym biurem.
Jest jeszcze coś więcej niż dobra wyprawa za określone wysokie pieniądze. Widocznie biuro nie dorosło jeszcze do takich standardów.

| Skomentuj opinię (5)


martini
specjalista - 490 punktów

2118 osoby z 3676 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2008-08-20 12:39:04
zalety: dobra organizacja, bardzo ciekawe programy, egzotyczne kierunki podróży
wady: wysokie ceny, bardzo różny standard hoteli, brak wyżywienia w cenie
opinia: Na początku trzeba zaznaczyć, że Logos Travel nie jest standardowym biurem podróży – organizuje przede wszystkim dalekie wyprawy w niewielkim gronie. To, co dla poszukiwaczy przygód będzie atutem, klientów biura nastawionych na odpoczynek przyprawi o ból głowy.
Dlatego każda opinia o Logos Travel jest mocno subiektywna.
Dla mnie największym plusem biura Logos jest niestandardowa oferta. Niewiele biur turystycznych organizuje wyjazdy np. do Indii, Nepalu czy Chin. Niestety, koszty takiej wycieczki są zazwyczaj bardzo wysokie… Specyfika niektórych z tych miejsc wpływa też oczywiście na warunki hotelowe – wyjeżdżając z Logos Travel prędzej możemy się spodziewać bardzo skromnego lokum, niż przestronnego pokoju w pięciogwiazdkowym hotelu. Zazwyczaj biuro podróży nie zapewnia także wyżywienia. Dla niektórych pewnie to minus, ale z drugiej strony może to być świetny pretekst do posmakowania lokalnej kuchni.
Jeśli chodzi o organizację, zwykle nie można Logos Travel nic zarzucić. Programy wyjazdów są zawsze niezwykle bogate i ciekawe. Na wyjeździe z Logos z pewnością nie można się nudzić. Biuro podróży gwarantuje też bardzo dobrych pilotów i przewodników. Zazwyczaj są to ludzie z ogromną wiedzą i pasją do zawodu.
Podsumowując – Logos Travel to biuro turystyczne dobre dla specyficznych klientów. Raczej globtroterów, niż amatorów leżenia na plaży.
Ci, którym nie straszne są chwilami spartańskie warunki, z pewnością będą zadowoleni.

| Skomentuj opinię (4)