Biuro podróży Otium - Opinie Klientów i Oceny

Ocena użytkowników 2.52 / 5.00
39% opiniujących poleca Otium
Opinie klientów biura podróży Otium. Jeśli chcesz dodać własny komentarz i ocenić biuro turystyczne Otium zaloguj się i wystaw opinię.

Opinie użytkowników o Otium

6 osoby z 6 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2019-01-26 22:35:52
zalety: Brak
wady: Tragiczna organizacja na każdym kroku.
opinia: Kierowcy w autobusie na głos skarżący się na przekroczony dozwolony prawem czas pracy, nocleg w apartamencie bez bieżącej wody. Nie poleciłbym nawet najgorszemu wrogowi.

| Skomentuj opinię


18 osoby z 29 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2014-01-19 17:44:23
zalety: Cena
wady: Kiepscy piloci
opinia: Hotel rio events ok dojazd kiepski dwoma taksowkobusem 3 gdz stania na chodniku ze sprzetem w Cesanie zanim przyjechala taksowka nie polecam tego biura

| Skomentuj opinię49 osoby z 90 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2013-04-18 08:54:00
zalety: Piękne ALPY, ale to nie ich zasługa
wady: Organizacja
Obieg informacji
Zgodność oferty
Opieka rezydenta
Zakwaterowanie

opinia: Wszystko za co zapłaciliśmy nie było nam dostępne
Śniegu tylko nie brakowało.
Nie polecam. Szkoda kasy nawet jak cena jest dobra to będą to zmarnowane pieniądze. Średnia ocena mówi sama za siebie !!!!!!!!!!!!!!

| Skomentuj opinię


47 osoby z 88 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2013-04-18 08:18:18
zalety: Mają dużo procesów o zwrot kosztów !!!
wady: Długo trwają procesy!
opinia: Nie warto ryzykować. Ordynarna ekipa. Mili tylko do momentu aż wyślesz im kasę, później studnia bez dna. To, że zapłaciłeś za pobyt bardziej znaczy, że będziesz miał kłopoty, a nie wypoczynek.

| Skomentuj opinię


1729 osoby z 3000 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2013-04-18 08:11:14
zalety: Nie dostrzegłem !!!!!
wady: Teraz wiem, że same WADY !!!!
opinia: NIE POLECAM. OKRADLI MNIE Z PRZYJEMNOŚCI KORZYSTANIA Z WYPOCZYNKU. WZIĘLI KASĘ, A DALEJ MARTW SIĘ SAM. PO PRZYJEŹDZIE NA MIEJSCE AUTOKAR WYSADZIŁ NAS POD PENSJONATEM I POJECHAŁ DALEJ Z INNYMI LUDŹMI, A MY NATOMIAST W RECEPCJI DOWIEDZIELIŚMY SIĘ, ŻE NIE MA DLA NAS MIEJSC. ZERO KONTAKTU Z BIUREM. NIKT NIE ODBIERAŁ TELEFONÓW. TERAZ BIEGAM Z NIMI PO SĄDACH. DOBRZE,ŻE CHOCIAŻ JESTEM Z KRAKOWA

| Skomentuj opinię


81 osoby z 157 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2013-04-18 08:04:32
zalety: \\brak zalet
wady: zmiana warunków uczestnictwa bez uzgodnienia, brak opieki rezydenta, brak w realu tego co w ofercie
opinia: Zmieniają miejsca zakwaterowania bez uzgodnienia i powiadomienia, jednocześnie pozostawiając ludzi na ulicy na łaskę obcych. Nikt nie dba o klienta. Na miejscu brak wygód i atrakcji sprzedawanych w ofercie.

| Skomentuj opinię


1965 osoby z 3460 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2011-06-09 14:12:57
zalety: dobra organizacja ale tylko podczas odbioru pasażerów w kraju
wady: brak kontroli nad tym co się dzieje poza krajem oraz zero inicjatywy aby choć przeprosić klienta i wyjaśnić sprawę
opinia: Byliśmy z znajomymi na wyjeździe w Włoszech aby sobie trochę poszusować. Zebraliśmy ekipę 10 osób i mieliśmy mieszkać razem wszystko miało być dograne. Dojechaliśmy na miejsce wtedy rezydent wysadził nas obok jakiegoś budynku wyglądającego jak dom, coś pogadał po włosku, wskoczył do autobusu i pojechał do sąsiedniej miejscowości z resztą pasażerów. My zostaliśmy sami na 15 stopniowym mrozie z bagażami na zewnątrz bo jak się okazało to nie była kwatera ale agencja wynajmująca pokoje i właśnie mają 2 godzinną siestę i biuro jest zamknięte. Po sjeście dostaliśmy klucze z teczką na której napisana była nazwa apartamentu bez podania adresu i dodatku rozdzielono nas na dwa różne końce miasta. Po dłuższej interwencji i telefonach do rezydenta wynajęliśmy na swój koszt taxi aby dowiozło nas w bliżej nieznane miejsce. Przez prawie 3 godziny zmarznięci i niewyspani szukaliśmy w obcym mieście biura zajmującego się wydawaniem Skipassów bo biuro wskazane przez rezydenta dawno już zmieniło siedzibę. Od samego początku wszyscy mieli dosć tego wyjazdu. Wróciliśmy do kraju musieliśmy dodatkowo zapłacić duże rachunki za telefon wydzwaniając ciagle do rezydenta w obcym kraju. Nie polecam tego biura bo nikt mimo obszernego pisma z mojej strony nie pofatygował się nawet o wyjaśnienie sprawy.

| Skomentuj opinię


LukaszK
zwiedzający - 1 punktów

2044 osoby z 3575 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2011-03-25 21:28:24
zalety: Dobra organizacja, zgodność oferty ze stanem rzeczywistym
wady: Brak
opinia: Witam. Bylem z Otium na przełomie lutego i marca w Sestriere. Miejscowość położona bardzo wysoko, wiec śniegu było pod dostatkiem. Warunki super. Naprawdę jest gdzie pojeździć. Czarne trasy olimpijskie robią wrażenie. A jak komuś mało to można jeszcze sobie skoczyć na stronę francuską. Jeśli chodzi o biuro to nie mam na co narzekać. Wszystko tak jak w ofercie. Polecam!

| Skomentuj opinię


resska
zwiedzający - 1 punktów

152 osoby z 326 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2011-03-15 16:56:22
zalety: zalet brak
wady: niezgodność oferty ze stanem faktycznym, lekceważenie klientów, skandaliczny sposób rozpatrywania reklamacji
opinia: Byłam w Hotelu Aurora Peio na wyjeździe narciarskim. Odległości od skibusa przekłamane (700 m. zamiast 100), odległości od wyciągów też (biuro podało 11 km, w rzeczywistości 26 - w odpowiedzi na reklamację podali, że odległosci podają w przybliżeniu), kiepski nieogrzewany autokar, niedotrzymanie warunków umowy w kwestii przejazdu - miejsca w autokarze rozdzielone wg żadania uprzywilejowanych klientów, a nie jak w umowie stało - w kolejnośći zgłoszeń, w odpowiedzi na reklamację biuro podaje szereg kłamstw, pracownicy Otium nie umieją posłużyć się mapą, żeby zweryfikować odległości podane przez kontrahentów. Do tego dochodzi niesympatyczna pilotka. Z tak beznadziejnym biurem jeszcze podróżowałam. Szczerze odradzam!

| Skomentuj opinięizigul
zwiedzający - 1 punktów

2054 osoby z 3597 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2011-02-18 23:07:26
zalety: Bogata oferta, dobra organizacja
wady: Nie stwierdzono
opinia: Bylam w Madonnie di Campiglio w apartamentach Ambiez, musialam wykupic wycieczke duzo wczesniej. Znajomi uprzedzili mnie ze szybko koncza sie miejsca, ale mieli racje ze warto. Bajkowe widoki! Swietne trasy. Wszystko tak jak w ofercie biura. Pozdrawiam

| Skomentuj opinię


153 osoby z 326 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2010-12-23 07:50:26
zalety: brak
wady: dużo
opinia: właśnie wróciliśmy z wyjazdu do włoch. buiro fatalne. brak organizacji, pani rezydent się nawet nie przedstawiła, sami musieliśmy szukać sobie pokoi, po drodze cały czas jakieś komplikacje z dojazdem. stanowczo nie polecam.

| Skomentuj opinię (1)


2062 osoby z 3598 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2010-12-05 15:31:33
zalety: szeroka oferta
wady: na razie nie mam zastrzeżeń
opinia: Witam,
zamierzam wykupić wyjazd w tym biurze, dlatego też zasięgnąłem opinii kilku znajomych (zapalonych narciarzy), którzy mieli przyjemność korzystać z Otium wcześniej. Przekonali mnie oni ostatecznie na skorzystanie z ich oferty i uspokoili, gdyż byłem mocno niepewny przeczytawszy te wszystkie "życzliwe" posty. Wydaje mi się że trzeba pamiętać o jednym: cena = standard obiektu, nie można liczyć na luksusy w cenie schroniska. Przeglądając bardzo szeroką ofertę z ich strony internetowej, oraz po zapoznaniu się z normalnymi opiniami ich klientów (nie malkontentów którzy za cenę "kwatery u bacy" domagają się Hiltona), jestem pewny, że będzie to udany wyjazd . Mam poważne wątpliwości co do niektórych skrajnie niepochlebnych opinii. Zastanawiam się czy gorliwość niektórych forumowiczów w umieszczaniu tego typu postów na pewno wynika z szczerych przesłanek. Czy jest w tych postach choć gram rzetelnej informacji, przekazanej przez czującego się pokrzywdzonym klienta, czy jest to po prostu antyreklama konkurencji. Życzę wszystkim szukającym wyjazdu na narty znalezienia tylu fajnych ofert co ja znalazłem w Otium, oraz spostrzegania opinii innych przez szerszy pryzmat.

| Skomentuj opinię


2086 osoby z 3633 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2010-04-27 09:57:49
zalety: Wszystko zgodnie z ofertą.Bardzo dobry kontakt z pracownikami biura. Szybki zwrot pieniążków w zwiazku ze zmianą warunkow transportu. Hotel Aleksander w Livigno super.
wady: jedynym minusem brak rezydenta na miejscu, spowodowany prawdopodobnie bardzo małą liczbą uczestników wycieczki (4 osoby) w związku z końcem sezonu
opinia: zdziwiona tak negatywnymi opiniami innych wycieczkowiczów z czystym sumieniem polecam biuro:)
Wszystko zgodnie z ofertą.Bardzo dobry kontakt z pracownikami biura. Szybki zwrot pieniążków w zwiazku ze zmianą warunkow transportu. Hotel Aleksander w Livigno super.

| Skomentuj opinię


2096 osoby z 3646 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2010-03-29 19:11:57
zalety: sprawana organizacja, nie mam zadnych zastrzezen
wady: brak
opinia: W Otium Travel wykupiłam wyjazd na narty do Włoch do Val di Sole.Wcześniej naczytałam się najróżniejszych opinii na temat tego biura i niepokoiłam się, że coś będzie nie tak.Okazało sie jednak, że moje obawy były zupełnie niesłusze, wszystko było w porządku. Zakwaterowanie bez problemu, odbiór voucheru również.Dodatkowo w hotelu był podany kontakt do rezydentek zresztą z łatwoscia mozna było równiez je spotkac na terenie hotelu.Mielismy wykupiony przez to biuro tylo nocleg i skipass ale nie mam żadnych zastrzezen.

| Skomentuj opinię


klientbiura
zwiedzający - 6 punktów

157 osoby z 328 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2010-03-21 12:13:37
zalety: Brak
wady: te same adresy IP - pozytywne opinie
opinia: Panowie internet nie jest anonimowy a po adresach ip widze że właściciele lub pracownicy OTIUM podszywaja się za zadowolonych klientów wystawiając pozytywne opinie. Gratuluje sposobu na sukces w biznesie ;)))

| Skomentuj opinię


predazzo
zwiedzający - 1 punktów

298 osoby z 599 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2010-03-07 18:38:47
zalety: brak
wady: naciągacze - liczy się tylko zysk, reklamacje - niemozliwe
opinia: Miałem wynajęty 4-osobowy apartament w Predazzo - luty 2010. za 3300zł bez pościeli - standard jak u bacy w Zakopanem. Omijajcie tą firmę. Lepiej poszukac samemu.Pierwszy raz wynająłem przez biuro - bylo najdrożej i najniższy standard. Pracownicy Otium - niemili,ordynarni - nie dziwie się - pewnie często muszą rozmawiac z rozczarowanymi klientami

| Skomentuj opinię


bea007
zwiedzający - 1 punktów

159 osoby z 333 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2010-02-08 16:39:28
zalety: brak
wady: Same wady oprócz tras narciarskich, miasteczko Cogolo śliczne,
opinia: własnie wróciłam z Cogolo di Pejo, nie polecam firmy otium autokar stary, cieknący Neoplan, 3 razy zepsuł się w drodze. pilotka niekompetentna, czekanie na autokar po 2- 3 godziny pilotka obrażona na dodatek własciciel pensjonatu Casa al Sole bezczelny wchodził do apartamentu podczas naszej nieobecności, a na koniec czepiał się np niedotartego do sucha zlewu i papierka w koszu na śmieci żądając 50Euro. Uwaga nie polecam a sam region oczywiście super

| Skomentuj opinię2091 osoby z 3640 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2010-01-31 12:52:38
zalety: Sprawne zalatwienie formalnosci przez internet;
Pilot i Rezydent dostepni pod tel. na miejscu
Opis na stronach internetowych zgodny ze stanem rzeczywistym.
Autobus jadacy zgodnie z harmonogramem.
wady: Brak
opinia: Pierwszy raz podrozowalem z tym biurem. Mysle ze w przyszlosci skorzystam z jego uslug. Mialem pewne obawy po przeczytaniu kilku opini na tym forum. Okazaly sie one zupelnie bez podstawne. Pilotka sympatyczna, chetnie udzielajaca wszelkich informacji. Zakwaterowanie w porzadku, maly czysty hotelik w odleglosci od SKI-BUSu zgodnej z opisem w ofercie. Wyzywienie bez zastrzezen. Biuro spelnilo calkowicie moje oczekiwania (przejazd i zakwaterowanie). Oczywiscie mozna narzekac na podroz autobusem, ale ona zawsze meczy 22 godziny robia swoje. Na szczescie byly postoje co 4 godziny na rozprostowanie kosci i spozycie cieplych posilkow. Z reszta to sprawa indywidualna - wiadomo, ze jesli ktos sie decyduje na podroz autobusem, to nie z powodu komfortu tylko z przeslanek ekonomicznych (cos za cos).
Bez wyrzutow sumienia moge polecic tego operatora.

| Skomentuj opinię


klientbiura
zwiedzający - 6 punktów

210 osoby z 434 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2010-01-04 10:57:08
zalety: brak
wady: Niezgodne z prawem zapisy w umowach potwierdzone wyrokami NSA.
opinia: Widze że ktoś cierpi na rozdowjenie jaźni i loguje sie pod różnymi nickami z tych samych adresów no ale cóż może to w Otium im kazali ale pozdrawiam Misuro i MikiMaj w końcu za to wam płacą. Pisałem do was że W jednym z wami się zgodzę bardzo tanie pieniadze i Hilton to to nie jest a jak to mój dziadek mawiał tanie mięso to psy jedzą. Ja swojego 1000zł nigdy z tego biura nie odzyskałem a kto chce spróbować to zapraszam. Zawsze możecie przed wyjazdem zobaczyć moje zdjęcia z tego "niby hiltona" http://www.joemonster.org/p/60955/Issolaci_taras_i_krew_Otium. Wpisujce co o tym myślicie

| Skomentuj opinię


MikiMaj
zwiedzający - 1 punktów

2108 osoby z 3665 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2009-12-24 14:24:16
zalety: rzetelna informacja na stronach
wady: jak na razie brak.
opinia: Wlaśnie wrocilismy ze zanjomymi z Isolacci, rezydencja National park, Hilton to nie jest, ale bylo cieplo i goraca woda, standard ok, turysttyczny. Oferte znależlismy na poczatku wrzesnia w sieci, i bylo to jedna z najtanszych ofert free ski we wloszech. malo co bysmy zamieniali to na apartamenty w bormio, po przeczytanie wpisu sprzed 2 lat. Dzwonilismy do biura odnoisnie polskich rezydentow i otrzymalismy info, ze przy dojexdzie wlasnym ich nie ma, chyba ze jest rownolegle grupa autokarowa lub samolotwa. mila niespodzianka, bo na miejscu w hotelu cima paizzi, by;a rezydentka, pani Dominika (pozdrowienia od krzycha)Bylo ok. polecam.

| Skomentuj opinię