Biuro podróży Rainbow Tours - Opinie Klientów i Oceny

Ocena użytkowników 4.33 / 5.00
88% opiniujących poleca Rainbow Tours
Opinie klientów biura podróży Rainbow Tours. Jeśli chcesz dodać własny komentarz i ocenić biuro turystyczne Rainbow Tours zaloguj się i wystaw opinię.

Opinie użytkowników o Rainbow Tours

1757 osoby z 3055 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2010-06-22 21:57:07
zalety: Bardzo profesjonalni piloci z ogromną wiedzą
wady: Informacje pracowników biura w Krakowie nie pokrywały sie z rzeczywistością.
opinia: Z początkiem 2010 roku zakupiliśmy wycieczkę do Grecji w krakowskim oddziale Rainbow Tours . Była to klasyczna objazdówka w okresie od 1 do 10 maja. Niestety wycieczka ta nie doszła do skutku więc udaliśmy się do krakowskiego oddziału przy Placu Szczepańskim aby wybrać coś innego lub zrezygnować z zaplanowanego wypoczynku.

Będąc w oddziale biura pani dyrektor ( bardzo młoda kobieta ) zaproponowała nam inną wycieczkę, również do Grecji , w tym samym czasie, tyle, że dłuższą z 4-ro dniowym odpoczynkiem nad morzem egejskim w miejscowości Tolo.
Pani dyrektor pokazała nam katalog z ładnymi zdjęciami hotelu Flisvos i Flisvos Royal gdzie mieliśmy mieszkać i jadać w restauracji posiłki.
Jeszcze na nasze zapytanie czy jako osoby przepisane z innej wycieczki na ofertę last minute nie będziemy traktowani jako klienci "drugiej kategorii" pani dyrektor zapewniła nas, że nie ,gdyż w dokumentach odnotowana jest data naszego pierwszego zgłoszenia.

Na pytania czy w autobusie można coś kupić do picia usłyszeliśmy odpowiedź , że tylko podczas postojów w restauracjach na stacjach benzynowych, a obiadokolacja nie będzie przed pierwszym noclegiem w Grecji. Bardzo nas do tego wyjazdu namawiano więc ulegliśmy pokusie i podpisaliśmy umowę. Fakt, że na umowie przez nas podpisanej była klauzura, ze może być zamiana na inny hotel , ale pani dyrektor zapewniała nas ustnie, że to jest standardowo napisane i nas to nie dotyczy!
Po przyjeździe do Grecji okazało się, że w pierwszy dzień mamy kolację , a w autokarze od Słowacji można kupować ciepłe i zimne napoje. W Tolo zostaliśmy zakwaterowani z połową grupy w Hotelu Soleil, wprawdzie trzy gwiazdkowym , ale o niższym standardzie niż nam obiecywano.
Pokoje w Hotelu Soleil były zniszczone, brudne, przydzielony pokój zmieniliśmy na inny bo stan łazienki był fatalny z lejącą się wodą po kafelkach. Nowy pokój który zażądałem w recepcji wcale nie był dużo lepszy ( poprosiłem z widokiem na morze i taki dostałem)Rekompensatą było wyżywienia, szczególnie dobre obiadokolacje wraz z tradycyjnymi greckimi potrawami.
Program wycieczki został zrealizowany w całości a pilot wykazał się wspaniałą wiedzą o Grecji i pomógł nam w kilku sprawach.
Co do innych hoteli nie mamy żadnych uwag. Personel biura w Krakowie radzimy jeszcze raz doszkolić.

| Skomentuj opinię (1)


1799 osoby z 3142 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2010-06-15 19:01:13
zalety: bardzo dobra organizacja i wspaniały, wyrozumiały pilot Mateusz K.
wady: właściwie ... chyba
chociaż :) - zbyt krótko
opinia: wycieczka w pełni spełniła nasze oczekiwania, hotel- chociaż na 'zadupiu' miał opcję śniadania all - więc plus/ Iris w Roissy/, świetna organizacja - zarówno pilot Mateusz jak i kierowcy - Maciek i Paweł - pełna kultura, wyrozumiałość, obsługa
zobaczyliśmy wszystko w programie, a nawet więcej
pilot bardzo dużo opowiadał, w tym uwzględniał polskie akcenty we Fracji, ogromna elastyczność- spełnianie wszelakich życzeń / w granicch normy oczywiście/
reasumując - gdybym 'kroił się' kolejny wyjazd do Paryża na wycieczkę zorganizowaną, mógłby to być wyjazd z RT, z Mateuszem

| Skomentuj opinię (1)Borkowscy
zwiedzający - 1 punktów

1811 osoby z 3163 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2010-06-05 14:13:58
zalety: Wycieczka do Paryża + zamki nad Loarą. Autobus z Poznania, 6 dni.
Dobra organizacja.
Kontakt z RT, autobus, hotel i inne usługi zgodne z oczekiwaniami i wniesioną opłatą.
wady: Nie odnotowano.
opinia: Udana wycieczka, po ktorej zostają miłe wspomnienia, a nie poczucie zawodu i, co się czasem zdarza, proces sądowy.
Te plusy, to nie są jednakże powody do pisania opinii - tak być powinno.
Do wyrażenia naszej oceny skłoniła nas osoba przewodnika, pana Macieja Kuźnika, z którym już się chyba nie spotkamy, chyba, że zmieni swój ukochany Paryż na inny kierunek.
Otóż Pan Maciej, w naszej opinii, którą podzielał głośno cały "nasz autobus", zasługuje w pełni na
najlepszą ocenę, takie pełne PIĘĆ GWIAZDEK, w kategrorii pilotów, przewodników i dobrych kompanów w podróży.
Pozdrawiamy go serdecznie,
M.K.Borkowscy z Puszczykowa


| Skomentuj opinię


148 osoby z 277 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2010-06-04 11:56:57
zalety: Grecja - "Antyczna przygoda"
- pokoje gotowe na czas,
- bardzo fajne jedzenie
- program zrealizowany
- autokar i kierowcy super,
- Pilot - p. Krzysztof - na 6!
- wszyscy przewodnicy polskojęzyczni,
- atrakcyjne wycieczki fakultatywne
wady: BRAK!
opinia: Polecam! Najlepiej zorganizowana wycieczka na jakiej byłam! Wszystko jasno przedstawione uczestnikom wycieczki, wszystko załatwione. O nic nie trzeba było się martwić... no może tylko o jakie pamiątki kupić rodzinie ;-)

| Skomentuj opinię


3963 osoby z 6950 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2010-05-29 21:54:46
zalety: Wspaniala impreza objazdowa Ziemia Swieta i Egipt
wady: Chyba wad istotnych nie bylo
opinia: W dniach 12-26.o5.2010 bylismy na objazdowce + pobyt Ziemia Swieta i Egipt. Bardzo dobra organizacja imprezy, wspanialy pilot Michal w parze z przewodniczka Ester sprawili, ze kolejny nasz wyjazd z Rainbow Tours byl niezwykle udany.Wysoki profesjonalizm i wiedza fachowa Michala potwierdzily, ze warto jezdzic z tym biurem. Pozdrawiamy przy okazji Ester, tak wiele nas nauczyla, Michala, tak duzo nam pokazal oraz Haline Kabzinska, dzieki ktorej zaczela sie nasza przygoda z Rainbow Tours w Grecji gdzie bylismy w naszej podrozy poslubnej. W tym roku wybieramy sie jeszcze raz na objazdowke, tym razem do Paryza, juz rozwazamy przyszloroczny urlop oczywiscie z tym samym biurem.

| Skomentuj opinię (1)


152 osoby z 284 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2010-05-28 11:06:46
zalety: ?
wady: ?
opinia: Dotyczy ogólnie biura: Po dokonaniu dopłaty za wycieczkę Pani była bardzo nieuprzejma. Nadmieniam, że akurat z tą samą osobą zawieraliśmy umowę wstępną i była "do rany przyłóż" .
Gdy tylko dokonaliśmy dopłaty opowiedziała nam o godzinach wylotów ( które zresztą są dostępne na stronie internetowej biura ) nie chciała nam nic opowiedziec o wycieczkach fakultatywnych tłumacząc się że ona nie wie i żeby szczegółów dowiadywać sięu rezydenta na miejscu. Myślę że to był jednorazowy incydent.

| Skomentuj opinię


robertos
zwiedzający - 1 punktów

149 osoby z 279 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2010-05-26 15:29:29
zalety: Kompetentna, miła obsługa w biurach handlowych w Gdańsku, oferta konkurencyjna cenowo i jakościowo.
wady: Z uwagi na godziny wylotu i przylotu praktycznie straciliśmy 1 dzień wypoczynku.
opinia: Byłem z rodziną w lipcu 2009r. na Krecie w hotelu Sirious Village. Pobyt wspominamy bardzo mile, zarówno w zakresie obsługi rezydentów jak i standardu hotelu. Ogólnie bardzo polecam na wczasy rodzinne.

| Skomentuj opinię


malgos
zwiedzający - 1 punktów

227 osoby z 434 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2010-05-18 19:07:16
zalety: świetna organizacja wycieczki,dobra lokalizacja hoteli,pilotka Asia znała bardzo dobrze język turecki, zabawiała tureckimi dowcipami,ciekawostkami, ogromna wiedza, dusza towarzystwa,
wady: brak
opinia: w dniach 05.05.2010 - 12.05.2010 byłam na objazdówce po Turcji "Smak Orientu". Trasa dość wyczerpująca, bardzo wczesne wstawanie, pokonaliśmy autokarem około 3000 km jednakże to co zobaczyliśmy na długo pozostanie w pamięci: Kosmiczne krajobrazy Kapadocji, Pammukale, Istambuł itd. Zakochałam się w Turcji. Hotele na całej trasie ok, super pilotka, sympatyczny turecki pilot. Wielki szacunek dla tureckiego kierowcy. Jedyna wada to słabo zgrana grupa.Dopiero pod koniec wyprawy na wieczorze tureckim towarzystwo poszalało, ostatni schodziliśmy z "parkietu".
Polecam wszystkim Smak orientu

| Skomentuj opinię (1)


150 osoby z 280 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2010-05-16 17:05:42
zalety: punktualnosć,rzetelność informacji w katologu ze stanem faktycznym,odloty przyloty według programu,kompetenta miła obsługa w biurze dotyczy Poznania z innych nie korzystałam.
wady: brak wylotów z Poznania przy większości wyjazdów.A szkoda, jest to duże utrudnienie.
opinia: Ale co do wyjazdów to nie mogę się przyczepić do niczego .Byłam z nimi między innymi na Kubie,Chorwacji,Egipcie ,Jordania-Syria wszystko to były objazdówki z bardzo dobrą organizacją, przewodnicy posiadali bardzo dużą wiedze,którą potrafili w ciekawy sposób przekazać.Nic nigdy nie przychodziło im z trudem,zawsze można było liczyć na ich pomoc.Na Kubie była pani Monika będąca osobą pełna temperamentu i uporu ,który był bardzo pożadany.Reszta przewodników też bez zarzutu.Teraz planuję objazd z nimi po Turcji i jestem spokojna co do organizacji i wrażeń po powrocie jak zwykle będą cudowne .

| Skomentuj opinię155 osoby z 291 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2010-05-11 17:25:06
zalety: Organizacja bez zarzutów, wszystko zgodne z ofertą, pilot i rezydentka zawsze usmiechnieci i służący pomocą
wady: nie znalazłam
opinia: Od 03.05.2010 - 10.05.2010 przebywałam w Grecji na Riwierze Olimpijskiej w Platamonas hotel Kronos. Cudowne miejsce, hotel dużo ładniejszy niż na zdjęciach. Organizacja wycieczek fakultatywnych bardzo sprawna i bez zarzutów, piloci znający się na rzeczy i fantastycznie przedstawiający zwiedzane atrakcje. Na pewno będę korzystała z usług Rainbow Tours i życzę im samych sukcesów i zadowolonych turystów.

| Skomentuj opinię


1802 osoby z 3149 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2010-05-08 23:14:53
zalety: Super Pilot Mateusz K. oraz kierowcy Bomatur P.Waldemar i P. Bogusław - sympatyczni i z dużym poczuciem humoru, biuro dobrze zorganizowane.
wady: trudno się doszukać
opinia: Byłam uczestniczką wycieczki do Paryża i zamków nad Loarą w dn. 16-23.04.10r., z której jestem bardzo zadowolona, ponieważ dużo zwiedziliśmy w miłej atmosferze, a obsługa była godna polecenia. Miły i profesjonalny pilot Mateusz K. z Warszawy, szczegółowo nas informował, dbał abyśmy do zwiedzanych obiektów przyjeźdżali i wchodzili jako pierwsi nie tracąc czasu na stanie w kolejkach.

| Skomentuj opinię (2)


Ewaszczecin
zwiedzający - 1 punktów

159 osoby z 297 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2010-05-06 23:30:59
zalety: Wszystko zgodnie z planem wycieczki, punktualnie,solidnie.Żadnych niemiłych niespodzianek.Gorąco polecam to biuro.
wady: Brak
opinia: W zeszłym roku byłam na wycieczce w Paryżu.Przewodnik Mateusz- bardzo w porządku.Odpowiadał szybko i sprawnie na wszystkie pytania, hotel Etap czysty, chociaż pokój mały ale z łazienką.

| Skomentuj opinię


Jacolek7818, szczecin
zwiedzający - 1 punktów

193 osoby z 367 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2010-05-06 08:49:30
zalety: W tym roku byłem kolejny raz już w Chorwacji, ale pierwszy raz z biurem Rainbow tours. Wycieczka dobrze zorganizowana. Pilotka, która z nami jechała miała sporą wiedzę o kraju.
wady: Było jednak kilka niedociąnięć jeżeli chodzi o organizację pewnych wycieczek. Proszę, by biuro zwróciło uwagę na wybór przewodników w poszczególnych miastach. Mam dokładnie na myśli Trogir i Split. Dla osób mało wymagających Pan Jan może przejść, ale ludzie którzy chcą się czegoś dowiedzieć o wymienionych miastach zasługują na wyższy poziom. Tu poczułem się troszeczkę obrażony.I tu biuro się nie popisało. Przyznam szczerze, że niewiele wyniosłem z tej wycieczki, a szkoda. Na you tube znalazłem jeden filmik, który przedstawia przewodnika z Trogiru i jego dziwne gesty w pełnej okazałości. Popatrzcie sami i oceńcie...
Masło maślane...
opinia: Kraj piękny i godny polecenia. Tu czuję się jak u siebie, bo ludzie przyjaźni i życzliwi i nie ma problemu z dogadaniem się.

| Skomentuj opinię (1)


1798 osoby z 3136 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2010-05-02 13:37:17
zalety: rewelacyjny Pilot-Mateusz K.,bardzo dobra organizacja, nowy autokar, mili Kierowcy
wady: brak, za krórki pobyt ;-)
opinia: w maju 2010 byliśmy na wycieczce autokarowej w Paryżu. Każdemu, kto wybiera się tam po raz pierwszy, życzę tak udanej, dobrze zorganizowanej wycieczki z przewodnikiem. Fajny, kompetentny i błyskotliwy Przewodnik, przemili Kierowcy, super organizacja. Wszystkie fantastyczne miejsca w Paryżu zwiedziliśmy, bilety ,dojazdy i wejściówki usprawniały i umilały pobyt:-)
Dziękujemy i polecamy :-) O i J

| Skomentuj opinię


Julianna
zwiedzający - 1 punktów

1815 osoby z 3171 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2010-05-01 18:47:30
zalety: o biurze moge powiedziec wszystko co najlepsze,wywiazuja sie ze wszystkiego za co placimy.
wady: brak
opinia: w dniach 02.04 do 16.04 bylismy w egipcie na dwu tygodniowym wypoczynku,gdy nadszedl dzien wylotu okazalo sie,ze z powodu chmury wulkanicznej wylot jest nie mozliwy.Pelni obaw co dalej czekalismy jak zajmie sie nami biuro podrozy RAInbOW TOURs,ku naszemu zaskoczeniu(rozne biura juz spotkalismy)biuro na biezaco informowalo nas o tym co sie dzieje i zafundowalo wszystkim uczestnikom dodatkowy tydzien wypoczynku w hotelu na rownym poziomie jak ten,ktory wykupilismy.Ani przez chwile nie zostalismy bez opoieki,pochwala nalezy sie rowniez przemilej rezydentce pani Paulinie.Dziekujemy za przemily wypoczynek i polecamy biuro.

| Skomentuj opinię (1)


mirkas
zwiedzający - 1 punktów

168 osoby z 316 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2010-04-19 22:14:49
zalety: przystępne ceny, dość dobra organizacja, ciekawe miejsca,
wady: połączenia antenkowe i przesiadka w Pszczynie (masakra), przez nie podróż staje się dwukrotnie dłuższa a przecież po niemieckiej autostradzie by się tak pięknie i szybciutko mknęło
opinia: Byłam w zeszłym roku w sierpniu w Chorwacji na objazdówce "wzdłuż Adriatyku". Bardzo fajna impreza pod każdym, poza tą zbyt długą podróżą, względem. Za pieniądze jakie dałam za tę wycieczkę spodziewałam się dużo gorszej imprezy. Pilotka też bardzo fajna,sympatyczna i dowcipna osoba, w ciekawy, czasami wesoły sposób przekazująca nam swoje wiadomości na temat tego kraju.Zachęcona tym wyjazdem , pomimo tej długiej podróży, w tym roku wybieram się z tego biura na wycieczkę "Włochy klasyczne dla wygodnych". Reasumując biuro jest OK. Śmieszą mnie osoby. które za niewielkie pieniądze jakie płacą za wycieczkę w tym biurze spodziewają się hoteli pięciogwiazdkowych, a gdy takich nie dostaną to jadą po biurze ile wejdzie. A przecież na takiej wycieczce nie o spanie i jedzenie chodzi lecz o to co oczy zobaczą a uszy usłyszą. Czyż nie?

| Skomentuj opinię


cyjanek
zwiedzający - 3 punktów

164 osoby z 308 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2010-02-17 12:04:05
zalety: Brak
wady: Głównie wady!
opinia: Objazdówka po krajach byłej Jugosławii i Albanii, a potem pobyt w Chorwacji. Fatalna organizacja dowozów na lotnisko i to nie jest odosobniona opinia, bo turnus przed nami miał taki sam koszmar. Po 1,5 godz. jazdy, zawracamy doprawie do miejsca wyjazdu, bo mieliśmy jeszcze kogoś zabrać, a tego nie zrobiliśmy. Gdy jesteśmy na miejscu okazuje się, że ta grupa osób już odjechała, innym busem bo obawiali się, że nie zdążą na samolot. My jedziem z powrotem (zerwano nas o 6 rano) a reszta ludzi ok. 40 czeka na nas ponad godzinę w autokarze, którym wreszcie jedziemy na lotnisko.
Wycieczka objazdowa też nie udana, bo pilot miał zdolności organizacyjne, znał języki, ale wiedzę o zwiedzanych krajach miał kiepską.
Zmiana programu zwiedzania, ale to się częśto zdaża, z tym, że podczas wyjazdów z innymi biurami byliśmy informowani, co będziemy zwiedzać dnia następnego - tutaj pilot robił z tego tajemnicę, a może sam nie wiedział bo zawodziła cała organizacja? Najgorszy wyjazd na jakim byłam. Hotele kiepskie, naszej grupie się na szczęście nie trafiły najgorsze, ale grupa przed nami 3 razy spała w hotelach, w których mieli słoną wodę bieżącą. NIE POLECAM!!!

| Skomentuj opinię (1)traper
zwiedzający - 1 punktów

167 osoby z 312 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2010-01-29 10:54:03
zalety: Wspaniała organizacja, fachowość, uczciwość
wady: w sumie brak istotnych
opinia: Zdecydowanie polecam to Biuro. Ostatnio braliśmy udział w wycieczce objazdowej po Syrii i Jordani. Organizacja była wspaniała. Mimo niezadowalającej pogody, wszyscy wrócili zadowoleni. Duża w tym zasługa bardzo profesjonalnego pilota (p. Bartek), którego wiedzę i organizację mogliśmy podziwiać w trakcie wycieczki.

| Skomentuj opinię


ciekawy
zwiedzający - 1 punktów

208 osoby z 395 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2010-01-27 22:43:02
zalety: Super organizacja
wady: Brak
opinia: Byłem na objazdówce Izrael nie tylko dla pielgrzymów 13-20.01.10 było super!Rezydent pan Lolek trochę zakręcony ale poza tym wszystko ok.Polecam biuro Rainbow Tours-organizacja na 5+

| Skomentuj opinię


AnkaKrakow
zwiedzający - 1 punktów

1804 osoby z 3154 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2010-01-27 19:47:18
zalety: W styczniu 2010r byłam na objazdowce po Tajlandii. Była to fantastyczna wycieczka, dograna pod każdym calem. Widzielismy wiecej niz zapowiadał program w katalogu, a to dzieki naszemu pilotowi Dawidowi, który starał sie nam pokazac jak najwiecej. Świetnie opowiadał o Tajlandi, bo ma niesamowitą na ten temat wiedzę.
wady: Wycieczka bez wad !!!
opinia: To była moja pierwsza objazdówka, ktora naszczescie okazała sie byc na tyle przyjemna, że zacheciła mnie do dalszych. Baśniową Tajlandie polecam każdemu! Nie męcząca, nie trzeba sie nachodzić, a atrakcji mnostwo i codziennie cos innego. Zachecam, żeby trafić na pilota Dawida, bo potrafi pokazać Tajlandie od strony turystycznej i "życiowej".

| Skomentuj opinię (2)