Biuro podróży Sigma Travel - Opinie Klientów i Oceny

Ocena użytkowników 2.59 / 5.00
51% opiniujących poleca Sigma Travel
Opinie klientów biura podróży Sigma Travel. Jeśli chcesz dodać własny komentarz i ocenić biuro turystyczne Sigma Travel zaloguj się i wystaw opinię.

Opinie użytkowników o Sigma Travel

1 osoby z 1 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2019-02-18 15:44:45
zalety: świetny program, choć może odrobinkę za bogaty w paru miejscach
wady: Potrzebny 1 luźny dzień nad morzem
opinia: Chciałam się pochwalić wycieczką na lazurowym Wybrzeżu. Powiem tylko: znakomita. świetny program i przepiękne miejsca. Widziałam więcej niż zaplanowano. Jedyne co bym zniemiła, to ten 1 dzień relaksu na plażę i śródziemnomorskie słońce. Firma stanęła na wysokości zadania apilot był fajnym sympatycznym człowiekiem. Kierowcy też dobrzy.
Wspominać jest co.Może były jakieś małe niedociągnięcia ale dla mnie bez znaczenia. Pozdraiawm

| Skomentuj opinię


Megi77
zwiedzający - 1 punktów

40 osoby z 64 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2017-05-15 01:00:03
zalety: jedną z głównych zalet wyprawy do Iranu jest polski przewodnik po Iranie -Pan Maciek-profesjonalista pierwszej wody! Bardzo dobry organizator, bardzo ciekawie opowiada o Iranie. Słowem właściwy człowiek na właściwym miejscu.
wady: poza trudami podróży -brak
opinia: bardzo polecam wycieczkę objazdową do Iranu -Wszystkie Oblicza Persji. piękne miejsca (cudowne meczety!), bardzo ciekawa i bogata historia i kultura tego kraju, a przede wszystkim naprawdę wspaniali ludzie, uśmiechnięci, serdeczni, niezwykle gościnni i bardzo ciekawi przybyszów z innego kraju.
Zapewniam, że nie będziecie Państwo żałować!!!!Egzotyczna wyprawa, ale to egzotyka w naprawdę interesującym wydaniu.

| Skomentuj opinięjaro55
zwiedzający - 1 punktów

65 osoby z 114 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2017-04-20 12:28:32
zalety: Brak
wady: Rozliczne
opinia: IRAN 2016. Program realizowany nie odpowiadał programowi z oferty.
Sigma Travel Sp. z o.o. z pełną premedytacją wprowadziła klientów w błąd zamieszczając w programie Imprezy i w swojej informacji handlowej punkt dotyczący zwiedzania Muzeum Klejnotów. Muzeum o czym informują przewodniki np. Lonely Planet, i o czym doskonale wiedział pilot imprezy jest w piątek, czyli w dniu pobytu uczestników Imprezy w Teheranie nieczynne. Fakt posiadania przez biuro informacji o zamknięciu Muzeum Klejnotów w piątki wynika również z organizacji przez biuro wcześniejszych imprez do Iranu, które także zawierały w swoim programie zwiedzanie Muzeum Klejnotów w tym dniu tygodnia.
Hotele nie spełniały warunków opisanych w ofercie. Często zamiast 3 lub 4 gwiazdkowych były to bungalowy. Kuriozalnym był przypadek kiedy hotel położony był w zupełnie innym mieście i konieczne były długie dojazdy (do 1 h w jedną stronę.
Przez dwa tygodnie wybór posiłków był w zasadzie ograniczony do 3 powtarzających się potraw.
NIGDY WIĘCEJ SIGMA TRAVEL

| Skomentuj opinię


128 osoby z 239 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2017-02-03 13:16:47
zalety: Dobre, infteresujące programy, nie są robione po łebkach
wady: Czasem się zdarzają jak wszędzie
opinia: Zastanawiam się, ile wyjazdów nie wypali w tym sezonie ze względu na sytację geopolityczną . Ilu z nas zrezygnuje z fajnego wyjazdu bo jakiś terrorysta wzbudzł strach a tv go podsyca. Piszę to specjalnie, bo interesują mnie trasy europejskie a nie długie, dalekie przeloty.
Próbuję od 2 lat pojechać na jedną trasę, bo ludzi brak .. Bo jak mówi Pan w biurze wielu się boi , nie jedzie albo rezygnuje. Jak się boją to niech nie wychodzą z domu. Drodzy towarzysze podróźy! Opamiętajcie się! Nikt was nie zaprowadzi na mecz piłkarski w Paryźu targi Automoto w Londynie czy manifestację w Berlinie. Są tam inne spokojne i fascynujące miejsca. A zagroźenie moźe pojawić się wszędzie np. ZA ROGIEM. Pozdrowienia wszystkim trzezwo myślącym.

| Skomentuj opinię


Globtroterka
zwiedzający - 1 punktów

151 osoby z 286 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2016-11-20 16:51:44
zalety: Świetna organizacja i ciekawy program.Doskonaly pilot p. Maciej Malczewski dzięki któremu wycieczka była udana a jej uczestnicy zadowoleni.
wady: Niezrealizowanie ważnego punktu programu a mianowicie wizyty w Muzeum Klejnotów w Teheranie.W Teheranie byliśmy w piątek 21.10. 2016 r., a Muzeum Klejnotów wg. Internetu otwarte jest od soboty do do wtorku. Wiec pytanie, po co w programie wycieczki jest Muzeum Klejnotów skoro wiadomo,ze ten pkt. programu nie będzie zrealizowany.
opinia: Wiemy wszyscy, ze to czy wycieczka jest udana w dużej mierze zależy od pilota. P. Maciej Malczewski jest pilotem idealnym. Posiada duża wiedzę i co ważne umie ja przekazać.Jest świetnym organizatorem. Ma doskonały kontakt z ludźmi. Zapewnił nam troskliwa opiekę przez cała wycieczkę aż do odebrania bagażu na lotnisku w Warszawie.Pogratulowac Sigmie Travel takiego pilota jakim jest p.Maciej Malczewski.

| Skomentuj opinię


154 osoby z 293 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2016-11-15 20:12:34
zalety: Prawdopodobnie brak ponieważ 4 opinie w 100% pozytywne na kilkadziesiąt przedstawionych.
wady: W większości to przykre opinie ponieważ przedstawieni piloci są źle zorganizowani, niekompetentni.
opinia: Miałam zamiar skorzystać z usług tej firmy. Po zapoznaniu się z wieloma wypowiedziami, nie ukrywam, że zrodziły się wątpliwości co umiejętności organizowania wycieczek prze Firmę Sigma Trawel.

| Skomentuj opinię (2)


190 osoby z 365 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2016-08-26 16:05:14
zalety: bardzo intersujacy program, ciekawe miejsca krajoznawcze, dobry przewodnik z dużą wiedzą, mili kierowcy
wady: niezbyt fortunnie połozony hotel gdzies na uboczu, choć hotele były niezłe, może warto by wstawic muzeum królewskie w Amsterdamie
opinia: Byłam z mężem w beneluxie, zachęcił nas interesujący program i kilka takich mało znanych miejsc. Widać było,ze ktoś mocno sie wgłębiał w temat i nie szedł po najłatwiejszej linii. DUżo informacji przekazał nam przewodnik, czasem może za dużo, bo intersujacych i pięknych rzeczy było mnóstwo. Jesteśmy oczarowni Belgią, jej miasteczkami, Holandią też, choc Amsterdam ...... no właśnie, trochę więcej oczekiwałam. Nie przypadła mi do gustu przewodniczka w Amsterdamie. (Odwaliła kolejną grupę). Bardziej podobało nam sie w Alkmar, Hadze czy Bredzie. Morze Watowe - całkowite zaskoczenie.Wielka tama - niesamowita. A ogrody kwiatowe i pola tulipanów w Keukehof dają niezapomniane wrażenie. Aż szkoda ,że u nas takich miejsc brak.
W sumie wycieczka bardzo udana, tytuł sie zgadza absolutnie: Wielkie zabytki w cieniu tulipanów. Co do obsługi to poza 1 zgrzytem na poczatku przewodnik i kierowcy okazali sie sympatycznymi, dowcipnymi osobami. Przewodnikowi wielkie dzięki za podsumowanie i niespodzianki.

| Skomentuj opinię (1)


marcin789
zwiedzający - 1 punktów

210 osoby z 404 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2015-12-07 16:16:36
zalety: Swietne buiuro
wady: nie ma
opinia: Sigma Travel to naprawdę dobre biuro, jeżdżę z nimi od kilkunastu lat i jeszcze nigdy się nie zawiodłem. dlatego bardzo wam polecam to biuro

| Skomentuj opinię


adam789
zwiedzający - 1 punktów

213 osoby z 410 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2015-12-07 16:14:06
zalety: Super obsługa , wszystko zgodne z treścią oferty na mioejscu
wady: nie ma
opinia: Muszę powiedzieć, że akurat na tym biurze podróży można polegać. Polecam wszystkim , a teraz sprzedają jeszcze też wczasy bardzo polecam ja napewno jeszcze raz z nimi pojadę

| Skomentuj opinię227 osoby z 437 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2015-11-03 10:47:20
zalety: Największą zaletą tej wycieczki to jej termin,16 listopad-29 listopad(2015),kiedy w Japonii przebarwiają się klony co jest samo w sobie spektakularne.
wady: Program wycieczki zdecydowanie zbyt ubogi w stosunku do czasu trwania wycieczki i jej ceny.
opinia: Generalnie czas wykorzystany mało efektywnie a program niedociążony (co dopiero widać in situ) ,zbyt wiele tzw.zapchaj dziur Można było w tym czasie (14 dni) zobaczyć i zwiedzić znacznie więcej znaczących obiektów np.pierwszą stolicę NARA.Po co na plantacji wasabi spędzać prawie 2 godziny, odwiedzać manufakturę produkcji plastikowej żywności i marnować czas na zasadzie tutaj domek tam schodek? W programie jest tylko jeden ogród (SIC!!), za zwiedzenie dwóch kolejnych trzeba było zapłacić dodatkowo 1200 jenów...W programie jest Muzeum Narodowe w Tokio ale de facto zaprowadzono nas do filii Muzeum Narodowego pewnie dlatego, że bilety wstępu kosztowały 1/3 ceny.Wczesne lunche i wczesne kolacje( do 18.00) i wieczory zupełnie niezagospodarowane, żadnych kulturalnych propozycji, tzw.czas wolny.Z programu wypadł postój w Dolinie Wielkiego Wrzenia zamiast tego był rejs statkiem po jeziorze (20 minut).W hotelu w Kioto była tylko wersja śniadania japońskiego więc 2 śniadania, dla wielu z grupy, były zapłacone-niezjedzone.Menu i miejsca niektórych posiłków wybrane mało szczęśliwie (ani miejsce dobre ani jedzenia smaczne),pilotką była Dorota Wasilewska,która względnie profesjonalnie robi tyle ile musi i nic ponadto.Konkretnie tej wycieczki do Japonii z Sigmą Travel,z tym programem, za tę cenę, nie rekomenduję. turysta

| Skomentuj opinię


232 osoby z 447 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2015-10-28 15:45:11
zalety: ciekawy program, ładne miejsca, dobrzy przewodnicy,
dodatkowe punkty spoza programu,
wady: bywają dni nieco przeładowane, ale może niepotrzebnie się czepiam, potrzebne wieczorki integracyjne dla grupy, wpadki hotelowe, bo hotel niby 3* ale to chyba sprzed 20 lat
opinia: Chcialem przekazać kilka słów o wycieczce "Romantyczne oblicze Europy". To jedna z najładniejszych tras , na których bylismy z zoną w lipcu. Piękne rzeczy, doprawdy piękne i kto by pomyślał,ze w już Niemczech mozna znaleźc takie romantycne miejsca. A tam jeszcze dalej jest przeciez Szwjcaria ze wspaniałymi Alpami i Włochy. a właściwie Lombardia z Mediolanem i Bergamo. Polecam szczególnie przejazd koleją górską w Szwajcarii. Widoki i mosty niesamowite!Alpy marzenie! Zadowolenie jesteśmy i z organizacji i z przewodnictwa P.Adama, który dał o sobie bardzo dobre świadectwo i dużo pokazał.

| Skomentuj opinię (2)


BlaBla
zwiedzający - 1 punktów

246 osoby z 479 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2015-08-04 00:56:50
zalety: Nie dostrzegam
wady: Biuro po wysłaniu klientów na wycieczkę kompletnie nie interesuje się jej uczestnikami
opinia: PERU! To była wycieczka marzeń. Na początku zawaliły linie Air France, więc lecieliśmy do Limy dwie doby i straciliśmy cały jeden dzień. Potem było jeszcze gorzej. Kraj ciekawy, wiele widzieliśmy, ale biuro i reprezentująca je pilotka, Pani Dorota, kompletnie się nie sprawdziły. Już w Warszawie przykra niespodzianka, bo zainkasowano od nas 500 dolarów wkładu dewizowego, który został w kraju. Dotychczas, a to nasza czwarta wyprawa z Sigmą, nasze pieniądze jechały z nami, więc można było na miejscu dokonywać niezbędnych zmian. Z pierwszego dnia przepadł nam arcyciekawy i zapewne nie tani rejs statkiem na wyspy Ballestas. Chociaż na koniec wycieczki był cały dzień wolny, to zaproponowano nam rejs, ale odpłatnie, za 80 dolarów. Skandal!
Program wycieczki jest tylko pozornie bogaty, bo bardzo wiele punktów (szczególnie w miastach), to tylko krótka opowieść i wskazanie gdzie znajduje się obiekt, a reszta odbywa się indywidualnie, chociaż w zwiedzanych w ten sposób zabytkach spotykaliśmy grupy z przewodnikami. W kilku przypadkach, np. w Limie, nie było też możliwości indywidualnie wejść do zabytku, np. katedry, bo Pani Dorota nie uwzględniła tego w swym planie.
Główny zarzut do przewodniczki, Pani Doroty, dotyczy zbagatelizowania przez nią przygotowania grupy do spotkania z wysokością. To co najmniej brak empatii, bo nikt nie chciał podejrzewać o premedytację. Herbatki i cukierki z koki może pomagają, ale tubylcom. My powinniśmy od początku wjeżdżania w błyskawicznym tempie do góry mieć do dyspozycji tlen, a ponoć są również specjalne tabletki. Tlen mieliśmy możliwość kupić dopiero po dwu dniach przebywania na dużej wysokości po noclegu w Puno, a wcześniej wjechaliśmy na ponad 4900 metrów. Większość grupy wspomina te dwa początkowe dni i szczególnie ten nocleg jako horror. Dochodzenie do przyzwoitej dyspozycji trwało następne dwa, trzy dni.
Biuro było wielce hojne, bo w ramach rekompensaty za cały stracony pierwszy dzień zaproponowało nam w Cusco ekstra wycieczkę do miejsc, koło których już wcześniej przejeżdżaliśmy, ale za 25 dolarów. Faktycznie dobrodzieje!
Podsumowując! Wycieczka droga, inne biura w krótszym czasie i taniej robią to samo. Pani Dorota kompetentna w wiedzy historycznej, o stronie społecznej informacje co najwyżej dostateczne, zaś logistyka w bardzo wielu przypadkach katastrofalna. Więcej tlenu!!!
Po takich doświadczeniach nikomu nie polecam wycieczki do Peru z Sigmą!!!

| Skomentuj opinię (1)


255 osoby z 495 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2015-07-30 08:34:55
zalety: brak
wady: brak rozliczeń wstępów do zwiedzanych obiektów
opinia: Wycieczka objazdowa Peru- Boliwia 3.07.2015 rozpoczęła się pechowa, bo z powodu awarii samolotu AF w Warszawie nie zdążyliśmy na samolot do Limy w Paryżu. Już w W- wie było wiadome, że ze świadczeń dnia drugiego ( Wyspy Ballestas, Muzeum) nie będziemy mogli skorzystać, a pilotka na lotnisku była nieuchwytna. Nie otrzymaliśmy żadnej rekompensaty!!! Już na lotnisku warszawskim pozbierano od nas wkład dewizowy 500$ nie wydając potwierdzenia.Nie otrzymaliśmy żadnego biletu wstępu pomimo próśb - w obiektach nie można było robić zdjęć, a pamiątkowych kartek nie było w sprzedaży. Firma nie ma w programie opisu do jakich obiektów są opłacone wstępy i gdzie wchodziliśmy były szeptane transakcje pomiędzy naszą pilotką Dorotą, a miejscowymi przewodnikami, katedry w Cusco i Limie, kościoły i muzea były dodatkowo płatne przy kwocie przeznaczonej na zwiedzanie 2x wyższej niż w innych biurach na tej samej trasie. Hotele w większości niskiej jakości. Program naciągany czasowo i pilotka arogancka, nastawiona na zyski a nie na klientów. Dla mnie ta bardzo kosztowna wycieczka życia dzięki tej firmie zamieniła się w porażkę życia, bo cena nie przełożyła się na jakość. Bardzo nie polecam i ostrzegam!

| Skomentuj opinię


Polka2015
zwiedzający - 1 punktów

264 osoby z 513 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2015-07-21 00:46:19
zalety: Krajobrazy Peru/Boliwia są jedyną zaletą wycieczki tego biura
wady: pilotka Dorota Wasilewska- arogancka , odpychająca. Można ją określić 'pojawia się i znika". Brak opieki nad grupą, wybiera łańcuszek ludzi, z którymi rozmawia i którym odpowiada na pytania. Brak osobowości pilota-opiekuna. Najczęściej odpowiada" proszę zadzwonić do biura", 'trzeba było sobie poradzić".Bardzo często bezczelna i niezainteresowana pomocą w trudnych (np. zdrowotnych sytuacjach)
opinia: Biuro zbiera część dewizową już na lotnisku i podczas wycieczki pilotka tłumaczy , ze nie posiada tych pieniędzy. Nie wiadomo jak ta część jest wykorzystana- nie można poprosić nawet o bilet wstępu do obiektów ( żeby mieć pamiątkę).Turysta musi być zaopatrzony w gotówkę, aby dodatkowo płacić za wycieczki fakultatywne.
W naszym przypadku nastąpiła awaria samolotu i straciliśmy nocleg i dzień programu. Nie było rekompensaty w inny sposób- np. zaproponowanie czegoś w zamian . W dodatku mataczące tłumaczenie ze strony pilotki ,ze zapłacono w Warszawie kontrahentowi za niezrealizowany dzień i nie można nic żądać w zamian. Hotele wybrane bardzo słabe i ciągłe " spędy" na posiłki w czymś przypominającym halę dworcową a nie restaurację.

| Skomentuj opinię (1)


270 osoby z 526 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2015-07-15 21:29:01
zalety: Termin oferty
wady: ODWOŁANIE WYCIECZKI 3 tygodnie przed terminem , ewentualnie konieczność dopłaty 900 PLN za osobę , wowczas wycieczka MOZE sie odbędzie
opinia: Wykupiliśmy wycieczkę Meksyk Kuba w sierpniu 2015 i dzisiaj zostałam telefonicznie poinformowana , ze wycieczka jest odwołana ze względu na nagły wzrost cen hoteli , moze uda sie utrzymać wycieczkę jeżeli grupa dopłaci po 900 PLN za osobę .
SKANDAL , bo za wycieczkę płacilam w zeszłym tygodniu - pozostała cześć do zaliczki czyli 80% i nie było mowy o żadnych problemach

| Skomentuj opinię


278 osoby z 540 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2015-02-18 11:35:43
zalety: W miarę dobra organizacja.
wady: Coraz gorsi przewodnicy i opiekunowie grup wycieczkowych,
opinia: BULWERSUJE NAS J E D N A RZECZ! DO KAZDEJ WYCIECZKI NALEŻY WNIEŚĆ OPŁATĘ D E W I Z O W Ą, W EURO LUB DOLARACH (NA RÓŻNE WSTĘPY ITP) ALE PRZY OPISIE WYCIECZKI ZAZNACZA SIĘ, ŻE OPIEKUN GRUPY NIE JEST OBOWIĄZANY RAZLICZAĆ SIE Z TEJ KWOTY!!!! UWAŻAMY TO ZASTRZEŻENIE ZA SKANDALICZNE, PONIEWAŻ NP. EMERYCI MAJĄ NIEKIEDY WSTĘPY BEZPŁATNE ALBO ZE ZNACZNĄ ZNIŻKĄ. PYTANIE: DLACZEGO EMERYCI MAJĄ W NAJBARDZIEJ ZNACZĄCYM STOPNIU FINANSOWAĆ PRZEDSTAWICIELA SIGMY TRAVEL? BĘDZIEMY JEŹDZIĆ NA WYCIECZKI Z SIGMĄ DOPIERO WTEDY, GDY TEN ZAPIS ZOSTANIE ZLIKWIDOWANY, A UCZESTNICZYLIŚMY JUŻ W KULKUNASTU (KARTA STAŁEGO KLIENTA!

| Skomentuj opinię (7)


tomekk
zwiedzający - 27 punktów

284 osoby z 550 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2014-08-29 16:14:25
zalety: Szybko, pewnie, w przystępnej cenie.
wady: Nie udało mi się dostrzec mimo usilnych prób;)
opinia: Byłem z nimi na paru wycieczkach. Zawsze bardzo miło, wszystko zgodnie z planem. Zero opóźnień, personel bardzo miły. Chętnie doradzają w czasie wykupywania wycieczki:)

| Skomentuj opinię304 osoby z 590 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2014-07-01 09:55:54
zalety: Kiedyś były, teraz nie widać
wady: Busik z upakowanymi siedzeniami dla (?)przedszkolaków, ale za to z naklejką VIP i pięcioma gwiazdkami! Oczywiście - bez napojów, toalety itd.
opinia: Firma chciała zaoszczędzić trzy i pół tys. zł i zamiast "komfortowym autokarem" wysłała nas do Niemiec mikrobusikiem! O przyjęciu normalnej pozycji siedzącej można było pomarzyć (zwłaszcza ci siedzący nad kołami). Każde wyjście i wejście to przekładanie klamotów (część bagażowa zapchana do granic!) i ruch wg kolejności zajmowanych miejsc. O miejscach wcześniej zarezerwowanych (wczesna wpłata całej kwoty) nie było mowy. Policja, która zatrzymała nas wskutek podejrzenia o przeładowanie, stwierdziła przekroczenie masy o prawie tonę! (trochę przesadzili...). Pod telefonem alarmowym do ST odezwał się jakiś facet przebywający w Stambule i nie mający ochoty na żadne rozmowy! Na szczęście pilot miał dużą wiedzę o tym, co oglądaliśmy (na postojach, bo podczas jazdy niewiele było widać, a z tylnych miejsc - nic spoza pojazdu. Tyle, że trochę słabo zorganizowany. Kierowcy też w porządku.

| Skomentuj opinię (1)


eKoss1
zwiedzający - 1 punktów

353 osoby z 687 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2013-02-25 16:41:51
zalety: dobry program czasem bardzo dobry,
odp.czas trwania czyli min. 8-10 dni
piloci ok. może za 1 wyjątkiem (w chinach)

wady: czasem noclegi kiepskie


opinia: a ja byłem kilka razy z sigma i nie narzekam. Zawsze są jakieś nieprzewidziane rzeczy ale trzeba dać czasem na luz . Stawiam teraz na europejskie trasy. W ub.roku byliśmy z żoną zupełnie przypadkiem w Niemczech i przyznam,ze bylismy pod dużym wrażeniem. Tuz za granicą są niesamowite rzeczy, dla nas były zaskoczeniem. Tyle pięknych budowli, pięknych miejsc, widzielismy sporo rzeczy spoza programu dzięki naszemu przewodnikowi, który dał z siebie b.duzo. Godny polecenia program. A rejs po Renie wspominamy do dziś.
W tym roku Rumunia albo Szwajcaria. Czy ktoś był w Rumunii?

| Skomentuj opinię (1)


beataaa
zwiedzający - 1 punktów

352 osoby z 688 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2013-02-19 17:45:54
zalety: Brak.Jedyna miła rzecz o której mogę napisać,to bardzo miły wynajęty z innego biura współpracującego z Sigmą przewodnik na terenie Meksyku o imieniu Alex.
wady: Dwukrotna zmiana terminu wyjazdu.
Niezrealizowanie niektórych punktów wycieczki w wyniku zmiany programu.
Nierozliczenie się z klientami pomimo niezrealizowania niektórych punktów:jak brak jednego z przelotów,brak jednego noclegu w hotelu.
Powrót z wycieczki dwoma osobnymi samolotami-rozdzielenie rodzin.Niekompetentna przewodniczka,oraz brak odpowiedniej reakcji na reklamacje itd.itp...
opinia: Wycieczka Meksyk-Kuba 11-28.08.2012.Tak jak już napisałam termin był zmieniany,nie zostały zrealizowane niektóre punkty programu, gdzie nikt się z nami nie rozliczył.Kiepskie hotele na terenie Kuby -również jedzenie niezbyt dobre.Naciąganie na wycieczki fakultatywne,które powinny być zrealizowane w trakcie pobytu,a nie zostały, po czym uczestnicy byli zmuszeni z nich skorzystać,ponieważ realizowano je na siłę podczas objazdówki-po znacznie wyższych cenach niż informowało oficjalnie biuro.Brak poczucia bezpieczeństwa ze strony pilotki Pani Doroty Wasilewskiej.Najgorsza rzecz zdarzyła się na końcu,gdzie okazało się że grupa została podzielona na dwie części, które wracały osobnymi samolotami.Tu doszło do rozdzielenia niektórych rodzin.Tylko jedna grupa miała opiekę pilotki,druga natomiast musiała radzić sobie sama-tzn.dostać się pociągiem między lotniskowym na drugi terminal,następnie walczyć o to by zostać odprawionym,ponieważ bilety przeznaczone dla nich zostały ponownie sprzedane innym klientom(przypomnę,że wszystko działo się na ogromnym lotnisku w mieście Meksyk,które rządzi się specyficznymi prawami,gdzie klient nie ma praktycznie żadnych praw i nikt się z nim specjalnie nie liczy).Tylko dlatego,że w grupie były dwie osoby mówiące dobrze po angielsku udało się w ostatnim momencie po kilku kłótniach dostać ostatnie miejsca w samolocie.Samoloty którymi wracała wycieczka były różnej klasy-tam gdzie leciała 1 grupa z pilotką były to francuskie linie,druga grupa powracająca sama leciała liniami meksykańskimi-gdzie samolot wyleciał mocno opóżniony,co spowodowało ,że po powrocie do Polski grupa ta nie otrzymała swoich bagaży,które pozostały na lotnisku.Grupa ta musiała również sama radzić sobie na ogromny lotnisku w Paryżu,gdzie również dosłownie w ostatnim momencie zdążyli na samolot do Warszawy.Pilotka po tych wszystkich sytuacjach nie powiedziała nawet słowa przepraszam grupie,która musiała samotnie powracać do kraju,pomimo,że była na wycieczce zorganizowanej przez biuro podróży,a nie na prywatnej wyprawie.Biuro po złożonej reklamacji zareagowało w sposób obojętny,pisząc,że nic tak naprawdę się nie stało i że pozostali uczestnicy są zadowoleni,ponieważ skontaktowali się ze wszystkimi pozostałymi osobami pytając ich o opinie.Żeby było śmieszniej,to dosłownie na drugi dzień po otrzymaniu pisma z biura mieliśmy spotkanie towarzyskie z kilkoma osobami poznanymi na wycieczce,gdzie z nikim biuro się nie kontaktowało i nie pytało o wrażenia z wycieczki.Tak więc biuro kłamało.Reasumując nie polecam tego biura podróży,a podróżuję już z różnymi biurami od ponad 10 lat,więc mam już porównanie.

| Skomentuj opinię