Biuro podróży Sigma Travel - Opinie Klientów i Oceny

Ocena użytkowników 2.54 / 5.00
50% opiniujących poleca Sigma Travel
Opinie klientów biura podróży Sigma Travel. Jeśli chcesz dodać własny komentarz i ocenić biuro turystyczne Sigma Travel zaloguj się i wystaw opinię.

Opinie użytkowników o Sigma Travel

Soraya
zwiedzający - 1 punktów

2330 osoby z 4150 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2010-05-10 10:21:59
zalety: Sprawnie, profesjonalnie.
wady: Brak
opinia: W dniach 30/4 - 04/05/2010 uczestniczyliśmy w wycieczce do Stambułu.Organizatorem pośrednim było biuro LEXAN z Bełchatowa, bezpośrednim - SIGMA TRAVEL. Przewodnikiem wycieczki był Pan Wojtek M.. Jest profesjonalistą w tym, co robi, swoją pracę wykonuje z pasją. Posiada bardzo dużą wiedzę z historii tego regionu, przekazał nam informacje znacznie szersze od dostępnych w przewodnikach. Wszystko odbyło się sprawnie, taktownie i z klasą. Wyjazd ten będziemy bardzo mile wspominać. Gorąco polecamy
SIGMĘ TRAVEL, jak i Pana Wojtka.
Wycieczkowicze ze Świnoujścia.

| Skomentuj opinię (8)


2278 osoby z 4052 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2011-08-26 19:56:53
zalety: Ciekawy program
wady: Niekompetentny. niesympatyczny pilot p. Wojciech , podłe jedzenie w Meksyku - obiadokolacje - codziennie kawałek szarej wołowiny w sosie i łyżka ryżu, nieuczciwość pilota zmuszanie pod presją grupy do dodatkowej opłaty za wycieczkę fakultatywną, która nie była fakultatywna ponieważ odbyła się kosztem programu, a niezainteresowani nie mieli wyjścia ponieważ nie było możliwości pozostania w hotelu.
opinia: Uczestniczyłam w wycieczce Meksyk Kuba w lipcu 2011. Ostrzegam ewentualnych chętnych na tę imprezę przede wszystkim przed pilotem p. Wojtkiem - czuł się na imprezie jak jej uczestnik , a nie pracownik biura - niezorganizowany, arogancki, zupełnie nie wykazywał zainteresowania uczestnikami imprezy,a przecież zaangażowany w swoją pracę pilot to 50 procent sukcesu.Mimo iż wielokrotnie uczestniczyłam w imprezach objazdowych, nigdy jeszcze nie spotkałam tak niekompetentnego i nieuczciwego pilota. Nie polecam biura Sigma ja skorzystałam z jego usług raz i o raz za dużo

| Skomentuj opinię (2)Zbyniek
zwiedzający - 1 punktów

2270 osoby z 4037 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2011-08-08 23:57:49
zalety: Dobry dobor pilota i przewodnika
wady: Nieco niski standard niektorych hoteli
opinia: Z Sigmą Travel miałem przyjemność pojechać na wycieczkę objazdową Anglia-Szkocja 21-30 lipca 2011r. Na słowa uznania za profesjonalizm zasługuje pilot p.Krzysztof Zbrojewski-to chodząca skarbnica wiedzy na temat Londynu,Anglii,Szkocji i ich historii a przy tym cierpliwość i panowanie nad stosunkowo dużą grupą uczestników oraz w miarę możliwości duża inwencja w zakresie urozmaicania programu wycieczki poprzez uzupełnianie ciekawymi atrakcjami z zachowaniem ramowego programu oraz bardzo troskliwa opieka aż do chwili odbioru bagażu z lotniska.Należy również pogratulować Sigmie Travel doboru przewodnika po Londynie-p.Darka.To sympatyczny pan o dużej wiedzy,poczuciu humoru i wyjątkowej zdolności do bardzo interesującego przekazania informacji z dużą dozą dowcipu,ponadto chętnie nawiązującego rozmowę z uczestnikami.Na dopełnienie trafił nam się bardzo sympatyczny,usłużny i wesoły kierowca-rodowity Szkot

| Skomentuj opinię


2354 osoby z 4207 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2010-03-28 22:04:24
zalety: nie dopatrzyłem się
wady: jak prawie we wszystkich opiniach:arogancja, traktowanie klienta jak zło konieczne,okłamywanie,dyrektor-bufon/delikatnie mówiąc.
opinia: Wyjazd do Londynu - w programie hotel w centrum miasta, do ostatniej chwili nie chcieli podać nazwy hotelu.Okazało się,że do centrum jest ponad 30km i trzeba codziennie dojeżdżać ponad godzinę w jedną stronę zatłoczonym metrem.Hotel był obok lotniska,więc wieczornymi atrakcjami były warcące samoloty.Brak słów.Ponad 20 osób złożyło reklamacje.Bezczelna,kłamliwa odpowiedź,że wszystko było zgodnie z programem.
Nie dajcie się nabrać w tym biurze-takich cwaniaczków trzeba eliminować z rynku!!!

| Skomentuj opinię


jotemka
zwiedzający - 1 punktów

2277 osoby z 4053 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2011-06-30 16:35:56
zalety: Norwegia jest piękna nawet przez okno autobusu!
\r\n
wady: Zła wola organizatorów, oraz arogancja i jawne oszustwa
opinia: Impreza SKANDYNAWIA NORDKAPP 19/06/2011 do 27/06/2011. (SZKOŁA PRZETRWANIA + ODCHUDZANIE)
\r\nPodejrzewam, że imprezę organizowano za biurkiem. Jestem pewny, że nikt nie sprawdził trasy. Pilot i kierowcy byli na tej trasie pierwszy raz. Brak znajomości realiów w Norwegii. Impreza bezmyślnie zorganizowana.
\r\nW przesłanym mi programie były b.skąpe informacje dotyczące przygotowań i dlatego dwukrotnie pytałem ile przygotować pieniędzy poza 800 koron na na rejs statkiem wycieczkowym i wstępy. Pani Anna Wielgosz w dzień przed wyjazdem odpowiedziała mi że po ok. 150 koron na 1 posiłek. Nawet nie zająknęła się że nie będzie wycieczki statkiem wzdłuż Lofotów!!! Potwierdzam fakt że zawsze dojeżdżaliśmy o 10 - 15 min za późno do ew. zwiedzania obiektu. (Tromso - katedra,Trondheim- katedra). Nie było szans wykupienia za pośrednictwem pilota obiadokolacji, gdyż pilot nie wiedział, że jest taka możliwość i że biuro o tym zapewniało. Gdyby przypadkowy kierowca TIRa zaproponował przejazd tą trasą to wycieczka byłaby bardziej atrakcyjna. Dla dobra turystów Sigma powinna zniknąć z rynku.
\r\n

| Skomentuj opinię (3)


eRAwka
zwiedzający - 1 punktów

2276 osoby z 4051 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2011-08-06 18:06:46
zalety: -program wycieczki- Toskanie wynagradza dużo
\r\n-bardzo dobry i uczynny kierowca p. Andrzej
\r\n
wady: - zasadnicza i wpływająca na całośc wycieczki WADA: osoba pliotkI p. Lidia
opinia: PILOTKA - arogancka, kłótliwa, sfrustrowana z powodu nieudanego małżeństwa z Włochem, które nam czy chcieliśmy czy nie opowiadała ze szczegółami, 20 lat nie mieszka już we Włoszech i zatrzymała się z wiedzą o tym kraju na etapie lat 70 i 80;traktująca Polaków, jakby przyjechali z za żelaznej kurtyny i w zyciu nie widzieli kawałka świata; prowadzaca uczestników do własnych lokali - gdzie przepłacali bardzo za to samo, co w sąsiedniej kanjpce było tańsze i bez coperto, niezabierająca ludzi na faktluet spóźnionych niecałe 5 minut;
\r\n- kłamiąca ,że z powodu wypadku na autostradzie nadrabiamy 150 km Bolonia, Arezzo, Florencja-Montecatini ( w rzeczywistości 207 + 124 km), podczas tego przejazdu agresywnie reagowała na pytania o której będziemy w hotelu ( mielismy byc o 17.00 bylismy o 22) nieinformowani ile będziemy jechac i czy mamy coś zjeść na jedynym postoju na autogrillu: odpowiedż pilotki: niech pani nie przesadza, będzie pani miała kolację ( pytanie o 16, do 22 zostało 6 godzin.
\r\nwIELIM MINUSEM jest to,że pilot p. Lidia, która jest pilotka na Włochy z Sigmy nas obrażała, krzyczała na nas, naciągała na koszty ( np. wliczyła w cenę dodatkowych opłat 2 butelki grappy i zebrała za nie 105 euro ( 3 euro od 35 osobowej grupy) i róweniż dwie butelki limoncello również butelka po ponad 50 euro wychodzi).Pomijam już fakt,ze udawała,ze to jest taka miła niespodzianka z jej strony, taka degustacja, potem w rozmowie przyznała,że \" nikt sam by w hotelu nie kupił ani grappy ani limoncello, a hotel musi zarobic przecież i SIGMA MUSI pozostawić dobre wrażenie!!!!!).
\r\n Dodatkowo dopisała rozmowę telefoniczną ( nie widomo czyją) za 25 euro ( każdy po 30 centesimów) i co kuriozalne napiwki dla pokojówek w hotelach ( 8 euro od uczestnika). Niby była otwarta na rozliczenie tych dodatkowych pobranych pieniędzy, ale kiedy poprosilismy o rozlicznie zaczeła ośmieszac tych co o to prosili i nasmiewać się z tych próśb. Jednego dnia dała nam w końcu rozliczenie wydatków - spisane niechlujnie na kartce- nastepnie zażądała zwrotu tej kartki, a pod koniec wyjazdu doatliśmy ksero innego juz rozliczenia!!! Na szczęście zrobilismy zdjęcie temu rozliczneiu, na któreym są rozmowy telefoniczne, wjazdy do miast( za co płaci sie 3 tys???? biuru) skoro nawet to jest w opłatach dodatkowych????, napiwiki dla pkojówek itp. ( bo biuro lubi zostwaic wrażenie dobre- a w hotelu w montecatini po odsunięciu lóżka było koty z kurzu z 3 tygodni co najmniej) i za to napiwek obowiązkowy, bo pani Lidia tak chce????
\r\n- Co do rozliczania pracy miejscowych przewodników- cytat.: będa rachunki, nie faktury, dla tych co domagają się rozlicznia, bo przecież inaczej przewodniczki płaciliby PODATKI!!!!!!!!!!\" (sic!), a tak NIE PŁACĄ!!!!
\r\nPODSUMOWUJĄC: wycieczka byłaby ok, ale:
\r\n1. zmiana pilota na lubiącego ludzi i niesfrutrowanego swoim zyciem i nie urządzającego serialu\"Opowim ci swoja historię życia.
\r\n2. wprowadzenie jasności przepływu pieniędzy, a nie z ręki do ręki pilot dostaje: 4427 euro i się z nich nie rozlicza!!!!!! a na prośbę o rozlicznie reaguje agresją!
\r\n3. zamawiane regionalnych potraw na obiadokolacje, szczególnie,że inne grupy mogły dostawac w tych samych hotelach pyszne jedzenie, a polska grupa, jak ubogi krewny, bo pani pilot tak zamówiła.

| Skomentuj opinię (10)


2350 osoby z 4200 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2009-11-23 11:20:30
zalety: Nie widze zalet
wady: Kaza bezuzasadnienia doplacac do wycieczki
Za granica kaza sobie dodatkowo doplacac do wycieczekw dolarach.
Slabi opiekunowie wicieczek.
opinia: Z firma Sigma bylam na 4 wyciechlach. Za kazdym razem przed wyjazdem kazali sobie doplacac pomomo ze wartosc dolara spadala. W Egipcie na wycieczce w 2008r. opiekun wycieczki byl chamski i przez caly czas chodzil pijany. Oprocz tego pobieral dodatkowe oplaty w dolarach ktore prawdopodobnie bral prywatnie do kieszeni.Uwazam ze w tym biurze potrzebna jest kontrola.

| Skomentuj opinię (5)


2274 osoby z 4050 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2011-08-16 19:10:39
zalety: zdarzają się dobrzy piloci/2008 p.Darek podczas wycieczki do Paryża/; interesująca oferta, choć często nie do końca przemyślana. Zrealizowanie jej prawie nierealne, a choćby krótka przerwa na kawę zwykle wykluczona.
wady: często Sigma wysyła pilotów, którzy tak jak turyści są w danym miejscu po raz pierwszy; nie bardzo wiedzą jak się poruszać; czasem niezbyt dobrze mówią w języku z którego mają tłumaczyc i zmyślają
opinia: Byłam z Sigmą dwa razy w Paryżu/2008/ i na wycieczce Alzacja-Bretania/2009/. Pierwsza dobrze zorganizowana, kulturalny pilot,pomocny/. Druga-robiona chyba po raz pierwszy na tej trasie. Pilotka p. Dorota, nie bardzo zorientowana na czym polega jej praca i niezbyt dobrze władająca francuskim.Bywały sytuacje, w których stawaliśmy bezradnie na srodku jakiegoś miasteczka, które było w programie. Wchodzilismy do informacji i pilotka na podstawie materiałów promocyjnych próbowała się zorientować, co można zobaczyć. Ale wtedy okazywało się, że jeszcze daleka droga przed nami i musimy jechac. Potem w autokarze, w przewodnikach czytalismy o obiektach wpisanych na listę dziedzictwa UNESCO, które własnie ominęlismy. Szkoda tego biura-ma fajne programy, za które klienci płacą przecież stosunkowo dużo, dopłacają własciwie za wszystko dodatkowo na trasie a biuru i tak nie opłaca się (?) wybierać profesjonalnych pilotów. Trudno mi to pojąć.
\r\nOcena-albo bedzie ok albo nie

| Skomentuj opinię


klient2
zwiedzający - 1 punktów

2269 osoby z 4040 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2011-09-13 19:10:26
zalety: program dobry, urozmaicony, hotele b.dobre, posiłki wspaniałe, transport dobry, przygotowani i kompetentni przewodnicy lokalni,
wady: pilot - Pan Darek (nie znam nazwiska, bo nie przedstawił się kompletnie),niekompetentny, jeżeli chodzi o wiedzę i przekazywanie wiadomości.
\r\nMiejsca w samolotach (4 loty) rozrzucone, rozdzielone rodziny, małżeństwa (pomimo zapewnień biura, że rodziny nie będą rozdzielone!!!)
\r\nw pociągach także.
opinia: Byliśmy z mężem kolejny raz z Sigmą na wycieczce. Nie mamy większych zastrzeżeń do organizacji tych wycieczek. Najmilej wspominamy wycieczkę do Włoch 2010r. (12dni)(gdzie wysiadła klimatyzacja w autokarze...) z pilotem Panią Grażynką (bardzo kompetentną i przekazującą dużo wiedzy), dbającą o dobrą organizację wycieczki i nasz komfort oraz wspaniałymi kierowcami. Pozdrawiamy!!!
\r\nW tym roku, 2011 - Chiny!!! Wycieczka dobrze zorganizowana, hotele super (poza jednym), wyżywienie doskonałe! Pilot - Pan Darek (niestety nie przedstawił się \"z nazwiska\"), dbał o nas, wypełniał dzielnie wszystkie zaplanowane punkty wycieczki, życzliwy i wesoły. Ale... NIE MIAŁ wiedzy o Chinach, a był już kilkanaście razy! całą wiedzę przekazywał nam w formie czytanej lub tłumaczył miejscowych przewodników. A więc otrzymywaliśmy dość skąpe informacje, a szkoda...
\r\nNie potrafił zintegrować grupy, skupił wokół siebie grono kilku osób, i wydawało się, że jest im podporządkowany.
\r\nTroszkę źle rozplanowany czas (np. na muzeum w Szanghaju przeznaczył 1 godz., a na zakupy w sklepie z jedwabiem 2)PO co?
\r\nNie rozliczył wycieczki! (tak jak to zrobiła na poprzedniej wycieczce Pani Grażynka).
\r\nWycieczki fakultatywne DROGIE (niepotrzebny HUTONG- nie ma co oglądać! nie polecamy!)
\r\nOstatnie dwa dni w Szanghaju wydłużone a zwiedzania mało! można więc skrócić program o jeden dzień.
\r\nBiuro NIE ZADBAŁO o miejsca w samolotach. Praktycznie cała wycieczka była rozdzielona. Szczególnie w drodze powrotnej. Małżeństwa i rodziny miały różne miejsca. A przed podróżą Biuro zapewniało, że tak na pewno nie będzie!!! to duży MINUS!!!
\r\nOgólnie - jesteśmy zadowoleni z usług biura. Nie wiemy jeszcze, czy w przyszłym roku skorzystamy (zraziło nas to bezładne rozplanowanie miejsc w samolocie). Pozdrawiamy i prosimy o nie lekceważenie naszych uwag i próśb.

| Skomentuj opinię2359 osoby z 4221 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2008-12-17 21:11:17
zalety: Brak
wady: Niekompetencja, brak szacunku do klienta, nierzetelne informacje na stronie internetowej biura podróży,
opinia: Zastanów się-ewentualny-uczestniku wyjazdów zorganizowanych przez Sigma Travel Sp.z.o.o z siedzibą w Warszawie, czy chcesz z tą Firmą mieć jakikolwiek kontakt.
Nasza przygoda skończyła się bardzo szybko pozostawiając niesmak do tej Firmy. Kiedy w listopadzie br w internecie ukazała się propozycja wyjazdu do Izraela, w grupie (5 osób) dokonałyśmy zawarcia umowy na wyjazd w m-cu kwietniu 2009r wpłacając cenę całej imprezy lub zaliczki. Po upływie ok.2tyg. organizator telefonicznie poinformował, iż z uwagi na mylne dokonanie kalkulacji wycieczki należy dopłacić po 800 zł w ciągu trzech dni.
Bulwersujący jest fakt, że Firma nie kwapiła się do udzielenia informacji na piśmie wyjaśniając okoliczności podwyżki.
Nie zależy Firmie na zachowaniu dobrego wizerunku.

| Skomentuj opinię (1)


2247 osoby z 3997 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2011-11-20 15:17:47
zalety: super oferta, dużo zwiedzania
wady: drogo, ukryte opłaty, fakultety to przede wszystkim podstawa zobaczenia danego kraju, a szkoda
opinia: Wybieram się na wycieczkę Chiny Klasyczne. Mam obawy, bo i drogo i daleko - proszę o pomoc - czy warto? Czy faktycznie to niezapomniane wrażenia, czy dużo jest do zwiedzania i czy po tej wycieczce mogę powiedzieć, że byłam w Chinach? Nie chcę zwiedzać zza szyb autokaru tylko tak naprawdę. Czekam na info

| Skomentuj opinię (1)


elinka
zwiedzający - 1 punktów

2270 osoby z 4044 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2011-07-12 01:02:14
zalety: brak
wady: nocleg w Sankt Petersburgu -nie , bo był w Zielenogorsku ok 70 km od Petersburga hotel - z wieczornymi obiadokolacjami - godziny nie dostosowane do możlwości zwiedzania Petrsburga
opinia: Kraje nadbałtyckie i Sankt Petersburg 18.06-26.06.2011 dla mnie ciekawostką było dwóch pilotów - jeden na 1,5 dnia - drugi na czas jakowyś - a na ostatnie dwa dni ani jednego, Powiem szczerze nigdy biuro nie zostawiło grupy bez pilota, a tu się to stało.Inną ciekawostką bardzo bulwersującą uczestników wyjazdu był nocleg na krańcach świata - czyli ok 70km od Petersburga - codzienne dojazdy ok 2 godzin w korkach w dwie strony - totalna strata czasu i zwiedzanie na czas - zaliczamy kolejne obiekty, Białe Noce -ich urok szlag trafił. Mało tego kolacja w hotelu w godzinach 18 -20 o której to trzeba wyjechać z Petersburga aby zdążyć?Na pewno przed 18.00 i to ileś czasu w plecy czegoś nie zobaczymy, albo tylko zaliczymy, a śniadanie 08.30 - to coś nie tak prz takim zwiedzaniu (powinno być o 7,00 - najpóźniej )
\r\nA inną sprawą byli tzw piloci miejscy , Wilno i Petersburg panie oprowdzające super, natomiast Ryga - brak znajomości języka polskiego, Tallinn - pan po ciężkim wieczorze z dowcipem poniżej granicy dopuszczalnej dla normalnych ludzi. Hotele baaaardzo daleko od centum. Wieczorem byliśmy w nich uziemieni nie było szansy wyjść wieczorem na miasto, szczeglnie Petersburg (w czasie białych nocy nie było szansy być w mieście i być na podnoszeniu mostów). Tak na prawdę nigdy nie byłam na tak źle zorganizowanym wyjeździe.

| Skomentuj opinię (1)


2270 osoby z 4045 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2011-08-23 10:28:22
zalety: bardzo fajny program wycieczki do Toscanii
wady: nieuzasadnione opłaty dodatkowe, hotele poniżej ***, zwłaszcza w Montecatini.
opinia: W ofercie było napisane, że nalezy przygotować 130 EURO na: przewodników, wstępy i ew. napiwki.
\r\nJak się okazało, w rozliczeniu tej kwoty znalazły się: wjazdy autokaru do zwiedzanych miast, \"datki\" na kościół, \"poczęstunki\" - jak to zachwalała Pani Lidka - w hotelu (butelka podłego limonetto, czy grappy wyszła po ok. 50 EURO, a w sklepach te same alkohole były po niecałe 10). Kilkakrotnie prosiłam biuro o rzetelne rozliczenie, ale do dzisiaj nie otrzymałam.

| Skomentuj opinię (1)


wadysaw
zwiedzający - 1 punktów

2253 osoby z 4011 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2011-10-10 12:25:13
zalety: nie stierdziłem
wady: wszystkie,jakemoże zapewnić biuro podróży
opinia: Byłem uczestnikiem wycieczki do moskwy we wrześniu 2011. Odradzam wszystkim. Hotel znośny, pozostałość po olimpiadzie 3 gwiazdki OK. Resztę do d...py. Pilot chyba emerytowany sierżant z wojska probował nas stawiać na baczność. Moskwa podobno druga stolica w Europie nie dano nam tego zasmakować. Raczej pielgrzymka do Lichenia plac czerwony ,truchło lenina i pare cerkwii. Zdecydowanie odradzam, a trochę świata poznałem, nie było mnie jeszcze tylko w Australii

| Skomentuj opinię


2277 osoby z 4060 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2011-06-28 09:49:34
zalety: Ciekawy program
wady: Marna organizacja i logistyka
opinia: Byłam uczestniczką wycieczki \"Kraje Nadbałtyckie\" w terminie od 18 do 26 czerwca tego roku.
\r\nKompletny bezwład i brak organizacji. Już drugiego dnia zmiana pilota na takiego, który zaupełnie nie ogarniał grupy i jej problemów. Powrót odbywał się już bez pilota; zostawieni samopas. Sytuację ratowali kierowcy, którzy byli jedną z jaśniejszych stron wyjazdu. Hotel w Petersburgu oddalony od miasta o 70 km. 4 godziny dziennie zmarnowane na dojazdy do miasta. Dodatkową \"atrakcją\" marnującą czas to godziny wydawania posiłków w tym hotelu - śniadanie od 8:30, więc wyjazd odpowiednio później, natomiast kolacja do 20:00, więc wyjazd z miasta o 17:30, bo to godziny szczytu w ogromnym, zakorkowanym mieście.A mogło byc tak pięknie, gdyby organizator trochę się postarał i sprawdził co nas czeka w podróży. Nerwy i awantury uczestników oraz nieudolność pilota, a potem jego brak nie sprzyjały wypoczynkowi. Cały autokar był zgodny codo jednego: \"NIGDY WIĘCEJ Z SIGMĄ\"

| Skomentuj opinię (2)


2271 osoby z 4049 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2011-06-28 12:17:50
zalety: Można dokładnie zwiedzić ubikacje na tej trasie bo na nic innego nie mas czasu
wady: Nigdy więcej na NORD CAP z Sigmą
opinia: Impreza bezmyślnie zorganizowana.Pilot bez kompetencji nie znający ani kraju, ani nie umiejący nawiązać kontaktu z uczestnikami.Zmiany w programie po rozpoczęciu wycieczki. Nie zrealizowanie części programu - wycieczki statkiem wzdłuż Lofotów.(niektórzy z uczestników tylko dlatego pojechali by to zobaczyć).Niemożność zwiedzania HARSTAD ze względu na rezerwację hotelu odległa o 130 km. Nie umiejętność organizacji przemieszczania się powoduje iż zawsze dojeżdżaliśmy o 10 - 15 min za późno do ew. zwiedzania obiektu. (Tromso - katedra,Trondheim- katedra). Pilot nie prowadził grupy na żadne zwiedzanie \\\"Tam Państwo pójdą i sobie zobaczą\\\" nie pokazując nawet kierunku gdzie jest to tam.\\r\\nWniosek szkoda pieniędzy na taki wyjazd.Lepiej wykupić bilet lotniczy do Harstat z stamtąd indywidualnie statek do Tromso(zwiedzając Lofoty)z Tromso do Honningsvag autobus i dalej na NORD CAP. Droga powrotna samolot do kraju.Z Sigmą i tak nic więcej nie zobaczysz. Imprezę tą można nazwać bardzo krótko \\\" od kibla do kibla\\\" bo na tyle starczało czasu

| Skomentuj opinię (3)


A1B1970
zwiedzający - 1 punktów

2247 osoby z 4004 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2011-11-23 11:40:09
zalety: Miła i kompetentna obsługa w biurze w Warszawie.
Pełna i szczegółowa informacja dotycząca wyjazdów.

wady: Późno katalog
opinia: W tym roku byłam na wycieczce w Chinach (Chiny klasyczne 16 dni). Fantastyczna trasa, śiwetny i bardzo bogaty program. Nie brakuje w nim niczego, a jednocześnie nie jest przeładowany.Porównując cenę z innymi biurami Sigma jest naprawdę konkurencyjna.Wspaniale przygotowany i fantastyczny pilot polski i cudowny przewodnik lokalny. Płacę, wymagam i otrzymuję to za co zapłaciłam i oczekiwałam.

| Skomentuj opiniępiotr007
zwiedzający - 1 punktów

2291 osoby z 4099 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2010-04-21 18:31:24
zalety: piloci ok,przeloty dobrymi liniami klm air france,hotele wystarczjace zeby sie przespac i jechac dalej.
wady: Latają tylko z Warszawy
opinia: Byłem na wycieczkach objazdowych:Meksyk-Kuba super impreza,hotele,wyżywienie ,pilot Pan Jacek,Brazylia pilot Pani Jola,pełna kultura,Chiny Pan Darek bardzo kulturalny przyjacielski otwarty (specjalista od Izraela).We wszystkich tych imperezach było za duzo światyń,wolałbym je wymienić np.na przyrode.Nie lubie też chodzenia po muzeach,to takie moje minusy, innym może to odpowiadać.O jednej złej wycieczce objazdowej nie wspomne,wypadki sie zdarzją,na 4 wycieczki trzy zadawalające.Myśle,ze pojade jeszcze z nimi.

| Skomentuj opinię (2)


2254 osoby z 4030 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2011-06-25 20:42:17
zalety: Ciekawa oferta, dla tych lubiących objazdówki
wady: 1)wyjazd z Warszawy,2) mieliśmy mieć konkretne miejsce w autokarze-pilot zadecydował sam, nie było dyskusji
\r\n
opinia: Byliśmy z Sigmą w Chinach, bardzo udana wyprawa. Hotele super( oprócz jednego, w którym było brudno), jedzenie dobre, szczególnie śniadania, ludzie przemili, a pilot-mielismy dużo szczęścia, bo pilot rewelacyjny. Ukłody dla Pana Wojtka, pełen profesjonalizm i kopalnia wiedzy. Poza tym potrafił trzymać dyscyplinę, nam to odpowiadało. W tym roku jedziemy także z Sigmą i mam nadzieję,że będziemy także zadowoleni.

| Skomentuj opinię


1073 osoby z 1670 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2009-03-15 18:50:15
zalety: 1)Bardzo dobra oferta turystyczna(zwiedzanie).
2)Na ogół(o tym-niżej)-b.dobrzy piloci
3)Sensowne rozplanowanie wycieczki(niestety-ale trzeba uwzględnić chwilowe niekompetencje i fanaberie kontrahentów miejscowych-np.w Chinach-na to Europejczyk NAPRAWDĘ nie poradzi)
wady: 1x-pilot Izrael-p.Darek(listopad/grudzień'2008)-ale to uznaję za "wypadek przy pracy"biura.
opinia: Jeżdżę z "Sigmą"już 8 razy-i zawsze byłem zadowolony,być może(czytając inne posty)mam małe wymagania,być może-szczęście(a propos-NIE JESTEM PRACOWNIKIEM TEGO BIURA!)W tym roku-jadę po raz kolejny.

| Skomentuj opinię (3)