Biuro podróży TUI - Opinie Klientów i Oceny

Ocena użytkowników 2.18 / 5.00
39% opiniujących poleca TUI
Opinie klientów biura podróży TUI. Jeśli chcesz dodać własny komentarz i ocenić biuro turystyczne TUI zaloguj się i wystaw opinię.

Opinie użytkowników o TUI

ewcians
zwiedzający - 1 punktów

2742 osoby z 4943 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2010-07-04 01:06:33
zalety: Do tej pory byłam zadowolona. W tym roku nie bardzo.
Choć bardzo przystępna cena wypoczynku, hotel bardzo ok ( z małymi minusikami), jednak jeden szczegół (dla mnie bardzo istotny) mnie zaszokował i nie wydaje mi się być na miejscu.
wady: Animacje. Klub badingoo.
TRAGEDIA - pierwszy raz spotkałam się z tak wyraźną segregacją narodowości! Notorycznie byłam wyrzucana z sali zabaw w klubie badingoo z moimi dziećmi (nie tylko ja zresztą), pomimo, że moje dzieci (3,5 roku) bawiły się grzecznie gdzieś w kąciku sali oddzielonej od drugiej sali, gdzie były prowadzone zajęcia grupowe , kredkami, puzzlami,klockami.....na pytanie dlaczego otrzymywałam odpowiedź , że to klub dla szwedzkich lub niemieckich dzieci! animacje wieczorne dla dzieci były prowadzone w j. szwedzkim, info o tym co będzie działo się na terenie hotelu (bo z planem to niewiele miało wspólnego) również w j. szwedzkim i duńskim.
Chciałam zakupić Dzieciom koszulki i czapeczki z TUI badingoo, po wypytaniu z jakiego oddziału TUI jestem otrzymałam odpowiedź , że nie mogę tego dokonać, gdyż gadżety TUI są przeznaczone dla ....... szwedzkich dzieci......... Chciałam zapisać moje dzieci na urodziny clowna Coco, jak się okazało żem z TUI Polska, tak nagle miejsc zabrakło.....
Wobec tego wszechobecnym widokiem były rozżalone zapłakane dzieci z Polski (a nie było ich mało)w tym moje........., smutne, koszmarne, ale prawdziwe.
Być może, że źle trafiłam......ale nie zamierzam moim Dzieciom zafundować nieświadomie takiej traumy po raz drugi..........pomimo, że po 3 dniach walki (dosłownie bo mnie już szlag trafił w pewnym momencie) unikałam wszelkich imprez dla Dzieci z TUI badingoo, choć uwadze moich Dzieci niestety one nie uszły............i do dziś mnie pytają dlaczego inne dzieci mogły a one nie......i jak tu wytłumaczyć takim maluchom dlaczego? zachowując przy tym konwencję wychowania w tolerancji dla innych narodowości?
ŻENADA! Oczywiście zamierzam reklamować i nie odpuszczę tak łatwo, bo to na co trafiłam kompletnie odbiegało od oferty katalogowej.

opinia: Jeśli wybieracie się z Dziećmi i liczycie na badingoo przynajmniej w Sinemorets w Bułgarii to się przeliczycie.

A do osoby mówiącej o nieporadności polaków itd.
Jeden sobie radzi i nie robi problemów inni są bardziej wymagający.
Wychodzę osobiście z założenia, że to biuro jest jak zadek od oddawania potrzeb by dogodzić klientowi, to nie biuro ma być zadowolone z klienta (zwłaszcza w dobie internetu, gdzie można sobie poczytać opinie o różnych biurach i wybierać w ofertach tak by nie trafić na minę) a klient z biura. Jak się chce sobie samemu wszystko załatwiać to po co przez biuro?
To w gestii biura winno być dogodzenie klientowi, a nie klient sam ma się użerać by dostać to o co prosił biuro, nieprawdaż?
A rezydenci są po to by pomagać klientom, za to Im w końcu płacą, cz się mylę może?


| Skomentuj opinię (4)


kasia16
zwiedzający - 1 punktów

2757 osoby z 4966 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2010-06-17 18:51:12
zalety: dobre hotele w ofercie
wady: brak zainteresowania turystami w razie problemów
opinia: W dniu 10.06.2010, zgodnie z planem opuściliśmy hotel o godzinie 1:50, udając się autokarem na lotnisko w Hurghadzie. Po rejestracji na przelot, przejściu kontroli paszportowej i celnej wszyscy pasażerowie lotu linii CoralBlue do Warszawy udali się do wyjścia do samolotu. Na kilkanaście minut przed planową godziną odlotu (5:00) pojawiła się informacja, że zostaje on odwołany. Wg informacji jakie uzyskaliśmy od personelu naziemnego, przewoźnik nie był w stanie podstawić samolotu na ten, zaplanowany na 5:00 lot. Sytuacja taka trwała przez kolejne godziny aż do 21:00, kiedy to w rezultacie ostrych protestów pasażerów, w końcu został podstawiony samolot do Warszawy. W efekcie, zamiast o godzinie 8:20 dotarliśmy do Warszawy o godzinie 24:00, co spowodowało moją nieobecność w pracy oraz wymierne straty materialne. Licząc od opuszczenia hotelu, transfer z Hurghady do Warszawy trwał prawie dobę.
Przez cały czas oczekiwania na wylot, nikt z biura TUI w Egipcie ani w Polsce, nie umiał nas poinformować dlaczego nie wystartowaliśmy wg planu, kiedy wystartujemy, a informacje, które do nas dochodziły były zdawkowe i, jak się z godziny na godzinę przekonywaliśmy, nieprawdziwe.
Spędziłam w podróży dobę, tułając się między hotelem i lotniskiem, w pełnym chaosie informacyjnym. Dzięki całemu zajściu, poznaliśmy także jakość pracy lokalnych rezydentów TUI, których zaangażowanie sprowadzało się do sprzedaży wycieczek. W sytuacji kiedy są naprawdę potrzebni , nie wykazują inicjatywy, nie niosą pomocy, albo po prostu w ogóle ich nie ma (Pani Anita najzwyczajniej w świecie wyłączyła telefon!!!)
Niezależnie od przyczyn braku samolotu, to TUI Polska jest odpowiedzialne za skandaliczną organizację powrotu i straty materialne jakie w jego efekcie poniosłam. Kierując się wzrostem zysku TUI Polska realizuje swoje cele kosztem komfortu i bezpieczeństwa pasażerów. Zawarcie umowy z nierzetelnymi liniami lotniczymi CoralBlue, nie dysponującymi odpowiednią ilością samolotów, ani ich odpowiednią jakością, świadczy o braku odpowiedzialności i całkowitym braku szacunku dla swoich klientów. Postępowanie takie jest skandaliczne tym bardziej, że oferta TUI jest najdroższą na rynku, mającą zapewnić najwyższą jakość usług.

| Skomentuj opinię (1)2755 osoby z 4956 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2010-06-16 22:06:41
zalety: Ładne kolory w katalogach, można poszpanować tym, że sie jedzie z TUI, ale tylko przed osobami, które nie korzystały z ich usług.
wady: Kłamcy, totalna olewka klienta, wysokie ceny, wyjątkowo niski poziom usług.
opinia: To co się działo podczas podróży z tym biurem to nawet w serialach nie pokazują. Jak chcesz lecieć z nimi na tydzień to weź 3 tygodnie urlopu bo nie wiesz kiedy wylecisz i kiedy wrócisz, a jak jest aktywny wulkan to jeszcze więcej.
Jak powiedziałem turyście, który leciał z niemieckiego TUI ile czekam na lotnisku na samolot to myślałem że mu oczy wyskoczą. ZALECEM SIĘ TRZYMAĆ OD NICH Z DALEKA.

| Skomentuj opinię (3)


Anna47890
zwiedzający - 1 punktów

512 osoby z 975 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2010-05-06 19:05:33
zalety: może i bogata oferta ale co z tego, jak się coś dzieje, zostawiają Cię samym sobie........
wady: sporo
opinia: jedna wielka kicha, jadą na dawno, może i kiedyś słusznie zasłużonej opinii, która już cholernie dawno straciła ważność. Dziś zostawili mojego męża i 2 jego znajomych na lotnisku w Hurghadzie. Oni wykupili tylko przelot i zadzwonili przed wylotem potwierdzić godziny wylotu, otrzymali info, że lot będzie pół godz. później, samolot był ponad godzinę wcześniej i nikt ich nie uprzedził, rezydentka jak się zorientowała przestała nagle odbierać telefon. Ja interweniując w Polsce, przez 3 godziny byłam przełączana do jakiegoś działu czarterów, gdzie nikt nie odebrał telefonu. Zostawiłam swój nr aby ktoś do mnie oddzwonił ale skąd nikt nie poczuł się do odpowiedzialności i to jest ta ich super opinia! ostatni raz z TUI!!!!!!!!!! odradzam poważnie, nie ma już rzetelnego TUI, to jest ich upadek i cała fajna p. Ania czy jak jej tam, nic nie potrafi zrobić, nawet przekazać prostej informacji, do szczotki by się nawet nie nadawała!

| Skomentuj opinię (6)


AnetkaA
zwiedzający - 3 punktów

583 osoby z 1121 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2010-05-01 11:23:06
zalety: miła obsługa
wady: biura sprzedające oferty nie biorą odpowiedzialności, gdy standard usługi nie odpowiada ofercie
opinia: TUI zamiast wyegzekfować od dostawcy własciwy standard usługi, przerzuca ciężar na klienta: słono zapłaciłam za pobyt w hotelu o rzekomo 4-gwiazdkowym standardzie: np. niewyremontowana łazienka bez wentylacji...a TUI nie ma sobie nic do zarzucenia

| Skomentuj opinię (1)


AnetkaA
zwiedzający - 3 punktów

689 osoby z 1322 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2010-05-01 11:10:44
zalety: szeroka oferta
wady: biura sprzedające ofery nie biorą odpowiedzialności za warunki realizacji usługi niezgodne - gorsze niż zakupione. Reklamacje są ealizowane tak, aby udowodnić klientowi, iż nie ma racji...
opinia: TUI sprzedało mi ofertę zakwaterowania w hotelu 4-gwiazdkowym. Niestety w hotelu było jedno piętro odbiegające od standardu - niewyremontowane tak, jak pozostała część hotelu...i tu właśnie kwateruje się gości TUI. Słono zapłaciłam za warunki rodem z PRL-u: niewyremontowana, śmierdząca łazienka bez wentylacji...a TUI nie ma sobie nic do zarzucenia...

| Skomentuj opinię (4)


Padme11
zwiedzający - 1 punktów

474 osoby z 908 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2009-09-27 17:56:06
zalety: .
wady: .
opinia: Witam,
czy ktoś leci z TUI na Bali przez Amsterdam i Singapur 04.11 wylot z Warszawy.
Proszę o kontakt.Tak długa podróż na pewno będzie raźniejsza.

| Skomentuj opinię (1)


wojtek00777
zwiedzający - 1 punktów

2739 osoby z 4919 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2009-07-21 13:49:51
zalety: Profesjonalna obsługa w biurze oraz obsługa rezydenta, wysoka jakość usług hotelowych, dobra strona internetowa, która umożliwia pełną kalkulację ceny.
wady: Zbyt wczesna godzina wylotu z Warszawy. W drodze powrotnej w samolocie zabrakło jedzenia i stewardessy miały do zaoferowania mi i dzieciom chipsy i piwo.
opinia: Na wakacjach z TUI, pod marką Scan Holiday, byłem w tym roku po raz pierwszy z rodziną. Od samego początku ujęła mnie profesjonalna i uprzejma obsługa w biurze przy ulicy Św. Rocha w Białymstoku. Ponadto na Krecie Pani rezydentka o imieniu Kornelia służyła wszelką pomocą przez cały okres pobytu, prawie codziennie była w hotelu. Była również z nami przez cały czas na lotnisku do chwili odlotu, pomagając przy odprawie i wskazujac przejśća, w których nie było kolejek. Ważne jest również, że wszelkie dokumenty podróży otrzymaliśmy w biurze w Białymstoku na kilka dni przed wylotem. Pomimo tego na stanowisku TUI na Okęciu o godzinie 3 w nocy dyżurowała przedstawicielka biura (w przeciwieństwie do stanowiska Itaki, które było nieczynne przy kolejce liczącej około 150 osób). Pomimo nieco wyższych cen TUI gwarantuje w pełni profesjonalną obsługę. Ważna jest również możliwość skalkulowania pełnej ceny wyjazdu w internecie. Na pewno będę korzystać z usług tego biura w przyszłości.

| Skomentuj opinię (1)


2736 osoby z 4918 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2009-07-20 17:32:00
zalety: Profesjonalna i miła obsługa.Wszystko zgodne z umową.Wyjatkowo profesjonalni rezydenci.Pani Iwona z Tunezji REWELACYJNA
wady: Nie ma wad
opinia: Byłam z rodziną w Tunezji - 2 tygodnie.Do tej pory jeździłam z innymi biurami(bo taniej).Już zawsze będę jeździć z TUI.Różnica jest kolosalna.Opieke rezydenta czuliśmy na każdym kroku.Od przyjazdu do odlotu samolotu.Tylko rezydent z TUI był na lotnisku przy odlocie samolotu. Do tej pory z innymi biurami podróży przy zakwaterowaniu w hotelach Polacy dostawali gorsze pokoje. Bywało że byłam w innym hotelu niż rezerwowałam.O godzinach wylotu i powrotu dowiadywałam się w ostatniej chwili.Ale to nie w TUI. Godzina odlotu, przylotu wiadoma przed wyjazdem.I nie było zmian w ostatniej chwili.Po prostu REWELACJA. Polecam z całego serca.Te kilka złotych więcej, które płaci się w tym biurze jest warte komfortu jaki biuro zapewnia.

| Skomentuj opinię (1)Ines25
zwiedzający - 1 punktów

2744 osoby z 4943 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2009-06-04 15:46:55
zalety: Wielki pozytyw, rezydentka do dyspozycji, informacje zgodne
wady: brak
opinia: Polecam, w zeszłym roku byłam z TUI w Egipcie hotel Conrad (teraz ma inną nazwę) odbiór z lotniska do hotelu ok, transport na lotnisko też chociaż przylot był wieczorem więc dzień z głowy a wylot bardzo wcześnie rano ale ponoć to normalne... hotel zgodny z opisem

| Skomentuj opinię (1)


Rabarbarr
zwiedzający - 1 punktów

2749 osoby z 4952 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2008-12-18 15:19:17
zalety: Szeroka oferta, sporo ciekawych propozycji w Afryce i Ameryce Południowej. Hotele nie odstają od opisów w katalogach, raz musiałem skorzystać z opieki medycznej ba miejscu w Egipcie i wszystko było dobrze zorganizowane.
wady: Brak konkurencji na podobnym poziomie...
opinia: Polecam, zdecydowanie najlepsze biuro na rynku w tej chwili. Ceny są akceptowalne, uwzględniając stosunkowo wysoką jakość usług.
Dla mnie ważne jest też to, że można uzyskać duże rabaty planując wyjazd odpowiednio wcześniej.

| Skomentuj opinię (1)


Qf3l3k
zwiedzający - 1 punktów

726 osoby z 1405 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2008-12-08 10:38:55
zalety: Informacja z oferty nie różniła się od rzeczywistych warunków w hotelu, w porównaniu z moimi poprzednimi wyjazdami do Afryki plus był jeden i to zaskakujący - cały czas bezproblemowo działała klimatyzacja, co nigdy przedtem mi się nie zdarzyło :)
wady: Żadnych znaczących, małe opóźnienie wynikało z problemów linii lotniczych.
opinia: Polecam zdecydowanie, warto zapłacić za spokój i pewność, że wszystko na miejscu będzie ok. rezydent mówił słabo po polsku, ale można było się porozumieć. Dla osób mówiących choć trochę po angielsku nie było żadnych problemów.

| Skomentuj opinię (1)


MarcinDwr
zwiedzający - 1 punktów

2725 osoby z 4912 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2008-09-16 11:15:44
zalety: Wysoki standard hoteli, oferta z katalogów adekwatna do wykupionej wycieczki. Solidne i rzetelne biuro, miła obsługa, zarówno w Polsce jak i w miejscu docelowym (Grecja, Egipt, Tunezja).
wady: Ceny dość wysokie, ale standard również adekwatny do cen.
opinia: To bardzo bezpieczne biuro. Nigdy nie zdarzyła mu się sytuacja, że turyści zostali pozostawieni samym sobie. W ofercie warto wybierać hotele firmowe biura. Mają wysoki standard i wbrew pozorom są stosunkowo niedrogie. Cenniki biura są dość wysokie, dlatego warto wykypować wakacje albo w ostatniej chwili, albo first minute, dzięki temu są spore zniżki. Poza tym w innych hotelach turyści z TUI są traktowani priorytetowo.

| Skomentuj opinię (2)


2745 osoby z 4935 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2008-08-27 16:43:37
zalety: Miła obsługa już w biurze w Polsce. Potem też nie było na co narzekać, polskojęzyczny pilot, zajął się ludźmi, którzy wleźli w jeżowce :))
Sporo dodatkowych wycieczek, hotel zgodny z opisem w ofercie, niespecjalne jest się do czego przyczepić.
wady: Żona narzekała na głośną klimatyzację... ja tam nie słyszałem ;)
opinia: Przede wszystkim to bardzo bezpieczne i pewne biuro, jeśli ktoś nie chce się rozczarować i psuć sobie wakacje kłótniami o byle pierdołę, to polecam.

| Skomentuj opinię (2)


2741 osoby z 4940 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2008-08-23 00:11:11
zalety: Profesjonalne biuro podróży, nie wciskają byle czego. Super rezydenci (Egipt, Majorka, Grecja) Cudowne hotele, Profesjonalizm
wady: WYsokie ceny
opinia: TUI jest drogim biurem ale warto. Jadąc z TUI czuję się pewnie i bezpiecznie. TUI ma renomę, w wielu hotelach kiedy chce się coś załatwić recepcjoniści pytają z jakiego biura podróży - TUI ma wszystko od razu i perfect. Byłam w Hiszpani z Itaką i kicha. Szkoda gadać. TUI to co ma na zdjęciach to prawda, żadnych przekłamań. Nigdy się nie zawiodłam na TUI Rodzice od wielu lat też podróżują z nimi. GWARANCJA ZADOWOLENIA

| Skomentuj opinię (1)


martini
specjalista - 490 punktów

2757 osoby z 4960 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2008-08-05 18:42:39
zalety: bogata oferta, fachowa obsługa, wszystko zgodne z opisem w katalogu
wady: dość wysokie ceny, w niektórych miejscowościach nie ma polskich rezydentów
opinia: Z biurem podróży TUI jeżdżę już od kilku lat i za każdym razem wszystko
było ok. Mimo kilku wad, z czystym sumieniem polecam to biuro i wystawiam pozytywną opinię.
Przede wszystkim TUI jest dobrze zorganizowane i ma przyzwoitą obsługę. Można być spokojnym, że w razie jakichś problemów biuro nie zostawi nas na lodzie kilka tysięcy kilometrów od domu. Jednak, niestety, w niektórych przypadkach TUI nie gwarantuje rezydentów mówiących po polsku. Więc przed wyjazdem dobrze będzie przypomnieć sobie kilka słów np. po niemiecku…
Oferta w biurze TUI jest niezła, dużo szersza niż w większości innych biur turystycznych. Mają w niej sporo hoteli tanich (dwu- i trzy-gwiazdkowych), ale i luksusowych pięciogwiazdkowców. Czasem warto też zajrzeć na niemiecką stronę TUI – tam można ich znaleźć jeszcze więcej.
Nigdy nie miałam też problemów z przesuniętym lotem.
Oczywiście, jak każde biuro, TUI ma pewne wady. Jestem studentką, więc dla mnie największym minusem są dość wygórowane ceny:(
Te same hotele mogą kosztować w TUI dużo więcej, niż w pozostałych biurach podróży (choć za to zazwyczaj TUI daje gwarancję, że nie zakwaterują nas gdzie indziej, co u innych , niestety, nierzadko się zdarza…). Trochę lepiej jest z cenami w last minute – jeśli się dobrze poszpera, to można trafić na naprawdę fajne okazje.
Pokoje, nawet w tańszych hotelach, są ładne i czyste, obsługa też w porządku. Co do wyżywienia – opinia pewnie zależy od gustu, ja akurat nie narzekałam.
Ogólnie rzecz biorąc: drogo, ale pewnie i bezpiecznie.

| Skomentuj opinię (2)