TransAzja - Biura podróży

Ocena użytkowników 5.00 / 5.00
96% opiniujących poleca TransAzja
TransAzja

Opinie użytkowników o TransAzja

8 osoby z 8 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2020-06-28 17:11:55
zalety: Małe grupy,fantastyczna narracja na wyjazdach, niektóre wyjazdy połączone z praktyką jogi. Poznałam wspaniałych ludzi na wyjazdach z TransAzja.
wady: Wg mnie brak.
opinia: Byłam już na 4ch wyjazdach z TransAzja (Indi/Nepal, Chiny, Sri Lanka, Birma) i w planie na ten rok mam 5ty. W przyszłości zapewne kolejne. Generalnie nie mam problemu z ogarnięciem wyjazdu do wiekszości krajów świata we własnym zakresie, natomiast jeśli mam ochotę pojechać na wyjzad zorganizowany to tylko z TransAzja. Krzysztof ma niesamowitą wiedzę o świecie, kulturach, religiach i co najważniejsze potrafi ją w sposb bardzo przyjazny dla ucha przekazywać uczestnikom wyjazdu. Wiedza ta, to nie tylko wygooglowane informacje, które każdy mógłby sobie poczytać we własnym zakresie, ale relacje często oparte na własnych doświadczeniach podróżniczych opowiedziane w niezwykle ciekawy i zachęcający do słuchania sposób. Zdecydowanie polecam wyjazdy z TransAzja.

| Skomentuj opinię


9 osoby z 9 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2020-05-15 16:14:56
zalety: Pasja i odpowiedzialność,
nietuzinkowe postrzeganie,orientacja w temacie i terenie, bezcenna spostrzegawczość organizatorów-prowadzących
wady: Uzależnisz się na pewno!
opinia: Jeśli marzysz o podróżach, ale typowe biura podróży są dla Ciebie zbyt formalne i szablonowe,a jednocześnie nie masz czasu i doświadczenia w organizacji wyjazdów, to czytasz opinie o ofercie skierowanej właśnie do Ciebie.
Wszystko co napisali poniżej uczestnicy wypraw-wycieczek jest prawdą.Też mam takie wspomnienia.Mój pierwszy wyjazd z Krzysztofem odbył się w 2013 roku i były to Chiny.
Od tej pory każda kolejna propozycja Trans-Azji jest moim marzeniem,które konsekwentnie realizuję.
Wyjazd do Nepalu w 2014 ze wschodem słońca na Poon Hill i festiwalem Holi,Tybet z Saga Dawa, lot balonem nad Baganem w Birmie, szybkie zwroty akcji w Omanie(uciekaliśmy przed cyklonem),nieplanowana wspinaczka na górę z ukrytym Buddą,aby z perspektywy lotu ptaka zobaczyć Sigiriyę itd.
W czasie naszych wycieczek zawsze odbywały się jakieś festiwale,święta,zjawiska przyrodnicze takie jak np.naturalny hologram obserwowany z Adams Peak.Na pewno,to nie przypadek.
POLECAM!
Monika Ł.

| Skomentuj opinię11 osoby z 11 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2020-05-14 00:44:15
zalety: Serce, pasja, wiedza, super organizacja,wycieczki dopracowane w każdym calu, cudowna kumplowska atmosfera, nietuzinkowe miejsca, o zróżnicowanym charakterze: objazdowe, trekingowe, z jogą, wyprawa samochodowa. Wszystkie niebanalne i ciekawe. Cudowni przewodnicy na miejscu , perełki:)
wady: Wszystko co cudowne szybko się kończy:)
opinia: Ja po prostu tęsknię za wyjazdami a Agą i Krzyśkiem. Wyprawa do Omanu była bajeczna , wybieram się drugi raz. Jak dla mnie są tam najpiękniejsze miejsca na świecie, poprostu magia. Po za tym kończy mi się kadzidło:). Polecam wszystkie wycieczki a w Birmie koniecznie przejażdżkę na rowerze po królestwie Paganu. Kochajacym góry, trekking w Nepalu, tyle pozytywnej energii się tam gromadzi, że wystarcza na długi czas, a później znowu trzeba tam wrócić. Beata

| Skomentuj opinię


8 osoby z 8 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2020-04-23 21:31:28
zalety: Pasja i nietuzinkowa wiedza prowadzących, dbałość o bezpieczpieczeństwo, przyjacielska atmosfera, doskonale zredagowane i pełne przydatnych informacji informatory geograficzno-turystyczne przed i PO (!!!) wyjeździe;
wady: Jedna- wyjazdy z Transazją UZALEŻNIAJĄ (!)
opinia: Na pierwszy "samotny" wyjazd z Transazją pojechałam do Indii. Wybrałam ich, ponieważ organizują wypady w małych grupach, a dodatkowo była to wyprawa połączona z zajęciami jogi. Nie znałam grupy ani prowadzących, więc wraz z bagażem pakowałam też masę obaw...niepotrzebnie. Po tym wyjeździe byłam z Transazją jeszcze w Birmie, Laosie i na Sri Lance. Dlaczego?
Ponieważ wyjazdy z Krzyśkiem i Agą poza doskonałą organizacją, kumpelską atmosferą, orientalnymi smakami i krajobrazami pozawalają zobaczyć nie tylko miejsca "obowiązkowe" ale również te nieoczywiste, poza utartymi szlakami, w których można pooddychać, poczuć i posmakować klimat kraju. Zwiedzaniu towarzyszy unikatowa narracja, więc wcześniejsze przeglądanie przewodników i dźwiganie ich ze sobą jest zbyteczne.I tak wyjedziesz z głową pełną wiedzy, a potem dostaniesz na maila komplet informacji o miejscach, w które widziałeś (Krzysiu, Aga- doskonały pomysł!)
Wyjazdy zorganizowane są w taki sposób, że kończą się klikudniowym pobytem w urzekających miejscach z plażami i błękitną wodą. Pozwala to wrócić do domu nie tylko pełnym wrażeń ale i wypoczętym.

Jednym słowem - polecam. Nawet na "samotne wypady"!
Iza

| Skomentuj opinię


10 osoby z 10 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2020-04-23 17:37:20
zalety: Świetna organizacja, plan wycieczki zrealizowany w całości w miłej atmosferze. Mała grupa uczestników.Duża wiedza organizatora wycieczki, dbałość o szczegóły oraz komfort i bezpieczeństwo uczestników.

wady: brak
opinia: Opinia dotyczy wyjazdu do Laosu, który odbył się na początku lutego. Serdecznie polecam wszystkim którzy chcą od wycieczki zorganizowanej czegoś więcej. Oprócz standardowego zwiedzania ( jeśli standardem są kajaki, zwiedzanie jaskiń, spływ rzeką pontonem i inne atrakcje

| Skomentuj opinię


Krzysztof2018
zwiedzający - 6 punktów

8 osoby z 8 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2020-04-16 13:49:59
zalety:
Dobra koncepcja trasy sprzyja ludziom zaczynającym przygodę z górami lub mającym obawy przed trekkingiem, dobre warunki bytowe, profesjonalna obsługa, dbałość o bezpieczeństwo.wady: Powrotna podróż autobusem z Kathmandu do Pokhary, ale nie sądzę aby dało się tego uniknąć, zwłaszcza że dolina jest przepiękna, widoki nadzwyczajne
i przynajmniej raz trzeba ją przejechać.
opinia: Z TransAzją byłem jeszcze w październiku 2019 na wspaniałym trekkingu w Nepalu. Oszałamiająca przyroda doliny Kali Gandaki i widoki na ośmiotysięczniki (wbrew pozorom dosyć rzadkie, ale może dlatego niezapomniane) są tu atutem najważniejszym. W pewnym sensie można powiedzieć, że praca organizacyjna z natury rzeczy schodzi na dalszy plan. Chociaż może właśnie jest odwrotnie, bo gdyby nie:
- znakomicie pomyślana koncepcja: pół pętli trasy dokoła Annapurny rozpoczynająca się wysoko w górach i później prowadząca w zasadzie już tylko
w dół, co oczywiście sprzyja ludziom zaczynającym przygodę z górami lub mającym obawy przed trekkingiem,
- lepsze warunki bytowe na trasie niż się spodziewałem, a w tym zakresie doświadczenie mam naprawdę niemałe,
- przesympatyczny i bardzo profesjonalny zespół nepalski (tak starannej i dyskretnej opieki nie zaznałem nigdy),
- kontrolująca wszystko z wdziękiem, spokojem
i nieskończoną tolerancją dla ludzkich słabości Agnieszka,
to dolina Kali Gandaki i wspaniałe widoki może nie byłyby aż tak wspaniałe.| Skomentuj opinię


11 osoby z 11 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2020-04-16 09:47:14
zalety: mała grupa,perfekcja przekazu informacji przed wyjazdem i w trakcie,jeżeli niespodzianka to wyłącznie pozytywna tzw.wisienka na torcie.
wady: ŻADNYCH
opinia: Skorzystałam z wyjazdu do Birmy 2019,oprócz zwiedzania teg0 kraju dostałam od prowadzącego Krzysztofa ogrom wiedzy geograficzno-historyczno-socjologicznej.Dopieszczenie detalu w każdym calu.Komfort poznawania w tempie odpoczywania.Poza tym Krzysztof skupia fajnych ludzi wokół siebie[cytuję jedną ze współuczestniczek,która wojażowała z TransAzją kilkukrotnie]-potwierdzam,Polecam bez wachania TransAzję,mam nadzieję na spotkanie.ELa

| Skomentuj opinię


Krzysztof2018
zwiedzający - 6 punktów

8 osoby z 8 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2020-04-11 18:37:09
zalety: Dogłębne poznanie kraju lub regionu(na ile to możliwe bez znajomości jego języka). Znakomite przygotowanie wyjazdu. Wszystkie informacje geograficzno-turystyczne opracowane przez TransAzję, tzn. zawsze aktualne uczestnik otrzymuje przed wyjazdem, co jest niespotykaną praktyką. Co więcej, również po imprezie uczestnik otrzymuje uzupełniający komplet informacji o zwiedzanych miejscach!!! Zaangażowanie, wiedza i kompetencje prowadzącego są niezrównane.


wady: NIE MA. Żeby nie wyglądało tak różowo starałem się jakieś znaleźć. No i powtarzam: NIE MA WAD.
opinia: W uzupełnieniu wcześniejszej opinii chciałbym dopisać jeszcze kilka zdań na temat wyjazdu do Tybetu, który miałem okazję odbywać z TransAzją w czerwcu 2018 roku. Godnym podkreślenia wydaje się fakt doskonałego przemyślenia trasy wyjazdu pod kątem właściwej aklimatyzacji do dużych wysokości. Grupa była zróżnicowana wiekowo i kondycyjnie, ale nawet pomimo tego, każdy z uczestników miał wystarczająco dużo czasu na aklimatyzację, czego efektem był zupełny brak problemów zdrowotnych na wysokości 5100 m. npm. w czasie noclegu tuż pod Mt. Everestem.
Uważam, że wspaniałym pomysłem TransAzji jest zaproponowana koncepcja wyżywienia. Jadaliśmy prawie zawsze w miejscowych gospodach. Pierwsze kilka posiłków organizowała i opłacała TransAzja. W ten sposób wprowadzała uczestników w miejscowe kuchnie, smaki i koloryty. Potem już każdy samodzielnie zamawiał co lubi i samodzielnie za to płacił. Niby samodzielnie jedzenie, ale ciągle wspólne, bo "szefostwo" wie, gdzie chodzić.
Bardzo podobały mi się przedwyjazdowe pytania Krzysztofa kierowane do grupy: czy bezpośrednio po locie Warszawa - Pekin - Lanzhou chcemy jeszcze zwiedzić groty buddyjskie Biling Si, co wiąże się z poważniejszym zmęczeniem i późnym przyjazdem do pierwszego hotelu. Oczywiście wszyscy na to przystali, ale sam fakt postawienia tej kwestii stawia organizatora na najwyższej półce profesjonalizmu.

| Skomentuj opinię


7 osoby z 7 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2020-04-09 19:44:42
zalety: perfekcyjna organizacja zarówno przed jak i w trakcie imprezy,doskonałe przygotowanie merytoryczne,mała grupa, rewelacyjna atmosfera chociaż mieliśmy wiele obaw, nie znaliśmy biura, znaleźliśmy ofertę w internecie
wady: praktycznie brak
opinia: dotyczy wyjazdu do Birmy listopad 2019 z biurem Trans-Azja. Wybraliśmy to biuro, ponieważ oferuje podróż w małych grupach, a program wycieczki jest niestandardowy. Nie znaliśmy biura i mieliśmy trochę obaw, które okazały się zupełnie nieuzasadnione. Krzysztof osobiście prowadził naszą grupę i jesteśmy pod dużym wrażeniem Jego zaangażowania, doskonałej organizacji oraz rewelacyjnego przygotowania merytorycznego. Cała impreza była doskonale zorganizowana, a przy tym nie brakowało spontanicznych zwrotów akcji oraz możliwości zajęć ponadprogramowych. Uważamy, że wyjazd do Birmy z Krzysztofem był jednym z naszych najlepszych i najciekawszych wyjazdów. Polecamy i czekamy na kolejną możliwość poznania z Krzysztofem kolejnych interesujących zakątków świata
Ocena
Czy polecasz TransAzja innym?

Mapa strony | Regulamin | Polityka Prywatności | Bozo.pl Blog | Bozo słownik | Kontakt

akcji oraz możliwości zajęć ponadprogramowych.

| Skomentuj opinię11 osoby z 11 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2020-04-09 13:28:59
zalety: Pasja i wiedza prowadzących, serdeczny kontakt, dbałość o uczestników wyjazdu, dużo atrakcji
wady: Nie zauważyłam
opinia: Gorąco polecam Biuro Turystyczne TRANS AZJA, z którym wyjeżdżałam wile razy. Szczególnie zapadła mi w pamięć wyprawa na Sri Lankę. Oprócz atrakcji związanych z samą magią kraju, mnóstwo dobrego w wyjazd wnieśli prowadzący: dbałość o uczestników, wiedzę i własne zaangażowanie i pasję, poczucie humoru i pozytywną atmosferę :) Jak zawsze niezapomniane niespodzianki, którymi prowadzący wyjazd Krzysztof zaskakuje uczestników, to wisienka na torcie :D Wyprawa przez krzaki na górę, pozostałość wulkaniczną...nazwy nie pamiętam :D To było coś !!! Serdecznie pozdrawiam Agnieszkę i Krzysztofa :) Oby więcej takich wypraw !!!
Polecam, polecam, polecam :)

Sylwia D.

| Skomentuj opinię


10 osoby z 10 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2020-04-03 18:45:34
zalety: -ogranizacja wyjazdu
-atmosfera
-atrakcje
-pasja
-zaangażowanie
-profesjonalizm
-łatwość w nawiązaniu kontaktu
-dbałość o komfort w podróży
-dobry kontakt przed wyjazdem
-dokładne informacje związane z m.in. przygotowaniem się do wyjazdu
-małe grupy
-bardzo ciekawe tematycznie wyjazdy
wady: z mojej strony nie mam nic do zarzucenia
opinia: Do Azji z Agnieszką i resztą niewielkiej ekipy wyruszyliśmy w połowie listopada 2018. Nasza kochana, przesympatyczna organizatorka pokazała nam Birmę i namiastkę Kataru w niezapomniany sposób. Wspomnienia z przygody, do której przyczynili się Ci wspaniali ludzie Krzysztof oraz jego małżonka- Agnieszka będą towarzyszyć mi do końca życia. Cudowny czas, bezcenne doświadczenia i wielka przygoda! TransAzja to coś zupełnie większego niż biuro podróży, ci nietuzinkowi ludzie są ponad skalę! Mam nadzieję podbić z nimi Laos najszybciej jak będzie to możliwe! Z całego serducha polecam! Daria Kapcewicz

| Skomentuj opinię


7 osoby z 7 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2020-04-02 10:37:26
zalety: Mała grupa-10 osób.Wybitnie profesjonalne przygotowanie uczestników przed wyprawą jak również pełna opieka w trakcie a szczególnie w chwili wystąpienia niespodziewanych okoliczności np. poważnych problemów zdrowotnych.
wady: Brak.
opinia: Wyprawa do Birmy w drugiej połowie listopada 2019.Pierwszy raz wraz z żoną skorzystaliśmy z usług biura TransAzja prowadzącego wspaniale przez pana Krzysztofa Stępnia wraz z żoną Agnieszką.Wyjazd niezapomniany,urzekający,pełen wrażeń turystycznych jak i mistycznych.Otrzymaliśmy dużą dawkę informacji odnośnie odwiedzanego kraju jak i całego regionu podanych w przystępny sposób.Tempo zwiedzania bardzo umiarkowane-obfitujące w wiele atrakcji.Na koniec wypoczynek na wspaniałej rajskiej plaży.Niestety w ostatnich dniach naszej wyprawy u mojej żony wystąpiły poważne problemy zdrowotne.Krzysztof sprawdził się na 200%.Wykazał się dużą profesjonalną pomocą oraz wielką empatią.Wszystko zakończyło się pomyślnie.Żałujemy,że na TransAzje natknęliśmy się dopiero teraz.Jeśli będzie to moźliwe w obecnej globalnej sytuacji to na pewno skorzystamy jeszcze nie jeden raz z ich usług.Polecamy wszystkim miłośnikom azjatyckich klimatów.Irena i Ryszard 60+.

| Skomentuj opinię


8 osoby z 8 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2020-04-02 10:16:07
zalety: Witam, wycieczka do Tybetu w czerwcu zeszłego roku. Marzyłam o niej. Dopiero za trzecim podejściem udało mnie się wyjechać. Jestem zachwycona. Zobaczyłam więcej niż się spodziewałam. Serdecznie polecam
wady: To zapach z kibelkow publicznych z jakich musieliśmy czasami po drodze skorzystać.
opinia: Zobaczyłam Autonomiczny stary Tybet i też teraz bardzo komercyjny. Super że można było porównać i mieć wyobrażenie jaki był kiedyś bo zmienia się bardzo w wielką chińską komercje. Przewodnik z bardzo dużą wiedzą, wielokrotnie powtarzających abyśmy wszyscy dobrze zapamiętali.wycieczka zorganizowa na 5+.hotele z bardzo dobrymi warunkami. Mnie fascynowala Potala, Mont Everest, muzeum z tanka, liczne klasztory. Dobrze było poznać od środka inna kulturę. Polecam bardzo serdecznie bo moje marzenie się spełniło.

| Skomentuj opinię


9 osoby z 9 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2020-03-31 22:48:05
zalety: Perfekcja i pasja Krzysztofa - organizatora i przewodnika - począwszy od przedwyjazdowych wskazówek aż po ostatni dzień podróży.
wady: To prawie niemożliwe, mając na względzie inne moje wyjazdy,ale nie było.
opinia: Była to wycieczka do Birmy w drugiej połowie listopada 2019.
Dwa tygodnie wypełnione zwiedzaniem ciekawych miejsc, pięknymi zachodami słońca, różnorodnymi wycieczkami(statek, łodzie, ciężarówka a nawet balon),a na końcu relaksem na rajskiej plaży.
Wszystko to w miłej atmosferze, poczuciu bezpieczeństwa a nawet zaopiekowania, z ogromną dawką wiedzy serwowaną przez Krzysztofa i wspaniałą organizacją.
Bardzo podobało mi się umiarkowane tempo zwiedzania, wszędzie można było obejrzeć wszystko do woli,zrobić zdjęcia, no i oczywiście wysłuchać ogromnej ilości informacji przekazywanej przez Krzysztofa. Tu ogromną zaletą była też mała liczebność grupy.
Świetnym pomysłem były trzy posiłki w ciągu dnia,nie dlatego,że czułam się głodna, wręcz przeciwnie, jedzenia było zawsze pod dostatkiem, a dla mnie nawet za dużo, ale taka przerwa w ciągu dnia wypełnionego zwiedzaniem, wszystkim nam dobrze robiła.
Wróciłam nie tylko wypoczęta i oczarowana Birmą ale też zachwycona zaangażowaniem i fachowością Krzysztofa.
Śledzę stronę "TransAzji", bo z pewnością będę chciała jeszcze z nimi pojechać. Ewa S.


| Skomentuj opinię


11 osoby z 11 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2020-03-31 22:15:57
zalety: Pełny profesjonalizm przygotowania wyprawy, absolutnie wyczerpujące informacje przed wyjazdem jak i w trakcie wyprawy, wysoka kultura prowadzącego wyprawę Krzysztofa, możliwość zobaczenia dwóch części Tybetu i chociaż trochę poczucia magii tego cudownego miejsca
wady: Nic istotnego, co miałoby wpływ na przebieg i realizację wycieczki
opinia: Opisuję wycieczkę do Tybetu w 06.2019r - byłem razem z żoną. Pozostawiła nam niezapomniane wrażenia.Serdecznie polecam. Osobiście na pewno skorzystam z innych proponowanych wyjazdów. Dariusz K. - Olsztyn.

| Skomentuj opinię


12 osoby z 12 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2020-03-29 16:33:42
zalety: Urozmaicony, bardzo dobrze przemyślany program; wysoka jakość narracji; dbałość o bezpieczeństwo
wady: Trudno nie mieć ochoty na więcej ;-)
opinia: Podróżowałam z TransAzją trzykrotnie- zaczynając od Sri Lanki w styczniu 2017, następnie do Birmy w kwietniu 2018 i do Laosu w lutym 2020. Wszystkie wyprawy okazały się niezapomniane, każda na swój sposób i z każdą kolejną miałam ochotę na więcej. Oferta TransAzji pozwala dotrzeć do miejsc ciekawych i urokliwych. Bardzo dbają o to by nie podążać z klientami jedynie utartymi szlakami a pokazać im dany kraj od najbardziej unikalnej strony, dają poczuć jego klimat. Każdy wyjazd jest bardzo dobrze zaplanowany, przemyślany i zorganizowany. Motywacją twórców tych wypraw jest chęć pokazania innym tej części świata w taki sposób by pozostawić niezatarte wspomnienia i rozbudzić chęć podróżowania. I to się zdecydowanie udaje! Ania K.

| Skomentuj opinię


9 osoby z 9 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2020-03-27 18:00:12
zalety: Doskonała organizacja , zrealizowanie całego (bardzo bogatego !)planu wycieczki,zapewnienie komfortu i poczucia bezpieczeństwa , świetna atmosfera , wręcz- „ nadopiekuńczość „ ;)
wady: Nie ma ;)
opinia: Wyjazd do Birmy jesienią 2019 roku połączony z cudowną praktyką jogi .To kolejna moja wycieczka z Transazją ( Goa , Sri Lanka ) -kolejna w 100-u%udana :)

| Skomentuj opinię11 osoby z 11 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2020-03-25 03:12:02
zalety: Wycieczka byla dobrze zaplanowana, a plan zostal wykonany. Instrukcje przedwyjazdowe byly pomocne w planowaniu mojego wyjazdu. Krzysztof,lider wycieczki byl nadzwyczaj kompetentny, potrafil trzymac grupe pod kontrola, ale tak, ze nie bylo uczucia, ze jestesmy na obozie wojskowym.
wady: Nieliczne i latwe do wyeliminowania:
- posilek w srodku dnia raczej niepotrzebny, ja wole w tym czasie miec czas do wlasnego wykorzystania, zamiast grupowo udawania sie do restauracji i tam czekania na posilek;
- lider wycieczki ma ciekawy program edukacyjny dla uczestnikow, ale tez tendencje do przynudzania, w czasie gdy uczestnicy glownie zajmuja sie przegladaniem facebooka. Jezyk mowiony jest rozny od jezyka pisanego, wiec sciagniete z internetu informacje, nawet ciekawe, wymagaja przetworzenia na jezyk mowiony i skondensowania;
opinia: Wycieczka objazdowa (Laos - naturalnie) odbyla sie w lutym 2020 r. Zapisalem sie na nia dlatego, ze Laos jest, z krajow Indochin najmniej znany, ma tez najmniej szeroko znanych obiektow rangi swiatowej. Mialem przeczucie,ze wyjezdzajac do Laosu indywidualnie, nie znajde tam wielu rzeczy wartych odwiedzenia. Okazalo sie, ze wytrawny lider potrafi nawet w takiej sytuacji stworzyc program interesujacy i urozmaicony. Byla to dobra mieszanka aktywnosci kulturalnych oraz sportowych. Program byl napiety, dlatego trudno ocenic, czy cos jeszcze daloby sie to niego dodac, ja moze wolalbym nieco wiecej czasu poswiecic na rozpoznanie tego co pozostalo po francuskiej architekturze kolonialnej, ale to niekoniecznie musi ciekawic innych. Mam tu na mysli wejscie na Luk Triumfalny w Vientiane, czy czy odwiedzenie miejsc w okolicach tego miasta.
Aktywnosci takie jak praca przy ryzu, zbiory kawy, barwienie tkanin byly zajmujace, a lokalni ludzie, ktorzy te aktywnosci prowadzili byli fenomenalni. Nie tylko zreszta oni, kierowcy i laotanscy przewodnicy w naszym mikrobusie byli uprzejmi, chetni do pomocy i zyczliwi.
Natomiast opcjonalnej lekcji gotowania po laotansku nie polecam, techniki gotowania nie sa specjalnie tajemnicze, a z powodu braku odpowiednich produktow trudno byloby te przepisy zastosowac poza tamtejszym regionem. Wydaje mi sie, ze zamiast tego wspolna wyprawa na bazar na ktorym sprzedaje sie produkty rolne (w tym dziwne zwierzeta, niekoniecznie jadalne w innych kulturach) bylaby bardziej zajmujaca.
Ja wyprawe do Laosu, w wersji Transazji szczerze polecalbym innym, bo byly to dwa tygodnie dobrze spedzone, umiarkowanie meczace i wspominane mile. Mam wrazenie, ze wycieczka warta byla poniesionych kosztow. Osobom, ktore na taka wyprawe pojada w przyszlosci polecalbym przedluzenie jej (tak jak ja zrobilem) o wypad do polnocnej Tajlandii, Kambodzy albo Wietnamu. Polaczenia samolotowe sa liczne i niedrogie, a hotele tamtejsze zdumiewajaco tanie.
Lech S.

| Skomentuj opinię


Krzysztof2018
zwiedzający - 6 punktów

9 osoby z 9 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2020-03-24 17:33:46
zalety: Dogłębne poznanie kraju lub regionu(na ile to możliwe bez znajomości jego języka). Znakomite przygotowanie wyjazdu. Wszystkie informacje geograficzno-turystyczne opracowane przez TransAzję, tzn. zawsze aktualne uczestnik otrzymuje przed wyjazdem, co jest niespotykaną praktyką. Zaangażowanie, wiedza i kompetencje prowadzącego są niezrównane.

wady: NIE MA. Żeby nie wyglądało tak różowo starałem się jakieś znaleźć. No i powtarzam: NIE MA WAD.
opinia: Byłem z TransAzją w Tybecie (2018), Birmie i Nepalu (2019). Świetnie przemyślane i przygotowane, niepowtarzalne programy. Wyjazd jakby w gronie miłych znajomych (chociaż nikogo nie znałem). Dobór "współlokatora" i przydzielanie pokoi zawsze bezproblemowe. Informacje geograficzno-kulturowe udzielane podczas przejazdów, a nawet można niekiedy powiedzieć wykłady niezwykle interesujące i starannie przygotowane pozwalają na przyswojenie sporego zasobu wiedzy o zwiedzanym regionie. Wiedza prowadzącego na temat buddyzmu i religii Wschodu wymyka się prostej klasyfikacji. Zaangażowanie pp. Stępniów' poważne podejście do organizacji wyjazdów, wywiezienia jak najlepszych wrażeń i poszerzenia znajomości zwiedzanych krajów przez uczestników wyjazdów zasługują na najwyższe uznanie. Krzysztof2018


| Skomentuj opinię


8 osoby z 8 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2020-03-20 02:04:38
zalety: wysoka dbałość o uczestników wycieczek (bardzo dobry i szczegółowy przekaz informacji przed i w trakcie wycieczek), ciekawe i niestandardowe programy wycieczek, przewodnik z ogromną wiedzą i pasją dzielenia się nią z innymi
wady: mocno zdeptane podeszwy butów:)

opinia: Moja przygoda z TransAzją rozpoczęła się sześć lat temu podróżą po Nepalu i Indiach. Były to dwa trudne do przebycia kraje (zwłaszcza Indie), ale mając za przewodnika Krzysztofa można było w pełni wczuć się w atmosferę tych niesamowitych miejsc przy równoczesnym odczuciu bezpieczeństwa, tym bardziej, że była to moja pierwsza podróż do tak odległych miejsc na świecie. Z TransAzją odwiedziłam również Sri Lankę, Birmę, a ostatnio Laos. Programy wszystkich tych wycieczek były bardzo dobrze ułożone, kreatywność autora pozwoliła uczestnikom poczuć satysfakcję, że odbyli te podróże właśnie z tym biurem podróży. Patrząc przez pryzmat ostatniej podróży do Laosu trzeba zaznaczyć, że mając do dyspozycji 16 dni celem było wnikliwe poznanie potencjału tego pięknego kraju, a nie szybki i krótki przejazd przez ten kraj podążając dalej do sąsiedniego/sąsiednich krajów. W programie były obowiązkowe miejsca (świątynie, muzea, pałace, budowle np. Łuk Triumfalny), które należy odwiedzić będąc w tym kraju, ale mnóstwo było atrakcji dla „duszy”, można było nasycić wzrok pięknymi widokami w naturze (cudowne wodospady, tajemnicze jaskinie, niesamowite góry, a przede wszystkim potencjał w rzece Mekong, wokół której toczy się życie Laotańczyków). Ponadto dużo było też innych aktywności, np. uprawa ryżu, zbiór i wyprażanie kawy, farbowanie bawełny, gotowanie. Uczestnicy wykonywali te czynności osobiście, mając przy tym dużą frajdę. Przejmujące było uczestniczenie w ceremonii ofiarowania jałmużny mnichom, biorąc aktywny udział w tej ceremonii poprzez osobiste obdarowywanie ryżem idących boso mnichów. Było też dużo zabawy na kajakach, pontonach, rowerach. Ciekawym punktem programu była piesza wędrówka korytem w górę rzeki, a także wspinaczka na szczyt góry, by zobaczyć piękną panoramę tamtejszej niesamowitej krainy i zachód słońca. Podsumowując mogę stwierdzić, że wyjazdy z biurem TransAzja są bardzo ciekawe, urozmaicone i z przyjemnością je polecam. Mariola R.

| Skomentuj opinię