Ubezpieczenia na Życie Benefia Vienna Insurance Group Opinie i Oceny

Ocena użytkowników 3.00 / 5.00
40% opiniujących poleca Benefia Vienna Insurance Group
Porównaj ubezpieczenie na życie Benefia Vienna Insurance Group z ofertami innych towarzystw ubezpieczeniowych. Przeczytaj opinie klientów Benefia Vienna Insurance Group - cenne uwagi pomogą Ci wybrać najlepszą firmę.
Jeśli miałeś do czynienia z Benefia Vienna Insurance Group to zachęcamy Cię do wystawienia opinii poniżej.

Opinie użytkowników o Benefia Vienna Insurance Group

1636 osoby z 2664 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2015-06-04 17:35:56
zalety: żadne
wady: same
opinia: juz 3 lata sądzę się z tą firmą o odszkodowanie dla mojego dziecka po śmierci jego ojca!!!!!!!!żenada!!!!!!proponowali ugodę w wysokości 5 tyś!!!!!!że nie wstyd tym ludziom!!!!!!nie polecam tej firmy a wręcz ostrzegam!!!!!!

| Skomentuj opinię


aniaidamian
zwiedzający - 1 punktów

2347 osoby z 4076 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2013-04-26 11:15:41
zalety: Wszystko w porządku
Polisa Start z Plusem jest super
wady: nie znalazłem
opinia: Dla mnie super produkt. Pochodzę ze śląska i mam dwoje dzieci, dla obu założyłem Start z Plusem. Jak mnie braknie to chociaż żona ma pieniądze z odszkodowania a dzieci zagwarantowaną rentę do 19 roku życia i pieniądze na koniec umowy pomimo tego że mnie jako płatnika nie będzie. Elastyczne zasady - jak nie mam w danym miesiącu to mogę nie wpłacić składki i nic się nie stanie. Jak dziecko poszło do szpitala to agent mi pomógł załatwić wszystko, ja nie wyszedłem nawet z domu bo przyjechał do mnie. Polecam Benefie.

| Skomentuj opinię2409 osoby z 4208 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2013-02-14 15:28:26
zalety: Nie ma zadnych zalet
wady: Same wady
opinia: Chciałabym ostrzec wszystkie osoby, które zastanawiają się nad pracą w firmie Compesna. Jest to nierzetelna i nieuczciwa firma, która bierze pod uwagę tylko korzyści, które może zyskać na swoich pracownikach. Umowy na kilkanaście stron są sporządzone w bardzo niekorzystny dla pracownika sposób. Ilośc stron ma na celu jedynie zniechęcenie pracownika do szczegółowego przeczytania ich, a haczyki w nich zawarte to kompletne nieporozumienie. Jeżeli chodzi o wynagrodzenie - jest bardzo źle. Nie dość, że stawki są maksymalnie zaniżone, może się okazać, że podpisana przez nas umowa zmusi nas do pracowania praktycznie za darmo. W moim przypadku, po latach od odejścia z firmy okazało się, że jestem winna firmie pieniądze! Mało tego - firma nie informuje o należnościach byłych pracowników aby wyciągnąć maksymalne odsetki z tytułu należności. Cytując panią przedstwiciel: "Niech się Pani cieszy, że odezwaliśmy się po trzech latach a nie po dziesięciu". Wszystkim rozważającym zatrudnienie w tej firmie wybijam to z głowy ciężkim młotkiem - zaszczędzicie czas, pieniądze, zdrowie psychiczne i honor. Nie polecam z całego serca!!

| Skomentuj opinię (1)


PRAWieNIK
zwiedzający - 1 punktów

2946 osoby z 5247 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2012-01-27 23:26:37
zalety: -Ubezpieczenie KOLORY ŻYCIA uznane za najlepsze ubezpieczenie na życie na rynku.
-Ubezpieczenie Start z Plusem uznane przez miesięcznik ubezpieczeniowy za najlepsze posagowe ubezpieczenie na rynku.
-Ubezpieczenie Starcie z Plusem - towarzystwo wypłaca nie tylko pieniądze wpłacone przez rodzica ale i rodzic bierze "udział w zysku"
-Niski koszt składek w terminowych i kapitałowych ubezpieczeniach na życie (ok 50-60 zł/m)
-Spotkałem się z kilkoma przedstawicielami - ocena jak najbardziej na plus.

wady: -Nie duża ilość ubezpieczeń w ofercie.
-Niezbyt zaawansowana strona internetowa
- Do tej pory brak portalu klienckiego (podobno ma się to zmienić w połowie 2012r)

opinia: - Na początek chciałbym się odnieść do pierwszej opinii pana z Poznania. Gdybym był klientem i chciał się coś dowiedzieć z tej opinii to miałbym z pewnością niesamowity mętlik w głowie. Bo informacje są podawane nie konsekwentnie (nie wiadomo co o którym ubezpieczeniu) przez co powstaje to ogólne zaciemnione obrazu jakby pan z Poznania chciał celowo odradzić czy wprowadzić w błąd. To są moje spostrzeżenia na temat tamtej opinii.
- Co do Towarzystwa to rok do roku ma największy przyrost klientów podawany w kwocie urocznionych składek. Na przykład za pierwsze półrocze 2011 w porównaniu do poprzedniego osiągnęło 138% przyrostu (pierwsze miejsce, zresztą kolejne z kolei).
- Jeżeli chodzi o produkty to nigdy jeszcze nie było takiego który by zadowolić wszystkich. Sam jestem klientem Benefi. Mam Start z Plusem dla dzieci. Po przeanalizowaniu Ogólnych Warunków stwierdzam po pierwsze, że pan z Poznania czytał chyba inny dokument. OW Startu z plusem np. w art.30ust1 i 2 podaje że ubezpieczony rodzic po śmierci otrzyma sumę ubezpieczenia, a suma 10000 zł dotyczy okresu pomiędzy podpisaniem wniosku a dniem powyżej sześćdziesiątego dnia ochrony gdzie towarzystwo może zgłosić swoje zastrzeżenia np. do stanu zdrowia rodzica i posłać go na badania lekarskie. Jest to okres na ewentualne zmiany w polisie ze strony towarzystwa więc stąd nie pełna suma ubezpieczenia ( do 10000).
- Wystawiam ogólną opinie jako dobrą w moim rozumieniu na 5. Nie miałem problemów żadnych dodatkowo agent jest profesjonalistą (mogę polecić jak ktoś chce damian_189@o2.pl ) pomaga gdy zachodzi jakaś potrzeba. Dla mnie to najważniejsze.
- Co do Kolorów Życia to trochę żałuje że mam już inny produkt emerytalny. Gdybym się o tym ubezpieczeniu dowiedział na pewno nie zastanawiałbym się wcale. Fantastycznie zbudowana oferta nikt takiej nie ma. Dwa razy w miesiącu można bezpłatnie zmieniać „portfel” naszych inwestycji. W każdej chwili można dowolnie zmieniać sumę ubezpieczania na życie w zależności od sytuacji życiowej. W jednym momencie z typowego planu inwestycyjnego można przekształcić go w ubezpieczenie z bogatą ofertą ochrony np. na urlop za graniczny. ITD.
- Polecam produkty Benefii a najbardziej podpisuje się pod Startem z Plusem i Kolorami Życia.

| Skomentuj opinię (4)


Evodish, Poznań
ekspert - 508 punktów

3062 osoby z 5465 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2010-06-06 11:10:40
zalety: -Jeśli szczęśliwie dożyjemy końca polisy, według warunków umowy „życie z plusem” ubezpieczyciel zobowiązany jest nie tylko do wypłaty świadczenia, ale również wpłaconej składki;
-Niska składka za ubezpieczenie terminowe - najprostszą opcję ubezpieczenia na życie;
-Ubezpieczenie „Kolory życia” wyróżnione „Srebrnym sejfem” za najlepsze ubezpieczenie na życie na rynku;
wady: -W przypadku śmierci ubezpieczonego na skutek NW, ubezpieczone dziecko otrzyma maksymalnie 10000 tysięcy złotych;
-Polisa „Start z plusem” obejmuje wyłącznie śmierć w wyniku NNW, nie wliczając w to np. chorób;
-W razie śmierci ubezpieczonego poza granicami Polski, obowiązkiem spadkobiercy jest nie tylko wysłanie potwierdzonych notarialnie dokumentów potwierdzających zgon, ale również przetłumaczenie ich na język polski;
-Jeśli liczymy na wypłatę dziennego świadczenia szpitalnego, możemy o nim zapomnieć, jeśli znajdziemy się tam w konsekwencji powikłań w trakcie ciąży, chyba, że minął ponad rok od podpisania umowy;
-Polisa życie z plusem zawierana wyłącznie na okres 15 lat, w dodatku podpisać ją mogą wyłącznie osoby poniżej 56 roku życia - czyli w średnim wieku, nie myślący jeszcze nawet o starości!
opinia: Benefia Vienna Insurance Group - jeden z molochów światowego rynku ubezpieczeń, o stabilnej i silnej pozycji, i włoskim rodowodzie. Mogłoby to świadczyć o solidności i gwarancji bezpieczeństwa w każdym wypadku. Niestety - nie świadczy.
Benefia niestety nie zachwyci nas swoją ofertą pod żadnym względem - z jednym solidnym wyjątkiem, ale o tym później. Benefia nie ma zabójczo niskich opłat, więc nie będzie najtańszym rozwiązaniem, nie ma również fantastycznych warunków - nie będzie też najlepszym z nich. Pozostaje średniakiem o miernych perspektywach.
Najprostszym ubezpieczeniem jest tutaj polisa terminowa - czyli najbardziej podstawowa polisa na życie. Istnieje możliwość uzupełnienia jej o dodatkowe umowy, jak np. ubezpieczenie na wypadek śmierci czy też trwałego inwalidztwa - i jeśli już z jakiegoś względu wybraliśmy benefię, warto przejrzeć te dodatki, bowiem bez nich umowa jest co najwyżej średnio interesująca. Pominę już może kwestię dziwnych formalności (np. konieczność tłumaczenia aktu zgonu przez tłumacza przysięgłego nawet, jeśli agent towarzystwa byłby na miejscu i miałby dokumenty przed oczami. Wspomnę jednak o tym, że w wypadku umowy podstawowej (dotyczy to np. ubezpieczenie terminowego, czy start z plusem) w wyniku śmierci ubezpieczonego na skutek nieszczęśliwego wypadku, nasza rodzina zostanie uraczona oszałamiającą kwotą 10.000 złotych. Dlaczego nie jest to procentowa część sumy ubezpieczenia w momencie zgonu? Bo tak byłoby korzystniej dla klienta. A wszak najbardziej liczy się dobro przedsiębiorcy..
Inne polisy, jak np. życie z plusem, nie bardzo mają się czym pochwalić, a niestety zawierają sporo potknięć. I tak np. polisa życie z plusem zawierana może być wyłącznie na okres 15 lat na praktycznie z góry ustaloną sumę ubezpieczenia, bo niewielką mamy możliwość ingerencji w tym temacie. Start z plusem, czyli polisa ochronna dla dzieci i rodziców, obejmuje śmierć dziecka wyłącznie z przyczyn naturalnych (są to słowa pewnej konsultantki na infolinii benefii - tylko jak to możliwe?) lub w wyniku nieszczęśliwego wypadku, nie ma niestety mowy o chorobach. Plusem za to jest dość wysoki wskaźnik procentowy uszkodzeń ciała - tzn. wypłaty za takie uszkodzenie są wyższe niż u niektórych konkurentów. Poza tym, jeśli doznamy więcej niż jednego silnego urazu, stawki te sumują się (oczywiście maksymalnie do stu procent sumy ubezpieczenia). Niestety i tutaj musiał pojawić się mały problemik - jeśli dwukrotnie doznamy urazu w ramach tej samej kończyny, w niektórych przypadkach możemy otrzymać tylko jedno świadczenie, bowiem drugie będzie pomniejszone o poprzednią wypłatę. Jedynym podstawowym ubezpieczeniem, które faktycznie moim zdaniem warte było podpisania, był pakiet „Bezpiecznie dzień po dniu”. Niestety, po przejrzeniu OWU i informacji podstawowych, na samym dole strony znalazłem informację, że pakiet nie jest już w sprzedaży..
Mimo całej sterty narzekań wyżej, w Benefii znajdzie się coś, czego mogą mu pozazdrościć konkurenci. Mowa mianowicie o ubezpieczeniu „Kolory życia”, które zostało nagrodzone srebrnym sejfem. I rzeczywiście - oferta, która nie tylko jest na naprawdę wysokim poziomie, ale również zaskakuje oryginalnością i możliwościami dostosowania się praktycznie do każdego. Główna zasada działania tej polisy to ubezpieczenie z jednoczesną możliwością inwestowania nadwyżki. W skrócie - ubezpieczyciel ustala nam granice górną i dolną sumy ubezpieczenia, w obrębie której możemy swobodnie i dowolnie pływać. Najniższa suma ubezpieczenia gwarantuje wprawdzie niezbyt wysoką wypłatę w razie śmierci, ale już po kilku latach nasza polisa przemienia się praktycznie w nieopodatkowany fundusz inwestycyjny. Z kolei wysoka suma ubezpieczenia to silna gwarancja i stabilizacja, za to praktycznie zerowe fundusze inwestowane na giełdzie, choć mogą na to iść środki wpłacane powyżej składki (możemy bowiem płacić więcej, niż wymaga od nas towarzystwo, a rezerwa będzie inwestowana; możemy również wypłacić część środków w przypadku problemów z finansami domowymi). Charakter polisy zależy więc w dużej mierze od nas i jest bardzo elastyczny, a same warunki - więcej niż zadowalające.
Podsumowując - Benefia zdecydowanie nie jest najlepszym wyborem jeśli chodzi o ubezpieczenia życiowe, co może w pewnym sensie odzwierciedla jej 11 pozycję w rankingu tychże. Jako towarzystwo, ze względu na ogólne warunki większości ubezpieczeń, niezachęcającą stronę internetową i niezbyt elokwentną obsługę - choć mam nadzieję, że trafiłem akurat na wyjątek i dlatego moja ocena nie przekroczyłaby trójki.. Ostatecznie.. 3, ale jeśli zdecydujemy się na kolory życia, podnieśmy ją o dwa oczka w górę.

| Skomentuj opinię (1)