Ubezpieczenia na Życie Compensa Vienna Insurance Group Opinie i Oceny

Ocena użytkowników 4.50 / 5.00
100% opiniujących poleca Compensa Vienna Insurance Group
Porównaj ubezpieczenie na życie Compensa Vienna Insurance Group z ofertami innych towarzystw ubezpieczeniowych. Przeczytaj opinie klientów Compensa Vienna Insurance Group - cenne uwagi pomogą Ci wybrać najlepszą firmę.
Jeśli miałeś do czynienia z Compensa Vienna Insurance Group to zachęcamy Cię do wystawienia opinii poniżej.

Opinie użytkowników o Compensa Vienna Insurance Group

0 osoby z 0 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2018-07-29 18:05:41
zalety: 1. Firma rzetelna w wypłacaniu świadczeń
2.Świetny kontakt z agntem
3. Sprawie i szybko rozpatrują wnioski
wady: brak wad
opinia: Jestem bardzo zadowolona z firmy Compensa Vienna Insurance Group. Polisę na życie, indywidualną i grupową u nich polecam każdemu. Zachęcam każdego członka swojej rodziny do zawarcia polisy w w/w firmie.

| Skomentuj opinię


Evodish, Poznań
ekspert - 508 punktów

2686 osoby z 4741 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2010-07-06 14:35:14
zalety: -Możliwość zawarcia ubezpieczenia rentalnego nawet w wieku 70 lat
-Gwarancja wypłaty renty do końca życia
-Możliwość wpłacania dodatkowych środków niezależnie od wpłat składek podstawowych
wady: -Brak jakiejkolwiek gwarancji wypłaty zysków dodatkowych
-Szeroki zakres wyłączeń
-Kiepska obsługa klienta
opinia: Compensa na życie oraz Compensa S.A. to dwie odrębne firmy, dlatego jeśli szukamy w internecie opinii o nich, trzeba dokładnie czytać.. także między wierszami.
Ja zajmę się opisem wydziału Compensa Życie S.A., czyli firmy, która zajmuje się ubezpieczeniami na życie. Choć patrząc na ich ofertę, zastanawiam się, czy to naprawdę profesjonalne podejście i „zajmowanie się”..
Compensa oferuje nam bowiem tylko pięć ubezpieczeń na życie, co daje tak naprawdę niezbyt wyrafinowaną ofertę-szczególnie, jeśli wziąć pod uwagę fakt, że pierwsze dwa produkty są praktycznie identyczne pod względem zakresu ochrony i jej stopnia, różnią się tak naprawdę tylko stawkami (mowa o ubezpieczeniach „Gwarancja renta” i „Gwarancja renta premium”). Niewielki wybór, ale wszelkie najważniejsze opcje, jakich moglibyśmy szukać, prawdopodobnie się tutaj znajdą.
Zacznijmy od najpopularniejszych w Polsce ubezpieczeń kapitałowych, połączonych z funduszami. Tych jest w Compensie kilka (dokładnie cztery) i różnią się stopniem ryzyka, a co za tym idzie stawkami i składkami. Jeśli chodzi o warunki - jak zwykle ubezpieczenie w nazwie jest tak naprawdę tylko umowne, a cały produkt sprowadza się do inwestowania wpłaconych przez klienta pieniędzy. Problem w tym, że taki zysk nigdy nie jest pewny, dlatego ciężko mówić o atrakcyjności produktów; biorąc jednak pod uwagę opinię o rentowności samej Compensy wydaje się, że nasze pieniądze są raczej w dobrych rękach.
Ubezpieczenia na życie i dożycie. Jak zwykle mamy tutaj do wyboru produkty terminowe lub dożywotnie, znacząco się od siebie różniące. Podstawowe ubezpieczenia są przeznaczone dla osób, które chciałyby inwestować na giełdzie, ale nie do końca wiedzą jak i gdzie, a oprócz tego zależy im na ochronie nie tylko własnej, ale również swojej rodziny. Niestety - tutaj również ochrona nie jest zbyt porażająca jeśli chodzi o warunki - sama konstrukcja ubezpieczenia nie gwarantuje nam żadnego pewnego udziału w zysku, a ubezpieczenie działa właściwie tylko wtedy, kiedy przydarzy nam się nieszczęśliwy wypadek - śmierć z przyczyn naturalnych jest tutaj bardzo nisko opłacana, a zakres wyłączeń - wysoki. Oprócz tego, compensa chroni się jak może przed wypłaceniem ubezpieczenia - w środowisku dość głośna była swego czasu historia mężczyzny, który uszkodził sobie kręgi szyjne i złamał obojczyk spadając z drabinki:nie dostał jednak ubezpieczenia, bowiem zdarzenie nie kwalifikowało się jako nieszczęśliwy wypadek - uznano je za czynnik chorobowy, bowiem do upadku doszło na skutek utraty przytomności..
Dobrym produktem zdają się być ubezpieczenia przeznaczone dla osób starszych - wysoki zakres dopuszczalnego wieku ubezpieczonego, niewielki zakres wyłączeń, niskie stawki oraz gwarancja nie tylko dożywotniej renty, ale również - w razie kłopotów ubezpieczonego - pomoc dla jego bliskich czynią tę ofertę naprawdę wyjątkową na rynku. Jak wspomniałem wcześniej - osoba ubezpieczona otrzymuje rentę nie tylko przez określony czas (choć jest tak, jeśli ubezpieczenie spływa na uposażonych) ale aż do końca życia; a w razie śmierci naszego bliskiego, jego rodzina dostaje wypłatę na pokrycie kosztów pochówku i dalszych czynności.
Podsumowując - Compensa nie jest niestety ubezpieczycielem idealnym. Ma wiele wad, a jakość obsługi jest naprawdę kiepska - znaczna większość klientów narzeka na kiepskich agentów, beznadziejną infolinię oraz słabe warunki wypłaty. Tym niemniej, jeśli szukamy bezpieczeństwa i stabilizacji na starość, a także pewności dla naszych bliskich gdyby nas zabrakło - może się ono okazać dość tanim i niezłym rozwiązaniem. Ostatecznie - czwórka z minusem.

| Skomentuj opinię (1)