Ubezpieczenia na Życie Generali Opinie i Oceny

Ocena użytkowników 5.00 / 5.00
100% opiniujących poleca Generali
Porównaj ubezpieczenie na życie Generali z ofertami innych towarzystw ubezpieczeniowych. Przeczytaj opinie klientów Generali - cenne uwagi pomogą Ci wybrać najlepszą firmę.
Jeśli miałeś do czynienia z Generali to zachęcamy Cię do wystawienia opinii poniżej.

Opinie użytkowników o Generali

Evodish, Poznań
ekspert - 506 punktów

2653 osoby z 4731 uznało tą opinię za pomocną
ocena:  data: 2010-06-06 11:14:05
zalety: -W razie śmierci na skutek wypadku podczas trwania ochrony tymczasowej, suma wypłaty odszkodowania może sięgnąć nawet 50 tysięcy złotych (dotyczy: Lew Partner);
-Wykup polisy może nastąpić w każdym momencie jej trwania, w dodatku dniem wykupu uznaje się dzień wpłynięcia odpowiedniego wniosku do Towarzystwa;
-Niewiele wyłączeń od odpowiedzialności ubezpieczyciela;
-Ubezpieczenie Lew Junior - zabezpieczające przyszłość naszego dziecka na wypadek naszej śmierci, może zostać zawarte nawet na okres 25 lat;
-Uproszczona procedura zawierania umowy Lew Senior, która dostępna jest nawet dla osób powyżej 70 roku życia;
-Program Generali Evento - program wypadkowy, który w dużej mierze możemy dostosować do swoich potrzeb;
-Dobra obsługa ze strony infolinii, agentów i dobrze skonstruowana strona internetowa;
wady: -Niekiedy wręcz śmieszne kwoty wypłaty w razie wypadku powodującego trwałe inwalidztwo - jeśli np. stracimy palec u nogi, należy nam się 2% sumy ubezpieczenia;
-Nie najniższe składki;
opinia: Generali nie jest towarzystwem, które darzylibyśmy specjalnym szacunkiem - świadczą o tym niektóre negatywne komentarze czy miejsce w połowie stawki w rankingu ubezpieczeń na życie w Polsce. I doprawdy trudno mi zrozumieć, dlaczego.
Odpowiedź jednak okazała się prosta - po przeczytaniu większości komentarzy okazuje się, że po prostu nie umiemy czytać umów, które są nam podtykane do podpisania - w związku z tym faktem jedyną winną w tym miejscu osobą, jesteśmy my sami.. Co do generali zaś - naprawdę trudno mieć zastrzeżenia.
Oczywiście, jak wszędzie, tak i tutaj znajdziemy sporo błędów. Zaskoczyć nas mogą niekiedy wręcz śmieszne sumy wypłat, jeśli chodzi o trwały uszczerbek na zdrowiu - w przypadku podpisania umowy ochronnej na wypadek inwalidztwa, jeśli zdarzy nam się np. stracić palec u nogi, dostaniemy.. aż 2 procent sumy ubezpieczenia. Dla pocieszenia - paluch jest warty jeden procent więcej. Na szczęście wypłata za obrażenia sumuje się, a do tego naprawdę poważne obrażenia ubezpieczone są stosunkowo wysoko.
Z drugiej jednak strony błędów nie jest wiele, a wspomniany wyżej jest chyba najpoważniejszym z nich. Za to w polisach aż roi się od udogodnień i uprzywilejowań dla klienta, i w tym wypadku rzeczywiście - jako ubezpieczony - możemy się czuć najważniejsi. Ubezpieczyciel nie stosuje zbyt wielu wyłączeń od odpowiedzialności, w trakcie trwania tymczasowej ochrony ubezpieczeniowej ( czyli w okresie między wysłaniem naszego wniosku, a akceptacją warunków przez towarzystwo) jesteśmy objęci dość wysoką sumą ochronną (nawet 50 tysięcy złotych), przepisy serwowane nam w OWU są spisane bardzo logicznie, precyzyjnie i zrozumiale nawet dla laika, a dowolność w wysokości ubezpieczeń oraz np. sposobie opłacania składek rzeczywiście pomaga nam zaufać towarzystwu.
Generali proponuje nam właściwie trzy podstawowe warianty ubezpieczeń. Jest to Lew Partner - podstawowe ubezpieczenie terminowe na życie z możliwością podpisania również umów dodatkowych; Lew Junior, czyli dość bogate ubezpieczenie posagowe dla dziecka (które można zawrzeć nawet na okres 25 lat, czyli więcej niż wystarczający do osiągnięcia samodzielności), oraz Lew Senior - jeden z najlepszych jakie widziałem funduszy ochronnych dla osób dojrzałych, możliwy do podpisania nawet przez osoby powyżej 75 roku życia. Oprócz tego mamy możliwość zdecydowania się na połączenie ochrony ubezpieczeniowej z funduszami kapitałowymi czy aktywnymi funduszami inwestycyjnymi - wprawdzie tutaj sprawa nie kształtuje się aż tak różowo, ale nadal poziom jest wysoki, a powyższe programy opisane zostaną w oddzielnej recenzji.
Generali to firma o solidnych podstawach i dobrej opinii. W Polsce jakoś niespecjalnie potrafi zdobyć sobie uznanie, a szkoda - może to kwestia marketingu, może mało przekonującej oferty na stronie (opisy produktów na stronie internetowej są dość skąpe), tym niemniej sądzę, że oceniamy Generali zdecydowanie za nisko, jak na ofertę, którą nam proponuje. Wedle mojej oceny - Towarzystwo, w zakresie ubezpieczeń na życie, zasługuje na lekko naciąganą piątkę.

| Skomentuj opinię (2)