Ubezpieczenia na Życie Inter-zycie Opinie i Oceny

Ocena użytkowników 3.00 / 5.00
0% opiniujących poleca Inter-zycie
Porównaj ubezpieczenie na życie Inter-zycie z ofertami innych towarzystw ubezpieczeniowych. Przeczytaj opinie klientów Inter-zycie - cenne uwagi pomogą Ci wybrać najlepszą firmę.
Jeśli miałeś do czynienia z Inter-zycie to zachęcamy Cię do wystawienia opinii poniżej.

Opinie użytkowników o Inter-zycie

Evodish, Poznań
ekspert - 508 punktów

2856 osoby z 5061 uznało tę opinię za pomocną
ocena:  wystawiona: 2011-01-03 19:01:58
zalety: -Możliwość wybrania jednego spośród kilku wariantów;
-Świadczenie szpitalne wypłacane już po dobie pobytu w szpitalu;
-Możliwość objęcia ubezpieczeniem również następstw zawału serca lub udaru mózgu(tylko jednorazowo);
-Jako że jest to NNW, istnieje możliwość wypłaty środków również na podjęcie rehabilitacji czy szkolenia dla osoby niepełnosprawnej w wyniku wypadku
-Wysokie wypłaty odszkodowań(teoretycznie, wg tabeli procentowej zawartej w OWU)
wady: -Tak naprawdę nie jest to nawet ubezpieczenie na życie, a raczej NNW
-W przypadku śmierci otrzymujemy zawsze 50% sumy ubezpieczenia, niezależnie od wariantu;
-Brak opcji połączenia NNW z funduszem inwestycyjnym;
-Kiepska strona internetowa i obsługa klienta;
opinia: Wydawać by się mogło, że jeżeli firma ma niemieckie korzenie i ponad 80 lat doświadczenia, to można niemal nie czytać tego, co daje nam do podpisania-skoro istnieje, to znaczy że zaufało jej tysiące osób. Dlaczego więc nie ja?
Głównie dlatego, że po prostu nie warto. Firma wprawdzie o ugruntowanej pozycji, ale zdaje się, że ten grunt nie jest specjalnie stabilny i zbudowany jest na setkach ludzi, którzy są naprawdę niezadowoleni z obsługi. Tak, właśnie-nie z warunków. Z obsługi. Znalezienie strony internetowej TU Inter Życie jest dość trudne, ale odnalezienie opinii w stylu „firma nierzetelna, odmawia należnych odszkodowań”, „idę z nimi do sądu, walczę już rok” albo „ nawet rzecznik ubezpieczonych był zaskoczony tym, jak mnie potraktowali” jest wręcz banalne-na każdym forum ubezpieczeniwoym znajdziemy ich mnóstwo. A szkoda, bo oferta wcale zła nie jest, a to oznacza, że po raz kolejny zmarnowano całkiem solidny potencjał.
Ale do rzeczy. Jeśli chodzi o ubezpieczenia na życie, tak naprawdę nie znajdziemy tutaj takowego. Firma opiera działalność głównie na ubezpieczeniach zdrowotnych, tym niemniej osoba dbająca o swoją przyszłość może tutaj skorzystać np. z ubezpieczenia NNW. I warto, bo warunki są naprawdę ciekawe-oczywiście z pewnymi wyjątkami.
Po pierwsze-spory wybór. Mamy do dyspozycji dwie opcje-standardową i VIP, a w każdej z nich kilka wariantów ubezpieczenia wraz z możliwością podpisania umów dodatkowych, rozszerzających zakres odpowiedzialności towarzystwa. Znajdziemy więc tutaj ochronę życia, zdrowia naszego i naszych bliskich lub współpracowników/przyjaciół(ubezpieczenie grupowe), ale również możliwość ubezpieczenia się na wypadek trwałego inwalidztwa z takimi smaczkami jak zwrot kosztów rehabilitacji jeśli była konieczna, a nawet na szkolenia przystosowujące do pracy osoby niepełnosprawne. Duże brawa, to się nazywa niemiecka precyzja!
Choć niestety i tutaj nie będzie tak słodko. Wprawdzie ubezpieczenie na wypadek śmierci istnieje, ale niezależnie od wariantu wynosi ono zawsze 50% sumy ubezpieczenia. To bardzo mało, ale w końcu to nie jest ubezpieczenie na życie.. Ciężko to więc zaliczyć in plus, ale też nie mam prawa liczyć tego jako wady. Brakuje też opcji połączenia ubezpieczenia z funduszem inwestycyjnym-tutaj mamy możliwość wyłącznie podjęcia ochrony naszego życia i zdrowia, inwestycją nadwyżki środków finansowych w naszym budżecie musimy zająć się na własną rękę. Choć może to i lepiej, zważając na jakość operacji finansowych wykonywanych przez agentów i brokerów towarzystw ubezpieczeniowych, kiedy nierzadko okazuje się, że po kilku latach nasze wpłacone pieniądze zupełnie zniknęły.
TU Inter Polska oferuje też kilka innych, przyznać trzeba-bardzo przyjemnych-możliwości. Mamy np. opcję ubezpieczenia się na wypadek zawału serca lub udaru, co nie wszędzie jest jeszcze możliwe. Na wspomnienie zasługuje również fakt, że świadczenie dzienne za pobyt w szpitalu ubezpieczyciel nalicza już po dobie naszego pobytu w tym radosnym przybytku-miło, że nie musimy tam siedzieć 5 dni żeby dostać cokolwiek. Niemałe są też środki, jakie należą nam się w razie silniejszego urazu-patrząc na tabelę procentową można naprawdę szczerze się uśmiechnąć, bo wartości są stosunkowo wysokie.
Cóż jednak z tego, skoro przy każdej okazji prawdopodobnie czeka nas użeranie się z urzędnikami, walka o każdy grosz i nerwy? Warto się zatem zastanowić, czy jest to warte tyle zachodu, skoro Inter Polska praktycznie w żadnym aspekcie nie ustępuje swojej konkurencji-moim zdaniem nie.
Ocena na koniec-3. I to wcale nie przesadnie silne, ale raczej lekko naciągane.

| Skomentuj opinię (1)